Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ile ilk düşüşüm ve tabiki kamyonlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017 Pulsar NS 200
    Merhaba arkadaşlar, 6 Nisan Cuma günü Tekirdağ Hayrabolu ilçesinin girişine yakın bir mevkide iki kamyonun kontrolsüz sollamaya çıkması sonucu kendimi çok fazla sağ tarafa yanaştırıp düştüm. Sağ ayağım boşa bastığı için durduktan sonra sağ tarafa yatırdım motoru. Motorda ufak çizikler, bende ise sağ baldırımın iç tarafında morluk var. Bu konu ile ilgili bu aşamada ne yapılabilir bilemiyorum. Olay sonrasında bana yardımcı olan askeri personele de tekrar teşekkürler.

Herkese kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    En hafifinden, banlanmadan söveyim diyorum ama başaramayacağım.
    Sen iyisi mi ağız dolusu sövdüm say.

Çok geçmiş olsun, en büyüğü ve sonuncusu olsun inşallah.
    sturan2 bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun hocam, geçen hafta Dominar'ı denemek için Bajaj bayisine geldiğimde Pulsar'lı bir arkadaş da benzer bir pozisyonda motoru sağa deviriyordu az kalsın. Durumu erken farkettik de 2 kişi destek verdik, devrilmedi motor.
    sturan2 ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X DCT
    çok geçmiş olsun
    sturan2 bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Yuh ve yuh. Neyse ki çok büyük bir kaza geçirmemişsin , tesellisi bu olsun. Geçmiş olsun
    sturan2 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu kamyon şoförünün ....
    Kardeş sanada büyük geçmiş olsun. En büyük kazan bu olsun inş...
    sturan2 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Haydaa,ulen orada motor üstündeki bir insan,insan..,neyse bugun mübarek kandil günü....

Geçmiş olsun kardeşim,

Bu olayda gösterilecek refleks ve kaçış yok resmen,karşı şeritteki konvoydaki unimog'un seyri yavaştı sanki,belki sola atlasan konvoy iyice yavaşlar kurtarabilirmiydin bilemiyorum olayı yaşayan sensin sonuçta buradan yorum yapmak sağlıklı olmaz...
    sturan2 bunu beğendi.

Motosikleti
    2017 Pulsar NS 200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa,ulen orada motor üstündeki bir insan,insan..,neyse bugun mübarek kandil günü....

Geçmiş olsun kardeşim,

Bu olayda gösterilecek refleks ve kaçış yok resmen,karşı şeritteki konvoydaki unimog'un seyri yavaştı sanki,belki sola atlasan konvoy iyice yavaşlar kurtarabilirmiydin bilemiyorum olayı yaşayan sensin sonuçta buradan yorum yapmak sağlıklı olmaz...
    Öncelikle herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Aslına bakarsanız olaya anında bunu farketmedim. Sonrasında izlerken benimde aklıma geldi ancak öyle bir kaçışın sonucu ne olurdu onuda bilemiyorum.

Uzak mesafeden selektör yapa yapa geliyordu kamyon. Sanırım ben sollamaya çıktım, giremiyorum, sen kenara çekil demek istedi bana. Nasılsa motorsun kurtarırsın diye mi düşündü artık. Ya da girebilecekken motor olduğumdan dolayı mı önemsemedi hiç bilmiyorum. Şu soru geliyor insanın aklına. Ya araba olsaydı? Yani bir şekilde bizi araçtan saymadılar yine :(

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı sturan2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler. Aslına bakarsanız olaya anında bunu farketmedim. Sonrasında izlerken benimde aklıma geldi ancak öyle bir kaçışın sonucu ne olurdu onuda bilemiyorum.

Uzak mesafeden selektör yapa yapa geliyordu kamyon. Sanırım ben sollamaya çıktım, giremiyorum, sen kenara çekil demek istedi bana. Nasılsa motorsun kurtarırsın diye mi düşündü artık. Ya da girebilecekken motor olduğumdan dolayı mı önemsemedi hiç bilmiyorum. Şu soru geliyor insanın aklına. Ya araba olsaydı? Yani bir şekilde bizi araçtan saymadılar yine :(
    Altındaki otomobil olsaydı paşa paşa bekliyecekti..

Not:Askeri konvoy hızları ve takip mesafeleri,kontrollu ve ani duruşlara hazırlıklı bir şekilde oluyor(Araç komutanı nezaretinde)

Yüksek ihtimalle askeri araç duracaktı.tekrar geçmiş olsun.
    sturan2 bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.Bende Tekirdağ dayım bişeye ihtiyaç olursa buralardayız
    mombohunter bunu beğendi.

Kardeşim çok geçmiş olsun. Dün benim başıma da benzer bir olay arabayla geldi. Sol şeritten ilerlerken bomboş şeritte, önünde hiç bişey yokken tır sola geçti santimlerle kurtardım az daha biçiyordu bizi, ani fren korna asıldım kurtardım çok şükür ama aklım gitti, korna yaptım yanaştım, önüne geçtim kaçıp gitmeye çalıştı şerefsiz. Trafiği aradım ihbar ettim. 1-2 km sonra Yol kenarı denetim istasyonuna çektim arabayı mecbur buda girdi,küfür ediyorum bir türlü inmedi arabadan şerefsiz sürekli özür diliyorum ben senden, arı geldi diyip duruyor niye durmadın, kaçtın o zaman sağa çekeceksin özrünü öyle dileyeceksin ben seni yakalayınca mı aklına geldi diye söylüyorum, baktım orta yaşlı bi adam artık vazgeçtim bıraktım. Küfür etmek istemiyorum ama çok büyük şerefsizler var aralarında araba da olsa altınızda motor da bu dengesizlere dikkat etmek lazım trafikte.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoyu birkaç kez izledim fakat ilk izleyişimde farkında olmadan tam ekran yapıp kendim kullanıyormuş gibi hissettim. İkinci kamyon geldiğinde resmen refleksle sol şeride mi geçsem diye düşündüm ama çok daha yanlış bir tercih olurdu sanırım. Resmen kanım çekildi ya. Bu katil ruhlu insanların altına bilmemkaç tonluk canavarları veriyorlar, sonuçlar ne yazık ki felaket oluyor.

Siz neyse ki ucuz atlatmışsınız. Yapılabilecek çok bir şey yoktu burada, siz sağa yanaşarak doğrusunu yapmışsınız. Ayağınızın boşluğa gelmesi de talihsizlik olmuş. Çok çok geçmiş olsun.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Plaka belli, bir şey yapılamaz mı? Geçmiş olsun?

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bu yaratık durmadı sanırım sen devrilince insan durup bakar birşey var mı diye. kamerada plakasını göremedim telefon dandik Biraz. plakası belli ise git davacı şikayetçi ol kaza yerini terk etmiş her ne kadar temas olmasa da şerit ihlali hatalı sollama var düşmene sebep.bu ağır vasıta sürücüleri çok bencil Antalya kumluca arası yol heyelan nedeni ile çöktü belen mevkiden yolu asfaltladılar Tek bir ağır vasıta zor sığıyor ve girmeleri yasak bu adamlar yolunu 20 km uzatmamak için burayı kullanıyor bunların yüzünden 10 dakikalık yolu yarım saatte işkence çekerek gidiyoruz karşı dan başka kamyon geldi mi biri bekliyor filan dakika larca adamları bekliyoruz jandarma bölgesi denetim de yapılmıyor.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Geçmiş olsun.
    Çok merak ediyorum. Acaba kendi şeridinde bekleyip sağa kaçmasaydın kamyon ne yapardı?

a) üzerinden geçip giderdi.
    b) çarpmamak için yavaşlardı.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Tır şöförü aynadan düştüğünüzü görüp hunharca güldüğüne eminim bu tiplerin babası genelde tespit edilmekte zorlanılır(anladınız inceyi)... En azından sağınız solunuz uçurum değilmiş, geçmiş olsun.

Motosikleti
    2017 Pulsar NS 200
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.Bende Tekirdağ dayım bişeye ihtiyaç olursa buralardayız
    Çok sağol, aklımda bulunsun.

Alıntı MehmetSsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Dün benim başıma da benzer bir olay arabayla geldi. Sol şeritten ilerlerken bomboş şeritte, önünde hiç bişey yokken tır sola geçti santimlerle kurtardım az daha biçiyordu bizi, ani fren korna asıldım kurtardım çok şükür ama aklım gitti, korna yaptım yanaştım, önüne geçtim kaçıp gitmeye çalıştı şerefsiz. Trafiği aradım ihbar ettim. 1-2 km sonra Yol kenarı denetim istasyonuna çektim arabayı mecbur buda girdi,küfür ediyorum bir türlü inmedi arabadan şerefsiz sürekli özür diliyorum ben senden, arı geldi diyip duruyor niye durmadın, kaçtın o zaman sağa çekeceksin özrünü öyle dileyeceksin ben seni yakalayınca mı aklına geldi diye söylüyorum, baktım orta yaşlı bi adam artık vazgeçtim bıraktım. Küfür etmek istemiyorum ama çok büyük şerefsizler var aralarında araba da olsa altınızda motor da bu dengesizlere dikkat etmek lazım trafikte.
    Bunlarla durup tek tek uğraşmamız lazım anlaşılan. Gördüğün gibi durmadan geçip gittiler.

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu birkaç kez izledim fakat ilk izleyişimde farkında olmadan tam ekran yapıp kendim kullanıyormuş gibi hissettim. İkinci kamyon geldiğinde resmen refleksle sol şeride mi geçsem diye düşündüm ama çok daha yanlış bir tercih olurdu sanırım. Resmen kanım çekildi ya. Bu katil ruhlu insanların altına bilmemkaç tonluk canavarları veriyorlar, sonuçlar ne yazık ki felaket oluyor.

Siz neyse ki ucuz atlatmışsınız. Yapılabilecek çok bir şey yoktu burada, siz sağa yanaşarak doğrusunu yapmışsınız. Ayağınızın boşluğa gelmesi de talihsizlik olmuş. Çok çok geçmiş olsun.
    Evet çok yanaşmam talihsizlik oldu. Düşmeseydim iyi olacaktı ama bu kadarına şükür diyelim.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka belli, bir şey yapılamaz mı? Geçmiş olsun?
    Plakaları tespit ettim. Torbalı belediyesine çöp kamyonu taşıyorlar bunlar. Belediyeye yazıp en azından ne halt yediklerini bildirsinler diye düşünüyorum aslında. Henüz karar vermedim. Karakola felan gitmek istemiyorum, şimdi ilgilenmeyecekler felan birde bu tipler yüzünden sinir katsayım yükselecek.

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Çok merak ediyorum. Acaba kendi şeridinde bekleyip sağa kaçmasaydın kamyon ne yapardı?

a) üzerinden geçip giderdi.
    b) çarpmamak için yavaşlardı.
    Eğer biraz insansalar yavaşlarlardı diye düşünüyorum. Ama riske atamadım ve ben geçmeye çalıştım kenara.

Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tır şöförü aynadan düştüğünüzü görüp hunharca güldüğüne eminim bu tiplerin babası genelde tespit edilmekte zorlanılır(anladınız inceyi)... En azından sağınız solunuz uçurum değilmiş, geçmiş olsun.
    İyiki uçurum değildi, sonuç çok fena olurdu gerçekten de. Hatta çalı ve çimlerden oluşan bir yerdi baya yumuşak etki yaptı. Videodan sonra farkettim, yaklaşık bir metre ilerisi su birikintisiymiş, çamurlu. Oraya da düşmediğim için şanslıyım.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Kardeşim çok geçmiş olsun. Aynen ben de iyi ki uçurum değilmiş diyordum ki sen yazmışsın.
    Ama bu görüntüleri mutlaka şikayet için kullanmalısın. Yoksa o sığır aynı hamleleri yapmaya devam edecektir.
    Ayrıca belediye ye çalıştığını yazmışsın. Onu da mutlaka bildir bence. Bir şekilde bu hareketin cezaya dönmesi lazım.
    Tekrar çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Selam,

Karşıdan gelen kamyonlar sollama yapılmayacak noktada sollama yaparak sizi ve trafiği riske atmışlar lakin çok panik olmuşsunuz gereksiz yere orada biraz daha soğukkanlı davranmanız gerekirdi. Ufakta olsa görünmez kazalar sebepli ya da sebepsiz yere aniden ortaya çıkma gibi kötü huyları olan şeyler o yüzden biraz daha panikten heyecandan arınarak motora binmek lazım mental anlamda.

Saygılar.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Çok geçmiş olsun - mutlaka hakkınızı arayın, hayat bu kadar ucuz değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)