Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet ile 8 çizmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit.Bak şimdi

Biraz hızlan debriyaja basılı şekilde 8 çizmeye gir.Yavaşladıkça tatlı tatlı debriyajı salarak gaz ver.Bunu yapamıyorsan öğrenemediğin nokta 8 çizmek değil debriyaj-gaz ilişkisidir.
    Bunu yapma bence motosiklet diklesir.hangi hizda giriyorsan o hizda cik yarim debriyaj gir yarim debriyaj cik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KayaEmre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 gün önce a2 ehliyet sınavını geçtim bende , eğitim boyunca 8 i hep 2.vitesle alıyordum çünkü 1. viteste hep bi yığılma oluyordu debriyaj kullanmadıgım için o yüzden 2.vitese alıştım o şekilde sınavı da çok rahat geçtim. çalıştıgım motosiklet rtr 180 di biraz sıkıntılıydı gazında boşluk çok fazlaydı.
    Her motor farklı oluyor. Küçük motorlarda genelde 2. vites daha uygundur. Gazı kapatıp dairenin dışına yönelmeyi arka frenle engelleyerek, omuz üstü merkeze yüksek bakışla dönülür. Küçük motorlarda 1. viteste dönüş riskli olabilir. Dönene kimse bir şey demez tabi ki. Büyük motorlarda durum tam tersidir. 2. vitesin hızı 8 dönmek için biraz fazla gelebilir.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R
    İlk motor tecrübem, motosiklet kursunda olmuştu. A ehliyetim var, direkt A aldım yani.

Ben Nc750s'de geçtim, çok sıkıntılı, bakımsız bir motordu. Rölantisinde sorun vardı. Kendi tecrübelerimi yazayım hemen.

-Gözünüz daire içinde kalmalı. İlk başta 8'i hiç yapamazdım, parkurun diğer kısımlarını yapmayıp sadece bunu yaptım.

-Düşeceğim korkusu yaşamamanız lazım, ayak direkt olarak yere basıyor. Aşırı yatırmadığınız ve ön freni gereksiz kullanmadığınız sürece bu motorları düşüremezsiniz. Lastik tabanları oldukça geniş, ağırlık dengesi güzel motorlar bu ayarlardaki(Nc baya sorunlu geliyor bana şu anda misal tecrübe edindiğim için).

-Bol bol pratik yapacaksınız, sadece 8 çizin.

-Rölantide gitmek sorun oluyorsa yarım debriyaj hafif gazlaya gazlaya gidebilirsiniz ama accık daha zor, rölantide yapmak en rahatı. Mt07'lerde 2. viteste kolay diyorlar, bilemiyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)