Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rüzgar Sesini Kesen Kask Var Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Rüzgar sesinin kesen ve Sharp 5 yıldız güvenlik puanına sahip full face kask varmı?

Şu anda LS2 ful face kask kullanıyorum. Geçen gün sağlam bir düşürdüm. Kaliteli kask almak istiyorum.

Önceliklerim;

1- Sharptan 5 yıldız,

2- Full Face

3- Rüzgar Sesi Almayan

Bütçe önemli değil ama 10 bin liralık kaskta fazla pahalı olur. Maksimum 1.500 - 2.500 Tl arası bu kriterlerde bildiğiniz kask markası/modeli var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Kendi kullandigim kaski önerebilirim Schuberth SR1 simdi de bi yeni serisi cikmis SR2.
    Benim aldigim dönemlerde en az ses alan kaskdi diye hatirliyorum.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Eczaneden 1-2 liraya kulak tıkacı daha ucuz ve kesin sonuç verir
    aokuyumcu ve KaanAyyildiz bunu beğendiler.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Böyle özelliklerde bir kask maalesef yok. Rüzgarı tamamen kesebilen ve sharptan 5 yıldız almış bir kask henüz üretilmedi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sesinin kesen ve Sharp 5 yıldız güvenlik puanına sahip full face kask varmı?

Şu anda LS2 ful face kask kullanıyorum. Geçen gün sağlam bir düşürdüm. Kaliteli kask almak istiyorum.

Önceliklerim;

1- Sharptan 5 yıldız,

2- Full Face

3- Rüzgar Sesi Almayan

Bütçe önemli değil ama 10 bin liralık kaskta fazla pahalı olur. Maksimum 1.500 - 2.500 Tl arası bu kriterlerde bildiğiniz kask markası/modeli var mıdır?
    Satıcıların bu şekilde attığı yalanlara sakın inanmayın. Piyasadaki en iyi arabayı düşünün 100 km ye geçince ses geçirmeyen bi araba varmı ? imkansız. Evet kasklar arasında belli olaranlarda belli db ses düşüşleri olabilir ama bu ses öyle çok kayda değer birşey değil. Zaten vizörü bir lastik conta tutuyor boyun kısımlarından biryerlerden hertürlü sesi duyacaksınız. Ses duyulmayan bir kask olsa içinde nefes alamadan ölür adam. Schubert schubert diyorlardı c4 ü satıp arai almıştım araiden sonra shoei aldım. Hepsi aynı https://ozentvv.blogspot.com.tr/2018...gar-alyor.html

Zaten yüksek süratlere çıkılıyorsa havalandırmalar açık bırakılıp belli bir hava akışı sağlanması gerek motogp yarışçılarının kasklarına bakın rossi marquez gibi yarışçılar havalandırmaları dahi sökerek yarışlara katılıyor. Rüzgarı nekadar perdelerseniz kask okadar ağırlaşır..
    OğuzÖztürk ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Tüm dertlerin motorunun camsız olmasından. Ben ciddi pahalı kasklar da aldım rüzgar sesini kesmedi. Kulak tıkacı kullan. Güvenliğin ve konforun için de biraz hafif kaliteli bir kask almanı öneririm. Shoei, AGV veya Arai iyi markadır.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Zaten başlığıda var mı diye sorarak açma nedenim buydu.

Elbette tamamen kesmesini beklemek mümkün değil. Genel olarak rüzgardan rahatsız olmuyorum. Ancak araç gürültüsünü ne kadar az alsa kar kardır diyerek sormak istemiştim.

Kulak tıkacı, kolye, saat, takı gibi şeyleri malesef takamıyorum Her türlüsü çok rahatsız ediyor.

Ancak zaten kaliteli bir kask arayışım olduğundan belki yapılmıştır diyerek sormak istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Birde kafa çevresi 57-58 cm. Kask ölçüsüne göre kullanmam gereken kask bedeni M çıkıyor.

Ancak daha önce en küçük L beden çene açılır kask oldu. Şu anda ise full face XL aldım.

M küçük değil midir?

