Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TMF Pist Şampiyonası,Ülkü yarış pistinde bir gün :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Herkese selamlar,

1 Mayıs Pazar günü sezonun ilk yarişini izlemek ve bu işler nasıl yürüyor öğrenmek için 4 Arkadaş Karaman'dan çıkarak 700 km yol teptik. Çok iyi oldu , çok da güzel oldu

Öncelikle organizasyonun amatorlugunden bahsedeyim. Tabi bizim için güzel bir deneyim oldu ama bence bu kadar kuralsizlik çok fazla

Hiç bir belge,izin,evrak v.s olmadan Start için bekleyen motorların yanında son 1 buçuk dakikaya kadar bekleyebildik. Padok alanında ,garajlarda elimizi kolumuzu sallaya sallaya bir güzel gezip neredeyse tüm motorlara dokunduk

Bunlar bizim için çok güzel deneyimler olsa da, bu başıboşluk bence çok tehlikeli.

Tekrar başa dönersek ; Saat 10:00 gibi Ülkü yarış pisti kapısında bizi reflektör yelekli elinde para olan gençten bir arkadaş karşılayıp "Araç 10 , kişi başı 5 TL " dedi. Aracımızı dışarı bırakıp 20 TL ödeyip girdik. İçeride girişte sağda bir kafe restoran var. Bunun dışında bir alışveriş alanı v.s yok.

Biraz ilerleyince sağda (güneşi olabildiğince alabilen ) 1. Virajı seyredebileceğiniz , Survivor heyecanı aratmayacak 2 adet tribün var. Numara v.s yok . Basbaya tahtalardan tribün

Biraz ilerde geniş bir meydan ve bolca apaçi kardeşimiz ve motorları var. Onları geçince sol tarafta garajlar ve cadirlarin olduğu normalde girilmesi yasak olan bölüm var ama bir şekilde girebiliyorsunuz . Buranın üst kısmında ise Start-Finish duzlugunun karşısında ana Tribün var. Herhangi bir bilet,numara v.s yok. Rastgele oturabiliyorsunuz.

Yarışlara gelince hem çok güzel ,hem çok vasat. Ama oldukça keyifli. Konuyu çok uzatmamak adına detaylara girmeyeceğim. Merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim.

Özetle ;

İzleyici olmak için 5 TL
    Yarışçı olmak için çok TL lazım

-Saglik raporu,lisans, sigorta 300-500 TL
    -Ekipman 2500-12500 TL
    -Yaris grenaji - 1000 TL
    -Her yarış için 2 takım lastik 3000Tl
    -Motor için ekstralar , ulaşım, konaklama ,arıza vesaire onları saymiyorum bile.

Ama bir sonraki ayakta şansımızı bir deneyeceğiz insallah. Merak edenler için 2dklik bir video linki veriyorum

https://youtu.be/s0il940_-2Qhttps://youtu.be/s0il940_-2Q

Herkese kazasız, belasız surusler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostum iyi yapmışsın o kadar yol gelmişsin.Lakin senin hesap yanlış.Diğer yandan ülkü pisti öyle ahım şahım bir pist değil.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar parayi o pistte gezmek icin vermis olmana uzulsem mi, pist deneyimi edinmis olmana sevinsem mi bilemedim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben 4 kişi için 20 tl,ve 700 km lik geliş gidiş yol masrafını anladım sadece..
    Diğer listeyi pistte yarışa katılmak isteyenler harcıyor yanılıyor muyum?

Motosikleti
    600rr
    Aynen hocam ben yarışmadim, sadece küçük bir hesap ekledim yarışma fikri olanlar için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

Tam olarak aynı şeyi anlatmaya çalıştım zaten , ahım şahım olmayan bir organizasyon,pist ve ortam

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yok hocam anlatmak istediğinizi anladım zaten ama yarışmak için çıkardığınız masraftan yanlışlık var.Aslında hesap doğru ama neye göre doğru bu işi gerçekten yapan için doğru yoksa aynı yarışa trafikte plakayla kullandığınız motorla girebiliyorsunuz.Onunda olayı şöyle 300 lira giriş masrafı + tulum piste girip yarışmak için tek şart bu.Onun dışında tabikide lastik+yakıt var.Yarış granajı için para hatcamanıza gerek yok.Farları kapatıp aynaları söküyorsunuz yeterli.Zaten günlük hayatta bindiğiniz motorda da ekipman kullandığınız için ekipman için afaki rakamlar harcamazsınız.Ama çok profesyonel olarak bu yarışa girecrkseniz zaten sponsor bulmanız daha mantıklı.Zaten çok profesyonel yarışanlar için yarış granajı falan masraf değil çünkü yarışlar için trafiğe çıkmayan motorları var.

Motosikleti
    600rr
    Pist günü için haklısınız ancak , yarış için

-yaris grenaji
    -uzun bot
    -uzun bilekli eldiven
    -tek parça tulum şart bunlar olmazsa olmaz .

Serbest antrenman günlerinde ise dedikleriniz tamamen geçerli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler