Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır Motora verilen plakanın tekrar değişimi yaptırılabilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar Bugün yeni motor aldım noterden ruhsatımı çıkarttım ama verilen plaka kombinasyonu siyasi parti kısalması olduğu için rahatsız oldum (bdp) bunu itiraz edip değiştirtme gibi bir şansım varmıdır , veya farklı bir yolla değiştirebilirmiyim
    bu konu hakında bilgisi olanlar yazabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Hocam alırken neden itiraz etmedin ki
    Ergün Er. bunu beğendi.

noter evrakları bıraktım 5 te aradılar kapanışta hemen işlemleri yaptırdım o ara aklımada gelmedi açıkcası itiraz etmek

Motosikleti
    MT-07
    Motorun hayırlı olsun. Ben senden önce aldığım için BDE geldi Şaka bir yana emniyete gitmen gerek onun için daha doğrusu Trafik Şubeye. Plakanı iptal edip yeni ruhsat çıkaracaklar kanımca. Değer mi bilemedim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Plakayı kaybettim diyincede sanırım yeni plaka veriliyordu. Ama sende böyle hileye gerek yok. Trafik şubeye gidip durumu anlatırsan yardımcı olurlar.

Pazartesi trafik şubeye gidip bilgi alıcam , en kötü plakayı alıp 3 gün sora ksyboldu diyip yenisini alıcam , istanbulda biryere parkedersin , zarar verir dengesisin biri ,

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    plaka düşürdüm kaybettim dediğin zaman yeni ruhsat almaya gidiyorsun . fakat muaine istasyonu şase tespit e gidecek motorun .. sonra yeni yaprak ruhsat yeni sigorta eski sigorta iptali olacak diye biliyorum

motoru dayına teyzene devir et daha kolay olur

Zayi işlemlerinde istenen belgeler aşağıdaki gibi nette araştırdığımda şase no tespiti filan yaptırılmamış,sadece aşağıdaki durumlar yapılınca değişim yapılıyormuş
    bakalım pazartesi bi gidip bilgi aliyim yok değiştirilmez filan derse plaka kayboldu çalındı der zayi işlemi yaptırım , parası neyse verip değiştirim bu plaka ile kullanılmaz , arkadan gelip dokundurur dengesizin biri , park edersin tekme atar zarar verirler , sıkıntılı bir plaka ne olcağı belli olmaz , eniyisi değiştirip kurtulmak ,
    daha motoru bayiden alamadan aımıza gelene bak

Gerekli Belgeler:
    Tescil ve Trafik Belgesi
    Dilekçe
    Önemli Not:
    - Araç sahibinin veya vekilinin, TC. Nolu kimliğinin ve Fotokopisinin yanında bulundurması zorunludur.
    - Şirketler için: İşlem tarihi itibariyle geriye dönük 1 yıl içersindeki faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve imza sirkülerinin getirilmesi gerekmektedir.(2015)
    - Vekâlet ile yapılan işlemlerde vekâletname aslının ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
    - Vekâletnamede, vekilin araç ile ilgili yapacak olduğu işlem açıkça belirtilmelidir.
    - Tahditli Ticari Araçlar İçin Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene)
    - Araç Tescil Belgesi Ücreti: 88 TL
    - Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 117 TL
    - Aracın MTV Borcu Olmayacak Ve Geçerli Sigortası Olması Gerekmektedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

devir yapıp sigorta işleriyle uğraşmak istemiyorum trafik sigortası yapıldı ama daha plaka değişimi için ruhsatı yollamadım , plakayı değiştirip poliçeyi öyle güncelleticem
    hayırlısı artık ne diyelim
    bir daha cuma günüde devlet işi yaptırmam pazartesiye kadar beklemek geriyo insanı

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar Bugün yeni motor aldım noterden ruhsatımı çıkarttım ama verilen plaka kombinasyonu siyasi parti kısalması olduğu için rahatsız oldum (bdp) bunu itiraz edip değiştirtme gibi bir şansım varmıdır , veya farklı bir yolla değiştirebilirmiyim
    Dostum, bu işlerle uğraşmış biri olarak şöyle bir bilgi vereyim, emniyet trafik tescile git , durumu uygun bir dille arz et , bir ara 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra FG seri plakaları dileyenler hemen emniyetten dosya açtırıp değiştirebiliyordu. Aynı şekilde sende durumu söyle. O yoldan halledemezen eğer 2. seçenek motoru güvendiğin bir yakınına devret plaka değişikliği talep etsin.. Sonra istersen yine üstüne alırsın. Bunlardan başka yol yok..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Zayi işlemlerinde istenen belgeler aşağıdaki gibi nette araştırdığımda şase no tespiti filan yaptırılmamış,sadece aşağıdaki durumlar yapılınca değişim yapılıyormuş
    bakalım pazartesi bi gidip bilgi aliyim yok değiştirilmez filan derse plaka kayboldu çalındı der zayi işlemi yaptırım , parası neyse verip değiştirim bu plaka ile kullanılmaz , arkadan gelip dokundurur dengesizin biri , park edersin tekme atar zarar verirler , sıkıntılı bir plaka ne olcağı belli olmaz , eniyisi değiştirip kurtulmak ,
    daha motoru bayiden alamadan aımıza gelene bak

Gerekli Belgeler:
    Tescil ve Trafik Belgesi
    Dilekçe
    Önemli Not:
    - Araç sahibinin veya vekilinin, TC. Nolu kimliğinin ve Fotokopisinin yanında bulundurması zorunludur.
    - Şirketler için: İşlem tarihi itibariyle geriye dönük 1 yıl içersindeki faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve imza sirkülerinin getirilmesi gerekmektedir.(2015)
    - Vekâlet ile yapılan işlemlerde vekâletname aslının ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
    - Vekâletnamede, vekilin araç ile ilgili yapacak olduğu işlem açıkça belirtilmelidir.
    - Tahditli Ticari Araçlar İçin Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene)
    - Araç Tescil Belgesi Ücreti: 88 TL
    - Motorlu Araç Trafik Belgesi Ücreti: 117 TL
    - Aracın MTV Borcu Olmayacak Ve Geçerli Sigortası Olması Gerekmektedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

devir yapıp sigorta işleriyle uğraşmak istemiyorum trafik sigortası yapıldı ama daha plaka değişimi için ruhsatı yollamadım , plakayı değiştirip poliçeyi öyle güncelleticem
    hayırlısı artık ne diyelim
    bir daha cuma günüde devlet işi yaptırmam pazartesiye kadar beklemek geriyo insanı
    Yeni düzenlemeyle,ruhsat tek sayfa oldu.

Not:Bazı arkadaşlar tanıdığının üstüne devir yap plaka değişikliği talep et önerisinde bulunmuş.

Bildiğim kadarıyla,Farklı şehir plakalı araç devrinde alıcı örnek 35 plakalı bir araç alınacak,alıcı kişi istanbulda ikamet ediyor bu durumda değişiklik talep edebilir burada sıkıntı yok.

Fakat mevcut sistemde aynı şehir plaka /aynı ikamet durumunda değişiklik talep edilemiyor diye biliyorum,yeni mevzuatı bilen birisi bilgi verecektir.

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni düzenlemeyle,ruhsat tek sayfa oldu.

Not:Bazı arkadaşlar tanıdığının üstüne devir yap plaka değişikliği talep et önerisinde bulunmuş.

Bildiğim kadarıyla,Farklı şehir plakalı araç devrinde alıcı örnek 35 plakalı bir araç alınacak,alıcı kişi istanbulda ikamet ediyor bu durumda değişiklik talep edebilir burada sıkıntı yok.

Fakat mevcut sistemde aynı şehir plaka /aynı ikamet durumunda değişiklik talep edilemiyor diye biliyorum,yeni mevzuatı bilen birisi bilgi verecektir.
    Aynı şehirde satış verip alırsa plaka değişikliği talep edebilir (sıradan plaka). Sizin bahsettiğiniz durum, özel plaka seçtiyse farklı şehirde bulunan birine satışı verip almadan onu alamaz.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şehirde satış verip alırsa plaka değişikliği talep edebilir (sıradan plaka). Sizin bahsettiğiniz durum, özel plaka seçtiyse farklı şehirde bulunan birine satışı verip almadan onu alamaz.
    Durumu şöyle anlatayım;

Ali istanbulda ikamet ediyor,bulunduğu şehirden ellenmemiş,temiz 35 plakalı bir R25 buldu ve parasını cebine koyup satıcıyla notere gitti,satış sözleşmesi oluşturulurken oradaki görevli ruhsatı inceledi ve''plaka değişikliği talebiniz varmı''diye soru yöneltti(çünkü plaka ve alıcı ikameti farklıydı) tabi ali Almış R25ni ayakları zaten yere basmıyor umrundamı plaka vs.görevliye talebim yok dedi....

Ali burada istese plakasını bulunduğu ildeki plaka koduna çevirebilirdi(yeni plakasını bastırabilirdi)

Peki ali'nin aldığı motor 34 plakalı olsaydı ne olacaktı?görevli aynı soruyu soracakmıydı?

Not:Son 15yılda 3 otomobil,3motor aldım.ilk aracım yabancı şehir plakalıydı sadece onda soruldu(değişim)

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Ben İstanbul'dan aldım motosikleti. Başka bir şehirde yaşıyorum. Noter, yaşadığın şehrin plakasını istiyor musun dedi, fiyat farkı da yokmuş. Sistemden otomatik plakamı verdi, bitti gitti. Devir, satış, yeni plaka 180 lira ödedim toplam.

Artık plakaları noter veriyor diye biliyorum ben.

Motosikleti
    Araştırıyor..
    Durumu şöyle anlatayım;

Ali istanbulda ikamet ediyor,bulunduğu şehirden ellenmemiş,temiz 35 plakalı bir R25 buldu ve parasını cebine koyup satıcıyla notere gitti,satış sözleşmesi oluşturulurken oradaki görevli ruhsatı inceledi ve''plaka değişikliği talebiniz varmı''diye soru yöneltti(çünkü plaka ve alıcı ikameti farklıydı) tabi ali Almış R25ni ayakları zaten yere basmıyor umrundamı plaka vs.görevliye talebim yok dedi....

Ali burada istese plakasını bulunduğu ildeki plaka koduna çevirebilirdi(yeni plakasını bastırabilirdi)

Peki ali'nin aldığı motor 34 plakalı olsaydı ne olacaktı?görevli aynı soruyu soracakmıydı?

Not:Son 15yılda 3 otomobil,3motor aldım.ilk aracım yabancı şehir plakalıydı sadece onda soruldu(değişim)
    Soracaktı dostum,sormasa bile siz noterde araç alım işlemleri esnasında belirtmeli ve ücretini ödemelesiniz.Satış olduktan sonra değişim ise ; 1 ay içinde , bağlı bulunduğu emniyet trafik tescil şubesine , iki adet Ek-1 müracaat ve işlem formu ile birlikte başvuru yapmaları gerekli , gecikirlerse eski plakayla devam...

(Gerekli diğer belgeler)

-Araç sahibinin kendisi yada noterden vekalet verilmiş temsilci
    -Nüfus Cüzdanı Aslı (Fotokopi ile Birlikte Getirilmeli)
    -Aracın eski trafik belgesi ile plakaları (umarım mühürlüdür)
    -Zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesinin aslı
    -Noter satış belgesi , Geçici Tescil Belgesi, Noter Plaka Değişiklik Belgesi Aslı
    -Şoförler Odasından Alınan Nakil Dosyası
    -Aracın muayene kartı (Muayene yoksa yapılmalıdır Muayene olmadan plaka değişmemektedir.)
    -Aracın MTV Borcu olmaması(Temiz kağıdına ihtiyaç yoktur)

