Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TEM'de kamyonete çarpan motosikletin sürücüsü ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    http://www.milliyet.com.tr/tem-de-ka...undem-2649909/

Demin gördüm haberi. Allah rahmet eylesin..
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    konu gayet ciddi şimdi herkes beni topa tutacak tutun bu cbf lere bakım paketi diye taş gibi balata satıyoalr balata erimiyor 40 bin sürüyorsun diski yiyor kendi bitmiyor, piyasdada 4-5 liraya satılan balata bir insan hayatının önüne geçmemeli

bu pok motor arkası kampana mümkün değil durmuyor tutmuyor o fren şimdi gelip saldırmayın bana

bu kurye arkadaşlarada bir limit getirilmeli muhakkak daha rahat sürülebilen 150 cc den yüksek ön arka abs frenli orjinalden diz örtüsü olan bir model olmalı taktıkları diz örtüleri malesef his bırakmıyor, çene açılır kask takıyorlar zaten kask Allah a emanet

bu konulara düzenleme gelmeli bende 4 yıl önce yemek kuryeliği yaptım tozunuyuttum o caddleri buz kesen soguklarda ellerim tutmayarak pizza kutusu elimi ısıtırken müşteri belki 1-2 lira bahşiş atar diye sevinerek ,

kurye işi hem stresli hem zor trafik magandaları da bu işin tuzu biberi

Kuryeler derneği var hayatlarını iki teker üzerinde kazanan bu insanlar cbf 150 hak etmiyor daha güvenlikli ve daha konforlu motora ihtiyaçları var

buyrun topa tutun beni,

merhuma Allah rahmet eylesin

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu gayet ciddi şimdi herkes beni topa tutacak tutun bu cbf lere bakım paketi diye taş gibi balata satıyoalr balata erimiyor 40 bin sürüyorsun diski yiyor kendi bitmiyor, piyasdada 4-5 liraya satılan balata bir insan hayatının önüne geçmemeli

bu pok motor arkası kampana mümkün değil durmuyor tutmuyor o fren şimdi gelip saldırmayın bana

bu kurye arkadaşlarada bir limit getirilmeli muhakkak daha rahat sürülebilen 150 cc den yüksek ön arka abs frenli orjinalden diz örtüsü olan bir model olmalı taktıkları diz örtüleri malesef his bırakmıyor, çene açılır kask takıyorlar zaten kask Allah a emanet

bu konulara düzenleme gelmeli bende 4 yıl önce yemek kuryeliği yaptım tozunuyuttum o caddleri buz kesen soguklarda ellerim tutmayarak pizza kutusu elimi ısıtırken müşteri belki 1-2 lira bahşiş atar diye sevinerek ,

kurye işi hem stresli hem zor trafik magandaları da bu işin tuzu biberi

Kuryeler derneği var hayatlarını iki teker üzerinde kazanan bu insanlar cbf 150 hak etmiyor daha güvenlikli ve daha konforlu motora ihtiyaçları var

buyrun topa tutun beni,

merhuma Allah rahmet eylesin
    adam duran arabaya çarpmış, sen neler diyorsun ya. sanki senin agility'de "duran arabaya carpmama" fonksiyonu mu var mk!

çok boş konuşuyorsun. hep aynı terane. sıktın ama ha.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Kazazede arkadaşımıza Allahtan rahmet dilerim, taksiratını affetsin, sevenlerine sabırlar versin.

ama....

hokahey e katılıyorum, harbiden boş konuşuyorsun.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Üzüldüm, yok yere bir ölüm.

Emniyet şeridinde duran aracı fark edemeyecek kadar dağınıktı demek ki o an zihni.

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    Allah rahmet eylesin ,

Emniyet şeridinden gitmeye korkarım adı üzerinde daha dikkatli gitmek gerekiyor.