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Markadan markaya hatta modelden modele kask bedeni değişir. Belli bir standart maalesef markalar arasında yok. Nolan'da L beden kask kullanıyorum başka bir markada XL beden oluyor. Agv'de ise M beden oluyor. Hepsinin kalıpları ve tasarımları farklı olduğu için denemeden kask almamak en doğrusu. Bu arada schuberth kaskların sharp notlarını görünce gözlerime inanamamıştım. Çok düşük puanlar almış bir çok modeli var.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kafanızı ölçerek hesapladığınız bedenden daha büyük boy kask takıyorsanız, kaskın şekli kafanıza uygun değildir. Farklı markalar deneyip kafanıza en uygun ve en küçük boy kaskı bulmanız lazım.

Mesela Schubert, Nolan ve Shoei'nin bir çok modeli benim kafama uymuyor. Takarım, ama en az bir-iki beden yukarı çıkmam gerekir, ki o da güvenli değil.

Sessizlik için en iyi Schubert sanırım, ama tavsiye etmiyorum, çünkü bir tane bile Snell sertifikalı kaskları yok. Bir çok modeli içten güneş vizörlü, ancak o da alın yukarısını zayıflatıyor.
    OğuzÖztürk ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    http://www.motomax.com.tr/alpine-motosafe-tour-pmu10869

%50 indirimdeyken çekinerek almıştım. Çok memnun kaldım.

Ls2 FF396 kaskım rüzgar alıyordu. Nolan N87'ye geçtim, bu da ense kısmından rüzgar alıyor. İnce buff, kalın buff, rüzgar geçirmez balaklava, sünger kulak tıkacı denedim. Hiçbiri fayda etmedi. Anladım ki rüzgar sesi almayan kask diye bir şey yok.
    Alpine'ın kulak tıkaçları şıp diye kesti rüzgarı. Adamlar güzel yapmış, yol gürültüsünü kesiyor. Interkom ve korna seslerini filtrelemiyor.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motomax.com.tr/alpine-motosafe-tour-pmu10869

%50 indirimdeyken çekinerek almıştım. Çok memnun kaldım.

Ls2 FF396 kaskım rüzgar alıyordu. Nolan N87'ye geçtim, bu da ense kısmından rüzgar alıyor. İnce buff, kalın buff, rüzgar geçirmez balaklava, sünger kulak tıkacı denedim. Hiçbiri fayda etmedi. Anladım ki rüzgar sesi almayan kask diye bir şey yok.
    Alpine'ın kulak tıkaçları şıp diye kesti rüzgarı. Adamlar güzel yapmış, yol gürültüsünü kesiyor. Interkom ve korna seslerini filtrelemiyor.
    Tam da geçtiğimiz hafta sonu biraz uzun yol yaptıktan sonra, ses olayına çözüm arıyordum ki tıkaç çare olacak sanırım. Fiyat olarak çok daha ucuzları da var linkteki sitede fakat farkı nedir çözemedim
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da geçtiğimiz hafta sonu biraz uzun yol yaptıktan sonra, ses olayına çözüm arıyordum ki tıkaç çare olacak sanırım. Fiyat olarak çok daha ucuzları da var linkteki sitede fakat farkı nedir çözemedim
    O ucuz olanlar bende ağrı yapıyordu bi yerden sonra.Bide kaskı çıkarınca fışt diye hafif rüzgarla uçup gidiyorlardı.Bende o arkadaşın önerdiğinden aldım hem siyah hem kırmızılı olanı.Rüzgar sesi çok az.Diğer sesler çok kolay duyuluyor.Ayrıca hiç hissetmiyorsun.Temizlemesi filan da çok kolay.En az 1-2 sene gider diye düşünüyorum.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Sizin ilacınız kulak tıkacıdır.Birçok marka var birkaç kere kullandıktan sonra alışacaksın,tavsiyem iyi bir kask alman birde iyi bir kulak tıkacı alman.Onbeş yıldır eksozlu race makina kullanıcısı yım tecrübeyle sabittir.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Güzel bir kulak tıkacı ya da güzel bir kulak içi kulaklık.
    ben genelde kulak içi kulaklık ile kullanıyorum ama çantamda yedek olarak bir de kulak tıkacı var.
    Kulakları korumadan motor kullanmak çok zor, ayrıca kalıcı duyma bozukluğuna yol açabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir bilgenin de dediği gibi sessiz kask yoktur kulak tıkacı vardır
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz sünger olanlar tüm sesleri azaltıyor, birkaç kullanımda çöp oluyor, takması daha dertli.
    Silikon olanlar ise ağrı yapabiliyor.