Dostum, bu işlerle uğraşmış biri olarak şöyle bir bilgi vereyim, emniyet trafik tescile git , durumu uygun bir dille arz et , bir ara 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra FG seri plakaları dileyenler hemen emniyetten dosya açtırıp değiştirebiliyordu. Aynı şekilde sende durumu söyle. O yoldan halledemezen eğer 2. seçenek motoru güvendiğin bir yakınına devret plaka değişikliği talep etsin.. Sonra istersen yine üstüne alırsın. Bunlardan başka yol yok..
    Kolay varken hemen yeniden satış tescil işine girmesek? 2017 sonu , 2018 yılı itibariyle mevzuat sürekli değişiyor kaçırmış olduğum bir yer olabilir tabi ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Kardeşim rica ediyorum müsait bir zamanda ikamet ettiğin ilçenin , bağlı olduğu trafik tescil şube müdürlüğüne gidip konuyu arz edebilir misin? Sorun aslında orada direkt çözülecek , satışı alalı henüz 1 ay süre olmadan olursa tabi daha doğru olacak

pazartesi ytafik şubeye gidip bilgi alıcam , motor sıfır noter sıra le veriliyo dedi plakayı , birde tam kapanışa yetirştirdi alıp çıkmak zorunda kaldım , pazartesi aldığım bilgiye göre buraya yazıcam
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    @Ergün Er

İyi araştırmak lazım,bu dediğiniz prosedürlerin bende farkındayım(NAKİL vs.),soruma tam cevap bu değil

Şöyle;

Alacağınız araç,Aynı şehir ve aynı ilçeye bağlıysa değişim yapamazsınız. buraya dikkat.

Örnek 34 plaka kartal ilçesine bağlı araç,sizinde ikametiniz kartal o zaman değişim yapamazsın.hele ikametin merkez ise ve araç merkeze kayıtlıysada yapamazsın.

Konu sahibi arkadaş için önerim farklı ilçedeki bir yakınına devir yapacak oda plaka değişikliği taleb edecek bu şekilde daha sonra tekrar kendisi devrini alacak.
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    Araştırıyor..
    @Ergün Er

İyi araştırmak lazım,bu dediğiniz prosedürlerin bende farkındayım(NAKİL vs.),soruma tam cevap bu değil

Şöyle;

Alacağınız araç,Aynı şehir ve aynı ilçeye bağlıysa değişim yapamazsınız. buraya dikkat.

Örnek 34 plaka kartal ilçesine bağlı araç,sizinde ikametiniz kartal o zaman değişim yapamazsın.hele ikametin merkez ise ve araç merkeze kayıtlıysada yapamazsın.

Konu sahibi arkadaş için önerim farklı ilçedeki bir yakınına devir yapacak oda plaka değişikliği taleb edecek bu şekilde daha sonra tekrar kendisi devrini alacak.
    Aynı ilçe için geçerli olabilir hiç aynı ilçe işlem yapmadım.. Pazartesi arkadaş gidecekmiş ,konu hakkında bilgi paylaşınca öğrenmiş olacağım bende..

Motosikleti
    ......
    Aynı ilçe için geçerli olabilir hiç aynı ilçe işlem yapmadım.. Pazartesi arkadaş gidecekmiş ,konu hakkında bilgi paylaşınca öğrenmiş olacağım bende..
    Şaka bir yana,malum sitede,plakaya 200bin isteyenler var araba broadway ama plaka özel aga 200bin

Arkadaşa böyle plaka denk gelse iyi olacakmış...

İşin tuhafı arkadaşın aldığı plaka harf serisinden epey vardır(numara serisi atlayana kadar bu harflerden gider),diğer insanlar ne yapacak acaba??
    Ergün Er. bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Tescil işlemleri notere verilince plakalar tek bir havuzda toplandı yani artık özel plaka yada belirli bir plaka için para telep edemeyecekleri gibi bizlerde seçemiyoruz sistem sadece bulunduğun ilin plakasını alıyor ve rastgele sıradan plaka veriyor salı günü bende çıkartacağım bakalım ne olacak birşekilde itiraz ile bence yanilenmeli aslında araştırmak lazım yada en köyü plakayı sök emniyeti ara plakamı çalmışlar de o tutanakla git plakanı yenile en kötü

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)