Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir Değişiminde Dişli Değiştirmemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Dişlileri düzgün acele etmeden kontrol etmek gerekiyor.En uygun yolu yeni bir dişliyle karşılaştırarak görebilirsiniz.Dişlerin uç kısmı incelir, zincir bakla yuvarlağının oturduğu yer, dişteki C biçiminden dahada bir ucu açık olur.Çünkü tahrik diş uçlarının bir tarafından olur ne tarafa dönüyorsa.Üstten öyle rastgele bakınca hiçbirşey görünmez sağlam görünür fakat 20 30 bin km. kullanılınca dişlide deforme olur zincirle birlikte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Bu eski zincir yeni zincir tam oturuyor ve oynama hiç yok gerginlik yukardan aşağıya,motorun üstüne oturunca 1 cm felan oynuyor.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bassturbin gerekeni yazmış zaten buna ilave olarak,

Dişli değiştirmezsen ses yapar.
    şu an bendeki sorun hocam
    uğultu yapıyor,bir süre rulman arızası var zannettim.Sanırım dişliler ve zincir birbirine alışana kadar bu uğultuyu çekeceğim.
    set halinde sordum 400 TL fiyat verdiler,motosikletim Pulsar 200 NS maddi gerekçelerden dolayı mecbur zinciri değiştirdim.

bu arada arkadaşım da sadece zinciri değiştirdi ve kendisi öğrenci olduğundan Zonguldak ,İstanbul arasında devamlı gelip gidiyor,onda ses sorunu olmamış fakat bende oldu neyse yapacak bir şey yok bu şekilde idare edeceğim,dediğim gibi şu an 400 TL zincir ve dişliye verecek param yok maalesef

motosikletim Pulsar 200 NS ve zincir dişli seti 400 TL honda,yamaha filan olsa ayvayı yedik demek ki
    bana göre en güzel motosiklet ya kayışlı olan yada şaftlı bunu anlamış bulunuyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)