Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ile ilk düşüşüm ve tabiki kamyonlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Arkadaş dehşete düştüm yahu. Tır kullanıcısı stabil olmayan yükü ile daha sert manevra yapamayacağını çok afedersiniz eşşek gibi bilir. Dorsenin üzerindeki ikitane çöp kamyonundaki amontisörlerin vereceği eylemsizliğin, yük dengesinin yığılma yapacağını ve dorseyi haddinden fazla yatıracağını inanın fizik mühendisi kadar bilir.

Motorun geldiğini de görmemiş olamaz. Nasılsa motosiklet, yandan sıyrılır gider şeklindeki zihin kırıntısı kirlenmesi, kendinden küçük araçların tehdit oluşturmadığı yönündeki hayvani güdülenme bu neticeyi doğuruyor.

Motoru yana devirmeniz o anın verdiği panik ve endişeden kaynaklı. Riske kilitlenmiş haldesiniz, kaçış yollarını göremiyorsunuz. Klavye başında konuşması elbette kolay. O yüzden burayı poligona çevirmenin alemide yok.

Sadece defansif sürüş esnasında bilinç altımıza sokmamız gereken bir hususu belirtmek istiyorum. Aracı en kısa sürede terk etmek. Ne yazık ki biz amatörlerde o zihniyet yok. Yapışırız motora. Motor nereye biz oraya. Yalan mı...?

Tehlikeyi fark ettiğimiz an en kısa sürede durmak ve motoru terk etmek aklımıza gelmez. Bu olayda dediğim işlem yapılabilirdi. Sadece birkaç saniye daha erken davranmak gerekirdi. Dur ve at sol ayağını, bırak motoru devrilsin, kaç kurtar kendini.

Tabi o an aklına gelirse durumu var... Gelir, şöyle gelir. Gece yatınca uyuma ritüeli arasında bu tip seneryoları kafanızda canlandırırsanız bilinç altınıza işler ve karar verme hızınızı olay halinde inanılmaz dercede hızlandırır.

Neyse demek istediğim anlaşılmıştır zannediyorum.

Kandilinizi kutlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Tekrar geçmiş olsun.
    ayetlervaray, sedattemiz ve sturan2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bununla geçmiş olsun , eğer vaktiniz varsa kesinlikle şikayetçi olun. Namussuz hafif sola kırma gereği bile duymuyor ..
    sturan2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bununla geçmiş olsun , eğer vaktiniz varsa kesinlikle şikayetçi olun. Namussuz hafif sola kırma gereği bile duymuyor ..

Aha buyur, videoyu tam ekran seyreden bir hemşerimiz daha...

Gerek duymaz tabi, motorcu zaten uçtu...

Allah ta seni güldürsün e mi
    sturan2 bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha buyur, videoyu tam ekran seyreden bir hemşerimiz daha...

Gerek duymaz tabi, motorcu zaten uçtu...

Allah ta seni güldürsün e mi
    Tırcının hiçbir refleksi yok , ya görmedi başka birşeyle ilgileniyordu yada göz göre göre refleks göstermedi. Pekâlâ ufak bi manevrayla motosikleti fark ettiğini hissettirebilir arkadaşıda paniğe sürüklemezdi.
    sturan2 bunu beğendi.

Motosikleti
    O hanzoyu ve ikincisini savunuyor değilim. Yaptıkları manevra zaten baştan hatalı. Başlamaması gereken bir manevra. Manevraya girdikten sonra sizin dediğiniz gibi sağa dönüş açısını biraz daha zorlasaydı, refleks gösterseydi bu sefer dorse yükün stabil olmamasından dolayı daha sola açılacak ve arka dingil mesafesinde motorcuyu biçecekti. Tır sürücüsü o manevrayı daha keskin yapamazdı. Fakat hanzo madem manevraya çıktı selektör ile karşı tarafı ben geliyorum yol ver yada kaç artık çok geç imajı ile uyarabilirdi. Arkadaşımız da kendine yanaşacak daha düzgün bir zemin yakalayabilirdi. Tır sürücüsü karşıdan gelenin bir otomobil olduğunu görseydi inan ki o manevraya zaten çıkmazdı. Orada ciddi bir biliçsizlik var, umursamazlık var. Teknik anlamda ne tır nede motor sürücüsünde hata yok. Psikoteknik hata var. Hemde diz boyu.

