Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayat Sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kredi çektiysek, hayat sigortası şartlarında aşağıdaki maddeleri görürüz! Çünkü biz Dünya'nın en riskli hobisini yapıyor, ulaşım aracını kullanıyoruz! Ayıp ya bir gruptan bu kadar nefret edilmez, acaba başka ülkelerde de motosiklet sürücüsüne böyle saçmasapan negatif ayrımcılık var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yok arkadaş bu motoru bıraktırtacaklar bize...öyle yada böyle...

e)Ulen kişi pilot ve hostes vs.değilse zaten yolcu sıfatında uçacak,hee karga sıfatıyla uçarsa anlarım...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaş bu motoru bıraktırtacaklar bize...öyle yada böyle...

e)Ulen kişi pilot ve hostes vs.değilse zaten yolcu sıfatında uçacak,hee karga sıfatıyla uçarsa anlarım...
    Bir de hobi olarak havacılıkla uğraşanlar var onu kastetmis. Hazerfen havaalanindan filan kalkanlari diyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ayrımcılık değil. Gelir gider hesabı meselesi. Adam hayat sigortası yapıyor. Yani ölürsen yakınlarına para verecek. Ölme ihtimali yüksek olanları da kapsam dışı bırakıyor. Motosiklet kullananlar, dağcılar, havacılar, avcılar, dalgıçlar ve profesyonel sporcular bu gruba giriyor. Oturum evinizde kuzu kuzu bakın nasıl siz kapsama alıyorlar hata sizde

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrımcılık değil. Gelir gider hesabı meselesi. Adam hayat sigortası yapıyor. Yani ölürsen yakınlarına para verecek. Ölme ihtimali yüksek olanları da kapsam dışı bırakıyor. Motosiklet kullananlar, dağcılar, havacılar, avcılar, dalgıçlar ve profesyonel sporcular bu gruba giriyor. Oturum evinizde kuzu kuzu bakın nasıl siz kapsama alıyorlar hata sizde
    Hayır abi bırakamaz, bırakmamalıdır! Gelir gider hesabı yapıyorsa, seçenek sunar ve primini yüksek tutabilir. Ama kapsam dışına almak eğer kişinin yaptığı iş çok ekstrem bir iş, spor değilse yapılmamalı.

Bu araç seri üretilen, güvenlik ekipmanlarıyla istenilirse çok güvenli de kullanabilinen bir araç, sen buna neden bu ayrımı yapıp, zaten kafalara yerleşmiş saçmasapan "şeytan icadı" tanımına tüy dikiyorsun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Sigorta şirketlerinin yaptıklarına akıl sır erdirmek zordur.

Bir keresinde karşılaştığım bir sigorta firmasının yapmış olduğu poliçede geçen bir cümleyi şöyle bir aktarayım.
    "Sigorta ettirilen araçların, (Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç) Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında oluşan hasarları karşılamaz."

Yıllarca sigorta şirketi işlettim. Ama böyle bir durumla ilk defa karşılaştım.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Buna bende hic rastlamadım hangi sigorta şirketinin iş guzarligi bilmiyorum ama tamemen işgüzarlık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    zurich sigorta motosiklet sürücülerine hayat sigortası yapmıyordu eski çalıştığım yer,

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı sdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta şirketlerinin yaptıklarına akıl sır erdirmek zordur.

Bir keresinde karşılaştığım bir sigorta firmasının yapmış olduğu poliçede geçen bir cümleyi şöyle bir aktarayım.
    "Sigorta ettirilen araçların, (Güneydoğu Anadolu Bölgesi hariç) Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında oluşan hasarları karşılamaz."

Yıllarca sigorta şirketi işlettim. Ama böyle bir durumla ilk defa karşılaştım.
    Merhaba terör kapsamı dışına alıyor ve uluslar arası sıfatı eklemiş i siz uluslararası yurt dışı sigorta yaptırırsanız sorun kalmıyor

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bende kredi çektim bankadan sigortanızın çıktısını alabilirsiniz dedi aynı şeymi acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kredi çektim bankadan sigortanızın çıktısını alabilirsiniz dedi aynı şeymi acaba
    Sigorta şöyle bir sigorta Allah göstermesin bir kaza yaşandı ve vefat veya krediyi ödeyemeyecek durumda rahatsızlandınız sizi muhataptan çıkarıyor ve sigorta şiketinden zararını tanzim istiyor sigorta şirketi aracın bedelini bankaya ödüyor banka da sizden alacak talep etmiyor,

Lakin bazı durumlarda sigorta şirketi de sizi dava edebiliyor çok nadir durumlardır,

Hayat sigortası çetrefillidir ödeme almak gerçekten güçtür baız durumlarda,

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Riskli bir meslek, spor, ya da hobiniz varsa bunu belirtip poliçe priminizi yükseltebilirsiniz.

Mantıksız değil, nasıl ki Bayburt'da ki bir aracın trafik sigortası ile İstanbul'da ki aracın primi aynı değilse bu da ona benziyor.

Sigorta şirketi yüksek prim istemek, ya da sizi hiç sigortalatmamak isteyebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler