Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro/cross motosiklet tavsiyesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet gençler,
    6-8 bin tl ye, 2015 ve üzeri, 200-250 cc titreşimsiz (200 km yolda böbrek taşı dökmesin) nispeten sağlam tavsiye edeceğiniz motosiklet var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Titreşimsiz diye bir şey yok maalesef bu sınıf motorlarda.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sıfır çinli alırsın o şartlarda. Xtreme max mesela

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşimsiz diye bir şey yok maalesef bu sınıf motorlarda.
    Titreşim derken? Ben cbf 150 kullanıyorum. yani tamam onun kadar da titreşimsiz beklemiyorum ama 100 km durmadan gidince hayatım da kaymasın...

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır çinli alırsın o şartlarda. Xtreme max mesela
    Sıfır alma şartım yok. 2 el olsun daha iyi olsun
    mondialin o dediğine baktım güzel gerçekten. ama işte sağlamlık beni çok korkuruyor çinmallarında..

Eskiden ramzey vardı sağlam onun gibi kendini ispatlamış tavsiye edeceğiniz var mı?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Enduro/cross ile 200 km tamamen zıt kavramlar bana göre. 200 km yol yapacaksanız touring diyebileceğimiz motosikletlere ihtiyacınız var. Enduro dediğimiz, doğada hoplayıp zıplamaya yarar. Bir de yol endurosu diye tabir edilen motosikletler vardır, onlar da aslında yol motosikletidir ama hafif arazı koşullarında üzmez.

Yine de enduro ie 200 km yapacağım derseniz Mondial RX3i bakabilirsiniz.

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro/cross ile 200 km tamamen zıt kavramlar bana göre. 200 km yol yapacaksanız touring diyebileceğimiz motosikletlere ihtiyacınız var. Enduro dediğimiz, doğada hoplayıp zıplamaya yarar. Bir de yol endurosu diye tabir edilen motosikletler vardır, onlar da aslında yol motosikletidir ama hafif arazı koşullarında üzmez.

Yine de enduro ie 200 km yapacağım derseniz Mondial RX3i bakabilirsiniz.
    200 km bence çok aman aman bi yol değil. tabi hergün bu km yi yapacak değilim.

arazide hoplayıp zıplamak derdin değil. ama toprak yollarda dağ tepe gezmek için istiyorum. rx3i güzel ama bütçe olarak beni maalesef biraz aşıyor.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim derken? Ben cbf 150 kullanıyorum. yani tamam onun kadar da titreşimsiz beklemiyorum ama 100 km durmadan gidince hayatım da kaymasın...

Sıfır alma şartım yok. 2 el olsun daha iyi olsun
    mondialin o dediğine baktım güzel gerçekten. ama işte sağlamlık beni çok korkuruyor çinmallarında..

Eskiden ramzey vardı sağlam onun gibi kendini ispatlamış tavsiye edeceğiniz var mı?
    Model şartını kenara bırakman lazım. 2015 üstü o paraya anca çinli olur.

Bence xt600 al modeli düşünmeden. Aradığın herşeyi bulursun. Hemde japon kalitesi.

600 cc çok dersende honda xl200 alabilirsin. Ölmez kolay kolay bu makinalar. Temizini bul sıfır çinliden daha az sorun çıkarır.

Zonghsen 200 cc enduro motorum vardı. Uzun yolda gücü çok yetersiz. Arazi desen patikada gitmeye yarıyor. Tecrüben varsa xt600 al rahat et. Uzun yolada gidersin araziyede girersin.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğaya bizi helikopterle mi birakacaklar? Nasıl gidicez doğaya en yakın doğa dag taş 150 km istanbula

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    az daha koy ybr al dostum.

anlas capra x de takarsin mis. dag bayir allah yaratti demezsin.

az daha koy demis miydim?

nolur nolmaz az daha koy sen.

kolay gelsin.

Model şartını kenara bırakman lazım. 2015 üstü o paraya anca çinli olur.

Bence xt600 al modeli düşünmeden. Aradığın herşeyi bulursun. Hemde japon kalitesi.

600 cc çok dersende honda xl200 alabilirsin. Ölmez kolay kolay bu makinalar. Temizini bul sıfır çinliden daha az sorun çıkarır.

Zonghsen 200 cc enduro motorum vardı. Uzun yolda gücü çok yetersiz. Arazi desen patikada gitmeye yarıyor. Tecrüben varsa xt600 al rahat et. Uzun yolada gidersin araziyede girersin.
    hocam haklısın. ama 600 cc bi motorun lastiği de pahalı, benzini de fazla, ufak bi sorun çıksa yedek parçası kol gibi giriyor.
    bende çinliden yana değilim japan kalitesi gibi olamaz tabi ama hiç yoktan yedek parça olarak daha uygun.

