Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sıfır Motora verilen plakanın tekrar değişimi yaptırılabilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakıcaz pazartesi artık, itiraz kabul edilmese plaka zahi işlemi yaptırıcam ,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trafik şubeye gittim alınan plaka değiştirilmez diyip yardımcı olunmuyor bilgi bile almak zor , ilgisizler, benim gibi bdp plaka için gelen biri daha vardı ama ona noter bdp olduğunu söylemiş ,almaktan vazgeçti oda bilgi almak için geldi normal plakayı özel plaka diye elemana 1000 tl ye kitlediler,
    memura zahi plaka olarak işlem yapalım dedim randevusuz yapamıyomuş mecburen yarın için randevu aldık , trafik sicilde kimse yok yap işlemi işte ne olucak sanki, artık yarına kaldı, çalıntı plaka olarak işlem yaptırıp yeni plaka ruhsat çıkartıcaz,
    siz siz olun sıfır alırken noter siz gidin işinizi halledin biz sizi ararız işlemler bittiğinde derse bile gitmeyin , hatta belirtin saçma sapan bir plaka harf kombinasyonu çıkarsa işlem yapmayın diye belirtin , yoksa benim gibi uğraşırsınız ve boşuna birde para harcamış olursunuz
    Ergün Er. bunu beğendi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    re_death & @levend84 ,

Bu gün ben de trafik tescildeydim , aklıma geldi orada bir memura sordum , artık aynı il içerisinde (farklı ilçeler olsa dahi) plaka değişikliği talep edilemiyormuş evet Farklı bir ilin plakası olursa değiştirme hakkımız varmış. Vermiş olduğun bilgi doğru yani..
    levend84 ve re_death bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    re_death & @levend84 ,

Bu gün ben de trafik tescildeydim , aklıma geldi orada bir memura sordum , artık aynı il içerisinde (farklı ilçeler olsa dahi) plaka değişikliği talep edilemiyormuş evet Farklı bir ilin plakası olursa değiştirme hakkımız varmış. Vermiş olduğun bilgi doğru yani..
    Aynı il ve merkezde dahil olmak uzere(ikamet),devir esnasinda plaka değiştirmenin gereksiz oldugunu daha öncede belirtmiştim,amaç ne yani??arabayi garaja koyunca baş harflerinin bulundugu plakayi boynuna asıp sahil turumu atacak??bence gayet yerinde bir uygulama.

Hee istanbulda ikametin vardir,06 plaka araba alirsin o zaman değiştir babam,başım gözüm üstüne..

Nadirde olsa istisnai durumlar var:

Örnek,konu sahibi arkadaşin olayi gibi.
    re_death bunu beğendi.

benim için plaka harfi önemli değil , siyasi parti, örgüt kısaltmaları gibi harf grubu olmasın yeter
    yarın bi aksilik olmassa sabah mutlu sona ulaşıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

evet bugün zahi plaka işlemlerii yaptırdım , bilgi için yapılan işlemleri yaziyim
    ilk önce zahi plaka randevumuzu alıyoruz
    2 adet ek-1 ve dosya isteniyor , ruhsat , kimlik fotokopisi ile trafik tescile gidiyoruz
    işlemler 5 dk filan sürüyor 120 tl para alındı ) ek-1 ve dosya ya 16 tl aldı orda bir kafeden aldım fırsatcılık biraz yapılıyor, 30 tl ye ek-1 leri doldurttum )
    işlemler bitince şöferler odasından plaka almak için kağıdı veriyor, ek-1 belgenin bir tanesinide size veriliyor
    size verilen ek-1 kağıdını nakil vasıtalar vergi dairesinde tescilini yaptırıyorsunuz işlem bukadar
    plaka basımı için şöferler odasıa işlem başlattım bu gün akşama doğru verilcek dendi ( motor plakalarında skıntı varmış)
    işlemler bukadar eski plakadan kurtuldum , artık yen plamı bekliyorum
    levend84 ve yulis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim için plaka harfi önemli değil , siyasi parti, örgüt kısaltmaları gibi harf grubu olmasın yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

evet bugün zahi plaka işlemlerii yaptırdım , bilgi için yapılan işlemleri yaziyim
    2 adet ek-1 ve dosya isteniyor , ruhsat , kimlik fotokopisi ile trafik tescile gidiyoruz
    işlemler 5 dk filan sürüyor 120 tl para alındı ) ek-1 ve dosya ya 16 tl aldı orda bir kafeden aldım fırsatcılık biraz yapılıyor, 30 tl ye ek-1 leri doldurttum )
    işlemler bitince şöferler odasından plaka almak için kağıdı veriyor, ek-1 belgenin bir tanesinide size veriliyor
    size verilen ek-1 kağıdını nakil vasıtalar vergi dairesinde tescilini yaptırıyorsunuz işlem bukadar
    plaka basımı için şöferler odasıa işlem başlattım bu gün akşama doğru verilcek dendi ( motor plakalarında skıntı varmış)
    Yine bdp vermesinler hocam

