Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik seçimi kafam karışık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    YBR de kullandığım Pirelli lastiklerden memnun degilim. Islak zemin performansı çok kötü ve değiştirmek istiyorum.
    Senede 3-4 bin km anca yapıyorum
    Bı servisi aradım ANLAS NR-47 takalim gayet iyi dedi
    Başka bir servis ANLAS MB-34 dedi.
    Başka bir servis ANLAS WİNTER GRİP 2 dedi
    Başka bir servis MİCHELİN dedi
    Bende ANLAS CAPRA modelini gördüm
    Şimdi bu kislik lastik aslında aklıma yattı çabuk biter vs ama sonuçta zaten az biniyorum.benim için önemli olan frene basınca durması erken biter,geç biter önemli değil
    Anlas ile Michelin arasındaki farkı yorumlayabilecek arkadaş varsa sevinirim.anlas in sitesinde teknik veriler yok mesela
    Nette de ciddi kiyaslama ve yorumlar bulamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Abicim kış lastiği kış, yaz lastiği yaz içindir. Mevsime göre seçim yapılır. Yazın kış lastiği kullanırsan bitme-bitmemeden çok düşme-düşmeme durumları yaşarsın. Kış lastiği sıcak havada aşırı yumuşak olacağından viraj ve fren performansın düşer.

Ben Anlas wintergrip 2 takım ve arka NR-47 ön NF-28 kullanıyorum. NR-47 de bildiğim kadarıyla arka lastik için tasarlanmış. Önler NF-28 olmalı. Sonuç olarak NR-47 takımı al diyen ve kışlık kullan diyen ustaları eledik. Anlas güzel lastikler yapıyor. Yazlık takımımda ıslak zeminde sorun yaşamadım. Sen de yaşamazsın. Dediğim kombinasyon senin için uygun olacaktır. Kışlıkları da zaten Aralık'da taktım, haftaya çıkaracam. Sen beni dinle. Yazlık Anlas al. Kışın bineceksen kışlık wintergrip al. Ama wintergrip lastiklerle yazı geçirme. Yaz sıcağında kar botu giyersen sadece rahatsız olmazsın. Ayağın mantar olur, yara olur perişan olur. Motor da aynı o şekil.

Genel bir not olarak, ustalara artık soru sormayın. Tavsiye almayın. Al bunu sök-al bunu tak. Bitti. Sadece iş yaptırın. Malesef, ustaların kendi bilgisizliğinden ötürü artık hepimiz ustalardan daha iyi bilen kişiler olduk. Evet ustalardan daha iyi BİLİYORUZ bu net. Sadece alet edevat olmadığı için ve aynı işlemi her gün 4-5 defa yapmadığımız için pratiğimiz yok o kadar.
    bursalıali bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Ben michelen kullanıyorum gayet memnunum...

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Peki hocam anlasla Michelin i kıyaslayabiliyor musunuz

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Michelin kullamıyorum gayet güzel.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de Anlas MB-34'lerden kullanıyorum ön-arka; ıslak ve kuru performansları hiç de fena değil. Kötü koşullarda iyi tutması için ısınmış olması gerekiyor sadece. Fakirlikten Mişlen alamadığım için de yorum yapamıyorum; aylık geliri 400 liranın üstünde olan arkadaşlar konuya bir el atarlarsa hoş olur.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR de kullandığım Pirelli lastiklerden memnun degilim. Islak zemin performansı çok kötü ve değiştirmek istiyorum.
    Şimdi bu kislik lastik aslında aklıma yattı çabuk biter vs ama sonuçta zaten az biniyorum.benim için önemli olan frene basınca durması erken biter,geç biter önemli değil
    Anlas ile Michelin arasındaki farkı yorumlayabilecek arkadaş varsa sevinirim.anlas in sitesinde teknik veriler yok mesela
    Selam, İstanbuldasın onun için yazıyorum. Hasanpaşada Zenn Motor var, ararsan telefonu Volkan arkadaşımız açacaktır. Kendilerine moturunu, sürüş tarzını ve yılda kaç hangi aylar ve kaç ay motor kullandığın gibi özellikleri belirtirsen sana uygun lastiği önerirler. Söylediğin bütün lastikleri sattıkları için hepsinin artılarını eksilerini biliyorlar, senin bütçene görede tavsiyede bulunurlar, firma bu sektördeki en iyi firma bana göre hem ürün gamı hemde ustalar anlamında, sevgiler.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas tournee yapistir gitsin. efsane lastiktir. tecrube ile sabittir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kendi motorumda kışın Anlaş Winter Grip 2 kullanıyorum ki kış için mükemmel bir lastik bence. Yağmurda, 0 derecede hatta az karlı yolda bile kullandım zerre pişman etmedi. Yaz için Anlaş Mb 34 Tournée kullanıyorum ama kış lastikleri kadar güven vermiyor bana. Kendi kazmalığımdan da olabilir ama 2-3 defa ciddi korkuttu. İmkan varsa yaz için daha kaliteli marka lastik al ama kış için Winter Grip 2'ler seni memnun edecektir.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motorumda kışın Anlaş Winter Grip 2 kullanıyorum ki kış için mükemmel bir lastik bence. Yağmurda, 0 derecede hatta az karlı yolda bile kullandım zerre pişman etmedi. Yaz için Anlaş Mb 34 Tournée kullanıyorum ama kış lastikleri kadar güven vermiyor bana. Kendi kazmalığımdan da olabilir ama 2-3 defa ciddi korkuttu. İmkan varsa yaz için daha kaliteli marka lastik al ama kış için Winter Grip 2'ler seni memnun edecektir.
    Kullandım ben kisligini gayet iyi.yatiriyorum frenliyorum kaymiyor. zaten sorun yazlık düzgün bir lastik seçiminde yazin ıslak zeminde frenajda kaymayacak bir lastik seçmek istiyorum..bu arada sizi korkuttuysa mb-34 u eleyelim sonuçta tecrübe tecrubedir

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Michelini ailecek beğenmiyoruz

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas tournee yapistir gitsin. efsane lastiktir. tecrube ile sabittir.
    Memnun musun hocam

Motosikleti
    MT-07
    Bende Pulsar’da pilot street kullanıyordum. Zerre pişman olmadım ama 15000km sonra tutuşu dandikleşmişti. 11aylık kullanımda yeni set takmak zorunda kalmıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)