Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Yağını Göremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım yağ görünmüyor.
    Servis yağ koymayı unutmuş yani ? 10 km yağsız kullandın motor arıza ışığı yanmadı mı ? Ayrıca servis motorun hasar görüp görmediğini neye göre belirleyecek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Baktım yağ görünmüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Ben motorun zarar görüp görmediğini nasıl anlayacağım? Adamla bişey olmaz sıkıntı yok derlerse ne yapmak lazım? Daha önce ne araba ne motor da böyle birşey ilk kez başıma geliyor.
    Sizin yerinizde olsam, honda Türkiye'ye bildiririm durumu. Hatta motoru değiştirmelerini isterim.
    OğuzÖztürk ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Motorda yağ olmadığında yağ arıza göstergesi yanmaz mı?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Normalde yanması lazım
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir sure sonra yanar. Deli gibi hararet yapar.

Fotoğrafı göremediğim için net söyleyemiyorum, ancak CB1000R forumunda biri aynı yanılgıya düşmüştü. Motorda aslında yağ varmış.

Tepeden ışık tutarakla gözükmemesi normal. Alt vidayı gevşetip yağı tamamen boşaltıp miktarına bakmak en kesin çözüm.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    yağsız 10-12 km çalıştırıldıysa motorun içi komple çizik olmuştur. motorun değişmesi veya garanti kapsamında komple revizyon görmesi gerekiyor.
    10-12 km boyunca hararet ne durumdaydı? benim bildiğim yağsız motorun harareti normale göre yüksek olur
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Daha bin km de ki motora yazık olmuş..Türkiyede ki servis kalitesi bu işte.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motor öldü geyiği için bence çok erken.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yeni yağ koyulduktan sonra ilk çalıştırmayla pompa bir miktarını yağ filtresine basar,ayrıca yağsız motorun çalışması belli eder kendini,motor yığılma yapar,vites geçişleri zorlanır veya kasıntılı geçer.vs.

Hee bu arada servis yağ değişimi sonrası marş yapar ve ışıgın sönmesini bekler.(olması gereken bu tabi)yağ ışık sensörü bir nevi yakıt deposu şamandıra mantığıyla çalışır.

Motorunun filtreside tam bu ürün HF204

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Sonucu gerçekten merak ediyorum. 1000 km gitmiş bi motosiklet yeni motor takılırsa bi dünya sıkıntı olucak gibime geliyor. Ruhsat değişecek vs vs. Değişmezse seni her çevirmede( motor no kontrol edilirse) hırsız yerine koyabilirler yada motor no farklı diye sıkıntı yaşarsın. Bence Honda Türkiye hatta Japonya ile iletişime geç. İşlem yaptırmadan önce servisin yağ değişiminde yağ katmadığını tutanakla tespit ettir eğer gerçekten yağ yoksa. Daha sonrada dediğim gibi Japonlara bile sor ayrıca servisin bu gibi durumundan dolayı yaşayabileceğin sorunları belirtir.
    Önemli bi konu bu bence.
    Hatta ve hatta bi avukat bulup dava açıp açamayacağını öğren sonuçta yağsız motor yolda bozulsa ve kaza yapsan ne olacaktı?
    Geçmiş olsun şimdiden.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şimdi arkadaşımdan foto istedim cb500f in yağ göstergesi farklıymış. Hakikaten yok yağ

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Şu hızlıresim zıkkımını kullanmayın ya. 15 dakikadır fotoğraflar yüklenmiyor.

İlk fotoğraf için düzgün link(tinypic):
    2.'si hala yüklenmedi bende.

İlk fotoğrafta aşağıda bir damla yağ gözüküyor. Ya yağı eksik koydular ya da tapayı takmadılar, yolda aktı hepsi(imkan yok fark edilmemesine).

2.7 litre yerine 2 litre koyup, yeni kutu açmayı unutmuşlardır. Motorda yağ olmasa hem arıza verir hem de titreşimden fark edersiniz.

Bonus:

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Bu motorda yağ yok arkadaşım, aşağıdaki damla görüntüsünden sen de anlamışsın zaten. Şimdiye kadar hangi servis hatasını kabul etmiş ki bunlar etsinler. Motordaki yıpranma konusu biraz nazik bir konu. Parçaların üstündeki yağ filmi motoru kullanım esnasında sıkıştırmadıysan görevini yapmış ve aşınmayı önlemiştir. Bu herifler yüzünden servislere gitmiyoruz zaten. Benim ustam yaptığı işi önce kendisi beğenmeden bana motosikletimi teslim etmez.

Motosikleti
    nc750x
    Birde test sürüşüde yaparak teslim ettiler.

Zaten 1000 bakımında en önemli konu yağ ve yağ filtresi değişimi. Diğerleri genel kontrol.

Atillaya resimleri attım oda evet yağ yok gibi görünüyor dedi.

Valla çok moralim bozuldu.

