Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Daelim S3 advance 250 kullanan var mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Merhabalar arkadaşlar daelim S3 kullaniyorum ikinci aynı motorun ilkinde biraz sorunlar yaşadım sattım 2017 modeldi 6000 de sattım yeni tekrar 2014 model aldım bir önceki motorda bir depo ile 180 km maksimum 220 km yol gidebildim serviste üstada sıkıntı bulamadık çözemedik sattım tekrar aldım araştırıyorum full gaz çok zorlama ile dur kalk anı kalkışlar da bile bir depo ile min 280 300 km yapıyormuş kullanıcı arkadaşlar şuan 2. Aynı motorun ve ve depoyu bitiremedim ama eskisinden yıla çıkar isem 3 çizgi düştü depodan 80 km yol yapabildim çizgiye bakıp hesaplama diyebilirsiniz doğru sadece örnek olarak kıyaslamak istedim bu da eğer daha 80 km 3 çizgi gitti ise kalan 3 çizgi de maksimum 100 km daha yapabilirim varsa tecrübesini söylemek isteyecek arkadaşlar dinliyorum teşekkürler şimdiden kazasız belasız sürüşler herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazdığın yazıyı tekrar okurmusun ben bir şey anlamadım
    yavuuuuzz ve espresso bunu beğendiler.

) Alıp satmış, sonra yine aynı motoru almış, benden bu kadar

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    o kadar mı ya kısacası 1 depo ile toplamda kaç km yol yapılabiliyor yada yapan arkadaşlar mın 300 km gidebildiklerını söylüyor sorun bende mi oluyor bu durumda

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Bu aralar benımkı de fazla yakıyor. Bır depo ortalama 250 km kadar. Bızım motorların kronık sorunu olan kışın çalışmama problemi vardı. Tüm agır bakımlarıyla beraber yaptırdım.30k da. Dr pulley baga setı var. standartta lımıt 300 km dır.tabı +50 -50 kabul edılebılır.basmanıza da baglı bıraz.
    ThE LaSt SaMuRaİ

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    full gaz zorlama durkalk min 280-300km yaptığını iddia eden kimse seni fena gazlamış. Bunun deposu 11.5lt. Işık yandığında yani fullediğinde 9lt benzin alırsın. Şehir içi 3.5-4lt arası yakar. Dediğin koşullarda 4lt yaksa 225km yapar. Ayrıca benzin deposunun şekli simetrik bir küp değil, benzin göstergesi doğrusal olarak düşmez. Yani 3 çizgi ile şu kadar km yaptım 1 çizgi kalınca şu kadar yaparım hesabı külliyen yanlış.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın yazıyı tekrar okurmusun ben bir şey anlamadım
    Şair burada,3diş ile 80km gitmiş,ve kalan 3diş ile 100km yapabilirim diyor,lakin bu çizgi hesabı sağlıklı bir ölçüm olmamakla beraber yanıltıcı bir hesaptır.

Not:artemis99 hoca detaylı çevirisini yapmış.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Nere gidiyor 300 km yavaş gitsin seni fena kandırmışlar ben xmax dip gaz agresif kullanım 4,1 litre den fazla yakmıyor en az da 3,5 ten aşağı da yakmaz senin motor da yani imkansız 280 gitmesi senin değerler normal. ekranda varsa 100km /litre resetle depoyu doldur dene göstergedeki değer çok az sapıyor yada sapmıyor ona bak.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    İlkokul öğretmenimin üzerinde durduğu noktalama işaretleri ve cümle öğeleri konularının önemini şimdi daha iyi anlıyorum. Noktalamanın olmadığı yerde, yorgunluk oluyor.

Anlayabildiğim kadarıyla bir depo yakıt ile 250 CC scooter ile birileri 280-300 km hız yapabiliyormuş. Ancak sürücü, yakıt tüketiminde çok büyük bir faktör. Araçtaki yük, sürücünün ağırlı, lastik türü/basıncı/yaşı, rüzgar siperi yüksekliği gibi daha bir çok kriter var. Bunları da mukayese etmeni öneririm.
    Altuğ Aktaş ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    doğru söylüyorsun yazımda hatam var mobilde olduğum için dıkkat edemedim okur ıken yordu ısem kusura bakmayın artık kilo olarak 70 kg 175 boyundayım yaptığım km gun ıcınde 20-30 arası lastıklerım yenı yanı bunların hepsine hesaba katıp kullanır ısem herhalde ne kadar fark eden bir değişim olur bilmiyorum cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

