Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Yağını Göremiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce motorun camındaki minimum ve maximum çizgi arası ne kadar yağ alıyor ona bakmak lazım gördüğüm kadarıyla kartel aşağı doğru uzamıyor 1.5 2 lt de yağ olsa görünmesi gerekiyor inşallah biz görmüyoruzdur yağı
    Karter plastiğin arkasında, fotoda görünmüyor. İçinde yağ pompası çalışan kallavi karter var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    teşekkürler bloğu görmemiştim

Motosikleti
    nc750x
    Videoyu buraya ekleyemedim ancak aşağıdaki linkte yüklü.

https://youtu.be/NEJI5im_RMc

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Harbi yağ yok bunun içinde, bir arkadaşınla motoru sağa doğru iyice yatır bakalım cama yağ gelecek mi ?

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    o motorda yağ var yağsız motorla bırak 12-13 kilometre yol yapmayı 3. kilometrede ya yatak sarıp kitler ya da kol çıkarır,zaten yağ önce filtreden geçer sonra yağlanması gereken yerlere geçerken yağ müşürüne uğrar,yağ müşürü yağ basıncını ölçer yetersiz ise derhal lamba yanar,yani öyle yağ lambası 3 kilometre sonra yanar 5 kilometre sonra yanar hikaye,o motora gerektiğinden az yağ koyulmuş o kadar,büyük ihtimal son olarak açılıp konulması gereken yağ bidonu unutulmuş,tek yapmanız gereken bi miktar yağ eklemek,ayrıca tamamen yağsız kalan bir motordaki ses değişimini sürekli kullanıcı olarak fark etmemenizin imkanı yok,servisin bir ihmali söz konusu mu?evet bence o servisi değiştirin,motora bir zarar gelmiş midir? hayır motora zarar verecek kadar yağ basıncı düştüğünde yağ lambası yandığında motor çalışmaya devam ederse zarar görür ancak sizin durumunuzda motorun bir hasar aldığını düşünmüyorum,bence ucuz atlatmışsınız,geçmiş olsun bununla gelsin geçsin,canınızı hiç sıkmayın motor bloğunuzda hiç bir hasar oluşmamıştır,şunu da belirteyim eğer motor gerçekten yağsız kaldıysa sizin yağ müşürünüzde arızalı,ancak hem müşürün arızalı hem de hiç yağ koyulmama gibi bir durumun birlikte oluşacağını sanmam.
    OğuzÖztürk ve pea bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum su motoru iyice saga yatirarak yag var mi yok mu o cam pencerede gormeye calissan?

yapabildigin kadar yatir motoru ya da biri yardim etsin otursun motora yatirsin sen de yandan bak bakalim yag geliyor mu o pencerenin oldugu yere hic yag?

Motosikleti
    hayda gerçekten yağ yok bunda yağ müşiri filan yok mu marşa dahi basmayın gelip baksınlar
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bunu bulup atacaktım,sen hızlı davrandın abi.

Fotoğraflara ve kullanım kılavuzuna göre motosiklette yağ yok.

İnşallah ben yanılıyorumdur.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    nc750x
    Motoru dik konuma getirdim. Dikten başka her konumada getirdim. Ystırdım kaldırdım yok yağ yok ortalarda.

Ayrıca yağ değişiminde önce o gösterge camında ben yağı görüyordum net olarak.

Zaten yağ çıkarsa sinekten çıkmış olacak yoksa soracağım 3 litre yağ nerede saklanıyor diye.

Ama ftkrblt de haklı, motorda yağ olmasa yağ basınç lamnbası yanmalı değil miydi? hadi onu geçtim 12 km yol yaklaşık 40 dk sürdü. Trafik yol yapımı derken. Ya yağsız motor benim bildiğim 10 dk zor gider.

Ama gider diyende çok.

Bakalım şurda 13 saat kadar kaldı... Sabır

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorda yağ var yağsız motorla bırak 12-13 kilometre yol yapmayı 3. kilometrede ya yatak sarıp kitler ya da kol çıkarır,zaten yağ önce filtreden geçer sonra yağlanması gereken yerlere geçerken yağ müşürüne uğrar,yağ müşürü yağ basıncını ölçer yetersiz ise derhal lamba yanar,yani öyle yağ lambası 3 kilometre sonra yanar 5 kilometre sonra yanar hikaye,o motora gerektiğinden az yağ koyulmuş o kadar,büyük ihtimal son olarak açılıp konulması gereken yağ bidonu unutulmuş,tek yapmanız gereken bi miktar yağ eklemek,ayrıca tamamen yağsız kalan bir motordaki ses değişimini sürekli kullanıcı olarak fark etmemenizin imkanı yok,servisin bir ihmali söz konusu mu?evet bence o servisi değiştirin,motora bir zarar gelmiş midir? hayır motora zarar verecek kadar yağ basıncı düştüğünde yağ lambası yandığında motor çalışmaya devam ederse zarar görür ancak sizin durumunuzda motorun bir hasar aldığını düşünmüyorum,bence ucuz atlatmışsınız,geçmiş olsun bununla gelsin geçsin,canınızı hiç sıkmayın motor bloğunuzda hiç bir hasar oluşmamıştır,şunu da belirteyim eğer motor gerçekten yağsız kaldıysa sizin yağ müşürünüzde arızalı,ancak hem müşürün arızalı hem de hiç yağ koyulmama gibi bir durumun birlikte oluşacağını sanmam.
    Müşürlere fazla güvenmemek lazım hocam, arabamda direksiyon hidroliği komple bitmişti ve bu yağın bittiğini çıkan anormal sesten sonra fark ettik. Direksiyon pompasına giden boruda müşürde var halbuki ? Bunun yanında kullanım kılavuzlarında koyu renkli yazılarla sürekli tekrar ederler, her sürüşten önce yağı kontrol edin diye. Bunun yerine, motorda zaten yağ müşürü var bir problem olursa yağ lambasını yakar sizde kontrol edersiniz gibi bir ibareye yer verebilirler İnşallah motorun içinde yağlama yapacak kadar yağ olmuş olsun da sahibinin canı sıkılmasın.

