Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz sesi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Merhaba arkadaşlar. CBR 600RR sahibiyim ve stok egzoz kullanıyorum. Motosikletime bir egzoz takmak istiyorum fakat aklımda şöyle bir soru işareti var. Bazı egzozlar aşırı fazla ses çıkarıyor ve çevreyi çok rahatsız ediyor. Motosikletin egzoz sesini biraz daha kısmak mümkün mü? Yani ben kendimin ve yanımdaki arabanın duyabileceği kadar bir ses istiyorum böyle tatlı ve tok bir ses. Teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Takacağın egzozun susturucusu olursa ses bi nebze azalır.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Peki diyelim ki susturucu mevcut değil. Sanayide falan egzoz ustaları yapamaz mı bu işlemi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yapıyorlar , almışken susturuculu alın uğraşmayın 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bendede mt07 m4 komple egzoz var , susturucu olmadığı için orjinalini taktım. Ankara'daki egzozculara bakıcam yarın susturucu için , yaptırabilirsem haber veririm sana.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapıyorlar , almışken susturuculu alın uğraşmayın ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bendede mt07 m4 komple egzoz var , susturucu olmadığı için orjinalini taktım. Ankara'daki egzozculara bakıcam yarın susturucu için , yaptırabilirsem haber veririm sana.
    Hocam çok sevinirim ben de Ankaradayım. Yapabilirseniz muhakkak ben de orda yaparım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok sevinirim ben de Ankaradayım. Yapabilirseniz muhakkak ben de orda yaparım
    Bide ufak tavsiye vereyim , orjinal egzozuna tapa yaptırabilirsin. Xj6 ya yaptırdık gayet güzel ses aldık , bunun avantajı hem ucuz(30tl) , hem istediğin zaman tapayı kapatıp sesi kesiyorsun , hemde yakıta çok etkisi yok ve motosikletin orjinal egzozuyla geziyorsun.

Benim motosikletimdede var , 2 silindir olduğu için sesi çok hoş değil. Ama sesi bariz arttırdı , 4 silindirde iyi sonuç veriyor.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Merhaba arkadaşlar. CBR 600RR sahibiyim ve stok egzoz kullanıyorum. Motosikletime bir egzoz takmak istiyorum fakat aklımda şöyle bir soru işareti var. Bazı egzozlar aşırı fazla ses çıkarıyor ve çevreyi çok rahatsız ediyor. Motosikletin egzoz sesini biraz daha kısmak mümkün mü? Yani ben kendimin ve yanımdaki arabanın duyabileceği kadar bir ses istiyorum böyle tatlı ve tok bir ses. Teşekkürler şimdiden
    Kaç yıldır forumdayım, böyle insani bir istek yeni görüyorum. O bakımdan sizi tebrik ederim. İnsan olduğunuz için..

ses ne kadar yüksek olursa araba o kadar iyi duyar, yan yana giderken her egzozla duyar zaten müzik falan açık değilse, önemli olan hızlı gelirken önündeki canlıların seni duyması, homolog egzozlarla gene duymazlarki bazı yaşlılar beni gp egzozla bile duymuyor ki zaten ses konusu bir yere kadar çünkü egzoz sesi arkaya bırakıyor ışık daha önemli açısı yüksek duran zenon daha iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Bide ufak tavsiye vereyim , orjinal egzozuna tapa yaptırabilirsin. Xj6 ya yaptırdık gayet güzel ses aldık , bunun avantajı hem ucuz(30tl) , hem istediğin zaman tapayı kapatıp sesi kesiyorsun , hemde yakıta çok etkisi yok ve motosikletin orjinal egzozuyla geziyorsun.