Neticede tır sürücüsü göz göre göre umursamazlık yapıyor. O manvraya baştan çıkmaması gerekirdi. Çıktıktan sonra yapacak çok az şey var.
    sturan2 bunu beğendi.

Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun - mutlaka hakkınızı arayın, hayat bu kadar ucuz değil.
    nasıl bir ülkede yaşadığınızı göremiyorsunuz kör falanda değilsiniz ama bilmiyorum, kamyoncu arkadaşı ezip geçseydi kamerasıda olmasaydı hiç bir şey olmazdı muhtemelen kaza denirdi, hatta gazetede motorcu aşırı hız ile kamyona çarptı falan görülebilirdi, hatta ve hatta kamerasıda olsa fark etmez dayılar onuda hacılar yoluna bakardı, ama kime diyorum ben bunu biliyorum bende en az sizler kadar aptalımki hala motor kullanıyorum, ee nolucak a.e. adam yazdı çizgi gitti kim anladı ki
    sturan2 bunu beğendi.
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    kardeşim geçmiş olsun muhtemelen kamyoncu seni görmemiştir, diyerek iyi düşünmeye çalışıyorum benim aklımdaki önlem bu durumlarla olasılığını azaltmak için farlara ek gündüz farları beyaz çakar tarzı ürünler takmak lazım
    sturan2 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı sturan2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle normal şartlarda yapılması gereken bu. Ancak elimde kamera kaydıyla gitsem, şu an ki Türkiye Adalet Sistemi şartlarında böyle bir konuyla hakkıyla ilgilenirler mi? Bildiğiniz bir örnek var mı?
    Bildiğim kadarıyla emniyet genel müdürlüğü üzerinden şikayet vardı il ilçe seçerek olayı yazarak ve görüntü de göndererek şikayet ediyordunuz. Geçen yıl 2 şikayet yapmıştım. Birinde görüntü çekerek özel bi hastane etrafındaki yanlış park eden araçları şikayet etmiştim. 2 3 kez o bölgede şikayetimden sonra yanlış park eden tüm araçlara ceza yazılmıştı. Bu gibi bi şikayet edebilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuç ne olur bilemem.
    Sonuç hakkında bilgilendirme isterseniz bilgilendirme istiyorum işaretliyosunuz mail atıyorlar.
    sturan2 bunu beğendi.

Niennasill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Dostum öncelikle geçmiş olsun. Kesinlikle şikayette bulunman gerekmekte. Çok daha azını yapanların şikayet ile başını yakmışlığım çoktur. İnan emniyet güçleri, haklı olmak kaydı ile bilinenin aksine motor kullanıcılarını kollamaktalar.

Yapman gereken bir savcı vasıtası ile "Trafik güvenliğini tehlikeye sokma, mala zarar verme, yaralamaya teşebbüs" şeklinde suç duyurusunda bulunmak.

Unutmamak gerekiyor ki, emniyet güçlerimiz her an her yerde olamazlar ancak bizler haklı şikayetlerimiz ile onlara yardımcı olabilir ve bu tür olayların önüne şikayetlerimiz ile geçebiliriz.

Ayrica aşağıda vereceğim linke bir göz atmak isteyebilirsin.

