Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci el motor alırken satış işlemleri ve sigorta

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shaggyxd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 Duke
    Herkese merhaba,
    Istanbul'da bulduğum bir motoru almak için satıcısıyla anlaştım. Satışı noterde yaptıktan sonra plaka değiştirmek istersem trafiğe çıkarmadan plakayı bastırmam gerekir mi? 34 plaka olduğu için sigorta konusundan korkuyorum ve değiştirmek istiyorum, ama aynı gün binip dönmem gerekiyor. Plakayı hemen bastırmam gerekiyorsa İstanbul'da bu işi ne kadar sürede halledebilirim?
    Ayrıca üstüme tescilli ilk araç olacak, 2016 model 250 Duke için sigorta tahminen ne kadar çıkar? Babamın üzerinde 20 yıldır araç tescili var, onun adına alsam önemli bir fark olur mu?
    Herkese iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sigortanın plakayla alakası yok artık , 78 plaka motorada 06 plaka motorada aynı ücreti ödedim.Kendi adına al aracı , yaş kaç bilmiyorum ama ortalama 400 civarı çıkar.
    Ha illa plaka değişcem dersen tam 1 gününü yer diye düşünüyorum. Plaka basan yerlerde aşırı sıra oluyor.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    üstüne tescilli ilk araç olacaksa 950 tl den aşağı trafik sigortası çıkmıyor haberin olsun,,sonraki yıllarda yarıya düşüyor

bence babanın üstüne al motoru

ayrıca artık trafik sigortasında artık il farketmiyor,,hepsi aynı

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ya arkadaş ne 950tl si ben 7 ay içinde 4.motosikletime geçen hafta sigorta yaptırdım üzerime hiçbir araç kayıtlı değildi ilk motosikletim 16plakalıydı 350 ödedim ikincisi 0 dı 34 plakalı 420 verdim 3. 34 plakalı 450 verdim son olarak sıfır aldım geçen hafta 430tl çıktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler