Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

36 ay vade ile cc yükseltmek istiyorum tavsiye bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı jetFadıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları yanlış anlamış, top speed çok olması düğünşük hızlarda konfor için dedim. forumu takip eden biri olarak bir nc700 kullanıcısının mesajını buraya hatırladığım kadarını yazıp kaçayım yoksa birileri duvara kafa atmaktan hastanelik olacak.

"nc700 yakıt ve rahatlık konusunda iyi ama otobanda 190 ile motor kıçını yırtarken şahin ile yan yana gitmek gücüme gidiyor"

yalan olmasın mesaj buna benzer bir mesajdı ve bazı kısımlarını yanlış yazmış olabilirim. yani şahin diyip geçmeyin standart hali temiz ise 200 km hızı görebilir.
    Son hız önemli değil sollamalarda zor da bırakmaması mühim olan şimdi ben xmax 250 ile 120 ye çıkana kadar yırtınıyorum cb500f yada dominar yada cf moto 400 nk olsa nede seri hızlanırım. Satacam bu köyü bu ay. Evet şahini geçmek istiyorsak napıypruz cb 650 f alıyoruz yada yamaha
    j diverson f alıyoruz. Ona göre de benzin yakıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niyetine girmişsin belli ki al ya da alma demem.Fakat burda dikkat edilmesi gereken iki husus var bence.

Birincisi kendini zorlayacak ve yaşam standardından büyük fedakarlık etmeni gerektirecek bir borca girersen, hele bi kaç ay değil uzunca vadeliyse psikolojin bozulabilir ve arada çıkacak beklenmedik harcamalar da tuz biber ekecektir. Atiyorum bin besyüz ödeyecek imkanın vardır, besyüz veya üstü taksit kolayca ödenir.En ufak zorlama şüphesi varsa borca girmemek evladır.

İkinci husus ise motosiklete muhtemelen şuan kullandığından daha fazla seveceksin çünkü hem borcu bitmemiş v.s., hem de motosikleti kollamaya daha fazla enerji harcayacaksin, yeri gelecek keyif alacagina canin sıkılacak camura v.s.'ye aklında bulundur.
    Bu sebepten de alacagin motorun getirisi götürüsünden fazla olur mu kendi içinde bu iki yonden değerlendirmek yarar sağlayabilir..

Motor seçimi demisken dediğin motorlardan temiz ikinci el hepsi olabilir bence, ya da sıfır dominar fiyat olarak uygun görünmekte
    . İlk zamanlarda dikkatli olursan kullanmakta problem yaşamazsın agirlik yonunden falan, sonuçta motor seni taşıyacak..Hız konusunda yuzyirmi ile yormadan istediğin yere hepsi götürür.
    Fakat, arkadaşlar da belirtmiş katılıyorum, belli bi tecrüben yoksa , 400 cc değil 250 cc bile almazdım..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetine girmişsin belli ki al ya da alma demem.Fakat burda dikkat edilmesi gereken iki husus var bence.

Birincisi kendini zorlayacak ve yaşam standardından büyük fedakarlık etmeni gerektirecek bir borca girersen, hele bi kaç ay değil uzunca vadeliyse psikolojin bozulabilir ve arada çıkacak beklenmedik harcamalar da tuz biber ekecektir. Atiyorum bin besyüz ödeyecek imkanın vardır, besyüz veya üstü taksit kolayca ödenir.En ufak zorlama şüphesi varsa borca girmemek evladır.

İkinci husus ise motosiklete muhtemelen şuan kullandığından daha fazla seveceksin çünkü hem borcu bitmemiş v.s., hem de motosikleti kollamaya daha fazla enerji harcayacaksin, yeri gelecek keyif alacagina canin sıkılacak camura v.s.'ye aklında bulundur.
    Bu sebepten de alacagin motorun getirisi götürüsünden fazla olur mu kendi içinde bu iki yonden değerlendirmek yarar sağlayabilir..

Motor seçimi demisken dediğin motorlardan temiz ikinci el hepsi olabilir bence, ya da sıfır dominar fiyat olarak uygun görünmekte
    . İlk zamanlarda dikkatli olursan kullanmakta problem yaşamazsın agirlik yonunden falan, sonuçta motor seni taşıyacak..Hız konusunda yuzyirmi ile yormadan istediğin yere hepsi götürür.
    Fakat, arkadaşlar da belirtmiş katılıyorum, belli bi tecrüben yoksa , 400 cc değil 250 cc bile almazdım..
    5 aydır kullanıyorum motoru acemi değilim en azından alıcağım motora alışma sürecim olucak illaki ama temel kuralları biliyorum nerde ne yapıp yapmamam gerektiğini