Benim motosikletimdede var , 2 silindir olduğu için sesi çok hoş değil. Ama sesi bariz arttırdı , 4 silindirde iyi sonuç veriyor.
    aksine bu iş hem performansı düşürüyor neyse ki performans önemli değil, kötü ses çıkıyor, warex açmış şahin gibi ses geliyor, tek ve çift silindirde daha güzel tane tane bıraktığı için tabi gene düşük devirde rölantide falan
    insta: veli_montana_

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses ne kadar yüksek olursa araba o kadar iyi duyar, yan yana giderken her egzozla duyar zaten müzik falan açık değilse, önemli olan hızlı gelirken önündeki canlıların seni duyması, homolog egzozlarla gene duymazlarki bazı yaşlılar beni gp egzozla bile duymuyor ki zaten ses konusu bir yere kadar çünkü egzoz sesi arkaya bırakıyor ışık daha önemli açısı yüksek duran zenon daha iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

aksine bu iş hem performansı düşürüyor neyse ki performans önemli değil, kötü ses çıkıyor, warex açmış şahin gibi ses geliyor, tek ve çift silindirde daha güzel tane tane bıraktığı için tabi gene düşük devirde rölantide falan
    Hem tapa var orjinal egzozumd hem m4 egzoz sahibiyim , ikisininde sesini beğenmedim.Ama ikisininde performansa etkisi olmadı , yakıta etkiside sürekli gaz vermeye gidiyor eliniz o şekilde 0.5lt fark oldu.

4 silindir sahibi olupta m4ün sesini beğenen çok kişi oldu , ama bana göre değil aşırı gürültülü. Orjinal egzoz u tapası takılı kullanıyorum.

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç yıldır forumdayım, böyle insani bir istek yeni görüyorum.
    Ağırıma gitti , üzüldüm ...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...asarlamak.html

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Susturucu yoksa ve ses çok gelecekse kat iptali yaptırmazsın.Yada salyangoz yaptırırsın nispeten daha az çıkar.Ama genelde susturuculu satıyorlar 2. Elde zaten 0 alırsan susturucu üstünde gelir.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    CARBONDIOXID.... Valla görmemişim. Özür dilerim.

Motosikleti
    Peugeot 103
    mumkun, pejolara mobiletlere falan yaparlar. bulasik teli alip delige sokun sesi buyuk olcude keser fakat egzoza zarar verir mi motor cekisten gucten duser mi bilmiyorum.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Sanki akrapoviçlerin bazılarında susturucu da geliyordu ? Yani en azından tok bir ses verir hemde çevreye fazla rahatsızlık vermez diye düşünüyorum bunda
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İvedik organizede egzozcu abarth muhsin diye bi yer var. Telefonla susturucu yapabileceğini söyledi birazdan gidicem sonucu yazarım 😊

https://g.co/kgs/nLnZbr

Eger orjinal devil alirsan efsane ses cikar ayni senin istedigin gibi youtubeden bak

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    aldığın egzozu susturucusu ile alabilrisin hocam.. sonradan yaptırdığın şekil olarak fabrikasyon gibi olmayabilir.. zaten susturucu ile kullanacaksan gidip egzoza o kadar para verme, çünkü çok az bir fark var.. susturucu olmayınca da çevreye rahatsızlıktan çekiniyosun zaten.. masraf etmene değmez eğer susturucuyla kullanacaksan...

Hem tapa var orjinal egzozumd hem m4 egzoz sahibiyim , ikisininde sesini beğenmedim.Ama ikisininde performansa etkisi olmadı , yakıta etkiside sürekli gaz vermeye gidiyor eliniz o şekilde 0.5lt fark oldu.

4 silindir sahibi olupta m4ün sesini beğenen çok kişi oldu , ama bana göre değil aşırı gürültülü. Orjinal egzoz u tapası takılı kullanıyorum.
    Stock egzozda tipayi cikarinca performans duser ben boyle biliyorum, alt devirler dusuyor, ben bunu 2 motorda denedim, eger dusmuyorsa ya katalizor vardir oncesinde, yada tipa kucuk deliklidir, ama tipasiz ve m4 ayni performansi veriyorsa m4 replika falandir, kat oldugunu sanmiyorum sizde cunku cok ses yapiyor dediniz
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)