Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nexx Kask hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Arkadaşlar bu kaskı kullanan forumda varmı ?

Dün eşime kask almak için hasanpaşaya gittim maksadımız 600 800 bandında ls2 mt tarzında bir kask almaktı.3 5 mağazaya girdik denedik. En son bir satıcı sx 100 diye bir model sundu. Modelin daha önce eski serilerinin türkiyeye bir dönem geldiğini fakat distiribitörün değiştiğini söyledi ve ekledi kask üzerindeki en küçük vidasına kadar portekizde üretiliyormuş. Ve touratech firmasına kask yaptığını ekledi. Hatta touratech aventuro carbon modeli gibi çok iyi bildiğim kaskın üreticisiymiş bu marka. Kask başta nolan kalitesinde bir kask gibi gözüküyordu. Kaskı aldık ve eve geldik. Eşim baya memnun kaldı kafa ölçülerimiz aynı şu an shoei nxr modeli kullanıyorum. Kaskı akşam denemek için bi kafama takıp üsküdardan beşiktaşa gidip geldim. Sonuç gerçekten şaşırtıcıydı. Kaskın arkasında 1500 gram yazıyor fakat motosiklet üzerinde çok daha hafif karbon bir kask gibiydi. Kullandığım motor süper tenere çok ilginç ve komik geldi bana bu durum. Yani bu kaskın bu performansına rağmen çok duyulmamış olması normal mi ?. Forumda kaskı kullanan arkadaşlar varsa kaskla ilgili iyi kötü yorum yapabilirlermi. Çok mu abartıyorum acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlgi çekici enduro tip kaskları vardı , bende merak etmekteyim , siz edindiğinize göre foto ve kritiği sizden bekliyoruz , scorpion exo ister iken "S" beden bulamayıp mt tarmac kullanıyorum , tarmac fena değil ancak çene açılır ve güneş vizörü bizim buranın şiddetli lümeninde ha'var ha'yok ayarında.

Lütfen , kastka güneş vizörü var ise performansını , görüş açı darlık/genişliğini , ses/rüzgar dirençlerini , kutu içeriğini (pinlock derdi vs gibi ) raporlayınız , hayırlı olsun.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Doğru mukayese olmayabilir belki ama fikir vermesi açısından yazıyorum. Motomax indiriminde hiç aklımda yokken NEXX XR2 CARBON PURE Medium kask satın aldım. 1300 gr. ağırlığında, kafa yapıma göre oldukça uygun. Kutu içinden buğu vizörü çıkıyor, çok da başarılı. Asıl kaskım Schubert S1 Pro olduğu için onun sessizliği ile kıyaslamak pek mümkün olmasa da fena değil, rüzgarı duyuyorsunuz ama çok rahatsız edici boyutlarda değil, zaten yol yaparken genelde airpods'la müzik dinliyorum. Güneş vizörü olmadığı için güneş gözlüğü kullanmak zorunda bırakıyor, bu da numaralı gözlüğümü çıkarıp lens ve güneş gözlüğü kullanmak zorunda kalacağım anlamına geliyor. Gözlükle kullanımda da sorun yaşamıyorum. Yakın zamanda interkom siparişi verdim, bu modelde orjinal interkom yuvası yok (bazı modellerinde var). İnterkom kullanımı için hoparlör yerleri bırakılmış. Kaza anında rahat çıkarılması için üstünde bir düzenek var. Umarım az da olsa fikir verebilmişimdir.

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son bir satıcı sx 100 diye bir model sundu. Modelin daha önce eski serilerinin türkiyeye bir dönem geldiğini fakat distiribitörün değiştiğini söyledi
    Bir ara Motomax getirdi. Şimdi kim getiriyormuş? Hangi mağazadan aldınız acaba?

