arkadaşlar selamlar,

daha önce altta ki linkte kısa bilgi vermiştim kendimle alakalı

http://www.motosiklet.net/forum/kasklar/169614-kask-tavsiye-ve-onerileriniz.html

hatırlatmak için;

ekipmanım
kask
AGV K5 (memnunum fakat buğu yapıyor)
sonraki hedefim arai rx 7v RC

Mont
Dainese super rider D-Dry
Arwic mont (hörgüçlü )

Eldiven
Büse donington glove (gayet iyi)
Knox Handroid
Prosev m102

Pantolon
Tech90 new pirate kevlar modeli
Durt ranger (güzel ama su geçiriyor))

bot
Motobottan almıştım, (memnunun ama başka da bakıyorum)
(alpinestar,dainese, forma veya önereceğiniz başka model de olabılır

aslında amacım; hali hazırda elimde bulunan ve kısa mesafeli işlerimde kullanmak (market vb.. işler) için aldığım cub motosikletin yanına işe gidip gelirken kullanacagım bir model almak, vitesli motosiklet kullanmak istiyorum, debriyaj olmadan keyfi çıkmıyor motosikletin

uzun yol ihtimalim yok şu anda ama hafta sonları kafama eserse gitme ihtimalim de var tabi, istanbul'a yakın mesafelere.
honda cbr250 baktım; euro 3 dolayısıyla almak istemedim birde temiz ikinci el bulamam galiba? bir de cc yüksek gelir mi bana ?
mondial R3X evo baktım, tipi iyi de o paraya değer mi?
ktm rc390 baktım; hem motor bloğu sorunu var sanırım hem de cc yüksek gelir şimdilik bana.
suzuki vstrom250 baktım ama pahalı geldı 250 cc için
dominar 400 baktım ama mermer gibi selesi var
benelli, CF moto falan da baksam mı ?

işe gidip gelmek için artık kullanmak ve hayatımın bir parçası haline getirmek istiyorum motosikleti çünkü sadece hafta sonları bınerek bu keyfi yarım bırakmak ıstemiyorum

kurtköy'den yeşilköy'e gidip geleceğim, her gün olmasa da hafta da iki ya da üç kere işe gider gelirim.

kafam çok karışık, tarz ayrımım yok, sport touringe daha yakın gibiyim ama uygun cc yok zaten ST tarzında, chopper/cruiser bile baktım, her modeli seviyorum benim için hangisi olduğu önemli değil, amacım motosiklet kullanmak, tarz oluşturmak değil

Ne yapsam bilemedim kafalar karışık, bu konuda tavsiyeleriniz ne olur ?