çizgi ile hesaplamak tabi ki doğru bir kavram değil sadece örnek vermek adına kullandım @artemis99 arkadaş dediğiniz gibi açıklamış teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full gaz zorlama durkalk min 280-300km yaptığını iddia eden kimse seni fena gazlamış. Bunun deposu 11.5lt. Işık yandığında yani fullediğinde 9lt benzin alırsın. Şehir içi 3.5-4lt arası yakar. Dediğin koşullarda 4lt yaksa 225km yapar. Ayrıca benzin deposunun şekli simetrik bir küp değil, benzin göstergesi doğrusal olarak düşmez. Yani 3 çizgi ile şu kadar km yaptım 1 çizgi kalınca şu kadar yaparım hesabı külliyen yanlış.

dediğiniz cevap aslında oldukça mantıklı bende km aldığım depo ile hesaplamadım. Büyük ihtimalle fena gazlamışlar forumlarda baktım 300 ün altında km yapan kimse yok artçılı nerdeyse 2 kişi 200 kg uzun yolda 350 yaptığını iddaa eden vardı,ben 200 250 yapınca tartışma konusu oluyordu sen yada motorun sıkıntılı diye.Cevap için teşekkürler ışık yandıktan sonra yakıt alıp ölçümü öyle yapacağım bir de.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı lordhas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyorsun yazımda hatam var mobilde olduğum için dıkkat edemedim okur ıken yordu ısem kusura bakmayın artık kilo olarak 70 kg 175 boyundayım yaptığım km gun ıcınde 20-30 arası lastıklerım yenı yanı bunların hepsine hesaba katıp kullanır ısem herhalde ne kadar fark eden bir değişim olur bilmiyorum cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

çizgi ile hesaplamak tabi ki doğru bir kavram değil sadece örnek vermek adına kullandım @artemis99 arkadaş dediğiniz gibi açıklamış teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

dediğiniz cevap aslında oldukça mantıklı bende km aldığım depo ile hesaplamadım. Büyük ihtimalle fena gazlamışlar forumlarda baktım 300 ün altında km yapan kimse yok artçılı nerdeyse 2 kişi 200 kg uzun yolda 350 yaptığını iddaa eden vardı,ben 200 250 yapınca tartışma konusu oluyordu sen yada motorun sıkıntılı diye.Cevap için teşekkürler ışık yandıktan sonra yakıt alıp ölçümü öyle yapacağım bir de.
    Rica ederim dostum,konu ile kısmen alakalı bir sorum olacak,genel anlamda motorundan memnunmusun?alacak kişilere önerirmisin,her yönüyle objektif bir yorum yapabilirsen sevinirim.

Örnek;

Malzeme kalitesi
    Kronik sorun vs.
    Yol tutuşu
    Fren performansı
    Yedek parça fiyatları ve bulunabilirliği..

Sonuçta daha önce satıp tekrar aynı markadan almanın bir tercih sebebi vardır illaki.

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar benımkı de fazla yakıyor. Bır depo ortalama 250 km kadar. Bızım motorların kronık sorunu olan kışın çalışmama problemi vardı. Tüm agır bakımlarıyla beraber yaptırdım.30k da. Dr pulley baga setı var. standartta lımıt 300 km dır.tabı +50 -50 kabul edılebılır.basmanıza da baglı bıraz.
    ben bir önceki motorum da da çalışmama sorunu yaşamadım,aynı şekilde bunda da tek marşta çalışıyor normal değeri 300 ise + - hesaba katmazsak hiç 300 km görmedim. Bakımlarını bende yeni yaptırdım ışık yandığı zaman depoyu tekrar doldurup aldığım yakıt ile km tekrar hesaplayacağım. Cevabınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim dostum,konu ile kısmen alakalı bir sorum olacak,genel anlamda motorundan memnunmusun?alacak kişilere önerirmisin,her yönüyle objektif bir yorum yapabilirsen sevinirim.
    ben ilk 2017 de 0 olarak aldım motosikleti,yakıt konusunda gerçekten çok fazla yakıyordu,garantisi olmasına rağmen ustaya götürdüğümde bir sorunu yok neden öyle olduğunu bilmiyoruz diye cevaplar aldım hep,sonrasında elektronik sorunu çıktı ışıklar yanmıyordu çalıştığı zaman belli bir süre sonra kendılığınden yolda gider iken yanıyordu bunda da serviste elektronik sisteminde sorun var değişir ama pahalı olduğunu söylediler,yakıt konusunda ki sorunu servis çözeceğini ama 3 bin tl paraya mal olup komple yakıt sistemi değişecek dedi garantisi olmasına rağmen kronik sorun çıkaran sorunları olan bir motor ama şu da var ki onları çözdüğünüzde yada sorun çıkarmadığı zaman çok keyifli rahat güçlü bir motor frenleri çok iyi lastikler değiştiği zaman konforu daha bir artıyor,bagaj konusu bence yeterli temel ekipmanlarımı sığdırabiliyorum,özellik olarak anahtarsız olması çok büyük bir rahatlık 2. sinde tekrar almamda bu sebepten dolayı vazgeçemediğim önemli bir detaydı benım için şuan ki motosikletim yakıt konusu yine ortalama bir değer diyebilir isek oldukça memnunum bir sorunu kronik arızası yok.
    Yedek parça fiyatları yüksek servis bulma problemi var her servisten kafasına göre yorum ve iş çıkıyor,kronik problem yaşatmaz ise kesinlikle tavsiye edeceğim bir motosiklet ben şuanki motorumdan bir öncekine göre daha çok memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Örnek;

