Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. El Motosiklet Satışında Yaşanan Problem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhabalar. Uzun bir zamandır forumu takip ediyorum ilk motosikletimi 3 ay önce aldım bu forumun da büyük bir etkisiyle. Uzun süredir de katılıp bir konuya yazmak dahil olmak istiyordum bugüne kısmetmiş

Bugün bir arkadaşımın motorunu Çeşme'de İzmir'den gelen bir arkadaşa sattık. Motor sıfır alınarak 3 ay kullanıldı ve bu süre içerisinde sadece sağ marşpiyel kapağı çiziklerinden dolayı değiştirilmek için çıkartıldı, onun dışında başka bir sorun yaşanmadı 2.500 kilometrede satıldı. SYM Fiddle III motor zaten kendisi, arkadaşım 6.500'den verdik ilanı (sıfırı 8.000 TL), alici öğrenciymiş pazarlik yapti 6000 TL'ye kadar düştük, ayrica marspiyel kapağından bahsettik dedik ki ya taktiralim oyle satalim 6000 tlye ya da goze batan bir sey zaten degil ileriki zamanda kendin taktirmak istiyorsan düşelim 5800 TL olsun dedik. Sonra kendisi takacakmis 5800'de anlaşıldı. Alisveris gününe kadar sürekli "5000 yapin kesin geleyim, 5500 yapın bari daha fazla etmez o motor, Çeşmeye geleceğim 100 TL verin yolum var yemek yiyecegim, arkadasim da gelmek istiyor birlikte gelelim bana artci kaski verin yolda ceza yemeyim" diye naz yapip duran arkadaş, geldi bakti motora beğendi noterde alışverişi yaptık imzalari attık gitti oglen vakti. Akşam arkadaşımı geri aramış diyor ki "Motorsikletciye götürdüm motoru şasesi kaymış istemiyorum motoru begenmedim ya hasarimi karsilayin ya geri alın yoksa haklarimi biliyorum tanidik avukatim var avukata giderim hangi şıkkı istiyorsunuz?" Diye posta koyunca biz de dedik ki "motoru neden almadan önce bir ustaya göstermedin ya da ustanla gelmedin, biz götürdük hicbir problem yoktu, ya sen surerken oldu olduysa nerden bileyim bize gecirmeye calismadigini? Avukata git biz malimizin arkasındayiz oyle bir sey olsa bile once soylemen gerekirdi" dedik.

Simdi bu olayi nasıl yorumlarsiniz? Arkadas bosuna para koparmaya calisiyor gibi geldi bize, avukatla mahkemeyle bir yere varacagini da sanmiyorum avukat demeyecek mi adama "niye aldin o zaman motoru kardesim" diye? Sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Eleman sizi koparmaya çalışıyor, ister avukata versin ister avrupa insan hakları mahkemesine gitsin bir halt yiyemez. Siz kaza yapmadıysanız, alan taraf kaza yapmadıysa ve buna rağmen şasi yamuksa, bu fabrikadan böyle çıkmıştır yani ayıplı mal. Size gene birşey olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Keşke 5000 liraya aklı başında bi adama satsaydık dedirtti mi ? 😁

Motosikleti
    xmax250
    arkadasınız motosiklet ile kaza yapmadıgına gore şaşe yamuk olma olasılıgı cok dusuktur sonucta sıfır almıssnız...
    bir kere daha ararsa son kez telefonu acsın benim yapabilecegim birsey yok mahkemeye git desin kapasın bir daha da telefonunu acmasın olsun bitsin... hukuki olarak birsey elde edemez o kişi...

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ilanı var mıydı ya haberimiz olsaydı keşke seven isteyen birine gitse daha iyiydi.. Bu aralar piyasa böyle kopartmaya çalışanlar kaynıyor yok km oynanmış yok bilmem ne diye, bundan sonra sattığın adamada bi durup bakmak gerekecek zaten öyle yok 100tl düşür yok ordan gelicem yok kask ver diyen adama alma arkadaş derim ben parası olan gelir alır, olmayan car car car konuşur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Budaklı meşe odunu şart. Hem öğrenciymiş köteği yiyince okunmuş pirinç hesabı zihni açılır belki. Hatta tamirciyi de yanlarında getirsinler, böylelikle onun da işlerine bolluk, bereket gelir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yani diyorum ki en azından öyle bir sorun varsa şayet olsa bile almadan önce ustasıyla gelseydi ya da deseydi bir motora baktiralim ustaya oyle alayim diye biz de yok diyecek degiliz de aldiktan sonra bunu yapmasi cok sacma. Tanidik avukatla tehdit ediyor bir de. Keske buraya da bir ilan koysaydim dediginiz gibi en azından daha seven ilgilenen ihtiyacı olan bir arkadasimiza kardesimize gitseydi...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Parayı harcamadıysanız getir motoru deyin,expertize sokup temiz çıkarsa (temiz çıktığında yalanıda ortaya çıkar expertiz parasınıda satıcıya ödetirsiniz,şimdi al motorunu git S ile git dersiniz) olmadı başka birinin adına alın. Size 200tl ye patlar ama onun gö..zü yemez bunu.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Avukat falan filan hikaye kardeşim. Müsterih ol. Noter satışının yapıldığı ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ ni oku. Orada ikinci paragrafta der ki;

Alıcı, bu aracı halihazır durumu ile görüp beğenerek ve bedelini peşin ödeyerek teslim aldığını......

diye devam eder.

Bu sözleşme resmi niteliklidir. Kanuna uygundur. Noter huzurunda hazırlanıp altı birlikte imza edilmiş değerli kağıttır. Orada alıcı ve satıcının iradeleri açıkça belirtilmiştir.

Satıcı sözleşmeden doğan bir hakkını kötü niyetli olarak kullanmamaktadır. Motorun bir kusur yada ayıbını anlaşılmasına elveriş olmayacak halde örtmüş te değildir. Motorun mekanik yada elektriksel kusurlarını incelemesi/inceletmesi için alıcıya engel olunmamıştır. Tramer kayıt sorgulaması her vatandaşa açıktır. Durum bu halde iken, bu satışın iptali sözkonusu olmaz. Ha aracın şase, motor numarası ile dolandırıcılık maksadı ile oynanmış ve adli bilirkişi tarafınca bu tespit edilmiş ise konu değişir.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Yok 100 lira ver yok onu ver bunu ver... Ben 3.telefonda sana derede su bile yok diyerekten engeli basardım. Sabırlıymışsınız hiçbir şey çıkmaz koparttırmayın kendinizi...

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bu ohtopot çocuğunun başta çingene pazarlığı yapmasından belliymiş malın gözü olduğu hem ucuza alıyor hem de para koparmaya çalışıyor. Belli ki bunu kendine meslek, alışkanlık haline getirmiş. Noter de yazar görerek bilerek aldım diye arkadaşlar da belirtmiş km düşürme olmadığı sürece rahat ol. Gitsin istediği avukata versin eşolusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)