Arkadaşta 2. El cbr 250 alalım diyor 15 e filan temiz buluruz diyor bu durumda sanırım 5000 bin lira kredi çekmem yeticek sizce böyle birşey mi yapsam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şu piyasada krediye değecek tek motosiklet africa twin ( kendimi motive ediyorum 😁)

Motosikleti
    Motorumu ilana koymuştum öğlen sabah bakmaya gelicek biri büyük ihtimal alıcak aksilik çıkmazsa en son 5.750 olur dedim 2016 model 3600kmde azmı istedim bilemedim

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 bin km Duke 200 abs, yaklaşık 100 km CBR250 ve 7000 km dir de Dominar kullanan birisi olarak kesinlikle diyebilirim ki ABS li motor istiyorsan Dominar dan başka şansın yok. 400CC motor ama 36 beygir 35 de tork var. Yani ne öyle aşırı güçlü ne de 250cc ler gibi 100-110 larda tıkılmıyor motor. Son hızı 165 ama 150 ye direk çıkıyor zaten motor ve yokuş performansı inanılmaz. Aynı şekil 2 kişi de kesinlikle güç kaybetmiyor. Saydıkların arasında güzel olarak önerebileceğim yok. R25 2. el piyasasından başka iyi yanı yok. ABS yok parça pahalı bakım pahalı benzini 400cc dominar dan fazla. CBR desen 7000 devirden sonra üstünde durulmuyor ve 30 bin km de kol çıkaran çok motor var. Duke ler güzel motor ama kronik sıkıntıları çok haliyle çok bakım isteyen motor. CF Moto 400Nk ne kadar güzelde olsa tanınmayan bilinmeyen taş çatlasa 3 4 tane servisi olan bir marka. Bunlar güvensizlik uyandırıyor. Aslında parası 25 olsa Dominar yanına bile yaklaşılmaz ama bu paraya alabileceğin en iyi motor onu söylim.

Kafadan biraz ses geliyor göstergenin içi boş onun orayı serviste hallettirebilirsin onun dışında daha sorun çıkarmadı. 7000km dir IRC lastikle gidiyorum sakin kullanımda yetiyor da artıyor 10k ya kadar idare eder. Kuru yolda aksiyona geliyor. Led far ve ABS aşırı derecede faydalı şeyler. Sadece Dominar değil de keşke tüm motorlarda olsaydı bunlar ve uygun fiyatlı olsalardı.

El mahkum başka bu özelliklerde motor yok piyasada. ABS şart diyorsan ki ben hayatım önemli diyip 0 R25(18.5), CBR250(16), MT 25(15.5) almadım 2017 geçtiğimiz yaz ve gidip Dominar(17.5) aldım. Bence fazlasıyla değer. Sırf ABS faktörü için bu seçimi yaptım ve gene olsa gene yaparım eğer aktif kullanacaksam.

Bu arada 7000km dir kullanıyorum ve rodaj bakımında 100 tl ve 5k bakımında 150 tl den başka bir masrafı ve ya herhangi bir sorunu olmadı motorun.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 aydır kullanıyorum motoru acemi değilim en azından alıcağım motora alışma sürecim olucak illaki ama temel kuralları biliyorum nerde ne yapıp yapmamam gerektiğini

Arkadaşta 2. El cbr 250 alalım diyor 15 e filan temiz buluruz diyor bu durumda sanırım 5000 bin lira kredi çekmem yeticek sizce böyle birşey mi yapsam
    Şu yazdığın gayet mantıklı, hem ödemen az olur hemde temiz motosiklet bulursun.
    Kredini ödeyince elden çıkarman da kolay olur, hem kredi vadenide kısa yaparsın beğenmezsen de satıp başka motosiklet alabilirsin.
    Nacizane fikrim.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Dominar sahibi olarak 2014 üstü CBR 250R görünce halen keşke bundan mı alsaydım diyorum

Kırmızısı ateş ediyor walla

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar sahibi olarak 2014 üstü CBR 250R görünce halen keşke bundan mı alsaydım diyorum

Kırmızısı ateş ediyor walla
    10 bin lira toplayabilirim motoru satınca üstüne az bi krediyle cbr250 alabilirim piyasası var hem satarkende sıkıntı olmaz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin lira toplayabilirim motoru satınca üstüne az bi krediyle cbr250 alabilirim piyasası var hem satarkende sıkıntı olmaz
    Cbr 250 çok güzel motor da dışarıya bırakmaya gelmiyor. En çok çalınan motorlardan biriymiş. Bende Cbr olsa kaskoyu geçtim psikopat gibi saat başı motora bakarım acaba çalındı mı acaba şu ses disk kilidinin sesi mi diye

