Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

süpermoto uzun yol yapabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi günler herkesin motor alırken ki ikilemlerini bende yaşıyorum öncelikle amacım motor alıp uzun yola çıkmak ehliyetim a1 tecrübem 15.000 km ihtiyacım olan yeni bir motor ve kararsızım aklımda 3 motor var
    yamaha wr 125x;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-iyi-gitmesede-cok-iyi-durur-532189035/detay

yamaha mt 125;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-hatasiz-boyasiz-son-fiyattir-541206818/detay

ktm duke 125;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-absli-temiz-duke-125-533519502/detay

malum piyasada düzgün 125 lik motor yok benim kanımca uzun yol yapabilecek motorlar bunlar(125'lik motorlar için)şuan 1 adım önde olan yamaha wr 125x fiyat olarak biraz daha uygun km olarak da aynı şekilde extraları da hoşuma gitti ama süpermoto uzun yol yapar mı bu konu da da teredütlerim var yardımcı olursanız sevinirim. hayırlı günler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ehliyeti büyütüp 250cc güzel bir motor alın. Bu motorlar yorabilir sizi. Tabi gideceğiniz mesafe önemli ama şahsen ben şehir dışına çıkmam bunlar ile

ancak seneye a2 tipi ehliyet alabilirim uzun yol yapabileceğime inanıyorum yorulmak pekte umrumda değil, sanırım tutkudan dolayı. Cevabınız için teşekkür ederim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Erhan Gürkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak seneye a2 tipi ehliyet alabilirim uzun yol yapabileceğime inanıyorum yorulmak pekte umrumda değil, sanırım tutkudan dolayı. Cevabınız için teşekkür ederim.
    Gençlik hevesini çok iyi bilirim. Aynı yaşlarda 125cc Çinli motorla hergun 100km yapardım. Bu motorlar hayli hayli uzun yola gelir yeter ki sen sabırlı ol.
    Ktmleri satması zor oluyor MT 125 yakışır 😄

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlik hevesini çok iyi bilirim. Aynı yaşlarda 125cc Çinli motorla hergun 100km yapardım. Bu motorlar hayli hayli uzun yola gelir yeter ki sen sabırlı ol.
    Ktmleri satması zor oluyor MT 125 yakışır ��
    yorumunuzu sevdim oyumu ktmden yana değilde yamahadan yana kullanacağım evet ama extra olarak wr125x daha dolu ilanda, sizce hangisini tercih etmeliyim ?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    pevv
    Adamlar ybr 125 ile japonyaya gidiyor.
    her türlü yapılır. Bakımlı ise motor, sabrın varsa, her türlü gidilir.
    hepsiyle de gidersin. Gitmesini bilrsen.
    Bak. Konu'ya @inzell usta'da bakıyormuş. boxer'la kaç ülke gezdi bir sor bakalım.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pevv
    Adamlar ybr 125 ile japonyaya gidiyor.
    her türlü yapılır. Bakımlı ise motor, sabrın varsa, her türlü gidilir.
    hepsiyle de gidersin. Gitmesini bilrsen.
    Bak. Konu'ya @inzell usta'da bakıyormuş. boxer'la kaç ülke gezdi bir sor bakalım.
    benden yana sıkıntı yok bana kalsa bisikletle de yaparım yapmışlığım var fakat yukarıda verdiğim ilan linklerini inceleyerek bana bir öneride bulunun şuan aklım wr 125 de linkleri inceledikten sonra hangisini almalıyım bu konuda yorum yaparsanız çok sevinirim

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Her motorla uzun yol yapılır burada mesele uzun yolun sürülen motora göre daha çekilebilir, konforlu, güvenli ve rahat olup olmamasıdır. Yani, 50cc ile de 1300cc ile de uzun yol yapılır ama hangisi ile ne kadar o yol çekilir değişir.

