Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Nexx Kask hakkında ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125F
    Hocam ben de geçen hafta aldım ama şu an motosikletim olmadığından test edemedim. Böyle olması iyi olmamış, böyle olması çok güzel olmuş dediğiniz yönleri neler? Polikarbon olmasına rağmen LS2'nin fiberglass kasklarından daha iyi olduğu söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Yeni başlayan bir arkadaşıma aldık bu kasktan. İç pek rahatlığı vizörün açılışı vs benim de hoşuma gitmişti.

ben de 1 ay oldu bu kaskı alalı. rüzgar konusunda malesef başarılı değil. Özellikle biraz rüzgarlı uzun yol yaptığınızdan çok fazla ses alıyor içeri. Gerçi ben çene pedini çıkararak kullandım, çıkartmadan çok daha az ses gelebilirdi diye düşünüyorum. ilk kaskım olduğu için çok fazla olumsuz bir şey yazmak yanlış olur. Karizması olan bir kask bence. interkom vs olaylarına girince tekrar yorum yaparım

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Alıntı dahilibellek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de geçen hafta aldım ama şu an motosikletim olmadığından test edemedim. Böyle olması iyi olmamış, böyle olması çok güzel olmuş dediğiniz yönleri neler? Polikarbon olmasına rağmen LS2'nin fiberglass kasklarından daha iyi olduğu söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz?
    Bende LS2 kask vardı, LS2'ye göre hafif bir kask ama ses konusunda çok başarılı değil LS2'den bir tık daha az ses alıyor, vizörü LS2'ye göre daha kaliteli gibi şuan için memnunum diyebilirim
    dahilibellek bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aslında nexx kendini son kalan avrupa markalarından yani avrupada hala üretim yapan son markalardan biri olarak nitelendiriyor çinde üretilmiyor portekiz malı..

zaten kasklarında bu europe tüv vurgusunu sık sık ifade ediyor..

“Made in Europe” is not only high class head protection – it also means that social and environmental issues are respected.

bu kendi sitelerinde yazan .. bence burdan parayı kazanmaya çalışıyorlar zaten..

portekizde üretim kalitesi nedir , ne kadar kalitelidir bilmiyorum neticede kaskın avrupa standartları varsa kalitelidir kafınızı korur ..

sharpı falan boşverin isterse onlar bir yıldız versin .. önemli olan dot ve ece R22-05 standartlarıdır .. biri avrupa standartıdır biri amerika..

sadece normal kasklar değil motogp ve formula kasklarıda ece sertifikasyonlarına dahildir.. ece standartlarına 50 den fazla ülke dahil .. yani 50 den fazla ülke ece standartı yoksa o kaskı kendi topraklarında satmaz..

kısaca sharp testinden geçemeyen yada bir yıldız alan hangi kask avrupa yada amerikada onu bırak ingilterede satılmama yasağı var yok öyle bir şey tabiki neticede özel bir kuruluş.. ama ece standartı olmassa o kask ne avrupada nede ingilterede satılabilinir.. Keza amerika içinde dot geçerli ..

dot ve ece arasındaki sertifika standartlarıda test leride zaten hemen hemen aynı..
    dahilibellek bunu beğendi.

merhaba bu kaskı kesin almak istiyorum. bizzat özen motordan gidip alicam evime çok yakın olduğu için
    bir sorum olacak kimileri demiş çok sesli kimileri demiş çok sessiz diye sizce almaya değer mi? ff353 ve bunun arasında kaldım motorum naked bir de mont düşünüyorum bunlara gidicek mont olarak ta nasil bir şey öneerebilirsiniz nexxin kendi montu var mı

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında nexx kendini son kalan avrupa markalarından yani avrupada hala üretim yapan son markalardan biri olarak nitelendiriyor çinde üretilmiyor portekiz malı..

zaten kasklarında bu europe tüv vurgusunu sık sık ifade ediyor..

“Made in Europe” is not only high class head protection – it also means that social and environmental issues are respected.

bu kendi sitelerinde yazan .. bence burdan parayı kazanmaya çalışıyorlar zaten..

portekizde üretim kalitesi nedir , ne kadar kalitelidir bilmiyorum neticede kaskın avrupa standartları varsa kalitelidir kafınızı korur ..

sharpı falan boşverin isterse onlar bir yıldız versin .. önemli olan dot ve ece R22-05 standartlarıdır .. biri avrupa standartıdır biri amerika..

sadece normal kasklar değil motogp ve formula kasklarıda ece sertifikasyonlarına dahildir.. ece standartlarına 50 den fazla ülke dahil .. yani 50 den fazla ülke ece standartı yoksa o kaskı kendi topraklarında satmaz..

kısaca sharp testinden geçemeyen yada bir yıldız alan hangi kask avrupa yada amerikada onu bırak ingilterede satılmama yasağı var yok öyle bir şey tabiki neticede özel bir kuruluş.. ama ece standartı olmassa o kask ne avrupada nede ingilterede satılabilinir.. Keza amerika içinde dot geçerli ..

dot ve ece arasındaki sertifika standartlarıda test leride zaten hemen hemen aynı..
    Testler aynı ama kriterler aynı değil.DOT, ECE'ye çok geride kalmış bir test.Sharp'ta bildiğim direk İngiltere'de ki mağazalardan alıp test ediyor o yüzden denedikleri kasklar ECE sertifikalı.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dot eceden Geri mi kalmış ? Yahu nereden duyupta inanıyorsunuz bunları anlamıyorum .

Sorun standarti 400gr.ken Ece'nin ki 275 grdir.

