Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAWASAKİ ER-5

Motovento
    REKLAM ALANI
    BAB™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Tiger 150 - Honda CBF 250
    Kawasaki ER-5 bu zamanda alınılacak motormudur parça sıkıntısı yaşarmıyım üzer mi qüldürür mü ? cbf 250 sahibiyim cbf 500 fiyatlari er-5 e qore yüksek suzuki gs500 tükenmek üzere zaten fikirlerinizi bekliyorun er-5 dusunme sebebim cbf i satip.az miktar para ekliyip alabilicek olmam 10 15 arasi er-5 ler suan cbf 500 ise 12 18 arasi
    BAB

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Kardeş CBF500 al. ER5 binilecek motor değil. Ne fren var ne amortisör var. Odun gibi motor. MZ'in çift silindir 500cc hali resmen.

Bakıyorumda ER-5 ler bile 10 12bin lira bandına çıkmış. Zamaninda 5-6 binliralara alınabiliyordu.

Tavsiyem kesinlikle CBF500 al.

Motosikleti
    İnternette bakıyorum en qüzeli temizi 18 bin lira eli tutuluru 15 14 arası ya bu sene biraz daha sıkıp dişi beklicem yada beklicem qibi qorunuyor cbf 500 un olumsuz yanları neler

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BAB™ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette bakıyorum en qüzeli temizi 18 bin lira eli tutuluru 15 14 arası ya bu sene biraz daha sıkıp dişi beklicem yada beklicem qibi qorunuyor cbf 500 un olumsuz yanları neler
    Biraz benzini seviyor.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    honda cbf 500 e haddinden fazla para isteniyor. Kawasaki er 5 frenleri olmayan,virajı zayıf bir motor.Kullanması ise oldukça keyifli gücünden beklenmeyecek seriliğe sahip.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kawasaki er 5 iki sezon kullandim.Cok iyi gidisi var,rahat bir motosiklet.Temiz kullanacaksan bakacaksan,dip gazzorlamayacaksan al.

Ben hayvana biner gibi bindim.1 sene uclarda zorladim.En son otobanda kranki kirmayi basardim.
    3 sene once cekici ve masraflar dahil 2600 tl para verdim.Parca bulunmadigi icin 2.el kranki 1100 tl ye temin edebildim.

Temiz oldukdan sonra alinir binilir.180 200 giderim dersen,elli kere el degistirmis motoru eline alirsin benim gibi

Motosikleti
    İkinci el bir motora temiz bakmaya ve toparlamaya kalkinca alış fiyatı kadar para qidebiliyor :( sen tadinida almissin acisinida onunla qecmis olsun diyim Macit250

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

RamonRojo Honda kawasaki kadar seri deqil mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

YasinC sevmeyen var mi ?

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    honda cbf 500 kullanmadım bilmiyorum ama kawasaki er 5 eskiden sahip olduğum suzuki gs 500 e göre daha seri bir motor nedense daha keyifli ancak fren,viraj,yakıt tüketimi olarak gs500 önde er5 e göre.

Kardeşler araya kaynayayım, bu zamanda gs 500 alınıp binilir mi?

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Yahu 2011 de hanım in zoruyla 6500 TL ye zorla satmistim....
    Alışırsın , tadına doyum olmaz.
    Altın gibi makine dir , tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yayan Hanqisini Tavsiye edersin ben anliyamadim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BAB™ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yayan Hanqisini Tavsiye edersin ben anliyamadim
    16-18 bin km de cbf500 satılık var şuan şahsen alacak olsam kaçırmazdım.

Motosikleti
    Önce kendi motorumu satmam qerekiyor nasip daha niceleri cikar er-5 saqlam.makine ciksaydi fiyat makul belki anlasma saqlar takas ustu para diye dusunuyordum simdi 18 milyarlik cbf500 kiz qibi qordum.ama ona 11 milyar para lazim

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    18 milyara Fazer600 alırsın.
    RamonRojo bunu beğendi.

Motosikleti
    O kadar nakit olsa ben 10 milyara er5 buldum yani qordum dedim 7 benimkini saysak 3-4 e 500 cc sahibi olurum.diye heveslendim hevesimi korelttim

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Hayatta binilmez..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 milyara Fazer600 alırsın.
    Fazer 600 ün frenleri er5 ten daha kötü...

gs500 ü popüler olduğu dönemde dahi bulmak zordu. Hava soğutmalı olması nedeniyle hep mesafeliydim. Sağlıklı bir er5 in sürüşü, sesi, canım yuvarlak göstergeleri çok keyiflidir. Ancak şöyle bir gerçek var ki 4 silindir motosiklet alamayan, parası yetmeyen her kanı deli o motorların en az bir kez canını almıştır.
    Cbf 500 bir tık daha güçlü, freni amortisörü daha iyidir. Temizi bulunursa tercih edilebilir ki er5 e göre bu daha olası.
    Aksi halde hem er5 parçası bulmak zor hem de baya maliyetli olacaktır
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer 600 ün frenleri er5 ten daha kötü...

gs500 ü popüler olduğu dönemde dahi bulmak zordu. Hava soğutmalı olması nedeniyle hep mesafeliydim. Sağlıklı bir er5 in sürüşü, sesi, canım yuvarlak göstergeleri çok keyiflidir. Ancak şöyle bir gerçek var ki 4 silindir motosiklet alamayan, parası yetmeyen her kanı deli o motorların en az bir kez canını almıştır.
    Cbf 500 bir tık daha güçlü, freni amortisörü daha iyidir. Temizi bulunursa tercih edilebilir ki er5 e göre bu daha olası.
    Aksi halde hem er5 parçası bulmak zor hem de baya maliyetli olacaktır
    fazerle şehir içinde uzun süre dolaşmak zorunda kalırsanız frenleri unutun bir süre sonra.Ben adapte oldum.kullanımı zor bir motor diye tahmin ediyorum diğer rakiplerine göre.arka fren kitlemeye acayip meyilli,frenler zayıf,gazı doldurursanız olmadık yerde ani güç gelimiyle uğraşırsınız ama 18000 tl cbf 500 e veren kadar bin kere fazer alırım.Çook keyifli motor.Bi de gs500 ün canını almıştım bende 2200 tl masraf ettim 4 yıl önce krank değişti ama sorunsuz yola devam etti yola uzun km'ler.şahsi fikrim 250 lik almaktansa temiz denk gelirse 500 lük motor alınmasıdır.Ayrıca gs500 ün hava soğutmalı olması bana hiç sorun çıkarmamıştı.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fyarlarını bilmiyorum ama fazer ile aynı değildir diye tahmin etmiştim. Fazerda kaliperler diske tek taraftan baskı uyguluyor ve çok kaliteli değiller. Arka amortisör maşaya direkt olarak bağlı, pro link değil. Gücün birden gelmesi durumu da kronik tps sorunu aynı şey xt660larda da var. İlginç bir dönemmiş yamaha için.

Hava soğutma meselesinden problem yaşayanı ben de hiç duymamıştım ama işte sıkışık trafikte ne olur vs cesaret esemedim hiç... er5 bi kaç dakika yavaşladı mı fanı hiç durmuyordu

Motosikleti
    Okuduklarimdan anladiqim kadariyla er-5 boyle nasil tarif etsem.esde dosta olucak da ver bi tadina bakayim nasil makine diyip kullanip qorup oqrenip.sahibine saq saqlim teslim edilicek bir makina alinmaz ama bir tecrube edinilir cinsten
    BatuhanK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)