Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafam çok karıştı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Selamlar yeni motosiklet konusu olacak evet bende sıkıldım ama aradığını bulamayan çabuk vazgeçen biriyim sanırım.
    Öncelikle motor tecrübem yok 2 kere al sat yaptım mt07 ve iron 883 ikisinide 50 km falan sürmüşümdür.

Yazın izmirden tüm akdenizi dolaşabileceğim bir motor arıyorum konforlu bişi olsun çantamı artçımı alıp gidipte en az 1 hafta yok olmak istiyorum zaman zaman patika dağ bayırda çıkabileyim 250cc den küçük bişi düşünmüyorum çünkü biyerden sonra 80-90 km ile gitmek sıkıcı olabilir. Crf250 mt25 ns200 dominar400 hatta benelli trk502 geçiriyorum aklımdan kafam çok karışık crf250 rally biraz daha düşük fiyatlı olsa hiç düşünmeyip 0 alıcamda o kadar para vermek koyuyor. Kawasaki versys x300 mesela oda öyle.

Onun dışında ekipmanım 0 bide ekipman alıcam ama hiç anlamam şimdi bir sefer alıyoz tam alıcaz diye iyi pahalı bişiler mi alayım acaba yarın motordan sıkılırda bırakırmıyım onuda bilmiyorum.

Napayım ben ya hiç bulaşmasam mı bulaşmam lazım ömür boyu içimde kalır yaşım 26 hız tutkum çok yok keyif alayım kafi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Kardeşim bu motorların hepsi titreşimli, uzun yola gider hepsi ama zevk ala ala gidemezsin. 50km+50km sürmekle de tecrübe edinemezsin. Tecrübeler olmadan da uzun yolda güvende gidemezsin.

Senin ilacın Xmax 400.

Kullanmadım ama ta 700 bak derim dağ bayır demişsin , bütçene uyar .

Kullanıcıları yakıt dışında bir şeyden şikayetçi değil.çok memnun lar kronik sıkıntısı yok diye biliyorum.

ABS li versiyonuda var .

Titreşim vs yok v motor .

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    o motorlarla uzunyol eziyet olur :D çok üzer ,tat alamazsın , burada vardır turlara çıkanlar , yakıt az olacak , motor bağırmadan çok devirlenmeden gidecek , race tipi seviyorsan cbr500r oda öldürür yolda seni yorar ,nc750 serisi gibi birşey lazım sana az yakar ,yol motoru hem. dağ bayırı işin içine katarsak enduro şart :D oda çok km li bir enduro alabilirsin aynı fiyatlara .

örn; ninja 300 ile 2 sene ankara istanbul yaptım sürekli ,özellikle bayramlarda, bu tip motoru zayıf 100-120 ile giderken sürekli gereksiz yakan yüksek devir çeviren motorlardan uzak dur , r6 ile bile 100le giderken 6. vites 6000 devir çeviriyor kafa seviyor... . motor dediğin böyle 6. viteste 4-5 bin devirde iken 100 ile gidebilmeli.

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    inazuma f diye bir efsane var, çok fransız değil demi önerim?

Motosikleti
    falcon flash 100
    İki sefer motosiklet alıp 50 kilometre sürdükten sonra satana tek tavsiye edeceğim şey taksi tut onunla git. Hem daha ekonomik hemde daha konforlu olur.
    MrMud ve pea bunu beğendiler.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki sefer motosiklet alıp 50 kilometre sürdükten sonra satana tek tavsiye edeceğim şey taksi tut onunla git. Hem daha ekonomik hemde daha konforlu olur.
    😀 👍 Aslında bu arkadaşa en güzel tavsiye seninki olmuş abi👍

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bu hafta Bn251 ile 600 km. uzun yol yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti yeni aldım. Motosiklet tecrübem çok az, motorun da yabancısıyım.

Nisan başında 1,000 km civarında bir uzun yol için hazırlık yapıyorum.

Tavsiye edebileceğim hiç bir şey yok.

Şartlar çok değişken..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam sen ciddi ciddi motosiklet tecrüben olmadan arkana artçı alıp çantanı alıp şehirler arası yolculuk yapmayı planlıyor ve bunun için motor tavsiyesi mi istiyosun ben mi yanlış anladım...

Doğru anladıysam eğer iyi şanslar dilerim, gerçekten şansa ihtiyacınız olacak.
    Sadakaya da olabilir...
    Son satırda yazdığınız düşüncenizi uygulamanızı tavsiye ederim.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    tüm beklentilerinize cevap verebilecek bir motor yok. yüzde 80'ine cevap verebilecek modeller var ancak tecrübesiz bir sürücüye uygun değil.

250'lik bir maksi scooter alıp yakın mesafelerde kullanarak tecrübe kazanın. motoru büyütme, uzun tura çıkma hayallerinizi birkaç yıl erteleyin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bi eksik ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ciddi ciddi motosiklet tecrüben olmadan arkana artçı alıp çantanı alıp şehirler arası yolculuk yapmayı planlıyor ve bunun için motor tavsiyesi mi istiyosun ben mi yanlış anladım...

