Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egsoz parlatıcı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Egsoz parlatmak için bu ürünü önerdiler. bu ürünü kullanıp başarı elde edebilen varmı acaba?

https://urun.n11.com/yapistirici-ve-...asi-P125229400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben aluminyum folyoyu su zımparası gibi kullanarak, bildiğimiz suyu (veya çamaşır sodası ile beyaz sirke karışımını) bu tip yüzeylerde kullananları duymuştum. Ancak hiç denemedim. Çok daha ucuz ve denenebilir olduğu için bir denemenizi öneririm.

Motosikleti
    parası pulu öenmli değil silelim çıksın gitsin. karışım yapmakla uğraşacak ne yerim ne zamanım var.

Motosikleti
    Arkadaşlar Marpol isimli ürünü aldım yaklaşık 2 saatlik uğraşım sonucu bu hale getirdim egsozu bence kimyasal bir parlatıcı olsa çok daha iyi sonuçlar verebilirdi. Yinede eskisinden daha iyi oldu.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Avuç içi taşlama için satılan keçeler var.
    Yıldız Cila'nın taş cilalarını kullanarak, bu keçe ile 13 yıllık egzozu ilk günkü haline getirebilmiştim.
    Tüm pas, siyahlaşma ve yanık izleri kaybolmuştu.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    motor bloğunu naylonla kapayıp fırça ile kezzap (tuz ruhu) sürüyorum. tüm tortu ve lekeler çıkıyor. sonra henkel metal cilasını sürüyorum gayet güzel parlıyor. yurt dışında harpic denen kıvamlı kezzap kullanıyorlar.
    jimi_hendrix ve Kanji bunu beğendiler.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Direkt metal parlatıcıyı uygulamak etkili çözüm vermez,önce tuz ruhuyla eksozları iyice silip,yıkadıktan sonra metal parlatıcıyı sürmek gereliyor.tuz ruhu zaten kendi başına bayağı temizlik yapıyor

Motosikleti
    bir arkadaşımızın önerisi üzerine bimden aldığımız bildiğin bulaşık süngerinin yeşil kısımlarıyla tekrar yaptım sonuç çok güzel... yine marpol kullandım başka hiçbirşey kullanmadım..

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi güzel olmuş. Bu dokuyu korumak için hem şeffaf, hem de ısıya dayanıklı bir antipas ürünü var mıdır ki? Yoksa metalik gri egzoz boyasıyla mı boyasanız? Pas cidden motosikletin görüntüsünü gölgeliyor.

Motosikleti
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi güzel olmuş. Bu dokuyu korumak için hem şeffaf, hem de ısıya dayanıklı bir antipas ürünü var mıdır ki? Yoksa metalik gri egzoz boyasıyla mı boyasanız? Pas cidden motosikletin görüntüsünü gölgeliyor.
    bekliyip göreceğiz ama ben kışa kadar paslanacağını sanmıyorum her sene 1 kere uygulamak yeterli olacaktır...
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    benimde sıkıntımdı , paylaşım için sağ olun arkadaşlar, bende yapacam, çok hoşuma gitti.

Motosikleti
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde sıkıntımdı , paylaşım için sağ olun arkadaşlar, bende yapacam, çok hoşuma gitti.
    bulaşık sünderinin yeşil kısmı ile uygula bimde 5 sünger 2 tl en az 3 tane sünger gidiyor.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bloğunu naylonla kapayıp fırça ile kezzap (tuz ruhu) sürüyorum. tüm tortu ve lekeler çıkıyor. sonra henkel metal cilasını sürüyorum gayet güzel parlıyor. yurt dışında harpic denen kıvamlı kezzap kullanıyorlar.
    ben de yaptım bundan tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekliyip göreceğiz ama ben kışa kadar paslanacağını sanmıyorum her sene 1 kere uygulamak yeterli olacaktır...
    üstüne wd40 sıkın tamamen kuruyuncaya kadar bekleyin. İlk sürerken biraz koku ve duman yapabilir ama bir daha paslanmaz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de yeni bir branda aldım, ısıya dayanaklı değilmiş, motoru örtünce sıcak egzoz brandayı yaktı ve haliyle egzoz üstünde branda yanığı lekesi kaldı. Egzoz tamamen soğuyunca bulaşık süngerlerinin yeşil keçeli kısmına Wd40 sürerek epey bir uğraştan sonra yanık lekelerinden kurtuldum.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Her işin bir kolayı var.
    Kolay gelsin.
    Video bana ait

https://www.youtube.com/watch?v=wnNer-rd02g&t=7s

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Motor blogunun ilacı ise wd 40 dır

fazil bunu beğendi.
    98 Beygir.....

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her işin bir kolayı var.
    Kolay gelsin.
    Video bana ait

https://www.youtube.com/watch?v=wnNer-rd02g&t=7s

https://resmim.net/f/bfbzUb.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Motor blogunun ilacı ise wd 40 dır

https://resmim.net/f/gHEPes.jpg
    Güzel çalışma ,ancak benim egsoz temizliğinde aklıma takılan konu bu işlemler sonunda nikelaj durumu aşınma yaparmı? metlayn etkili bir macun ama nikelajları bir süre sonra bozduğu söyleniyor.Belki bu işlemlerden sonra nikelej kısımlara özel nikelaj koruyu yaparak destek yapılabilir ,bilemiyorum.Önemli olan burada nikelajı temizlemektense nikeleajı korumak önemli.Bu işlemler ne kadar koruma sağlar o konuda süpheliyim.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Maalesef bu tür kezzap, tuz ruhu gibi ürünler egzozun üstündeki koruyucu tabakayı yok edip metale zarar veriyor. Daha hızlı paslanıyor.

Daha kötüsü bu kimyasallar vidalara veya başka noktalara sıçrarsa daha hızlı paslanmaya ve bozulmaya sebep olacaktır.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Senede bir defaya mahsus paslı yüzeyleri kola ile çıkarıyorum, evet bildiğiniz Coca-Cola. Sonra suyla durulayıp kuruluyorum. Ardından Metylan ile parlatıyorum. Krom parçalar ilk günkü gibi. Tuz ruhu gibi ağır asidik çözeltilerden kaçının. Evet temizler ancak zaman içinde aşındırır. Metylan ise çabuk karartmaz, bilakis koruyucu bir tabaka oluşturur. Uyguladıktan sonra hemen sürmeye başlarsanız, ısınan parçalar tabii ki daha çabuk kararır üzerindeki macun kalıntılarını yakacağından. Uygulama sonrası en az bir 12 saat motoru kullanmayacağınızdan emin olun. Mesela akşam parlatın, sabaha kadar motoru kullanmayın.

Dipnot olsun; sitrik asit içeren gıda ürünleri de pas çözmeye yardımcı olur. Sirke, limon gibi. Tuz ruhu dediğiniz olay hidroklorik asittir ve pek çok materyali eritebilecek kadar kuvvetlidir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    3 senedir bu şekilde temizliyorum 6 ayda bir söküp temizlerim,
    Pis paslı kirli duracgına bırakın tuztuhu tertemiz yapsın meytlan ile ayna gibi olsun
    Suya girmez yağmurda kullanmazsanız resimki gibi kalır.işlemden 2 ay sonra çekildi bu resim.

98 Beygir.....

o headers küflenmiş yapılcak bir şey yok, küfü almak sıyırmak etini incelticek delincek falan, boyasan boya tutmicak, küf de parlamaz, ancak krom kaplatılır ama o da headers ile aynı paradır, yani yapılcak bir şey yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)