Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tnt600 bilgilendirme(benelli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Herkese hayırlı günler;arkadaşlar kısaca benelli tnt600 modeli hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum,motor 4 silindir ayrıca sonradan egsoz satın almayı gerektirmeyen,çok güzel sesi olan ve nisbeten malzeme kalitesi düzgün eski İtalyan yeni Çinli,TNT kısaltmasının aslı da şöyle izah edilebilir;Benelli eski İtalyan iken sürekli 3 silindir büyük egzotik makinalar üretmekteydi,Tnt yani tornado naked tre anlamına gelir ki çıplak kasırga üçlüsü demektir,üçlüsü derken motorun 3 silindir olması vurgulanır,gelelim TNT600'e ülkemizde bu isimle satılıyor ancak aslı BN600İ olarak geçer ki zaten 3 silindir bir motosiklet olmadığı için TNT600 olarak lanse etmek pek düzgün olmaz,belki TNQ600 olabilirdi,motosiklet tasarım olarak güzel malzeme kalitesi fena değil,gayet kıvrak ve evet diğer 4 silindirlere göre daha sakin,ama gayet gideri olan bir motosiklet,ateşleme sistemi delphi marka,bujiler nkg,lastikler metzeller,ve en güzel tarafı şu an piyasadaki en uygun fiyatlı 4 silindir,en uygun derken rakipleriyle arasında en az 10000 tl fiyat fakı var bazı modellerde 15000 tl ye kadar fark var,bütün bunların yanında serviste işiniz olursa garanti kapsamında yapılması gereken herşey bahanesiz kabullenip yapılıyor,bazı durumlarda olduğu gibi kusurları kullanıcıya yüklemeye çalışmıyorlar ama maalesef servis ağı ve servis süresi konusunda çok çok kötü bir marka,şahsen başımdan geçen olayları anlatacağım;Arkadaşlar motosikleti 12 mart 2018 de satın aldım ve plaka ruhsat işlemlerinin ardından 15 mart 2018 de teslim aldım,motosikletim ilk elime geçen günden beridir maalesef geçici arıza ışığı yakmakta,kısaca yolda arıza ışığı yanıyor ve yaklaşık bir kaç kilometre içerisinde sönüyor,bunun için distribütörü arayıp ikamet ettiğim Kütahya'ya en yakın servise yönlendirmesini istedim distribütör bursa ve uşaktaki benelli servislerinin tnt 600 modeline hizmet veremeyeceğini bu yüzden İzmire yani motosikleti satın aldığım bayi ve servise gitmem gerektiğini söyledi,akabinde 26 mart 2018 pazartesi günü yani motorum yaklaşık 11 günlük ve henüz 230 kilometredeyken yolda en sol şeritte motosikletim yağlamayı kesti ve yağ lambası yaktı,hemen debriyaja asılıp motoru stop ettikten sonra motosikletimi kamyonetime yükleyip ertesi gün yani 27 mart 2018 de servise teslim ettim,yapılan inceleme sonucu yağ pompa dişli milinin kırıldığı ve bu sorunun ortaya çıkmasında hiç bir hatam olmadığı anlaşıldı,distribütör nisan ayının ilk haftası yağ pompasını göndermiş olmasına rağmen yağ pompa zinciri servise maalesef geç ulaştı,motosikletimin bu sorunu 12 nisan 2018 tarihinde ancak giderildi,ve ustamızın testlerinden sonra motosikletin motor bloğunda yağlama sisteminde hiç bir sorun kalmadığı ancak geçici arıza ışığının hala arada bir yandığını söyledi,durum şu ki arıza ışığı geçici olduğu için arıza ışığının yandığı esnada cihazla bağlanıp arıza tespit edilmeli ancak arıza ışığının yandığı o an maalesef denk getirelemiyor, bugün 16 nisan 2018 motosikletim hala serviste ve 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor,işin bir diğer tarafı ise diyelim ki arıza lambasını yakan arıza tespit edildi ve bir sensörün değişmesi gerekti diyelim ki büyük ihtimal öyle olacak benim motosikletim yaklaşık 2 hafta daha belki de daha fazla serviste kalacak,sonuç olarak sıfır kilometre 2 ay önce aldığım motor bu iki ayın 1 buçuk ayını serviste geçirmiş olacak,küçük şehirlerde yaşıyorsanız ya da bulunduğunuz ilde benelli servisi olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün,maalesef tnt600 modeli için servis verebilecek Türkiye de bi kaç yer var,kısaca sizinde benim gibi bir kamyonetiniz yoksa ya da bulunduğunuz şehirde tnt600'e bakabilecek bir servis yoksa almadan önce bi düşünün derim.sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bu şekilde bir mesaj yazarak hedeflediğiniz kişilere ulaşma şansınız çok düşük. (İlk iki satırdan sonra okumadım)
    ardacik bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    paragraf gerekiyor. böyle okunmuyor.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Çıkarımlar:

