Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motul yağın tarihi sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bunlarda buharlaşma ile ilgi bir şey yok ayrıca , madeni yag ın buharlaşması sentetik yaga göre fazladır .
    Esasında cevabını bildiğim soruyu size sordum bulamyacagınızı biliyordum. Ama DEDİĞĞNİZİN tam tersi veriye ulaşabilirsiniz.
    Ama bir yandan da dediniz gibi azalır onun nedeni de biliyorum ama anlatmayacagım bilgisiz verisiz yazdığınız için araştırmaya teşvik için bilerek bunu yaptım.

Triboloji bilimini az çok bilirim tevazu yapmayın. Bu kelimeyi formun %99bilmez . Triboloji yağlama bilimi demek
    06Serhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben bilim olarak bilmem sentetik yağın daha fazla eksildiğini bilirim. Gerçek teknik verileri de siz koyun. Ben enayi miyim bedavadan iş öğreteyim size. Bir markanın yayınladığı teknik verileri ayrıca test etmek lazım. Onu da yapsam neden burda anlatayım. Madeni Yağ az eksilir. Çok eksilirse motor bitmiş demektir. Araştırmaya sevk etmek derken bir günde bilim öğrenilmez. Bir günde de siz yukarıdaki 4 yağ çeşidinin nasıl davrandığını öğrenemezsiniz. Çünkü her yağı ortalama 3 bin km kullanmanız lazım. İlk cevaba döneyim.

Hadi canım hadi sizin bindiğiniz motor kadar bizim kırdığımız motor var.😁

Anlatırsanız da muhalefet etmeden dinlerim madeni yağın üstünlüklerini.
    06Serhat bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Tam 2.6 litre yağ koydum motora 8 bin km sonra hassas teraziyle tartıcam bakalım sentetik yağ eksiliyor mu o zamana kadar bekleyelim 😁

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam 2.6 litre yağ koydum motora 8 bin km sonra hassas teraziyle tartıcam bakalım sentetik yağ eksiliyor mu o zamana kadar bekleyelim ��

https://i.hizliresim.com/y0k47j.jpg
    Bugüne kadar gözetleme camından eksilmeyi gözlemlemediyseniz eksilmez. Ben hiçbir yağı 8-10 bin km kullanamadım bozuldu hep...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler