Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet konusunda Aileyi ikna etme çabaları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AZ KALDI
    Merhaba arkadaşlar

Ben bir kaç konu açmıştım hatırlarsanız motor hakkında fakat yeni problemler doğuyor sürekli. Şimdi ki sorunum da şu
    Abi her şey tamam babamı öğrenci olduğumdan dolayı krediye de ikna ettim tamam bu defa da diyor ki Vitesli motor ölüm makinesi ben çocuğumdan vazgeçmedim git scooter al :D ya tamam babama saygım sonsuz ve hak veriyorum yani korkmasına hak veriyorum ama bunun aslında böyle olmadığını nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Anlatamazsın çünkü baban haklı. Eğer part-time bir işte çalışmıyorsun -lütfen kusura bakma- ama baba parasıyla bu alet yürümez. Amacın -sadece- ulaşımsa yine baban haklı, scooter al, yoluna bak. Daha önce motor tecrüben yoksa mesleğe geçene kadar güzel bir scooter ile tecrübe kazanmanın ömrünün geri kalanını belkide platinsiz gezmeni sağlayacak tecrübeyi sağlaması büyük olasılık. Maksat şekilcilikse özellikle SS aletler gerçekten ölüm makinesi. Anladığım kadarıyla ilk motorun, ölmek/sakat kalmak/kalıcı hasar almak/motordan soğumak istemiyorsan sakin ol, küçük bir aletle başla, emin ol her CC büyütmenin kendine özgü bir zevki var, zamanında büyükleri dinleyerek 50 CC motosiklet ile başlamıştım, 250'lik aletin tepesine çıkınca ağzımdan çıkan ilk cümle "Allah zamanında beni tutan büyüklerimden razı olsun, ben bunun üstünde kesin kendime birşey yapardım" oldu. Evet bu aletler uzaktan çok güzel gözüküyorlar ama çok çevikler, heyecanına sonuna kadar saygı duyuyorum ama lütfen beni dinle, 10.000 km scooter kullan, pişman olmazsın.
    mombohunter bunu beğendi.

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    ikna edemezsin en iyisi kendin calis ben yaz sonu bizim dukkanimizda caliscamda alcam allaha sukur durumumuz iyi olmasına rağmen babam hala cekingen motora

Motosikleti
    MT 125-MT25- MT07 - şuan MT09
    Merhabalar yaklaşık 6 yıl önce aileme haber vermeden kredi kartımdan nakit avans çekip biriktirdiğim paramla motoru alıp evin garajına koydum tantanalar bağrışlar çağrışlar 10 gün sonra oğlum dikkatli süre döndü ve şuan karşılar ama bişey demiyorlar

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    Bence de kendi paranızı kazanmıyorsanız aileye motor aldırmaya çalışmak beyhude.
    23 yaşından beri hayalini kurardım çalışa çalışa 29 yaşında almak nasip oldu.
    alınca da 2 ay sakladım ve sonunda ruhsatımı buldular ortaya çıktı

Motosikleti
    AZ KALDI
    Alıntı Se-ZeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatamazsın çünkü baban haklı. Eğer part-time bir işte çalışmıyorsun -lütfen kusura bakma- ama baba parasıyla bu alet yürümez. Amacın -sadece- ulaşımsa yine baban haklı, scooter al, yoluna bak. Daha önce motor tecrüben yoksa mesleğe geçene kadar güzel bir scooter ile tecrübe kazanmanın ömrünün geri kalanını belkide platinsiz gezmeni sağlayacak tecrübeyi sağlaması büyük olasılık. Maksat şekilcilikse özellikle SS aletler gerçekten ölüm makinesi. Anladığım kadarıyla ilk motorun, ölmek/sakat kalmak/kalıcı hasar almak/motordan soğumak istemiyorsan sakin ol, küçük bir aletle başla, emin ol her CC büyütmenin kendine özgü bir zevki var, zamanında büyükleri dinleyerek 50 CC motosiklet ile başlamıştım, 250'lik aletin tepesine çıkınca ağzımdan çıkan ilk cümle "Allah zamanında beni tutan büyüklerimden razı olsun, ben bunun üstünde kesin kendime birşey yapardım" oldu. Evet bu aletler uzaktan çok güzel gözüküyorlar ama çok çevikler, heyecanına sonuna kadar saygı duyuyorum ama lütfen beni dinle, 10.000 km scooter kullan, pişman olmazsın.
    Krediyi çeken babam ödeyen ben olacağım bu sene okulum bitiyor ve babamın yanında çalışıyor olacağım. Aylık ödeyeceğim kredi parası kadar haftalık para kazanıyorum ondan dolayı Baba parası değil Emeğimin hakkı olacak. Sadece kredi babamın adına olacak ama borcu ödeyen ben olacağım. Ve 10.000 KM scooter kullandım.

