Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 ccye Geçiş Hakkında Görüş ve Önerilerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Herkese Merhaba;

2005 yılından beri aktif olarak motosiklet kullanıyoum. Mobleet ile başladığım bu serüvene scooter, maxi scooter ve son olarak 200cc vitesli motosiklet olarak devam ettim. Motosikletle şehirler arası uzun yolculuklarda yaptım ve ayrıca kesinlikle tatlı su motorcusu değilim. Yağmurda fırtınada kışta da kullandım. Şuana kadarda ne bi kaza yaptım neden düştüm. (bundan sonra düşmeyeceğim anlamına gelmez tabikide ama yorum yaparken sürücü profilini anlamanızda yardımcı olur)

Sorularıma gelecek olursak;

1- 200cc den 600cc ye geçiş yapmak istiyorum. Bunun için erkenmidir?
    2- Erken ise öncesinde ne yapmam gerekir görüşleriniz nelerdir?
    3- Almayı düşündüğüm motorlar arasında Yamaha fz6, Yamaha mt03, Suzuki gsr600, Kawasaki Er6N ve son olarak Honda Cbf500 bu motorlardan hangisi ile devam etmeliyim. Artıları eksileri nelerdir?

Görüş ve önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim. Tekerinize taş değmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin 6.10 civarı böyle zamlar devam ederse 7 lira falan olur. İçlerinde en ekonomik mt03 diye biliyorum. Bence yakıt tüketim değerlerini göz önüne alın.
    Kanji bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin 6.10 civarı böyle zamlar devam ederse 7 lira falan olur. İçlerinde en ekonomik mt03 diye biliyorum. Bence yakıt tüketim değerlerini göz önüne alın.
    gülü seven dikenine katlanacak mecburen

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Oxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gülü seven dikenine katlanacak mecburen
    Vallahi ben artık katlanamıyorum 50 liraya 8,190 lt benzin aldım az önce, sehir içinde 100km gidebilirsek ne mutlu bana
    Senin duruma gelecek olursak, ben 250 cc den direk 1000e geçtim şimdi tekrar 250cc dönmeyi düşünüyorum yazdığın motorları pek bilmem ama 4 silindir merakın yoksa cbf 500 al derim, en azından yedek parça lazım oldumu ucuz ve kolay bulabilirsin.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    BENZİN OLMUŞ LİTRESİ 6.10 TL - 6.28 TL ARASI DEĞİŞİYOR
    AZ YAKAN 4 SİLİNDİRLİ CB 650F VEYA CBR 650F ALMALISIN

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Tek silindir Hint beygiri 24.5 hp bir motordan 600 cc ye geçmek riskli
    Eğitim al ve Xj6 Cbr 650 f gibi gücü düşük 4 silindirli makine al

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi ben artık katlanamıyorum 50 liraya 8,190 lt benzin aldım az önce, sehir içinde 100km gidebilirsek ne mutlu bana
    Senin duruma gelecek olursak, ben 250 cc den direk 1000e geçtim şimdi tekrar 250cc dönmeyi düşünüyorum yazdığın motorları pek bilmem ama 4 silindir merakın yoksa cbf 500 al derim, en azından yedek parça lazım oldumu ucuz ve kolay bulabilirsin.
    cbf500ede aklım gitmiyor değil sadece benzin göstergesi olmayışı ve karbiratörlü oluşu soğutuyor beni

Motosikleti
    nc750x
    CB650F az yakan bir motor değildir. Hata affedici bir motor hiç değildir.

Çok sakin kullanırsanız belki 5-6 litre arası. O kadar sakin kullanmak içinde yanlış bir evlilik olur

Çok sakin sürerseniz de aranız bozulur iyi geçinemez mutlu olamazsınız

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB650F az yakan bir motor değildir. Hata affedici bir motor hiç değildir.

Çok sakin kullanırsanız belki 5-6 litre arası. O kadar sakin kullanmak içinde yanlış bir evlilik olur

Çok sakin sürerseniz de aranız bozulur iyi geçinemez mutlu olamazsınız
    Erken boşanma sorunu olur diyorsun yani Model tercihlerim arasında CB650F yok zaten. Yamaha fz6, Yamaha mt03, Suzuki gsr600, Kawasaki Er6N ve son olarak Honda Cbf500 bu motorlar yada bunlara benzer modeller.

Motosikleti
    Hd Nightster
    CBF 600 ü de düşünebilirsiniz. Enjeksiyonlu ABSli

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yamaha xj6 yı yazmamışsın ve çok gönül rahatlığıyla alıp bineceğin bir motordur.600 cc yi fazla abartmışsınız alıp normal bineceksiniz, her geçen gün motora hakimiyet ve sürüş tecrübeniz artacak.Bu motoruda satıp başka 600 cc motora binsenizde yine bu başka motordada tecrübeniz olacak yani her 600 cc motorun oturuşu gidişi freni virajı aynı değil, motor luşlanan kişilerinde rodajı-alışma süreci vardır isterseniz 100 senelik motorcu olur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xj6 yı yazmamışsın ve çok gönül rahatlığıyla alıp bineceğin bir motordur.600 cc yi fazla abartmışsınız alıp normal bineceksiniz, her geçen gün motora hakimiyet ve sürüş tecrübeniz artacak.Bu motoruda satıp başka 600 cc motora binsenizde yine bu başka motordada tecrübeniz olacak yani her 600 cc motorun oturuşu gidişi freni virajı aynı değil, motor luşlanan kişilerinde rodajı-alışma süreci vardır isterseniz 100 senelik motorcu olur.
    söylediklerin çok doğru. Bende 600cc de bu alışma sürecine gireceğim için 2006-2009 model motorlara bakıyorum. O yüzden XJ6 pahalı kaçar bana

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    600cc motosiklet 200cc gibi kullanılabilir fakat 200cc motosiklet 600cc gibi kullanılamaz. Yani sen 600cc alıp tamamen alışana kadar onu 200cc gibi yavaş yavaş kullanabilirsin
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)