1- TNT İtalyandı Çinli oldu (paragraf başı)
    2- Servisi yok (paragraf sonu)

Doğruyu söylemek gerekirse 2,5 satır okudum.
    Green Arrow bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese hayırlı günler ; sonrasını okumadım müdür kızma . Aşağı doğru indim gözüm kanadı :(

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun dostum;

Şair diyor ki;

1-Bir hevesle 4 silindirli bu markayi almis

2-iki ay evvel aldigi motora sadece 15 gun binebilmiş.

3-Piyasada soz sahibi bir urunle 10K 15K fazla vermemis ama parasiyla rezil olmuş.

4-Servisi olsa bile her ariza durumunda sürüncemede kalan bir urunmuş

5-Hocanin dedigi gibi gole maya çalip,ya tutarsa demiş.

6-Bugun satacam dese ne kadara satabilir oda muamma.

7-Yamaha xj6 alsaydim bunlari yaşamayacaktim diye içinden sitem etmiş.

8-Bu motoru alacak kişinin mutlaka bir kamyoneti olmasi şartmiş.
    wing41, Green Arrow, orumcekadam ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Okuyacaktım aslında ama kısmet olmadı
    levend84 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Herkese hayırlı günler;

arkadaşlar kısaca benelli tnt600 modeli hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum.Motor 4 silindir ayrıca sonradan egsoz satın almayı gerektirmeyen,çok güzel sesi olan ve nisbeten malzeme kalitesi düzgün eski İtalyan yeni Çinli... TNT kısaltmasının aslı da şöyle izah edilebilir;Benelli eski İtalyan iken sürekli 3 silindir büyük egzotik makinalar üretmekteydi,Tnt yani tornado naked tre anlamına gelir ki çıplak kasırga üçlüsü demektir. Üçlüsü derken motorun 3 silindir olması vurgulanır.

Gelelim TNT600'e ülkemizde bu isimle satılıyor ancak aslı BN600İ olarak geçer ki zaten 3 silindir bir motosiklet olmadığı için TNT600 olarak lanse etmek pek düzgün olmaz,belki TNQ600 olabilirdi,motosiklet tasarım olarak güzel malzeme kalitesi fena değil,gayet kıvrak ve evet diğer 4 silindirlere göre daha sakin. Ama gayet gideri olan bir motosiklet,ateşleme sistemi delphi marka,bujiler nkg,lastikler metzeller. Dahası en güzel tarafı şu an piyasadaki en uygun fiyatlı 4 silindir. En uygun derken rakipleriyle arasında en az 10000 tl fiyat fakı var bazı modellerde 15000 tl ye kadar fark var.