Başka bir yerde okudum, birisi şahit olmuş kazaya. Trafik bir anda yavaşlayınca kontrolsüz bir şekilde aniden emniyet şeridine girmiş motorcu. Arızalı kamyoneti görmemiş yani. Büyük ihtimal ile fren yapacak yada kaçacak zamanı olmadı. Allah rahmet eylesin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Emniyet şeridinde mi gitmiş? Emniyet şeridi? Emniyet şeridi? Arkadaşlar vardı emniyet şeridinde gitmeyi savunan. Fatiha okuyabilirler şimdi. Bir de kamyon hakkında suç duyurusunda bulunsunlar emniyet şeridinde durduğu için.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridinde mi gitmiş? Emniyet şeridi? Emniyet şeridi? Arkadaşlar vardı emniyet şeridinde gitmeyi savunan. Fatiha okuyabilirler şimdi. Bir de kamyon hakkında suç duyurusunda bulunsunlar emniyet şeridinde durduğu için.
    Haberdeki resimlere baktımda, kamyonetin arka sol lastiği patlak gibi görünüyor. O yüzden emniyet şeridine geçip durmuş olabilir. Ama ikaz işareti koyması gerekirdi kamyonetin arkasına.
    Ben öyle biliyorum yani.

sabah akşam temi kullanıyorum; git-gel 110 km.

bu emniyet şeridindeki motosiklet terörünü size anlatamam. ben de emniyette gidiyorum ama bu cbf,xmax tarzı kullananların gidişi bir başka.

yanda trafik durmuş, ben de hızımı otomatik olarak 40-50 arasına düşürüyorum ki bu bile tehlikeli. arkadan gelip sellektör yapan mı ararsın, habersiz yanından vınn diye geçen mi ararsın, arkadan sıkıştırıp seni daha hızlı gitmeye zorlayan mı ararsın. kendilerini tehlikeye atmaya kalmayıp diğer motorcuları da tehlikeye atıyorlar ve hiçbiri yarattığı tehlikenin farkında değil. kıçıma kadar niye giriyon birader ? biri ayna kontrol etmeden şeride dalsa ikimiz de gittik. bunu analiz edemiyor musun, düşünemiyor musun, kafan bu kadar mı basmıyor ?

emniyet şeridi lan orası. aniden biri çıkar,biri durur, yol tıkanır ambulans gelir pat diye girer vs vs. seneryolar yazmakla bitmez ama bunlar yol sadece kendilerinin sanıyorlar. nasıl bir cesaret anlamak mümkün değil.

kusura bakmayın ama böyle sürmeye devam ederlerse daha çok kişi ölecek.

bari beni öldürmeseler.
    birbilent, roccoatilla, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynısı bana oldu bu geçen hafta ve son anda kurtardım, hızım 70'ler de falandı ve ha çarptım ha çarpacağım diye frenleyerek arabaya kitlenmiştim ki arabanın dibinde durabildim.

evet istanbul_gezgini bence de mantıksız bir yorum yapmış. moderatörlerimizi konuya davet ediyorum, adminlerimizi moderatörlerimizi göreve davet ediyorum. gelsinler üyeler saçma yorumlar yapsınlar ne olacak bakalım. tüm adminleri göreve davet ediyorum.

.

.

.

.

.

.

arkadaşlar espiri yaptım yanlış anlamayın, başka bir konuda daha görmüştüm o konunun etkisinden çıkamadım o yüzden oldu bu yorum.

Motosikleti
    MT-07
    Bende akşamları TEM'den dönüyorum eve ve emniyet şeridini kullanıyorum. Ne yaparsan yap o şeride girdiğinde algılarını %250 olarak kullanman lazım. En az limitin bu. Hata, dalgınlık veya başka bişey kaldırmaz. Ben genelde polis konvoyunun arasına girip eve gidiyorum. Lakin %90 o rahmetli olan arkadaş kontrolsüz bir şekilde fırladı ve görür görmez patladı kamyonetin arkasında. Yazık olmuş. Keşke eve 2dk geç gitseydi...
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah akşam temi kullanıyorum; git-gel 110 km.

bu emniyet şeridindeki motosiklet terörünü size anlatamam. ben de emniyette gidiyorum ama bu cbf,xmax tarzı kullananların gidişi bir başka.

yanda trafik durmuş, ben de hızımı otomatik olarak 40-50 arasına düşürüyorum ki bu bile tehlikeli. arkadan gelip sellektör yapan mı ararsın, habersiz yanından vınn diye geçen mi ararsın, arkadan sıkıştırıp seni daha hızlı gitmeye zorlayan mı ararsın. kendilerini tehlikeye atmaya kalmayıp diğer motorcuları da tehlikeye atıyorlar ve hiçbiri yarattığı tehlikenin farkında değil. kıçıma kadar niye giriyon birader ? biri ayna kontrol etmeden şeride dalsa ikimiz de gittik. bunu analiz edemiyor musun, düşünemiyor musun, kafan bu kadar mı basmıyor ?

