Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kediler ile mücadele..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar kedilerle başım fena halde dertte.

Motorun üzerine çiş yapmalarını geçtim. Sex yaptılar onuda geçtim.

Dün gittim 1 saat motoru yıkadım. Temizledim sildim. Evde 30 dk yemek yedim döndüğümde motorun üzerinde kustuklarını gördüm. Artık canıma tak etti. daha önce kedi kovucu spreylerden aldım fayda etmedi. ne yaptıysam olmadı. kısa duraklamalar için de branda çekmeyle falan uğraşamıyorum.. Yokmudur bunun hayvanlara zarar vermeden bir çözümü. cihazı vs vs ne olursa yapacağım artık.. Köpekler için sinyal verici bir cihaz vardı onun kedi versiyonu falan varmı?

polo34, The Dude ve birbilent bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Hocam, hakkaten zor bir iş. benim selemde hep tırnaklanmış, depo çizilmiş durumda. Brandanın altınndan tırmanmaya çalışıyor, her tarafı yırtarak çizerek gidiyor.
    bu arada, Köpek kovucular kedilerde de işe yarıyor diye biliyorum.

fuhuş otelı yapmışlar senın seleyı :D

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Iyyy, o seleye binilmez artık

Şaka bir yana ne yaparsanız yapın o kediler bir yolunu buluyor. Sizin çektiğiniz ızdırabı ben de çekiyorum.

Seleyi telli kılıf ile kapladım, artık seleyi cırmıklayamıyorlar. Ama cinsel dürtülerine ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına ne yapılır bilemiyorum.

Sonik kovucular 40TL' den başlıyor ve kedi+köpek için kullanılabiliyor. Fakat pratik kullanımda cihazın hayvana çevrili ve arada engel olmaması gerekiyor.

Siz bunu motosikletin bir yerine koyacaksınız ama o sesten ne kadar rahatsız olurlar emin değilim. Bir de batarya meselesi var tabi. Sürekli açık kalsa sorun, aküye bağlı olsa sorun, şarj-pil konusu sorun. Kanımca tek gerçek yol kimyasal yöntemler.

Şöyle ve böyle bir ürün var, belki sulandırılarak uygulanabilir ancak ne denli etkin olur emin değilim. Deneyen arkadaşımız varsa yorumlayacaktır. Motosiklet için satılan kovuuları bende denedim bir işe yaramıyorlar. Hatta hayvanları daha çok tahrik ettiğini farkettim

Motosikleti
    nc750x
    Kedilerin sevmediği kokularla motorun selesini silerseniz çıkmazlar bir süre sonra.

Koku bu hayvanlarda her şey demek.

Örneğin mümkün olduğunca kalıcı bir traş kolonyasıyla her akşam silin seleyi.

Bir süre sonra gelmeyeceklerdir.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    http://www.defansmarket.com/urun/kedi-kopek-kovucu-jel-getoff-460-gr

bu pahalı, daha ucuzu lazım

http://www.defansmarket.com/Gunes-Enerjili-Ultrasonik-Kedi-Kopek-Kovucu-100-m2-Etkili,PR-3519.html

bu site ilginçmiş, sevdim, yukarıdakini araştırıcam, acaba aliexpress falan daha ucuza olur mu?

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Kediler naftalin kokusunu sevmezler.ara sıra seleyi naftalin tozu ile bir silin

Motosikleti
    bu söylediklerinizin hepsini denedim kimyasal olarak sadece cihazları denemedim.. şimdi 150 tl verip işe yaramazsa ne olacak onu düşünüyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kediler naftalin kokusunu sevmezler.ara sıra seleyi naftalin tozu ile bir silin
    selenin altına tablet naftalin falan koysak bir filenin içinde işe yarar mı acaba?

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Fotoyu görünce ofiste baya baya sesli güldüm. Motorun üstünde iş tutmak da onlar için bir fantezi olsa gerek
    Benim maxi scooterı kışın resmen çadır niyetine kullandılar bir süre ama ben çözümü şöyle buldum alttan ve yanlardan brandayı sonuna kadar gerdirerek bağlıyorum.. Önde bir miktar bolluk kalıyor sağdan soldan çekiştirdiğim için onu da bildiğin ayakkabı bağlar gibi bağlıyorum. Böylelikle motora musallat olamıyorlar. En fazla brandaya dışardan erkek kediler işeyebilirler ki yaptıklarını da adım gibi biliyorum o keskin kedi idrarı kokusundan. En garanti yok motoru mumyalar gibi brandalamak. Naftalin, kolonya vs. sürekli uğraşılmaz o işlerle bence.
    Stock Sever ve furkan2632 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoyu görünce ofiste baya baya sesli güldüm. Motorun üstünde iş tutmak da onlar için bir fantezi olsa gerek
    Benim maxi scooterı kışın resmen çadır niyetine kullandılar bir süre ama ben çözümü şöyle buldum alttan ve yanlardan brandayı sonuna kadar gerdirerek bağlıyorum.. Önde bir miktar bolluk kalıyor sağdan soldan çekiştirdiğim için onu da bildiğin ayakkabı bağlar gibi bağlıyorum. Böylelikle motora musallat olamıyorlar. En fazla brandaya dışardan erkek kediler işeyebilirler ki yaptıklarını da adım gibi biliyorum o keskin kedi idrarı kokusundan. En garanti yok motoru mumyalar gibi brandalamak. Naftalin, kolonya vs. sürekli uğraşılmaz o işlerle bence.
    https://urun.n11.com/branda/cadir-br...mez-P220739820

bu tarz bir branda alsam 1x1 portatif iple bağlasam seleye olur mu acaba motoru çizer mi?
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu ürün bildiğin çadır branda malzemesi bunu gerdiremezsiniz daha doğrusu motora saramazsınız. Gidip motorunuza uygun hatta biraz büyük bir branda alın. Bağlanabilir veya lastikli olanlardan olsun ki sıkıca bağlayabilin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Naftalinin takibi zor en güzeli selenin üstüne naylon torba geçirmek. Torbadan sonra sele onlar için cazip bir yer olmayacak

Motosikleti
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürün bildiğin çadır branda malzemesi bunu gerdiremezsiniz daha doğrusu motora saramazsınız. Gidip motorunuza uygun hatta biraz büyük bir branda alın. Bağlanabilir veya lastikli olanlardan olsun ki sıkıca bağlayabilin.
    VAR ZATEN GECE TAKIYORUM DA 10 DK 30 DK DURURKEN BRANDA İLE UĞRAŞAMIYORUM.. BU KUSMA OLAYI DÜN YEMEK YERKEN OLDU O KADAR KISA ZAMANLARDA BRANDA İLE UĞRAŞILMAZ Kİ..

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bende iki köpek bir kedi var. Kedinin lakabı "dayı" gider benim scooterin akünün üzerine bağdaş kurar oturur başka kedi köpek yanaşamaz. Tek sıkıntı tüy ha bire sürtündükleri için tüyleri motor bölümüne yapışıyor. Sizinkine büyük ihtimal bir erkek koku atmış. O yüzden üzerinde çiftleşiyorlar. Motoru sirkeli suyla iyi bir yıkayın elinizi her yerine sokun iyice temizleyin. Çok keskin bir koku duymayabilirsiniz ama dikkatli koklarsanız belki alırsınız kokuyu..

Motosikleti
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iki köpek bir kedi var. Kedinin lakabı "dayı" gider benim scooterin akünün üzerine bağdaş kurar oturur başka kedi köpek yanaşamaz. Tek sıkıntı tüy ha bire sürtündükleri için tüyleri motor bölümüne yapışıyor. Sizinkine büyük ihtimal bir erkek koku atmış. O yüzden üzerinde çiftleşiyorlar. Motoru sirkeli suyla iyi bir yıkayın elinizi her yerine sokun iyice temizleyin. Çok keskin bir koku duymayabilirsiniz ama dikkatli koklarsanız belki alırsınız kokuyu..
    tek motor yok bende ama ikisinin seleside sökülüyor. seleleri söküp iyice sirkeli su ile yıkayayım.. motoun da her tarafını sileyim sirke ile bakalım ne olacak.. bu arada n11 1x1 branda sipariş ettim deliklerine don lastiği takıp motora geçireceğim onu..

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek motor yok bende ama ikisinin seleside sökülüyor. seleleri söküp iyice sirkeli su ile yıkayayım.. motoun da her tarafını sileyim sirke ile bakalım ne olacak.. bu arada n11 1x1 branda sipariş ettim deliklerine don lastiği takıp motora geçireceğim onu..
    Bir maşrapa suya bir çay bardağının çeyreği kadar koyup karıştırın sonra her yerini silin iyice dediğim gibi eliniz nereye kadar giriyorsa, bu arada bir çarede marketten ıslak mama alıp uzağa koyun en azından motora yakın durmasınlar. Hiç bir kedi ıslak mamaya hayır diyemez 2,3tl ortalama

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir maşrapa suya bir çay bardağının çeyreği kadar koyup karıştırın sonra her yerini silin iyice dediğim gibi eliniz nereye kadar giriyorsa, bu arada bir çarede marketten ıslak mama alıp uzağa koyun en azından motora yakın durmasınlar. Hiç bir kedi ıslak mamaya hayır diyemez 2,3tl ortalama
    Bölgedeki birim kedi sayısını arttırma olasılığı var
    Ekrem_06 bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Portatif garaj denılen o katlanır pvc borulardan yapılan bır garaj tek carenız gıbı

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Portatif garaj denılen o katlanır pvc borulardan yapılan bır garaj tek carenız gıbı
    olmaz devlet lojamanı izin vermiyorlar.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz devlet lojamanı izin vermiyorlar.
    Bende devlet lojmanındayım motordan daha fazla alan kaplamadıgı ıcın sıkıntı yok diyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)