Alpine'lar taşıma çantacığı ve kulağa kolay takmak için bir aparatla geliyor. 75TL'ye almazdım, orası ayrı.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    kask firmaları içinde sesi az alıyoruz diye reklam yapan, en sessizi vs diyen tek firma schubert, diğer firmaların pahalı kaskları kötü diyemem, para arttıkca ses azalıyor, ve üç aşağı 5 yukarı aynıya geliyor, ama ucuz kasklar markadan bağımsız çok kötü. schubertin s2 modelini en sessiz kask diye tanıtıyor
    senin için en iyisi:
    kafa şeklini öğrenip kafana tam oturan 1000 tl üstü bir kask almak (schubert s2 kafana uyuyorsa en iyisi, uymuyorsa işe yaramıyor)+kulak içi kulak tıkacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz sünger olanlar tüm sesleri azaltıyor, birkaç kullanımda çöp oluyor, takması daha dertli.
    Silikon olanlar ise ağrı yapabiliyor.

Alpine'lar taşıma çantacığı ve kulağa kolay takmak için bir aparatla geliyor. 75TL'ye almazdım, orası ayrı.
    peki sünger olan mı silikon olan mı sesi daha çok kesiyor?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Rüzgar sesini tamamen kesmek istersen adres kulak tıkacıdır , şehir içi kullanmanı tavsiye etmem ama 5-6 saatlik bir sürüşden sonra gerçekten kulaklarda çınlama olmuyor..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask firmaları içinde sesi az alıyoruz diye reklam yapan, en sessizi vs diyen tek firma schubert, diğer firmaların pahalı kaskları kötü diyemem, para arttıkca ses azalıyor, ve üç aşağı 5 yukarı aynıya geliyor, ama ucuz kasklar markadan bağımsız çok kötü. schubertin s2 modelini en sessiz kask diye tanıtıyor
    senin için en iyisi:
    kafa şeklini öğrenip kafana tam oturan 1000 tl üstü bir kask almak (schubert s2 kafana uyuyorsa en iyisi, uymuyorsa işe yaramıyor)+kulak içi kulak tıkacı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

peki sünger olan mı silikon olan mı sesi daha çok kesiyor?
    Sünger olanlar tüm sesleri bastırıyor ki korna, siren vs duymazsan büyük sıkıntı. Bende alpineplugsin kırmızı olanı var sünger olanla neredeyse aynı oranda rüzgar sesini kesiyor ama çevreyi ve motoru duyabiliyorsun.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de ses konusunda şikayetçi olduğum için schuberth s2 lines kullanıyorum. Geçenlerde bir başlıkta kuşlandığım diğer kasklarla da karşılaştırmıştım hatta, bulursam onun linkini de atayım. Sessizlik aranıyorsa en ideali bu sanırım. Gerçi hava kanallarının hepsini açınca yine ses alıyor ama yine de direkt kafaya rüzgar yediğim durumda 150'den yüksek hızlarda dahi müzik sesini duyabiliyorum. Duyabiliyorum derken, tabii ki gürültü oluyor ama biraz duyabiliyorum anlamında söylüyorum. Kafada bu kask olsa bile kulak tıkaçlarımı alıyorum ama uzun yola giderken. Velhasıl, kafaya rüzgar yediğiniz her motorda ses olacaktır diyelim. Kulak tıkacı en iyisi.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/186890-fuar-oncesi-kask-satin-alma-rehberi-2.html#post4287604

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)