Malzeme kalitesi
    Kronik sorun vs.
    Yol tutuşu
    Fren performansı
    Yedek parça fiyatları ve bulunabilirliği..

Sonuçta daha önce satıp tekrar aynı markadan almanın bir tercih sebebi vardır illaki.
    Malzeme kalitesi=biraz sert malezemeden üretilmiş 3 kere yere düşürmeme rağmen kırılmadı,bunun 2 tanesi araç sıkıştırması ile düştüm biraz sürüklendi motor parçaların aralarında öyle büyük boşluklar yok güzel oturuyor.

Kronik sorun=yakıt sisteminde çıkabiliyormuş depo değişip yada daha fazlası olur ise komple yakıt sisteminde olabliyormuş ki önceki motorumda bu vardı belli ki elektronik sisteminde küçük çaplı oluyormuş yine bu sorunu yaşadım, sele rölesi çabuk bozulan bir parçası.

Yol tutuşu=lastikleri değişir ise çok iyi bu konuda çok memnunum city grip var şuan fabrika lastikleri sert kayan virajlarda ve ıslak zemınde çok tehlikeliydi, city grip ile binince sanki farklı bir motor binmiş gibi oldum tutuşu konforu çok fazla arttı
    frenleri oldukça iyi öyle yüksek süratlerde 100 üzerinde ani fren ile durmam gerekmedi ama 30 60 arası trafikte ani durmam gereken durumlarda tam istediğim durmam gereken yerde çok iyi durduruyor. Kombine fren olması zaten büyük artı ikisini aynı anda kullanıldığı zaman lastiklerinde etkisi ile çok iyi bu yönden de memnunum.
    Yedek parça fiyatları= evet yüksek fiyatları var ama bunlar normal bakım masrafları şöyle hava filtresi 60 tl idi varyatör bakımı temizliği 60 tl yağı 80 tl normal 3 bin bakımı 200 250 tl cıvarında tutuyor. fren balatası ön 130 tl arkada 100 tl civarında bu biraz yüksek bunlar temel bakım masrafları, kayış fiyatını bilmiyorum daha değiştirmedim onun dışında düşme kalkma grenaj mekanik aksam parçaları farları fiyat olarak yüksek cep dostu değil ama servisler tedarik edebiliyor hepsini o konuda sıkıntı yok,iyi bir servis ve usta bulunduğu zaman bir çok şekilde yardımcı olacağına inanıyorum.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Bugun olcum yaptim.

285 km 9.2 litre

3.1 litre yakmis gibi.

Karma tuketim. Gerek trafikteyim gerek şile yolunda 90 110 arasi

2012 km 25.000 km

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    her yakıt alışta odometredeki km ve alınan yakıt litre miktarını bir excel tablosuna yazsanız bir kaç yakıt aldıktan sonra çok güzel ortalama hesap yapabilirsiniz. Ya da exel tablosu yapıp hesaplamakla uğraşmayayım derseniz çok basit olarak fuelly adında bir uygulama var onu kullanıp her yakıt alışta km ve yakıt miktarını girerseniz o da hesaplar, hem bilgisayardan fuelly web sitesini açıp istatistikleri de görebilrsiniz. Ben fuelly kullanıyorum, yıllardır her yakıt alışta bilgileri giriyorum, benim xmax ortalama 3.6 litre/100km yakıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motomania da yanmışını görmüştüm sanırım durup dururken tutuşmuş tu sanırım yanlışım yoksa nir kaç motorda daha olmuş ona dikkat edip iyi baktırmak lazım

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Yakit deposu gidonun altinda. Hep kendim doldururum. Pompaci tasiriyo cunku fulleyeyim diye. O sebeple tasan benzinle yakmis olmasinlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)