Yani dotu geçmek çok daha kolay . Dotu almis olmak demek eceyi alabileceği anlamına gelmez .

(Dipnot: snellde 275gr)

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dot eceden Geri mi kalmış ? Yahu nereden duyupta inanıyorsunuz bunları anlamıyorum .

Yani dotu geçmek çok daha kolay . Dotu almis olmak demek eceyi alabileceği anlamına gelmez .

Birader dediğin beni desteklemiyor mu zaten neyin argümanını yapıyorsun.Dotu geçmek daha kolay=dot eceden daha kötü

Motosikleti
    Artık Yok...
    ikinizde aynı şeyi diyorsunuz .. sonuçda bunar insanların kafasını koruması için evrensel standart değerler bunlara bakmak öncelik olmalı.. sharpda ece standartı olmıyan bir kaskı kesinlikl test etmiyor.. bu zaten kendi kural standartları içindede yazıyor kaskın ece standartlarına sahip olması şart..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı iriadam91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bu kaskı kesin almak istiyorum. bizzat özen motordan gidip alicam evime çok yakın olduğu için
    bir sorum olacak kimileri demiş çok sesli kimileri demiş çok sessiz diye sizce almaya değer mi? ff353 ve bunun arasında kaldım motorum naked bir de mont düşünüyorum bunlara gidicek mont olarak ta nasil bir şey öneerebilirsiniz nexxin kendi montu var mı
    Bildiğim kadarıyla özen motor perakende satış yapmıyor. Eve yakın diye boşyere yorulmayın telefonla gitmeden arayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konu milyonkere tartışılmış durumdadır. Dot ve ece farklı standartlardır. dot standartı bir kask ece alamayabilir ece standartı bir kask dot alamayabilir..

https://ls2helmets.us/information/vi...certifications

Mesela burada en basiti ls2 nin Dot Standartlarına sahip olup Ece standartlarına sahip olmayan kaskları.

Aslında dot için düşük düzey demiyelim. Sonuçta farklı standartlar bunlar karşılaştırmak komik olur. Fakat çok net birşey açıktır. Avrupada Sadece Dot standartlarına sahip bir kask satılması zaten yasal değil Yani hertürlü alacağınız kaskta ECE varmı yokmu ona bakacaksınız sonra snell di sharptı bakabilirsiniz

Lütfen artık türkiyede dot kelimesinden bahsetmeyelim :D gereksiz muhabbet uzuyor çünkü. Snell olabilir sharp olabilir ama dot ne alaka :D

- ECE 22.05 varmı mı ?
    * Evet var
    - Hımm ozaman avrupa standartlarına uygun ve yasal yollarla vergisi ımbırı zımbırı ödenerek türkiyeye girmiş
    - Abi peki sharptan kaç yıldız almış ?
    * 4 yıldız.
    - Hee oda iyiymiş. Peki snell testinde değerlendirilmiş mi?
    * Evet Fakat snell testi sadece tek başına ECE 22.05 standartına uyumlu modellere uygulanmıyor. Ya sadece Dot yada hem dot hem ece22.05 standartlarına aynı anda sahip olan kasklara uygulanıyor.
    - Abi kafam karıştı

Motosikleti
    Artık Yok...
    doğru bizim standartımız avrupa amerika değil o yüzden baz alıcağımız standart ta ece olmalı sharp hakkında çok rivayetler şaibeler varki bende yıllar önce schuberth s1 di galiba almışdım sharpdan 1 yada 2 yıldız vermişlerdi kaska.. ama kask o yıllarda pek çok başka test kurumlarından 4 yıldız 5 yıldız almışdı.. sharpda bazı markalarda ve modellerde düşük yıldız olayı forumlardada çok tartışıldı..

ben o yüzden hep derim ece standartı varsa gerisi benim için önemsiz sharp mış snell miş zaten snell için dot lazım .. bir kaskda hem dot hem ece varsa demek ki avrupa amerika yani dünyaya fazla fazla yeten bir kaskdır..

Azıcık araştırmayla tüm sorular cevaplanabiliyor. Bende 2 gün önce yeni bir kask aldım ve neredeyse tüm bilgiyi edindim.

Nexx SX.100 İncelemesi
    Sharp kask testi

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bu kasktan almayı düşünüyorum da acaba Superspeed modeliyle Toxic modeli arasında fark var mıdır?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kasktan almayı düşünüyorum da acaba Superspeed modeliyle Toxic modeli arasında fark var mıdır?
    Sadece renk farkı var. Piyasada bu marka distiribitör değiştirmiş. Yeni 2018 de gelen modellerden almanızı tavsiye ederim. Alacağınız bayiye yeni distirbitör kaskı mı diye sorabilirsiniz. Bir dönem motomax getirmiş çok eski tarihli elinde kalanları sattığı oluyormuş onunla ilgili mutlaka bilgi alın.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bende de Nexx kask var... Tecrübeli olanlar her şeyi yazmış...

Ben sadece bana kalanı söyleyeyim "Çok Memnunum"

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece renk farkı var. Piyasada bu marka distiribitör değiştirmiş. Yeni 2018 de gelen modellerden almanızı tavsiye ederim. Alacağınız bayiye yeni distirbitör kaskı mı diye sorabilirsiniz. Bir dönem motomax getirmiş çok eski tarihli elinde kalanları sattığı oluyormuş onunla ilgili mutlaka bilgi alın.
    Çok teşekkür ederim.

Feyizoğlu satıyor şu an. Onlara sorayım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)