Umarım yanılıyorumdur motorda yağ vardır diyerek kendimi uykusuz bir geceye hazırlasam iyi olacak sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Gece gece gittim kısa bir videosunu çektim. Youtube yüklüyorum birazdan ekleyeceğim. Ancak motorda yağ olduğuna dair en küçük belirti yok.

Buna rağmen azda olsa bir umudum var çünkü bu 12 km yol boyunca hararet, viteslerde yada motorda bir anormallik görmedim.

Umarım yanılıyorumdur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Birde test sürüşüde yaparak teslim ettiler.

Zaten 1000 bakımında en önemli konu yağ ve yağ filtresi değişimi. Diğerleri genel kontrol.

Atillaya resimleri attım oda evet yağ yok gibi görünüyor dedi.

Valla çok moralim bozuldu.

Umarım yanılıyorumdur motorda yağ vardır diyerek kendimi uykusuz bir geceye hazırlasam iyi olacak sanırım.
    Değişim yapıldıysa,boşalan yağ kutuları vardır,ayrıca sistemden (yağ ve filtre kodu ile)stok düşülüyor.elindeki faturayı incelemiş olman lazım.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişim yapıldıysa,boşalan yağ kutuları vardır,ayrıca sistemden (yağ ve filtre kodu ile)stok düşülüyor.elindeki faturayı incelemiş olman lazım.
    Fatura

"Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    İçinde 2lt. değil. 1lt. yağ çıksın, iş görür de, hiç yoksa problem.
    Bence gözünün önünde yağı boşaltsınlar, videoya al. Ne olur, ne olmaz.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ancak CB1000R forumunda biri aynı yanılgıya düşmüştü. Motorda aslında yağ varmış.

....
    Sizin motorun pencere camı kirlenmiştir. O yağı üreten firma yağa biraz sarı, kırmızı renklendirici ekleyememiş mi? Saçmalık.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinde 2lt. değil. 1lt. yağ çıksın, iş görür de, hiç yoksa problem.
    Bence gözünün önünde yağı boşaltsınlar, videoya al. Ne olur, ne olmaz.

Sizin motorun pencere camı kirlenmiştir. O yağı üreten firma yağa biraz sarı, kırmızı renklendirici ekleyememiş mi? Saçmalık.
    Videoya alacağım zaten ki sonrasında Honda Türkiye ile iletişime geçmem gerekirse elimde ispatım olsun.

Yarın gelip bakacaklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis yağ koymayı unutmuş yani ? 10 km yağsız kullandın motor arıza ışığı yanmadı mı ? Ayrıca servis motorun hasar görüp görmediğini neye göre belirleyecek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Sizin yerinizde olsam, honda Türkiye'ye bildiririm durumu. Hatta motoru değiştirmelerini isterim.
    Zaten yarın baktıklarında eğer motorda yağ yoksa ben motoru hasar görmüş kabul ederek işlem yapacağım.

Servisin bi'şey olmaz olmamıştır geyiğine girmem o an itibariyle.
    viper17 ve 54RR bunu beğendiler.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Su koymuşlar motora

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ilk önce motorun camındaki minimum ve maximum çizgi arası ne kadar yağ alıyor ona bakmak lazım gördüğüm kadarıyla kartel aşağı doğru uzamıyor 1.5 2 lt de yağ olsa görünmesi gerekiyor inşallah biz görmüyoruzdur yağı

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hızlıresim zıkkımını kullanmayın ya. 15 dakikadır fotoğraflar yüklenmiyor.

İlk fotoğraf için düzgün link(tinypic): http://i65.tinypic.com/2ij1074.jpg
    2.'si hala yüklenmedi bende.

İlk fotoğrafta aşağıda bir damla yağ gözüküyor. Ya yağı eksik koydular ya da tapayı takmadılar, yolda aktı hepsi(imkan yok fark edilmemesine).

2.7 litre yerine 2 litre koyup, yeni kutu açmayı unutmuşlardır. Motorda yağ olmasa hem arıza verir hem de titreşimden fark edersiniz.

Bonus: https://www.youtube.com/watch?v=eASCK9BDMEU
    Tapayı takmasalar, yağı koydukları gibi akardı. Yolda aksa kesinlikle düşürür.
    Videoda motorun ısınmasının sebebi hava soğutmalı olması. cb500f motor bloğu sıvı soğutma.
    Motorun yağı ve yağ filtresi tamamen boşaltılsa bile içinde çok az miktarda yağ kalır.
    Cam gösterge genellikle doğru çalışır, dikleştirince yağ gözükmesi lazım. Bence de yağ koymayı unuttular.

2,7 yerine 2 lt bile koysalar bir miktar gözükmesi gerekiyordu camdan, en azından dik konumda.
    motor çok aşındıysa 5-10 bin km sonra yağ yakmaya başlayabilir, hemen belli olacak bir durum değil.

şuan bişey yok deyip göndermeleri olası bir durum. Kesinlikle bu durumu video ile kayıt altına alıp, Honda Türkiye ile iletişime geçmelisiniz.
    OğuzÖztürk ve pea bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)