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    re_death & @levend84 ,

10 gün kadar önce motosikletimi takas ettim, aynı il plakası ikisi de, ikimizinde ikameti yine aynı il, fakat noter her ikimizi de plaka değişecek mi diye sordu.

?????

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ülke genelinde üç haneli harf koduna geçildi. PZV plakaları alacak 80.919 kişi hangi talihliler olacak acaba?
    07DFB18 bunu beğendi.

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bdp vermesinler hocam
    hehe sordum tabiki trafik tescildeki memur yok vermem dedi 2 harfli plaka verdi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    hehe sordum tabiki trafik tescildeki memur yok vermem dedi 2 harfli plaka verdi
    Gözün aydın rahatlamıssındır baya
    re_death bunu beğendi.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gün kadar önce motosikletimi takas ettim, aynı il plakası ikisi de ikimizinde ikameti yine aynı il, fakat noter her ikimizi de plaka değişecek mi diye sordu.

?????
    Aslında ben de öyle biliyordum Metehan , 2. El alınca noterde soruyorlardı plaka değişimi istiyor musunuz diye, ama son aldığım bilgi bu yönde maalesef , trafik tescilde plaka bölümünde son kalan memurun yalancısıyım Yakın zamanda noterde işim olursa bir kez de noter beye soracağım aklımda ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Gözün aydın kardeşim. Temiz plakayla kazasız , belasız sürüşler dilerim.
    re_death bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın rahatlamıssındır baya
    teşekkürler, üstümden büyük bir yük kalmış gibi oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Aslında ben de öyle biliyordum Metehan , 2. El alınca noterde soruyorlardı plaka değişimi istiyor musunuz diye, ama son aldığım bilgi bu yönde maalesef , trafik tescilde plaka bölümünde son kalan memurun yalancısıyım Yakın zamanda noterde işim olursa bir kez de noter beye soracağım aklımda ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Gözün aydın kardeşim. Temiz plakayla kazasız , belasız sürüşler dilerim.
    teşekkürler , amin hepimize

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Rüşvet vermek kanunen yasaktır. Ancak evrakların arasına bikaçyüz DOLAR sıkıştırın.. Memura da RR 555 plaka var mı diye sorun.. AA haricinde sıralı veya aynı harf rakam grubundan sırada ne varsa verir.. Ya da BJK 1903 filan olur.. DD 0001 olur, EE2222 olur... Ne istersen. Ama makbuz istemicen, rüşvetin belgesi mi olur???

BKZ: Mercedes ve BMW plakaları...

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Zayi işleminde trafik şubeden verilmesi iyi olmuş. Yoksa aynı seriden plaka da çıkabilirdi

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüşvet vermek kanunen yasaktır. Ancak evrakların arasına bikaçyüz DOLAR sıkıştırın.. Memura da RR 555 plaka var mı diye sorun.. AA haricinde sıralı veya aynı harf rakam grubundan sırada ne varsa verir.. Ya da BJK 1903 filan olur.. DD 0001 olur, EE2222 olur... Ne istersen. Ama makbuz istemicen, rüşvetin belgesi mi olur???

BKZ: Mercedes ve BMW plakaları...
    öyle birşey kalmadı artık hocam. Bende geçen gün notere başvurdum plaka için, saçma bir plaka gelince emniyet müdürlüğüne gittim durumu anlattım; Eğer sana gelen plakanın haricinde bir plaka istiyosan bağış yapman lazım dediler. Onun içinde dekont görmek istiyolar. Yine o dekontla aldığın plakayı notere gidip bildiriyosun ve istediğin plakayı alıyosun.

Bu sistem yeni olduğu için bu şekilde işliyormuş. Eğer hala bağış rüşvetinin haricinde memurla aranda çözdüğün bir rüşvet sistemi varsa onu bilmiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)