Doğru anladıysam eğer iyi şanslar dilerim, gerçekten şansa ihtiyacınız olacak.
    Sadakaya da olabilir...
    Son satırda yazdığınız düşüncenizi uygulamanızı tavsiye ederim.
    Abartmasak mı ya nemiş bu hadi artçıyı at da aldığım motorun rodajını yaptıktan sonra hertürlü giderim sonuna kadar parkta oynucak halimiz yok ya 😅

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadım ama ta 700 bak derim dağ bayır demişsin , bütçene uyar .

Kullanıcıları yakıt dışında bir şeyden şikayetçi değil.çok memnun lar kronik sıkıntısı yok diye biliyorum.

ABS li versiyonuda var .

Titreşim vs yok v motor .
    Ta 700 hangisi ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sevgili arkadaşım ilk motorumuzu aldığımız gün çoğumuzun hayali hemen uzun yola çıkmaktır. Bu nedenle senin de isteğin gayet makul ancak 50-100 km gibi tecrübelerle uzun yola çıkmak, (hele ki artçılı)senin için çok büyük risk barındırmaktadır. Bu isteğini zamana yaymak, biraz tecrübelendikten sonra ufak ufak uzun yol denemeleri yapmak, imkan varsa iyi bir eğitim inan sana ve artçına çok daha keyifli bir uzun yol deneyimi sunacaktır. Yollar zaten riskli ama senin şu anki durumunda bu risk çok daha fazla. Yine de sen bilirsin..
    espresso bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bi eksik ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Abartmasak mı ya nemiş bu hadi artçıyı at da aldığım motorun rodajını yaptıktan sonra hertürlü giderim sonuna kadar parkta oynucak halimiz yok ya ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Ta 700 hangisi ?
    Siz dinlemeyin. Alın motosikletinizi doğrudan uzun yola gidin. Eğitime falan da gerek yok, eğitime vereceğiniz parayla benzin alırsınız. Havalar sıcakken giderseniz monta da gerek olmaz kask yeter, zaten hız tutkunuz yokmuş eminim yavaş sürersiniz. Bir inazuma veya MT-25 de işinizi görebilir ama MT-07 size yetmediyse en azından MT-09 ile başlayın, ömrünüz sonuna kadar kullanacağınız motosiklet olacak. Emin olun.
    bezor1 ve gitaristgkn bunu beğendiler.
    ...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz dinlemeyin. Alın motosikletinizi doğrudan uzun yola gidin. Eğitime falan da gerek yok, eğitime vereceğiniz parayla benzin alırsınız. Havalar sıcakken giderseniz monta da gerek olmaz kask yeter, zaten hız tutkunuz yokmuş eminim yavaş sürersiniz. Bir inazuma veya MT-25 de işinizi görebilir ama MT-07 size yetmediyse en azından MT-09 ile başlayın, ömrünüz sonuna kadar kullanacağınız motosiklet olacak. Emin olun.
    Hocam güldürdünüz ya

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Benim Dayioğlu sadece bir haftalik cup tecrubesiyle,hemen vstrom650 ye geçti.

Amaci,izmir/mersin turu yapmakti.dedim gel sana inazuma alalim,olmadi xmax250 veya sym wolf alalim.yok illa buyuk olacak,yaşi 38 kelli felli biri.

İki hafta sonra iş dönüşü önündeki araca patlatti,geçmiş olsuna gittiğimde surekli motosikleti icat edene sövüyordu.kalçada kirik,ayak bileginde ezilme...

Neyse çarşi karişmasin.

Yinede sen bilin.

Motosikleti
    Yamaha R25
    ''Çıkma dut ağacına...
    Toplama hamını, mamını….
    Bi düşersen aşağıya....

Görürsün ebenin gözlük camını....''

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Dayioğlu sadece bir haftalik cup tecrubesiyle,hemen vstrom650 ye geçti.

Amaci,izmir/mersin turu yapmakti.dedim gel sana inazuma alalim,olmadi xmax250 veya sym wolf alalim.yok illa buyuk olacak,yaşi 38 kelli felli biri.

İki hafta sonra iş dönüşü önündeki araca patlatti,geçmiş olsuna gittiğimde surekli motosikleti icat edene sövüyordu.kalçada kirik,ayak bileginde ezilme...

Neyse çarşi karişmasin.

Yinede sen bilin.
    Hayalimdeki araca geçmiş desene LAkin bir Kawasaki Z800 etmez

Motosikleti
    Yamaha R25
    ''Öncelikle motor tecrübem yok 2 kere al sat yaptım mt07 ve iron 883 ikisinide 50 km falan sürmüşümdür''

Şaka bir yana, herhalde trolüne soruyorsun. mt 07'ler maxi scoterlar havada uçuşuyor... Sen bilirsin hayat senin hayatın ama çok pişman olabilirsin. İstersen direk r1 al.

Motosikleti
    N/A
    Haydaaa 😂 tamam baylar anlaşıldı. Beni bu işlere teşvik eden motosiklet sınavında tanıştığım 0 tecrübe ile gs1200 alan amca olduydu. Gerçi ogün bugündür görmüyorum size kalsa çoktan senesi gelmiştir onunda 😂

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Vista86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta Bn251 ile 600 km. uzun yol yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti yeni aldım. Motosiklet tecrübem çok az, motorun da yabancısıyım.

Nisan başında 1,000 km civarında bir uzun yol için hazırlık yapıyorum.

Tavsiye edebileceğim hiç bir şey yok.

Şartlar çok değişken..
    Günlüklerinizi özledik hocam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)