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA SUÇU (TCK m. 179)

http://tbbdergisi.barobirlik.org.tr/m2015-121-1528
    sturan2 bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gecmis olsun kardesim...

sanki ilk tiri gördügünde ve tehlikeli olabilecegini farkettiginde yolun sagina yanasip kacmaya hazir sekilde beklemeliydin.. karsindan bir duvar geliyor ve sen o duvara dogru halen devam ediyorsun.. ayrica tirin arkasinda ne olup bittiginide göremiyorsun (sonradan belli oluyor bir tir daha..)
    neyseki tira mesafe daha var ve tir sola yanasmak icin askeri araclar arasinda yer buluyor - yani askeri araclar sollayan araclarin arasina girmeye yeterince mesafe birakmislar..

burada ise askeri araclarin arasindaki gvenlik mesafesi yetersiz oldugunu görüyoruz, tir söförünün seni sallamadigini ve yoluna (azda olsa sana pay birakmis olsa bile) devam ettigini görüyoruz. bu duruma hic gelmemis olurdun ilk basta kelegi sezebilip yol kenarinda durmus olsaydin..

yolun kenari baya bi ucurum gibi duruyor (kameranin balik gözü efekti etkiliyor olabilir tabi) ama yinede yer yer kacacak firsatlar var gibi.

nasil ders cikarabiliriz:

- kelek oldugunda kelekten kacacabilmek icin kafamizi yormamiz gerekir. kafamizi "hazzt kamyon geliyor, napior bu gerizekali, huoooop, yol benim, napiyorsun lan, lan lan halen devam ediyor, ohaaa, lann arkadan birtane daha geliyor, ufff üstüme geliyor, durmuyor, lan lan laaahhyynnn..." gibi seylerle oyalamadan kacma yollarini bulmak lazim..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Biraderim geçmiş olsun.
    Galiba video'da hiç küfür etmedin.
    Senin yerine forum olarak komple küfür ediyoruz.
    Arkadaşların dediği gibi, şikayetçi olmayı bir dene.
    sturan2 bunu beğendi.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşe yaramış görünüyor Tekrar geçmiş olsun diliyorum.

https://www.ntv.com.tr/video/turkiye...g0mKRoetNdZPFw
    sturan2 ve forzaBJK bunu beğendiler.

BrockKennedy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja
    Çok geçmiş olsun kardeş. Ucuz atlatmışsın harbi iyi ki uçurun değilmiş. Böyle adamların trafiğe çıkmasına izin verenleri ben seveyim. Aklım almıyor nasıl bi mallık. Ama yiğidi öldür hakkını yeme kamyon güzelmiş he. Ben de kendimi bildim bileli tırcı olmak istiyorum https://www.truck1.com.tr/cekiciler/...-a3130951.html bakın nasıl. Bunu gözüme kestirdim yurt dışında akrabalarla el ele verip alıcaktım da işte hayat bi şekilde engelledi. Neyse hayırlısıdır belki bilemezsin. Ben de bi uçurumun kenarından köşesinden dönebilirdim bunları yapsam. Allah iyisini bilir deyip geçelim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Ezebilirlerdi. Kamyon sürücüleri motosikleti sinek, böcek gibi bir haşerat olarak görmüş. Genelde böyle zaten. Bunlar başta hız kuralları olmak üzere hiç bir kurala uymuyor. Agresif bir insan değilim. Küfür de etmem. Fakat, böyle bir şoförü beyzbol sopasıyla dövmek isterdim.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200

Plaka 38FG877 , 38 FG 877
    Kırmızı Mercedes Axor

Geçmiş olsun kral, plaka resimde de net görünüyor, şikayetini yap derim

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/laczc31.jpg

Plaka 38FG877 , 38 FG 877
    Kırmızı Mercedes Axor

Geçmiş olsun kral, plaka resimde de net görünüyor, şikayetini yap derim
    4 yıl olmuş, ise yarar mi şikayet hala ?
    espresso bunu beğendi.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    Hiç tarihe bakmadım desem... Kim hortlatıyor ulen bu konulari

BrockKennedy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja
    Merhaba! En uzun kamyon yarışı hangisiydi?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    yine konu hortlatmaca.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine konu hortlatmaca.
    Abi konu uzerinden yillar gecmis,ilk sayfalara baktimda.

Tommy reis ve ben yine sahnelerdeyiz,patlatmişiz yorumlari
    tommygun, espresso ve ufoz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)