Bütün bunların yanında serviste işiniz olursa garanti kapsamında yapılması gereken herşey bahanesiz kabullenip yapılıyor,bazı durumlarda olduğu gibi kusurları kullanıcıya yüklemeye çalışmıyorlar ama maalesef servis ağı ve servis süresi konusunda çok çok kötü bir marka,şahsen başımdan geçen olayları anlatacağım;

Arkadaşlar motosikleti 12 mart 2018 de satın aldım ve plaka ruhsat işlemlerinin ardından 15 mart 2018 de teslim aldım,motosikletim ilk elime geçen günden beridir maalesef geçici arıza ışığı yakmakta... Kısaca yolda arıza ışığı yanıyor ve yaklaşık bir kaç kilometre içerisinde sönüyor,bunun için distribütörü arayıp ikamet ettiğim Kütahya'ya en yakın servise yönlendirmesini istedim. Distribütör bursa ve uşaktaki benelli servislerinin tnt 600 modeline hizmet veremeyeceğini bu yüzden İzmire yani motosikleti satın aldığım bayi ve servise gitmem gerektiğini söyledi. Akabinde 26 mart 2018 pazartesi günü yani motorum yaklaşık 11 günlük ve henüz 230 kilometredeyken yolda en sol şeritte motosikletim yağlamayı kesti ve yağ lambası yaktı. Hemen debriyaja asılıp motoru stop ettikten sonra motosikletimi kamyonetime yükleyip ertesi gün yani 27 mart 2018 de servise teslim ettim,yapılan inceleme sonucu yağ pompa dişli milinin kırıldığı ve bu sorunun ortaya çıkmasında hiç bir hatam olmadığı anlaşıldı. Distribütör nisan ayının ilk haftası yağ pompasını göndermiş olmasına rağmen; yağ pompa zinciri servise maalesef geç ulaştı.

Motosikletimin bu sorunu 12 nisan 2018 tarihinde ancak giderildi,ve ustamızın testlerinden sonra motosikletin motor bloğunda yağlama sisteminde hiç bir sorun kalmadığı ancak geçici arıza ışığının hala arada bir yandığını söyledi. Durum şu ki arıza ışığı geçici olduğu için arıza ışığının yandığı esnada cihazla bağlanıp arıza tespit edilmeli ancak arıza ışığının yandığı o an maalesef denk getirelemiyor. Bugün 16 nisan 2018 motosikletim hala serviste ve 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor. İşin bir diğer tarafı ise diyelim ki arıza lambasını yakan arıza tespit edildi ve bir sensörün değişmesi gerekti; diyelim ki büyük ihtimal öyle olacak benim motosikletim yaklaşık 2 hafta daha belki de daha fazla serviste kalacak...

Sonuç olarak; sıfır kilometre 2 ay önce aldığım motor bu iki ayın 1 buçuk ayını serviste geçirmiş olacak.küçük şehirlerde yaşıyorsanız ya da bulunduğunuz ilde benelli servisi olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün,maalesef tnt600 modeli için servis verebilecek Türkiye de bi kaç yer var,kısaca sizinde benim gibi bir kamyonetiniz yoksa ya da bulunduğunuz şehirde tnt600'e bakabilecek bir servis yoksa almadan önce bi düşünün derim.sağlıcakla kalın.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    merhaba ben yaklaşık 1.5 senedir benelli kullanıyorum. bazı sıkıntılar yaşasamda şuana kadar sürdüğüm en keyifli motosiklet benelliler facebooktaki benelli grubununda kurucusuyum.
    Siz biraz şansız arakdaşlardanmışsınız çünkü böyle bir problemle karşılaşan gördüğüm ilk kişi sizsiniz. motorunuz garantiden yapılır merak etmeyin. Facebook grubuna yazarsanız firma yetkileri grubu takip ediyorlar. sorunlarınız çok daha kısa zamanda çözülecektir.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı günler;arkadaşlar kısaca benelli tnt600 modeli hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum,motor 4 silindir ayrıca sonradan egsoz satın almayı gerektirmeyen,çok güzel sesi olan ve nisbeten malzeme kalitesi düzgün eski İtalyan yeni Çinli,TNT kısaltmasının aslı da şöyle izah edilebilir;Benelli eski İtalyan iken sürekli 3 silindir büyük egzotik makinalar üretmekteydi,Tnt yani tornado naked tre anlamına gelir ki çıplak kasırga üçlüsü demektir,üçlüsü derken motorun 3 silindir olması vurgulanır,gelelim TNT600'e ülkemizde bu isimle satılıyor ancak aslı BN600İ olarak geçer ki zaten 3 silindir bir motosiklet olmadığı için TNT600 olarak lanse etmek pek düzgün olmaz,belki TNQ600 olabilirdi,motosiklet tasarım olarak güzel malzeme kalitesi fena değil,gayet kıvrak ve evet diğer 4 silindirlere göre daha sakin,ama gayet gideri olan bir motosiklet,ateşleme sistemi delphi marka,bujiler nkg,lastikler metzeller,ve en güzel tarafı şu an piyasadaki en uygun fiyatlı 4 silindir,en uygun derken rakipleriyle arasında en az 10000 tl fiyat fakı var bazı modellerde 15000 tl ye kadar fark var,bütün bunların yanında serviste işiniz olursa garanti kapsamında yapılması gereken herşey bahanesiz kabullenip yapılıyor,bazı durumlarda olduğu gibi kusurları kullanıcıya yüklemeye çalışmıyorlar ama maalesef servis ağı ve servis süresi konusunda çok çok kötü bir marka,şahsen başımdan geçen olayları anlatacağım;Arkadaşlar motosikleti 12 mart 2018 de satın aldım ve plaka ruhsat işlemlerinin ardından 15 mart 2018 de teslim aldım,motosikletim ilk elime geçen günden beridir maalesef geçici arıza ışığı yakmakta,kısaca yolda arıza ışığı yanıyor ve yaklaşık bir kaç kilometre içerisinde sönüyor,bunun için distribütörü arayıp ikamet ettiğim Kütahya'ya en yakın servise yönlendirmesini istedim distribütör bursa ve uşaktaki benelli servislerinin tnt 600 modeline hizmet veremeyeceğini bu yüzden İzmire yani motosikleti satın aldığım bayi ve servise gitmem gerektiğini söyledi,akabinde 26 mart 2018 pazartesi günü yani motorum yaklaşık 11 günlük ve henüz 230 kilometredeyken yolda en sol şeritte motosikletim yağlamayı kesti ve yağ lambası yaktı,hemen debriyaja asılıp motoru stop ettikten sonra motosikletimi kamyonetime yükleyip ertesi gün yani 27 mart 2018 de servise teslim ettim,yapılan inceleme sonucu yağ pompa dişli milinin kırıldığı ve bu sorunun ortaya çıkmasında hiç bir hatam olmadığı anlaşıldı,distribütör nisan ayının ilk haftası yağ pompasını göndermiş olmasına rağmen yağ pompa zinciri servise maalesef geç ulaştı,motosikletimin bu sorunu 12 nisan 2018 tarihinde ancak giderildi,ve ustamızın testlerinden sonra motosikletin motor bloğunda yağlama sisteminde hiç bir sorun kalmadığı ancak geçici arıza ışığının hala arada bir yandığını söyledi,durum şu ki arıza ışığı geçici olduğu için arıza ışığının yandığı esnada cihazla bağlanıp arıza tespit edilmeli ancak arıza ışığının yandığı o an maalesef denk getirelemiyor, bugün 16 nisan 2018 motosikletim hala serviste ve 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor,işin bir diğer tarafı ise diyelim ki arıza lambasını yakan arıza tespit edildi ve bir sensörün değişmesi gerekti diyelim ki büyük ihtimal öyle olacak benim motosikletim yaklaşık 2 hafta daha belki de daha fazla serviste kalacak,sonuç olarak sıfır kilometre 2 ay önce aldığım motor bu iki ayın 1 buçuk ayını serviste geçirmiş olacak,küçük şehirlerde yaşıyorsanız ya da bulunduğunuz ilde benelli servisi olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün,maalesef tnt600 modeli için servis verebilecek Türkiye de bi kaç yer var,kısaca sizinde benim gibi bir kamyonetiniz yoksa ya da bulunduğunuz şehirde tnt600'e bakabilecek bir servis yoksa almadan önce bi düşünün derim.sağlıcakla kalın.
    amme hizmeti yapıyorum ve hızlıca redakte etmeye çalışıyorum:

Herkese hayırlı günler, arkadaşlar kısaca benelli tnt600 modeli hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum

Motor 4 silindirli, sonradan egsoz satın almayı gerektirmeyen, çok güzel sesi olan ve nisbeten malzeme kalitesi düzgün, eski İtalyan yeni Çinli. TNT kısaltmasının aslı da şöyle izah edilebilir: Benelli eski İtalyan iken sürekli 3 silindir büyük egzotik makinalar üretmekteydi. Tnt tornado naked tre anlamına gelir ki çıplak kasırga üçlüsü demektir. Üçlüsü derken motorun 3 silindir olması vurgulanır. Gelgelelim TNT600 ülkemizde bu isimle satılıyor ancak aslı BN600İ olarak geçer ki zaten 3 silindir bir motosiklet olmadığı için TNT600 olarak lanse etmek pek düzgün olmaz. Belki TNQ600 olabilirdi.

Motosiklet tasarım olarak güzel. Malzeme kalitesi fena değil, gayet kıvrak ve evet diğer 4 silindirlere göre daha sakin ama gayet gideri olan bir motosiklet. Ateşleme sistemi delphi marka, bujiler nkg, lastikler metzeller ve en güzel tarafı şu an piyasadaki en uygun fiyatlı 4 silindir. En uygun derken, rakipleriyle arasında en az 10000 tl fiyat fakı var. Bazı modellerde 15000 tl ye kadar fark var. Bütün bunların yanında serviste işiniz olursa garanti kapsamında yapılması gereken herşey bahanesiz kabullenip yapılıyor. Bazı durumlarda olduğu gibi kusurları kullanıcıya yüklemeye çalışmıyorlar ama maalesef servis ağı ve servis süresi konusunda çok çok kötü bir marka.

Şahsen başımdan geçen olayları anlatacağım; Arkadaşlar motosikleti 12 mart 2018 de satın aldım ve plaka ruhsat işlemlerinin ardından 15 mart 2018 de teslim aldım. Motosikletim ilk elime geçen günden beridir maalesef geçici arıza ışığı yakmakta. Kısaca yolda arıza ışığı yanıyor ve yaklaşık bir kaç kilometre içerisinde sönüyor. Bunun için distribütörü arayıp ikamet ettiğim Kütahya'ya en yakın servise yönlendirmesini istedim. Distribütör Bursa ve Uşak'taki Benelli servislerinin tnt 600 modeline hizmet veremeyeceğini bu yüzden İzmir'e yani motosikleti satın aldığım bayi ve servise gitmem gerektiğini söyledi. Akabinde 26 mart 2018 pazartesi günü yani motorum yaklaşık 11 günlük ve henüz 230 kilometredeyken yolda en sol şeritte motosikletim yağlamayı kesti ve yağ lambası yaktı. Hemen debriyaja asılıp motoru stop ettikten sonra motosikletimi kamyonetime yükleyip ertesi gün yani 27 mart 2018 de servise teslim ettim. Yapılan inceleme sonucu yağ pompa dişli milinin kırıldığı ve bu sorunun ortaya çıkmasında hiç bir hatam olmadığı anlaşıldı. Distribütör nisan ayının ilk haftası yağ pompasını göndermiş olmasına rağmen yağ pompa zinciri servise maalesef geç ulaştı. Motosikletimin bu sorunu 12 nisan 2018 tarihinde ancak giderildi ve ustamızın testlerinden sonra motosikletin motor bloğunda yağlama sisteminde hiç bir sorun kalmadığı ancak geçici arıza ışığının hala arada bir yandığını söyledi. Durum şu ki arıza ışığı geçici olduğu için arıza ışığının yandığı esnada cihazla bağlanıp arıza tespit edilmeli ancak arıza ışığının yandığı o an maalesef denk getirelemiyor.