emniyet şeridi lan orası. aniden biri çıkar,biri durur, yol tıkanır ambulans gelir pat diye girer vs vs. seneryolar yazmakla bitmez ama bunlar yol sadece kendilerinin sanıyorlar. nasıl bir cesaret anlamak mümkün değil.

kusura bakmayın ama böyle sürmeye devam ederlerse daha çok kişi ölecek.

bari beni öldürmeseler.
    Kesinlikle katılıyorum. Bunu daha öncede çok kez yazdım. Hadi hepsini geçtim emniyet şeridinde 80-100 km/h hızla gitmek nedir ya?
    MSMorkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Size neden böyle ABS manyağı olduğumu anlatayım gene vurun sopayı ama bir dinleyinn

2014 senesinde cbr 125r motoru aldım neyse ulan ne şekil motor diye geziyorum bir ara km saatine saat ayarlmaaya başladım tuşlara basıyorum vs vs kafamı bir kaldırdım vay babanın düşmanını araba duruyor yani 80 km ile giderken araba küçücük yaklaştıkça eyvah patlayacam demeye başladım o ara "şeref yoksunu motor tarmicisinin taktığı 5 tl balata" arka frene basıyorum basıyorum ama en ufak tepki yok hiçbir tepki yok arkadaşlar , elim ön frene gitti azcık ön frene dokunmam la motor yatar gibi oldu ayağım araka frende ama motordurmuyor. Yavaşlamıyor bile ön frene basa basa ancak motoru yavaşlattım şanş eseriki araba ile emniyet atasında 1 metre yer var oraya girdim arabaı geçik 2 metre ötede durdum ....

Adam yanıma geldi kardeşim aklımız gitti görmedinmi koca arabayı sana birşey olsa vicdan azabı çekerdim dedi , abi bir saniyede oldu herşey bende birşey yok dedi 4-5 dakika inip stresim geçmesini bekledim ve motorumu çalıştıp gittim. 1 hafta sonra motoru sattım

yıllar geçmiş aradan o günden beri içimde ukte kaldı pahalı motorlarda abs var ama alacak bütçem yok ,sene 2018 kanuni zorunluluk felan derken iyi kötü aldık... memnunum

Yeni başlayan ARKadaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz , suç mu bu ? siz rahatsız oluorsanız köşedeki çarpı tuşuna basıp başka konu okuyun,

Karenajınıza taş değmesin

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Size neden böyle ABS manyağı olduğumu anlatayım gene vurun sopayı ama bir dinleyinn

2014 senesinde cbr 125r motoru aldım neyse ulan ne şekil motor diye geziyorum bir ara km saatine saat ayarlmaaya başladım tuşlara basıyorum vs vs kafamı bir kaldırdım vay babanın düşmanını araba duruyor yani 80 km ile giderken araba küçücük yaklaştıkça eyvah patlayacam demeye başladım o ara "şeref yoksunu motor tarmicisinin taktığı 5 tl balata" arka frene basıyorum basıyorum ama en ufak tepki yok hiçbir tepki yok arkadaşlar , elim ön frene gitti azcık ön frene dokunmam la motor yatar gibi oldu ayağım araka frende ama motordurmuyor. Yavaşlamıyor bile ön frene basa basa ancak motoru yavaşlattım şanş eseriki araba ile emniyet atasında 1 metre yer var oraya girdim arabaı geçik 2 metre ötede durdum ....

Adam yanıma geldi kardeşim aklımız gitti görmedinmi koca arabayı sana birşey olsa vicdan azabı çekerdim dedi , abi bir saniyede oldu herşey bende birşey yok dedi 4-5 dakika inip stresim geçmesini bekledim ve motorumu çalıştıp gittim. 1 hafta sonra motoru sattım

yıllar geçmiş aradan o günden beri içimde ukte kaldı pahalı motorlarda abs var ama alacak bütçem yok ,sene 2018 kanuni zorunluluk felan derken iyi kötü aldık... memnunum

Yeni başlayan ARKadaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz , suç mu bu ? siz rahatsız oluorsanız köşedeki çarpı tuşuna basıp başka konu okuyun,

Kardeş adam öldü farkındamısın ?
    Balataymış,zartmış,zurtmuş (Adam öldü )
    Abs,falanmış,filanmış (Adam öldü )
    Rahmetini dile bir fatiha oku..

Allah rahmet eylesin bende yeni gördüm dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar ne zaman ne olacağı belli olmuyor..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    MT-07

Vitesli motorlarda Ön Fren ile durulur farkındasın değil mi? Değilsinki çünkü eğitimsiz ve cahilsin ne yazıkki. %80-90 ön fren motosikleti durdurur. Scooter için arka fren daha çok ağırlıktadır. Anlaşılan sana 5tl lik balata yerine 500tl lik balata da taksalar sonuç aynı olacak. Yani neymiş? Fren yapmasını bilmiyorsun!!!

O adamcağız belki fren yapacak, reaksiyonu verecek zamanı bile bulamadı...

Bu yüzden heryerde bağırıyoruz. Eğitim alın, maddi durumunuz yoksa bilen arkadaşlarınızdan fikir alın, gerekirse artçı olun ve yol okumasını öğrenin... İyi lastik alın, GÖSTERGEYE DEĞİL YOLA BAKIN. En önemlisi kendi bildiğiniz yanlışları, başkasına doğruymuş gibi aktarmaya çalışmayın...
    YasinC ve levend84 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motorlarda Ön Fren ile durulur farkındasın değil mi? Değilsinki çünkü eğitimsiz ve cahilsin ne yazıkki. %80-90 ön fren motosikleti durdurur. Scooter için arka fren daha çok ağırlıktadır. Anlaşılan sana 5tl lik balata yerine 500tl lik balata da taksalar sonuç aynı olacak. Yani neymiş? Fren yapmasını bilmiyorsun!!!

O adamcağız belki fren yapacak, reaksiyonu verecek zamanı bile bulamadı...

Bu yüzden heryerde bağırıyoruz. Eğitim alın, maddi durumunuz yoksa bilen arkadaşlarınızdan fikir alın, gerekirse artçı olun ve yol okumasını öğrenin... İyi lastik alın, GÖSTERGEYE DEĞİL YOLA BAKIN. En önemlisi kendi bildiğiniz yanlışları, başkasına doğruymuş gibi aktarmaya çalışmayın...
    Evet honda ile araca girerken arka fren sıktım ama adi balata yavaşlatmadı bile nedense EBC sinter taktıktan sonra arka fren tutmaya başladı , Bildiğin yanıldığına yetmez, Benim kaza riski atlattım araç CBR 125 idi, okumamışşın bile

Şu anki Motorumda Orjinal Balata var arka frenı sıkıyorusun araç duruyor? arka fren yetmezse önü sıkıyorum,

Motosikleti
    MT-07
    Halen fren yapmasını bilmiyorsun ve bilmediğini inkar ediyorsun. Neyse burada hergün ABS die bağırdığını görünce bugün de patlamamışsın die seviniyorum içten içe. Bu da bişeydir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen fren yapmasını bilmiyorsun ve bilmediğini inkar ediyorsun. Neyse burada hergün ABS die bağırdığını görünce bugün de patlamamışsın die seviniyorum içten içe. Bu da bişeydir.
    Sözlerinden kibir fışkırıyor aramızdaki fark ben insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum , sen umarım birine birşey olmazda oh olsun demem, Kibirli insanla sohbetim olmaz Saygı ve sevgilerimle,

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah rahmet eylesin, büyük ihtimal aniden sağa geçti ve ne kamyoneti gördü ne de frene basacak zamanı oldu.

arka frenı sıkıyorusun araç duruyor? arka fren yetmezse önü sıkıyorum,
    Fren yapmayı bilmiyorsun, lütfen iyiliğin için fren yapmayı öğren. Eğitim alacak bütçen yoksa youtube'da yüzlerce video var, izleyebilirsin.

Motor kullanırken yaptığın şey şuna benziyor; araba kullanırken fren pedalına basmıyor el freni çekerek yavaşlıyorsun. El freni yetmezse fren pedalına basıyorsun.

Fizik kurallarına aykırı yaptığın şey.
    atalayalper, levend84, aokuyumcu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)