Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Eğitmenliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    Merhaba arkadaşlar. Motorsiklet eğitmeni olmak için neler gerekiyo acaba ? Meb onaylı
    Dünya Denen Şu Hanede Elbet Seni Biri Anlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı houlacaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motorsiklet eğitmeni olmak için neler gerekiyo acaba ? Meb onaylı
    Motosiklet eğitmeni olmak kolay değil o kadar hee sertifikali eğitmen olabilirsin ama,aması var işte..bu iş rahmetlinin dediği gibi motorun ustunde yillarca yemiş,içmiş,uzun km´ler yapmiş vs.vs.işin mayasini kapmiş,hele hele öğrencisinin ilk motora binerken bile ne ayak oldugunu anlayacak kadar tecrubeli olmasi lazim..

houlacaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Kt
    30 yaşındayım. 16 yaşımdan beri motorsikletim var ve aktif olarak kullanıyorum.12 senedir de motorsiklet ehliyetim var.Çok uzun yollara çıkmasam da uzun yolculuklarım oldu motorsikletimle.CC olarak düşük ama olsun. Hep tam ekipmanim ile gezdim. Bu işi hem daha iyi öğrenip ögretececeğime inanıyorum. Fakat motorsiklet eğitmenliği ile alakalı hiçbir bilgi yok nette

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Naçizane ben de bir iki kelam etmek isterim;
    Bir konda eğitmen olmak için öncelikle insan psikolojini iyi bilmek gerekiyor.. Bizdeki eğitim sisteminin başarısız olma ve her yıl/sürekli değişme nedenlerinden biri de sadece mesleki bilginin yeterli olduğunun düşünülmesinden gerisinin pek önemsenmemesinden...

Mesleki bir bilgi her türlü elde edilebilir, herkes iyi bir motosiklet kullanıcısı olabilir.. Konu sadece ne kadar sürede olduğudur ki, bu da kişisel yetenek, azim ve çalışma süresi ile ilgilidir. Bir diğer konu ise, siz bir şey öğrenmek istiyorum derseniz Türkiye'de herkes sizin önünüzü kesmeye, işi çok zor göstermeye çalışır, dalga geçer vs.. Bu bizim halkımızn genel yaklaşımıdır, birinin sivrilmesine ve başarılı olmasına tahammül edemez, çıkmaya çalıştığı merdivende onu bacaklarından çekip aşağıya düşürmeye çalışırlar.. Buna aile de dahil.. Eğer tüm bu engelleri aşar ve başarılı olursa da "ben o kişiyi tanıyorum, gençken arkadaşımdı" edebiyatına soyunurlar. Yani kimin ne dediğini önemsemeyeceksiniz ve ciddiye almayacaksınız başka yolu yok. Bu işi yalnız yapacaksınız..

MEB onayı veya sertifikası kısmını bilemiyorum, ama hedefinizde başarılar dilerim..

CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Eğer 2-3 sertifikayla olacak bi işse bende başvuruym trafiğe yeni sağlam bireylr kazandırırım
    Trafik canlanmış olur biraz

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet egitmenligine motosiklete MOTORSIKLET demeyerek baslayabilirsiniz. Sonrasi kolay.
    tariktaban, MtnXIII ve muhammetcon bunu beğendiler.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    rossiyi şile yolunda geçmen lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)