Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arjantin’de birinci Cal Crutchlow..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    MotoGP Dünya Şampiyonası’nın 2. yarışı Arjantin Grand Prix’sini, LCR Honda Castrol takımının Büyük Britanyalı pilotu Cal Crutchlow kazandı.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP’de sezonun ikinci ayağı, Arjantin’in Termas de Rio Hondo şehriyle aynı adı taşıyan 4,8 kilometrelik pistte, 24 tur üzerinden gerçekleştirildi.

Yağmur nedeniyle startı geciken yarışa 10. sıradan başlayan LCR Honda Castrol takımından Crutchlow, 40.36.342’lik derecesiyle kariyerinin 3. MotoGP zaferine ulaştı.

Crutchlow’dan 0.2 saniye sonra finişe gelen Monster Yamaha Tech 3’ten Johann Zarco 2’nci, liderin 2.5 saniye arkasındaki Suzuki Ecstar’dan Alex Rins ise 3. oldu.

6. sırayı alan Ducati takımından Andrea Dovizioso, şampiyona liderliğini Crutchlow’a kaptırdı.

Repsol Honda’dan Marc Marquez, bitime 4 tur kala Movistar Yamaha’dan Valentino Rossi ile girdiği 6’ncılık mücadelesinde, rakibini dokunarak geçtiği için ceza aldı. Son şampiyon Marquez, süresine 30 saniye eklenmesiyle yarışı 18. sırada bitirebildi.

Sezonun üçüncü yarışı ABD Grand Prix’si, 22 Nisan’da koşulacak.

Pilotlar klasmanı

1. Cal Crutchlow (Büyük Britanya): 38 puan
    2. Andrea Dovizioso (İtalya): 35
    3. Johann Zarco (Fransa): 28
    4. Maverick Vinales (İspanya): 21
    5. Marc Marquez (İspanya): 20

A.a
    oialdemir bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Marquez'in "şımarıklıkları" çok özet geçilmiş; sadece dokunarak geçmek olarak anılmış ama, aslı çok daha ciddi.

Start'taki hatalı hareketleri sebebiyle bir pit'ten geçme cezası aldı, bu cezaya sinirlenip hırsla yarışırken Aleix Espargaro'ya "dokunarak" düşürme hakkını kendinde buldu, bu hareketine bir pozisyon kaybetme cezası verildi, bu defa da geçerken Rossi'ye çarpmak, toprak zemine sürüklemek ve düşürmek konusunda haklı gördü kendini...

BT Sport TV'nin genelde tarafsızlığıyla sinir bozan, kimi zaman da sırf son şampiyon diye övgüyle Marquez anan spikerleri bile çileden çıkıp, kendisine tanınan hak ve gösterilen müsamahanın Marc'ı hakim olunamaz bir ukalalık içine sürüklediğinden bahsediyorlardı en son...
    RamonRojo, RoofRoof, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marquez'in "şımarıklıkları" çok özet geçilmiş; sadece dokunarak geçmek olarak anılmış ama, aslı çok daha ciddi.

Start'taki hatalı hareketleri sebebiyle bir pit'ten geçme cezası aldı, bu cezaya sinirlenip hırsla yarışırken Aleix Espargaro'ya "dokunarak" düşürme hakkını kendinde buldu, bu hareketine bir pozisyon kaybetme cezası verildi, bu defa da geçerken Rossi'ye çarpmak, toprak zemine sürüklemek ve düşürmek konusunda haklı gördü kendini...

BT Sport TV'nin genelde tarafsızlığıyla sinir bozan, kimi zaman da sırf son şampiyon diye övgüyle Marquez anan spikerleri bile çileden çıkıp, kendisine tanınan hak ve gösterilen müsamahanın Marc'ı hakim olunamaz bir ukalalık içine sürüklediğinden bahsediyorlardı en son...
    Motogpyi yeni takip etmeye başladım ama yanlışım yoksa Moto2'de de böyle hareketler yapmış.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Marq büyük bir terbiyesizlik yaptı haftasonu. Sepang da Rossi ile yaşadığını örnek vermiş bazıları. Ama iki olayın alakası yok.
    Sepang Rossi 10 kez şampiyon olmasın diye İspanyol Sürücüler ve Dorna nın ortak bir oyunuydu. Rossi nin üzerine oynandı ve viraj içinde Marq a tam olarak temas etmediği halde Marq bıraktı kendini. Ama dün olanlar deliye dönmüş bir sürücünün herkesi biçerek vura kıra ilerlemesinden başka bir şey değildi. Bu işi öfke ve risk boyutunun maksimum olduğu noktaya getiriyor. 70 ler ve 80 ler de yaşamıyoruz. Her hafta 2-3 yarışçının ölmesine gerek yok !!!

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Pazar günü iş için seyahatte idim, ertesi gün sonuçlara baktım.
    Açıkçası yanlış bakıyorum herhalde falan dedim.
    Olaylı bir gp olmuş, tekrarını izlemek keyifli olacak.

Motogpyi yeni takip etmeye başladım ama yanlışım yoksa Moto2'de de böyle hareketler yapmış.
    Marquez hep çok yetenekli ve aşırı istekli bir pilottu, bu bazen şımarıklığa bazen aptal cesaretine kayabiliyordu.
    Çok küçük yaşta gelen başarıyı kaldırmak zor olabilir.

Aslında Lorenzo da MotoGP öncesi çok tehlikeli kullanıyordu ama kendini düzeltti denebilir.

Bunların haricinde Ducati Team bu sene iyi iş çıkarıyor, umarım sezon böyle çekişmeli geçer.
    Ayrıca Zarco da geçen sene MotoGP'ye heyecan ve güzel renk katmıştı ama sonunu getiremedi,
    Umarım bu sene daha iyi daha zevkli yarışlar çıkabilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)