Bugün 16 nisan 2018 motosikletim hala serviste ve 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor. İşin bir diğer tarafı ise diyelim ki arıza lambasını yakan arıza tespit edildi ve bir sensörün değişmesi gerekti. Diyelim ki büyük ihtimal öyle olacak benim motosikletim yaklaşık 2 hafta daha belki de daha fazla serviste kalacak.

Sonuç olarak sıfır kilometre 2 ay önce aldığım motor bu iki ayın 1 buçuk ayını serviste geçirmiş olacak. Küçük şehirlerde yaşıyorsanız ya da bulunduğunuz ilde benelli servisi olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün. Maalesef tnt600 modeli için servis verebilecek Türkiye'de bi kaç yer var.

Kısaca sizinde benim gibi bir kamyonetiniz yoksa ya da bulunduğunuz şehirde tnt600'e bakabilecek bir servis yoksa almadan önce bi düşünün derim.

Sağlıcakla kalın.

not: hendrix benden hızlı davranmış. ne de olsa o bir virtiöz
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    Tracer 900
    Amacım burada 3. kişilere ulaşmak değil,bu modeli düşünen ve benim gibi küçük şehirlerde yaşayan arkadaşları uyarmaktır,ben bu motoru alırken Bursa ve Uşakta servisi var diye aldım ki maalesef bu şehirdeki servislere distribütör kendisi güvenmiyor,paramla rezil olacağım bi durum yok İzmirde yaşıyor olsaydım hiç sorun olmayacaktı,ama maalesef izmirde değilim,bu modeli düşünmeyen arkadaşların ilgilenmemesi için zaten başlıkta modeli belirttim,açık yüreklilikle söylüyorum benim için sorun değil çünkü motorumu taşıyabileceğim bir kamyonetim var,benim için sorun değil çünkü ikinci bir arabam daha var,ayrıca küçükte olsa bir motorum daha var,ancak bu marka ya da modeli elinde tek araç olarak tutacak arkadaşların üzülmemesi için yazdım bunları,xj6 aldığımda da arıza çıkarmayacağının garantisi olmadığı gibi bulunduğum şehirde xj6 ya bakacak yetkili servis aynı şekilde 250cc üstü motor satmıyor ve servis hizmeti veremiyor altını çiziyorum 600cc için kısaca her yamaha servisi de aslında 600cc ve üzeri motosikletlere bakmaya yetkin değil,

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amacım burada 3. kişilere ulaşmak değil,bu modeli düşünen ve benim gibi küçük şehirlerde yaşayan arkadaşları uyarmaktır,ben bu motoru alırken Bursa ve Uşakta servisi var diye aldım ki maalesef bu şehirdeki servislere distribütör kendisi güvenmiyor,paramla rezil olacağım bi durum yok İzmirde yaşıyor olsaydım hiç sorun olmayacaktı,ama maalesef izmirde değilim,bu modeli düşünmeyen arkadaşların ilgilenmemesi için zaten başlıkta modeli belirttim,açık yüreklilikle söylüyorum benim için sorun değil çünkü motorumu taşıyabileceğim bir kamyonetim var,benim için sorun değil çünkü ikinci bir arabam daha var,ayrıca küçükte olsa bir motorum daha var,ancak bu marka ya da modeli elinde tek araç olarak tutacak arkadaşların üzülmemesi için yazdım bunları,xj6 aldığımda da arıza çıkarmayacağının garantisi olmadığı gibi bulunduğum şehirde xj6 ya bakacak yetkili servis aynı şekilde 250cc üstü motor satmıyor ve servis hizmeti veremiyor altını çiziyorum 600cc için kısaca her yamaha servisi de aslında 600cc ve üzeri motosikletlere bakmaya yetkin değil,
    Xj6 yüzünden mahkemelik oluyordum. Türkiye'de servis ile sorun yaşamak istemiyorsan Honda alıp geçeceksin diğerleri yalan dolan. Arada bir kaç iyi servis çıkıyor her markada o kadar.
    ftkrblt bunu beğendi.