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorla uzun yol yapılır burada mesele uzun yolun sürülen motora göre daha çekilebilir, konforlu, güvenli ve rahat olup olmamasıdır. Yani, 50cc ile de 1300cc ile de uzun yol yapılır ama hangisi ile ne kadar o yol çekilir değişir.
    her motor yol yapar evet bunu biliyorum fakat ben yukarda vermiş olduğum linklerde ki hangi motoru alsam hangisi benim için daha verimli olur bunu sormak istemiştim yoksa her motor uzun yol yapar bunu farkındayım

Ben olsam ktm tercih ederdim. Çok güzel ve keyifli motordur.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yüksek olduğu için biraz daha yorucu olur wr125. Tabi uzun yol yapılır. Ktm tavsiye ederim bende. Ayrı bi tork oluyor ktmlerde. Marka fanatikliği oldu bende ktm aldığımdan beri. Satmayı düşünmüyorum ama satarsam yine ktm alırım. :D tavsiye ederim o yüzden markayı. Ama işletme maliyeti tuzlu olur ktmnin. En pahalı parça bizde. Bulunmasıda zor. Ama kolay kolayda bozulmaz.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    yapilir hertürlü süpermoto ile uzun yol. konfor aramiyorsan hertürlü olur.

80-100 ile fiti fiti gezersin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar uzun yol?
    Wr r ile 700-800 km yol gelen arkadaşım oldu ama geldikten sonra 2 gün kendine gelmeye çalışmıştı

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yahu bisiklet ile yurt dışına gidip gelenler var, altında kendi kendine giden bir alet için sorulacak soru değil Konforu düşünmediğin sürece..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Mt-125 sahibiyim sorun varsa sor. ben oyumu mt den yana kullanırdım ama önşartlar var.

-boyunun min 175 veya 170 olması
    -eldeki fren ve gaz hissinin iyi olması(drift kullanan arkadaş istemsiz stoppie yaptı)
    -yakıtı 2,1lt den aşağıya çekemiyorum ben ki gayet sakin sürerim

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-125 sahibiyim sorun varsa sor. ben oyumu mt den yana kullanırdım ama önşartlar var.

-boyunun min 175 veya 170 olması
    -eldeki fren ve gaz hissinin iyi olması(drift kullanan arkadaş istemsiz stoppie yaptı)
    -yakıtı 2,1lt den aşağıya çekemiyorum ben ki gayet sakin sürerim
    2.1den aşağı çekememeyi söyleyerek nispet mi yapıyorsun :D :D

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.1den aşağı çekememeyi söyleyerek nispet mi yapıyorsun :D :D
    siz gibi leylek bacaklı sürmüyoruz beyefendi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

bir ekleme daha mt 125 alıcaksan ikarus sendromu erken gelebilir çünkü en ufak kaymayı bile hissediyorsun ön takım bu konuda harika virajlarda acayip zevkli 180kg (yolcu ben ve yüklerimiz) kastamonu oyrak geçidini 110km/h ile indim 125 lik için beklemesi zor şeyleri yapıyor mt
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    2.1 lite cok iyimis.. 690cc gerci benim makina ama 100 km'de 15 litrelerde..

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz gibi leylek bacaklı sürmüyoruz beyefendi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

bir ekleme daha mt 125 alıcaksan ikarus sendromu erken gelebilir çünkü en ufak kaymayı bile hissediyorsun ön takım bu konuda harika virajlarda acayip zevkli 180kg (yolcu ben ve yüklerimiz) kastamonu oyrak geçidini 110km/h ile indim 125 lik için beklemesi zor şeyleri yapıyor mt
    8 Nisanda düğünüm var inşallah. Haber vereyim buyur gel.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.1 lite cok iyimis.. 690cc gerci benim makina ama 100 km'de 15 litrelerde..
    Benim kamyon 13 yakıyor 100 kmde.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 Nisanda düğünüm var inşallah. Haber vereyim buyur gel.
    430 km var aramızda abi sen yazın sinop'a gel misafirim ol öyle ödeşelim

hayırlı olsun tekrardan abi yengeden çekinip motoru bırakma özler forum seni
    bursalıali bunu beğendi.
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler