Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lastik önerisi yamaha 1100 dragstar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Arkadaşlar merhaba yamaha 1100 dragstarıma lastik alıcam artık ömrü bitti kayıyor çok lastik fiyatlarına baktım uçuk rakamlar
    şimdi size birşey sorucam 2012 üretim sıfır lastik alınırmı fiyat 350 tl 2015 leri 900 tl de raf ömrü araştırması yaptım 10 yıl yazıyorlar firmayla da görüştüm size herhangi gibi sıkıntı çıkartmaz dedi kafam karışık eğer 2012 modeli alırsam arka ön 2 si 650 tl gelicek
    Baktığım firma Pirelli 130/90-16 67H MT66 Route 170/80/15

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kesinlikle alınmaz, daha bu hafta 2015 tarihli set lastik aldım,
    gelen lastik kaya gibi sertti, geri iade ettim. 2012 tarihliyi tahmin bile edemiyorum.
    Crixa bunu beğendi.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Yumuşatamıyoz mu hocam bunları :D :D yeniler çok pahalı

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Lastik özelliğini yitiriyor. Sakin..

Elinde eski tarihli lastik olan satıcı üretici 10 sene raf ömrü var diyor,
    olmayan satıcı ise 1-2 yılı geçmiş tarihli lastiği sakın almayın diyor,
    gerçek ise lastik ne kadar eski tarihli ise o kadar sertleşiyor ve ömründen gidiyor.
    _chaotic_ bunu beğendi.

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Hocam tamamen saklama şartıyla alakalı gibi. Tabiki de kristal bile yaşlanabiliyorsa lastik neden yaşlanmasın. Önemli olan sizin de dediğiniz gibi zaman ne kadar göreceli? Benim arka lastiğim patladı. Uzun aramalar sonucu michelin bayisindeki tanıdıklarım vasıtasıyla x dükkandaki bir abinin gizli hazinesini buldum. Naylon jelatinle kaplanmış 2010 model, üzerinde daha fabrika çıkışındaki minik plastik çıkıntıları olan bir lastik buldum 150'ye aldım. Michelin commander'dı. Bayideki Liste fiyatı da 1100 tl idi. Yani sonuç olarak şans, saklama koşulları ve lastik firması. Bu üç etkenin üçünün de aynı anda düşünülüp para/performans eğrisinde düzgün bir lastik almakta fayda var. Örnek olarak 300 TL'ye bir lastik alıp 2 sene kullanmakla 600 TL'ye bir lastik alıp 4 sene kullanmak gibi bir hesap karmaşası var önümüzde. Ve de eski lastiklerin giderken patlaması gibi bir korkumuz da her daim mevcuttur. Umarım yeterince kafanızı karıştırmışımdır. ))
    Respect

Motosikleti
    MT-07
    Lastiğin raf ömrü 5sene, Motora takıldıktan sonra 2sene die biliyorum. Yani motorunuza taktığınız lastiğin diş derinliğinin bile bir önemi yokmuş. Ortalama 15000km sonra değişmek gerekiyormuş. Benim araştırdıklarımda bu yönde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı roccoatilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinde eski tarihli lastik olan satıcı üretici 10 sene raf ömrü var diyor,
    olmayan satıcı ise 1-2 yılı geçmiş tarihli lastiği sakın almayın diyor,
    gerçek ise lastik ne kadar eski tarihli ise o kadar sertleşiyor ve ömründen gidiyor.
    ayrıca saklama koşullarıda var, sanmıyorum belli başlı yerler dışında lastikleri temizce bakan yer olduğunu

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yamaha 1100 dragstarıma lastik alıcam artık ömrü bitti kayıyor çok lastik fiyatlarına baktım uçuk rakamlar
    şimdi size birşey sorucam 2012 üretim sıfır lastik alınırmı fiyat 350 tl 2015 leri 900 tl de raf ömrü araştırması yaptım 10 yıl yazıyorlar firmayla da görüştüm size herhangi gibi sıkıntı çıkartmaz dedi kafam karışık eğer 2012 modeli alırsam arka ön 2 si 650 tl gelicek
    Baktığım firma Pirelli 130/90-16 67H MT66 Route 170/80/15
    Bana göre motosiklette bütçe ayırırken imkanlarımızı sonuna kadar zorlamamız gereken 2 şey var:

Lastik ve kask.

Ucuza kaçmayın ve eski tarihli lastik almayın derim.

Ağır ve cüsseli bi motorunuz var, fren ve yol tutuş sizin için çok önemli.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)