600 cc büyük gelmez bilkakiz çok isterim ama işletme masrafları yüzünden 200-250 cc bir motor istiyorum. illaki 2015 olmasına gerek yok tabi ama 2008 de olmasın.. (doğal oalrak o paraya anca çinli kalıyor maalesef)

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az daha koy ybr al dostum.

anlas capra x de takarsin mis. dag bayir allah yaratti demezsin.

az daha koy demis miydim?

nolur nolmaz az daha koy sen.

kolay gelsin.
    yok demedin. bi daha dermesin onu

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı derdalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğaya bizi helikopterle mi birakacaklar? Nasıl gidicez doğaya en yakın doğa dag taş 150 km istanbula

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc büyük gelmez bilkakiz çok isterim ama işletme masrafları yüzünden 200-250 cc bir motor istiyorum. illaki 2015 olmasına gerek yok tabi ama 2008 de olmasın.. (doğal oalrak o paraya anca çinli kalıyor maalesef)
    600CC motorun işletme masrafları bazen düşündüğünüz gibi fazla olabilir ama size yaşadığım durumu anlatayım. XT660'dan önce Mondial RX3 kullanıyordum. Periyodik bakımları 2000km'de bir idi. Zaten km sayacı fazla gösterdiği için ortalama 1900 kilometrede bakıma girmemiz gerekiyordu.

XT660 aldım bve bakım aralığım 10000 kilometreye çıktı. RX3 ile 5 bakım yapılırken XT ile tek bakım yetiyor. Evet belki lastik pahalı ama o da her ay alınmıyor.

Yakıta gelince, RX3 ile ortalama 5 litre yakarken aynı sürüş karakteristiği ile XT ile 6 litre yakıyorum. %20 daha fazla olarak değerlendirebilirsiniz.

Kısacası, mutluyum
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://p.vitalmx.com/photos/users/1...ke_hillird.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

600CC motorun işletme masrafları bazen düşündüğünüz gibi fazla olabilir ama size yaşadığım durumu anlatayım. XT660'dan önce Mondial RX3 kullanıyordum. Periyodik bakımları 2000km'de bir idi. Zaten km sayacı fazla gösterdiği için ortalama 1900 kilometrede bakıma girmemiz gerekiyordu.

XT660 aldım bve bakım aralığım 10000 kilometreye çıktı. RX3 ile 5 bakım yapılırken XT ile tek bakım yetiyor. Evet belki lastik pahalı ama o da her ay alınmıyor.

Yakıta gelince, RX3 ile ortalama 5 litre yakarken aynı sürüş karakteristiği ile XT ile 6 litre yakıyorum. %20 daha fazla olarak değerlendirebilirsiniz.

Kısacası, mutluyum
    Katılıyorum. Biri taksit taksit paranı alırken diğeri topluca alır. Kullanım keyfi ise kıyaslanmaz. Süreklide uğraştırmaz.

200gy motorumu orjinal haliylede mz motoru takıpta kullandım. Sürekli bişeyleriyle uğraşıyordum. Ktm aldım 2000 model. Kullanmada sorun yaşamıyorum. Zevk için kurcalıyorum sadece.

Ayrıca lastik konusunda ikiside aynı. Yani önceki çinli motorumla şimdiki motorum aynı lastik ölçülerinde. İşletme maliyetinde lastiği düşünme. Çoğu 21 18 kullanır lastiği.
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Rx3 enduro değil enduro gorunumlu bir motordur.
    Size tavsiyem crf250L alın.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    mondialin Xtreme Enduro'lara bak

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51196643/detay

Bi göz at bence. Motor sağlamsa tavsiye ederim bu modeli. Ben aldım aşık oldum KTMye

Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3 enduro değil enduro gorunumlu bir motordur.
    Size tavsiyem crf250L alın.
    6-8 bine satıyorsan alayım hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51196643/detay

Bi göz at bence. Motor sağlamsa tavsiye ederim bu modeli. Ben aldım aşık oldum KTMye
    20 yaşında motor. eski olması değil. kullanan kişiler nasıl kullandı bilmemek beni korkutuyor. ufacık bi arızası vardır. sonra al başına bela... yedek parça yurt dışından ara bul. zaten euro olmuş 5,13 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialin Xtreme Enduro'lara bak
    onlar da bütçemi aşıyor maalesef.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Sevgili ve akıllı Tunduzhay kardesim
    6-8 verince motorun sana maliyeti 6-8 mi olacak saniyorsun? Bozulan eskiyen parcalarını degistirmek icin dunya para harcayacaksın. ustaların elinde oyuncak olacaksın , yollarda kalıp rezil olacaksın. motorunu satarken ayaklar altında paspas olacak dunya para kaybedeceksin. bunları yasamaman icin size bir abi tavsiyesinde bulunayım dedim.
    Dedim ki 6-8 verebiliyorsan, 11-12 de verirsin ve 3-4 daha fazla verip alacağın motor hem seni ağlatmaz hem de satarken cumhuriyet altını gibi çok az zararla kısa sürede bozdurursun.
    Haa diyorsan ki ben ölsem 11-12 cikaramam.... zaten hic girme motor islerine... Bu isler masraflı akçeli işlerdir. Almakla bitmez. Bi lastik bi zincir dişli kaç para bi bak araastir sonra gir sonra ahvah etme...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)