bende xr2 carbon pure kullanıyorum cok memnunum. 2 yılı geçti sadece vizör ve pinlock öldü çizikler ve buğu. Yedek vizörünün tr de olmaması tek kötü noktası. Denediğim 3-5 kaskın içinde en sessiz olanı. shoei xr1100 ümde var cam açık iken belli bi hızın üstünde ıslık sesi çekilmez oluyor. ama Nexx sorunsuz o konuda.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara Motomax getirdi. Şimdi kim getiriyormuş? Hangi mağazadan aldınız acaba?
    evet bundanda bahsettiler motomax bu kasktan çok az bir adet getirmiş ve onların hepsi eski üretim tarihliymiş. Şu an piyasadaki sx.100 lerin tamamı 2018 üretimiymiş. Carbon serisini kullanmadım bilmiyorum yorum yapamıycam ama heralde 30 küsür yıldır motosiklet kullanıyorum. Önce kullandığım rx7 sonrasındaki nxr dan sonra birdaha bir kaskı sevebileceğimi düşünmüyordum. Ürünü aldığımız mağaza kadıköy motoruma.com diye bir dükkandı. Kimin getirdiğini sormadım. Yabancı forumlarda ve özellikle amerikada çok fazla satış adetleri olan bir modelmiş. Umarım bu performansını uzun süre devam ettirir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu kask için int.biraz araştırma yaptığımda olumlu sonuçlar çıkıyor. fiyat olarak farklılık var siz bu kask için ne kadar odediniz.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Valla ben motomax indiriminden XR.2 Torpedo modelini aldım. Gayet memnunum. Hoş tabi bu benim ilk kaskım başka kask denemedim ama çok rahat ediyoruım. Bedeni kafama tam uyuyor. Hem içinden bğuğ önleyici pinlock da çıktı. Hafif ve rahat bir kask. Bana göre ses almıyor içine ama tabi en fazla 75 Km hız yaptım rodajdan dolayı.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kask için int.biraz araştırma yaptığımda olumlu sonuçlar çıkıyor. fiyat olarak farklılık var siz bu kask için ne kadar odediniz.
    Motomaxin getirdiği eski seriler varmış üretim tarihi eski olanlar için uygun fiyatlı olduğu söyulendi ben 900 lira nakit para verdim kaska aldığım model sx.100 superspeed grafiklisi üretim tarihi 2018. Zaten satıcıya üretim tarihini sorun oradan anlaşılır eskimi yenimi. kaskın ense kısmındaki iç pedini sökdüğünüzde üretim tarihi yazıyor. Düz renkleri 800 tl civarıydı yalnış hatırlamıyorsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben motomax indiriminden XR.2 Torpedo modelini aldım. Gayet memnunum. Hoş tabi bu benim ilk kaskım başka kask denemedim ama çok rahat ediyoruım. Bedeni kafama tam uyuyor. Hem içinden bğuğ önleyici pinlock da çıktı. Hafif ve rahat bir kask. Bana göre ses almıyor içine ama tabi en fazla 75 Km hız yaptım rodajdan dolayı.
    dediğiniz gibi ses çok göreceli bir kavram zaten benim için bu kask kullandığım arai rx 7 ile aynı ses oranında. Zaten beni en çok şaşırtan bu oldu. Sessiz bir kask imkansız daha önceden shubert c4 almıştım. Satıcı kaskı okadar sessiz anlattıki nasıl mümkün olacağını düşünüp bir gaz almıştım :D ama tabi sonuç hüsran oldu hemen araiye dönmüştüm ozaman.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FF323 alınabilir o paralara diye düşünüyorum.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ff323 çok met ediyorlar. Özellikle racing tarzı motosikletlerde. Biz enduro kullandığımız için bu kaska yöneldik. Kask seçiminde kullanılan motoru düşünerek seçim yapmakta fayda var.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    sx 100 modeli sharp'ten 3 yıldız almış.
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/nexx-sx100/
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı c20let adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sx 100 modeli sharp'ten 3 yıldız almış.
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/nexx-sx100/
    sharp benim için bir kriter değil kullandığım shoei nxr kask 4 yıldız shoei gtair 3 yıldız. Öte yandan sharp gibi kaçtane farklı bağımsız kuruluş var avrupada motorrad helm gibi hepsinde oranlar farklı birinde 3 yıldız çıkan model ötekinde 5 yıldız çıkabiliyor. Hepsini değerlendirmeye almakta fayda var. Bu arada dikkatimi çeken en önemli şey kutulardaki mühür oldu eğer kaskın kutusundaki mühür açıksa daha önceden mağazada açılmış olabiliyor. Ben rica ettim mühürlü bir kutu aldım. Daha önce hiç açılmamış oluyormuş bu bilgide önemli...

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Hayırlı olsun. Evet fiyat performans olarak üst düzey bir kask. Kask diğer markalar gibi toplama yapıp avrupada üzerine etiket vurmuyor. Direk olarak avrupa portekiz üretimiymiş söylediğiniz gibi. Touratech kaskları yaptığını bilyordum hatta en meşhur modeli aventuro carbon ( x.wed 2 ) efsane bir kask.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Evet fiyat performans olarak üst düzey bir kask. Kask diğer markalar gibi toplama yapıp avrupada üzerine etiket vurmuyor. Direk olarak avrupa portekiz üretimiymiş söylediğiniz gibi. Touratech kaskları yaptığını bilyordum hatta en meşhur modeli aventuro carbon ( x.wed 2 ) efsane bir kask.
    teşekkürler. kaskı merak eden arkadaşlar için.
    Ergün Er. ve tugrulbora bunu beğendiler.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ff323 çok met ediyorlar. Özellikle racing tarzı motosikletlerde. Biz enduro kullandığımız için bu kaska yöneldik. Kask seçiminde kullanılan motoru düşünerek seçim yapmakta fayda var.
    Ben naked motosiklette kullanıyorum. Baya memnunum ama enduro da bilemem tabi

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ben naked motosiklette kullanıyorum. Baya memnunum ama enduro da bilemem tabi
    evet bu kaskın ismini çok duyuyorum. Dediğim gibi motosiklete göre kask seçimine özen gösteriyorum yoksa hertürlü aerodinamik sıkıntılar yaşanıyor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Abi aldım bu kaskı.İntercom için pedleri çıkarayım dedim hepsi elimde kaldı.Alttan acil çıkartma teli midir nedir fırlamış bana bakıyor.İttire zorlaya hoperlörleri taktım sonra da kanırta kanırta interkomu yerleştirdim.Benim şansıma mıdır nedir hoparlörler kulaklarıma acayip baskı yapıyor.Kafamı çıkarınca fışt sesi çıkıyor.Kafamı toprağa gömmüşüm gibi oluyor.İntercomsuz takınca hiç sıkıntı yoktu şimdi anamı ağlattı kask.İntercomu da çıkartmak istemiyorum.Pedleri çok dikkatli çıkarmak gerekiyormuş bu kaskta.

Bunun yuvalarını iyice kazısam kaska zararı olur mu?

Ayrıca bana baya gürültülü geldi.Öyle bi aerodinami de göremedim.Kafam sağa sola sallanıp duruyor.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aldım bu kaskı.İntercom için pedleri çıkarayım dedim hepsi elimde kaldı.Alttan acil çıkartma teli midir nedir fırlamış bana bakıyor.İttire zorlaya hoperlörleri taktım sonra da kanırta kanırta interkomu yerleştirdim.Benim şansıma mıdır nedir hoparlörler kulaklarıma acayip baskı yapıyor.Kafamı çıkarınca fışt sesi çıkıyor.Kafamı toprağa gömmüşüm gibi oluyor.İntercomsuz takınca hiç sıkıntı yoktu şimdi anamı ağlattı kask.İntercomu da çıkartmak istemiyorum.Pedleri çok dikkatli çıkarmak gerekiyormuş bu kaskta.

Ayrıca bana baya gürültülü geldi.Öyle bi aerodinami de göremedim.Kafam sağa sola sallanıp duruyor.
    kaskların bu interkom takılma muhabbeti değişebiliyor. Bazı kasklarda hiç görmediğimiz yerlerde özel kanal vs olabiliyor. İnterkom montajı için tavsiyem o kaskı satan bir dükkan girip rica etmeniz. Çünkü dediğiniz gibi bazen iç pedler karışık bir düzende elde kalabiliyor.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İntercom kullanmıyorum o yüzden net bir şey diyemem ama intercom yuvası var diye biliyorum. Padleri söküp yıkadığım çok oldu. Problem yaşamadım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)