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    " 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor" ..şuna takıldım nasıl muayenesi bitebilir ki 1 aylık motorun...trafik sigortası mı acaba?..kaldı ki onuda plaka işlemlerini yaptırırken 1 yıllık yapılıyor diye biliyorum.

Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " 23 nisan 2018 de motosikletin muayenesi bittiği için trafiğe çıkması cezai işlem gerektiriyor" ..şuna takıldım nasıl muayenesi bitebilir ki 1 aylık motorun...trafik sigortası mı acaba?..kaldı ki onuda plaka işlemlerini yaptırırken 1 yıllık yapılıyor diye biliyorum.
    Orada bir yanlış var.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada bir yanlış var.
    Yanliş yok.

Motor 2015 model yuksek ihtimalle.uygunluk belgesindeki tarih neyse o.trafige tescil tarihin onemli degil.3yil gecerli, magazadada yatsa sure işler.

Motosikleti
    Tracer 900
    Xj6 yüzünden mahkemelik oluyordum. Türkiye'de servis ile sorun yaşamak istemiyorsan Honda alıp geçeceksin diğerleri yalan dolan. Arada bir kaç iyi servis çıkıyor her markada o kadar.
    Benin anlamadığım durum şu;bir markanın 600cc üstü motorunu internetten araştırıp yakında servisi var diye satın alıyosun,sonra servise gittiğnde servis sana abicim ama biz 250cc üstü motora bakamıyoruz diyebiliyor,maalesef benim memleketimde hiç bir markanın 250cc üstü makinasına bakılmıyor yetkili servis olarak adres verilsede aslında 250cc üstüne servis yok,
    Benim durumum kısaca motosikletim 20 günde tamir edilip çalışır hale geldi,bana motoru bu şekilde kullanabilirsin al götür deniliyor,hatta servis ben arızaya bakarım herhangi bir sensörde sorun varsa garantiden getirtir sana kargolarım telefonla yardımcı da olurum diyor,benim canımı sıkan şey ola ki gelen sensörü değiştirdiğimde sorun çözülmezse tekrar 400 kilometre uzaktaki servise gitmek,

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlu taşıtların muayene geçerlilik süresi aracın üretildiği günden itibaren başlar,uygunluk belgesinde aracın üretildiği tarih yazar,ticarilerde yeni eski farketmez her yıl hususi araçlarda ilk muayene 3 yıl sonrakiler 2 yıl geçerlidir,

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

not: hendrix benden hızlı davranmış. ne de olsa o bir virtiöz
    Hocam teşekkür ediyorum yalnız sizinkisi daha düzgün olmuş...
    Green Arrow ve _chaotic_ bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Benin anlamadığım durum şu;bir markanın 600cc üstü motorunu internetten araştırıp yakında servisi var diye satın alıyosun,sonra servise gittiğnde servis sana abicim ama biz 250cc üstü motora bakamıyoruz diyebiliyor,maalesef benim memleketimde hiç bir markanın 250cc üstü makinasına bakılmıyor yetkili servis olarak adres verilsede aslında 250cc üstüne servis yok,
    Benim durumum kısaca motosikletim 20 günde tamir edilip çalışır hale geldi,bana motoru bu şekilde kullanabilirsin al götür deniliyor,hatta servis ben arızaya bakarım herhangi bir sensörde sorun varsa garantiden getirtir sana kargolarım telefonla yardımcı da olurum diyor,benim canımı sıkan şey ola ki gelen sensörü değiştirdiğimde sorun çözülmezse tekrar 400 kilometre uzaktaki servise gitmek,[COLOR="Silver"]

,
    Tabi olanlar hoş bir şey değil. Tez zamanda durum düzelir umarım.

Ben ilk sahibiydim 5. hafta da gösterge bozuldu. Benim bozduğum ima edildi. Garanti dışından işlem görülecekti. Bu ülke de garanti konusu hakkını almak için genelde mahkeme yolu görünür. Maalesef durum böyle. Duymuşsunuzdur belki borusan kazalı bmw marka aracı sıfır olarak satıyor. Ve müşteriye geç kaldın diyor.