Vakti zamanında bizim arabayı da yağsız bırakmıştık, artık ne kadar o şekilde gezdik bilmiyorum ama en son motora aşırı bir güç gelmişti ve rolantide duramıyordu, gazı bıraktığım an stop ediyordu. Bir baktım yağ yok hemde hiç
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://youtu.be/NEJI5im_RMc
    Yanına bir arkadaşını da al birisi yağ penceresine baksın birisi motoru o tarafa doğru yatırsın bir de tam dik pozisyona getirsin.Yağ temiz olduğunda bile pencereden belli olur.Ama açıkçası sanki yağ yok yada az koymuşlar gibi.

İşte bu yüzden garantisi biten motorumun bütün bakımlarını kendim yapıyorum.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayda gerçekten yağ yok bunda yağ müşiri filan yok mu marşa dahi basmayın gelip baksınlar
    Hocam bu saatten sonra motora bişey olmamış deyip yağ ekleyip verselerde içim rahat etmez ki zaten.

Sürdüğüm mesafeyi tam söyleyeyim siz anlayın.

Pendik Honda Güngör motordan Viaportun oraya (evim orada) 12 km diyorum belki 15 km.

Sahil yolundan havaalanı yolunu takip ederek...
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yağ değişimi yapılırken motordan boşaltılan yağ tamamen akmaz ki? Motor bloğunun içinde biraz kalır. Tamamen boşalmasını beklemek için baya süre lazım. Acaba o kalan yağ sayesinde mi eve döndünüz acaba bilemedim ki.

Motosikleti
    zaten kabul etmeyin içi komple gitmiştir inşallah yağ çıkar içinden tek dileğim bu yarım litre çıksa yine çıksa

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sizin yanınızda video çekerek yağı boşaltmalarını isteyin de elinizde deliliniz olsun. Hatta yanınıza bir kaç şahit olsun, onlarda çeksin.

Yav, konuşup duruyoruz ama, mahkemeye gidilse ve servis şöyle bir şey dese..

"Hakim Bey, vallahi biz yağı koyduk, hatta stoklardan da düşülmüş, son kontrolünü de yaptık. Kontrol formlarıda burada..
    Yağı kendisi boşaltmıştır.."

dese, ne olur?

Motosikleti
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimi yapılırken motordan boşaltılan yağ tamamen akmaz ki? Motor bloğunun içinde biraz kalır. Tamamen boşalmasını beklemek için baya süre lazım. Acaba o kalan yağ sayesinde mi eve döndünüz acaba bilemedim ki.
    genelde 200 300 ml max yağ kalır yağ filtresi değiştiyse kuru filtre o kalan yağıda emmiştir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu motor o mesafeyi gerçekten yağsız geldiyse adamlar yağsızda çalışan motor yapmışlar diye başlık açacağım burada. Bu yeni bir buluş falan olur herhalde.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Servis (olması gereken)işlemler;

1-Tapa açılır
    2-Eski yağ boşaltılır.
    3-Tapa yeni bir bakır pul geçirilerek torkunda sıkılır
    4-(Dışarda filtreli motorlarda)Yeni lt oranında yağ doldurulur.
    5-Motor marş yapılır ışık söner.

Buraya dikkat...

6-Yağ popması filtreye yağı basar,kontak kapatılır ve cam seviyesine göre yağ ilavesi yapılır

Dikkat edilirse manuel'lerde yazar filtre sökülünce şu litre,filtre sökülmez ise şu litre vs..

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yanınızda video çekerek yağı boşaltmalarını isteyin de elinizde deliliniz olsun. Hatta yanınıza bir kaç şahit olsun, onlarda çeksin.

Yav, konuşup duruyoruz ama, mahkemeye gidilse ve servis şöyle bir şey dese..

"Hakim Bey, vallahi biz yağı koyduk, hatta stoklardan da düşülmüş, son kontrolünü de yaptık. Kontrol formlarıda burada..
    Yağı kendisi boşaltmıştır.."

dese, ne olur?
    Böyle bir şeyi neden yapsın ki müşteri Zaten o yüzden çoktan sökeceğim yağ tapasınıda sökmüyorum. Çünkü yağ varsa ben boşaltmış olacağım. Yoksa yine ben boşaltmış olacağım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)