Motosikleti
    MT-07
    10000km scooter tecrübesi var ise işler değişir.

Gerektiği zaman gerektiği yerde vites düşürüp motor güç kaybetmeden kendimi tehlikeye atmadan daha rahat sürüş yapabilirim.
    Motor ile virajlara girerken ağırlık merkezi ortada die daha iyi dönebilirim.
    Tekerlekleri daha büyük olduğu için; çukurlardan, bozuk yollardan daha rahat geçebilirim.

Gibi daha teknik ve olumlu şeylerden bahsedebilirsin. Lakin gidip R25 alacağım. Vutututuutut yapıp sağa sola dalacağım dersen kendine yazık edersin. Babanı da vicdan azabına itersin. O yüzden git bir eğitim al ve eğitim sonunda hocanı baban ile konuştur. 10000km dediğin tecrübe öyle aman aman bişey değil ama acemilik dönemini bitirmiş ve başlangıç seviyesine gelmişsindir demektir. Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    AZ KALDI
    Yani durum şu ki motosiklet de hız çok tutkulu bir şey bu inkar edilemez. Fakat ben öyle Top speedler yapayım böyle Tapa gaz gideyim yok motorun sınırını zorlayayım diyen bir insan değilim. Babamın bana almak istediği Scooter la benim almak istediğim Naked motorların da son hızları birbirine yakın denebilir. Yani neden Scooter ben çözemiyorum

Motosikleti
    MT-07
    Gaz var fren var. Aynı anda 4-5 hareket yapmıyorsun. Daha basit. Sol el debriyaj, sağ el ön fren+gaz, sol ayak vites, sağ ayak fren pedalı. Bunu standart motora ilgi duymayan birine söylediğinde akıl tutulması yaşıyor. Bundan dolayı scooter candır diyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    aile rizasi olmadan alma ;)

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı speakers2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani durum şu ki motosiklet de hız çok tutkulu bir şey bu inkar edilemez. Fakat ben öyle Top speedler yapayım böyle Tapa gaz gideyim yok motorun sınırını zorlayayım diyen bir insan değilim. Babamın bana almak istediği Scooter la benim almak istediğim Naked motorların da son hızları birbirine yakın denebilir. Yani neden Scooter ben çözemiyorum
    Benim mesajdan 2 önceki mesajda nedeni yazıyor. Yaşadığın yer İstanbul ise eğitim al, paran bolsa scooter al bir 10bin daha yap. Sonra zaten değiştirip vitesli motosiklet alırsın. Yada cup almayıda düşünebilirsin. En azından debriyaj derdi yok.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Aile rızası almadan gittim motor aldım. Motoru aldım geldim resim attım hayırlı olsun alırım diye. Sonrasında Motor altımda yatak sardı, kaza da yaptım beni 10 bin lira zarara uğrattı. Canımı da çok yaktı 5000 km süremedim sattım ölü parasına. Sonra konuştum ettim. Anlattım fikirlerini aldım bir şekilde ikna ettik motosiklete şimdi hamdolsun. Aile rızası önemli. Hocalarımın dediği gibi baba parasıyla scootersa scooter, elektrikli bisikletse o. İlerleyen zamanlarda neler olur bilemezsin belki ikna olur rıza gösterirler.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Yaklaşık 1.5 ay önce kuba dragon 50 aldım 50cc olduğu için içim rahat ama daha söyleyemedim motorla da 800 km'ye yakın yol yaptım nasıl söyleyebilirim bilmiyorum fikri olan var mı

Ucuzundan pcx veya kymco agility al 5-6 k yap sonra 250 ccye geçersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)