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 çok güzel motor da dışarıya bırakmaya gelmiyor. En çok çalınan motorlardan biriymiş. Bende Cbr olsa kaskoyu geçtim psikopat gibi saat başı motora bakarım acaba çalındı mı acaba şu ses disk kilidinin sesi mi diye
    Ben apahemi bile otoparkta bıraktım hep bizim oralar tehlikeli kilit filan dinlemezler dışarda

-evli değilsen
    -ailenle yaşıyorsan
    -kira derdin yoksa
    -çalışyor ama bir birikim yapamıyorsan çek krediyi al motoru ama 150 cc ile 250 cc arasında hissedeceğin farktan ziyade 400 cc de alacağın keyif ve uzun vade kullanıcısı olman sebebiyle 400 cc öneririm bende.

Eşimle işe vs hep araba ile gittiğimizden motoru sattım ama hız yapacağımdan değil kalıbı ve torku hissetmek için mt7- nc750x ve S alma düşüncem var ..

Motosikleti
    Alıntı Lucien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -evli değilsen
    -ailenle yaşıyorsan
    -kira derdin yoksa
    -çalışyor ama bir birikim yapamıyorsan çek krediyi al motoru ama 150 cc ile 250 cc arasında hissedeceğin farktan ziyade 400 cc de alacağın keyif ve uzun vade kullanıcısı olman sebebiyle 400 cc öneririm bende.

Eşimle işe vs hep araba ile gittiğimizden motoru sattım ama hız yapacağımdan değil kalıbı ve torku hissetmek için mt7- nc750x ve S alma düşüncem var ..
    Evli değilim bekarım maaşım cebime kalıyor şuan yapamazsam hiç yapamam hocam ne fark hissedicem ki şimdi cbr250 dominardan daha hızlı top speedde tahminim kalkışlarıda daha hızlıdır cbr ın yeter bana diye düşünüyorum ama motorumu satınca karar vericem artık

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    22000 tl yi 250cc motora verirsen ,takribi 1 sene icinde yetmemeye baslayinca nerede hata yaptigini anlarsin.
    400/500/600 cc 2 sene sonrada para edecek bir motosiklet almak en mantiklisi.Duke rc 390 duke 390 felan bak.Hic olmadi abs li bir ninja 300r al .en azindan motosiklete bindim dersin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

22.000 verip sıfır alma düşüncesinden ben olsam vazgeçerdim.

Cb 500 F,Cbr 500,Ninja 300,Duke 390 falan düşünürdüm.

Nk400,Dominar bana risk olarak geliyor.

Motosikletler belki çok kalitelidir,lafım yok lakin distributörleri bana güven vermiyor.

Vur-kaç mantığında mal getirip satıyorlar.

36 ay borç ödenecek madem,buna göre birşeyler alıp tadını çıkarmak lazım.

Motosikleti
    Sıfır almaktan vazgeçtim çekiceğim kredi 5000 bin lira filan olucak 1 sene sürmüycek borcu ondan sonra sıkılsamda satarım sıkıntı yok satar krediyle tekrar yükseltmeye giderim

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu basligi evlere senlik olsa da cg ya da kuba citaya 200 gordurmek istiyorum dememis, daha hizli gidebilmek icin daha hizli bir motosiklet sahibi olmak istiyorum demis.

motorcu budur, hizlanmak istiyorsa para biriktirir, daha hizli motor alir.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu basligi evlere senlik olsa da cg ya da kuba citaya 200 gordurmek istiyorum dememis, daha hizli gidebilmek icin daha hizli bir motosiklet sahibi olmak istiyorum demis.

motorcu budur, hizlanmak istiyorsa para biriktirir, daha hizli motor alir.
    Ben şuan ki motorumu 7000 e para biriktirip nakit aldım ama şuan motoruma binmeden duramıyorum haddinden fazla yakıt parası ödüyorum iş yerime servis var mesela ben çoğu zaman motorumla geliyorum satıp biriktiriyim desem uzun süre motorsuz duramam biraz borcum olunca daha az gezicem tabiki ama şuan kendimi frenliyemiyorum. Ayrıca ne alakası var neden motorcu para biriktirip alıyor 15-20 bin öyle kolay birikmiyor 2 seneden fazla sürücek belki hadi ben o parayı biriktirdim 2 sene sonra hazır alıcağım motorlara ne kadar zam gelmiş olucak düşündünüzmü bunu cf 400nk 2017 de 18 binken şuan 24 bin söylediğiniz laf günümüz şartları ile uyuşmuyor ne yazık ki he 5000 lira maaşım olsaydı haklısınız derdim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)