Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Öğretmenden, mühendisten, doktordan, memurdan satılık...

Motovento
    REKLAM ALANI

Oraya mesleğini yazıp egonu okşayınca motorunla daha fazla ilgilenmiş mi oluyorsun? Ben öğrenciyim, sen öyle yazınca benim ilanımın önüne mi geçtiğini sanıyorsun? Belki ben çocuğum gibi bakarken sen teker yapıyordun. Satışa çıkardığınız mesleğiniz değil motorunuz lütfen bunu unutmayın.
    sdt, yamtareroglu ve frankestayn1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ben doktorumya hani, motoruma iyi bakarım okumuş bilmiş adamım motorum temizdir havası katıyorlar. uzak duruyorum o tür ilanlardan. geneli ukala oluyor
    frankestayn1 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Geçen berber den diye araç ilanı vardı bastırarak yazmış o bu değil BERBERDEN diye ������
    Kızıl pars bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçen yıl aracımı satılığa çıkarmıştım,yeni alacağım araçta kampanya olduğu için hemen almam lazımdı,eski aracımı,piyasanın neredeyse 2-3 bin tl altında fiyat yazdım,sivas'tan biri aradı geçmiş zaman hatırladığım kadarıyla konuşma aynen şöyle;

+Merhaba araç ilanınınız için aradım...

-Merhaba,evet buyrun....

+Ben şehir dışında öğretmenim....

-Doğrudur...(Buyrun Hocam)

+Fiyatını biraz daha indirme şansınız var mı?

-Fiyat zaten piyasının bir iki tık altında...(Hocam gelin aracıma bakın elimden gelen ikramı yaparım)

+Malum öğretmenim gel git zor oluyor,özel bir indiriminiz olursa aracı görmeye geleceğim..

-Arkadaşım bu benim şahsi aracım,memurlara özel indirimli otobüs bileti almıyorsun...(Ne demek hocam tabiki yaparım)

+Hımmm öylemi...ve direk kapattı telefonu...( O zaman anlaştık,hemen geliyorum)

Velhasıl,bu kişiler araç alırken'de satarkende bu şekilde özel ilgi bekliyorlar,örnek;ulaşım,özel kampanya vs.gibi(Az'da olsa istisnalar vardır)

NOT:Kırmızı renk ile belirtilen kısımlar,görüşmede karşı tarafın beklediği cümlelerdir.
    Thracian ve frankestayn1 bunu beğendiler.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berduştan satılık motor:

-bakımları hiç bir zaman zamanında yapılmamıştır.
    -bozulmadıkça ellenmedi.
    -lastikler fabrika çıkışlı.
    -bi sürü sticker yapıştırıldı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben de sinir olurum ama bu tip ilan başlıkları genelde aracın temiz bakıldığına değil, satışın problemsiz olacağına işaret eder. Yani "arsız hırsız üçkağıtcı değilim, işinde gücünde biriyim" imajı verir.
    Herscel, birbilent, tigermbz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Hayatın her anında böyle değil midir? Biriyle tanıştığımızda adını öğrendikten sonra ilk işimiz mesleğini sormak olmuyor mu?

Tabii karşıdaki ben avukat, mühendis, doktor, öğretmen, kurmay albay bilmem ne diye kendini tanıtmazsa.

Motosikleti
    Duke 200
    Bence tek bi anlamı var galerici değilim demek istiyor.
    Öğrenciden satılık diyen de duydum ayrıca

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bayandan temiz Saxo (citroen) geyikleri vardı bi ara.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Doktor bayandan satlık otoyu bi hafta önce bi tekeri kaldırımda parkedilmiş halde görmüştüm

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Doktordan alınan araç çok yüksek ihtimal temizdir.Bakımları yapılmıştır.Çakallıkla uğraşmazsınız.Yani araç alımında fark yaratan bir etken.

Fakat bunu artık herkes yazıyor, öğretmenden, bayandan, memurdan, bilmem ne çalışanından vs.

Hatta Geçen şöyle bir açıklama gördüm."Ne bayandan, ne doktordan,adam gibi adamdan" : )
    frankestayn1 bunu beğendi.

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktordan alınan araç çok yüksek ihtimal temizdir.Bakımları yapılmıştır.Çakallıkla uğraşmazsınız.Yani araç alımında fark yaratan bir etken.

Fakat bunu artık herkes yazıyor, öğretmenden, bayandan, memurdan, bilmem ne çalışanından vs.

Hatta Geçen şöyle bir açıklama gördüm."Ne bayandan, ne doktordan,adam gibi adamdan" : )
    Hocam doktor musunuz?

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Selam,

Ben motoru canlı canlı videolarını görsünler diye youtube kanalının adını yazdım xxx motovlog'tan satılık diye sayılıyor mu :D

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Kımıldama polis, kımılda kımılda bakkal isimli karikatürü getirdi bu başlık aklıma

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben "doktordan" yazana mesaj atıp "ne doktorusunuz", askerden diyene "Hangi birlik ?" diye soruyorum :D

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Öğretmen o kadar emek verip kazandığı üç kuruşun değerini bilir.O yüzden malına da iyi bakar.Öğrenci adam çalışmıyorsa parasını babasından,anasından alır.Kendi kazanmadığı için kıymeti azdır.Öğretmenden yazıyorsa yüksek oranda temizdir o araç.
    drtayfun bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usül olarak başlığa x'ten y'den diye yazılmaz. istenilirse açıklama kısmına "ilk sahibiyim, memur olduğum için gözüm gibi baktım" vs. şeyler yazilabilir

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretmen o kadar emek verip kazandığı üç kuruşun değerini bilir.O yüzden malına da iyi bakar.Öğrenci adam çalışmıyorsa parasını babasından,anasından alır.Kendi kazanmadığı için kıymeti azdır.Öğretmenden yazıyorsa yüksek oranda temizdir o araç.
    Öğrenci illaki babasından aldığı parayla mı araç satın alır kendi çalışıp alamaz mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öyle demeyin, Türkiye'de doktor bir yakınım kaç yaşında aracı hala servisinde bakım yaptırıyor. "Biliyorum öpüyorlar ama başımı ağrıtmasın istiyorum, başka yere yaptırsam bu sefer güven sorunu var" falan diyor. Prosedür adamı. Velhasıl bu örnekte doktor etkisi söz konusu bence...

Adam üç beş kuruşun hesabında değil, yeter ki düzgün çalışsın, başımı ağrıtmasın derdinde. Zaten sevmiyor araçla uğraşmayı da. Bakım için 3-5 kat fazla ödeyip araç unsurunu çıkarıyor hayatının dışına.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Memurdan yazıyor araba 200bin lira ne memuruysa.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)