Tüketiciyi koruma kanunlarının daha sert olması lazım.

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben yaklaşık 1.5 senedir benelli kullanıyorum. bazı sıkıntılar yaşasamda şuana kadar sürdüğüm en keyifli motosiklet benelliler facebooktaki benelli grubununda kurucusuyum.
    Siz biraz şansız arakdaşlardanmışsınız çünkü böyle bir problemle karşılaşan gördüğüm ilk kişi sizsiniz. motorunuz garantiden yapılır merak etmeyin. Facebook grubuna yazarsanız firma yetkileri grubu takip ediyorlar. sorunlarınız çok daha kısa zamanda çözülecektir.
    markayı ben sizin grupta araştırdım,kullanıcılarına da ulaştım,konuştum sordum soruşturdum ve satın aldım maalesef başıma gelenler bunlar,servise lafım yok,elinden geleni yapıyor,ancak parça tedarik süresi uzun,distribütör nette yetkili servsis olarak Bursa ve Uşak şehirlerinde gösterdiği adreslere motorumu götürmem durumunda çözemeyeceklerini kendi söyledi,yaklaşık 200 kilometre daha uzaktaki servise yönlendirdi,motorun garantiden herşeyi karşılanıyor amenna,garanti konusunda zorluk çıkarmıyorlar,kusurları kullanıcıya yıkmıyorlar,buradaki sorun Uşak ve Bursa servislerin Benelli markasının tüm modellerine bakabilmesine rağmen 600cc olduğu için Tnt600 modeline bakamamaları,ikinci sorun ise parça tedarik süresi,düşüncem birçok parçanın distribütörün stoklarında bulunmadığı yönünde,3.olarak sorun garantiden tüm masraflar karşılandığı halde toplam 400-450 liralık garantiden yapılan işlem karşılığında benim bu motoru servise götürüp getirmek için yaklaşık 700-800 lira para harcamam,son olarak bana motorumu alabileceğim geçici arıza ışığı için uygun bi zamanda tekrar servise girebileceğim söylendi,kısaca 150-200 liralık sensör değişimi için tekrar 800 kilometre yol katedip yaklaşık 400 lira para harcayacak olmam,bunların hepsi distribütörle görüşüldü,çözüm gösteremediler maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Tabi olanlar hoş bir şey değil. Tez zamanda durum düzelir umarım.

Ben ilk sahibiydim 5. hafta da gösterge bozuldu. Benim bozduğum ima edildi. Garanti dışından işlem görülecekti. Bu ülke de garanti konusu hakkını almak için genelde mahkeme yolu görünür. Maalesef durum böyle. Duymuşsunuzdur belki borusan kazalı bmw marka aracı sıfır olarak satıyor. Ve müşteriye geç kaldın diyor.

Tüketiciyi koruma kanunlarının daha sert olması lazım.
    Yasin kardeşim Allah var yukarıda Benelli garantide pek sorun çıkarmıyor,kusuru kullanıcıya mal etmeye çalışmıyor,gerekeni yapıyor ama geç yapıyor,gerekeni yapıyor ama en yakın serviste çözdürmek yerine sorunu uzağa gönderiyor,napalım demek ki gül dikensiz olmuyor.

Yasin kardeşim Allah var yukarıda Benelli garantide pek sorun çıkarmıyor,kusuru kullanıcıya mal etmeye çalışmıyor,gerekeni yapıyor ama geç yapıyor,gerekeni yapıyor ama en yakın serviste çözdürmek yerine sorunu uzağa gönderiyor,napalım demek ki gül dikensiz olmuyor.
    Yetersiz maalesef 30 günü geçmeyecek hatta madur olmamanız için yerine muadil motosiklet vermeleri gerekli. Satış ve garanti sözleşmesinde de yazar. Otomobil servisleri bu konuda çok daha iyi.

Honda'nın iyi olmasının sebebi de bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)