Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Reis Onayladı. Artık en düşük ÖTV %45 değil!

Motovento
    REKLAM ALANI
    TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevinçten böyle zıplayısı geliyor insanın..

Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu 2017 başında olmamış mıydı?

https://www.ntv.com.tr/galeri/ekonom...jUyizrGV4sdi0Q

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    ABD vatandaşı sadece %1 veriyor araba alırken. Bizimkiler taşıtın fiyatını geçiyor. Motor ve arabaların üzerindeki vergiler açısından dünya rekoru sadece Türkiye'de. Bizim ne eksiğimiz var, ya da daha mı zenginiz ABD vatandaşından? Ayıp !

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 2017 başında olmamış mıydı?

https://www.ntv.com.tr/galeri/ekonom...jUyizrGV4sdi0Q
    1600cc araçlar da şöyle bir olay vardı.

Fiyatı 80 yada 90 bin olması lazım eğer geçmiyor ise %50 ötv, geçiyor ise %60 idi.

Şimdi düz 60 yapmışlar.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mercedes güncellemeyi yapmış.

http://fiyat.mercedes-benz.com.tr/a-serisi

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABD vatandaşı sadece %1 veriyor araba alırken. Bizimkiler taşıtın fiyatını geçiyor. Motor ve arabaların üzerindeki vergiler açısından dünya rekoru sadece Türkiye'de. Bizim ne eksiğimiz var, ya da daha mı zenginiz ABD vatandaşından? Ayıp !
    Bizi fukara amerigalılar ile bir mi tutuyorsun, avrupa amerika bizi kıskanıyor, almanlar da tesadüf eseri zengin oldu sonradan görmeler, biz bir alıyorsak para bok diyip bir de devletimize hediye edecek kadar zengin bir milletiz, göktaşı yok mu göktaşı
    pnongrata ve Osm@n bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben hep 10 liralık motor alıyorum hahaha alamayan düşünmsün yaza kadar bi 5 lira daha girer r25 fiyatına apaçiler gözleri yaşlı

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu fiyatlara bu taşıtları kimlere satacaklar merak ediyorum. ortadirek dediğimiz orta ekonomik sınıf yavaş yavaş poor side'a geçti bile.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    En kolayindan alman turistlerin birini ayartip evlenip Almanya'ya taşınmak istiyorum. Bazı şeyler artık haddini aşmaya başladı. Bu yaşımda dershaneye yazılıp üniversite sınavıyla bir yerlere gitmeye çalışacağım. Ülkemizi seviyoruz tamamda yetti artık. Elalemin 20-30 bine bindiği araçlara en az 300bin TL vererek biliyoruz. Benzin 6 lira. Cidden yetti vallahi yetti bardağı taşırdılar artık
    pnongrata ve Shrieker bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    xmax 250 fiyatı 27,590 tl (%8 ötv)
    yeni zam ile %14 lük bir atış var buna %18 kdv eklediğimizde %16,52 ediyor,
    çok kaba bir hesap ile 32.147 tl gibi bir rakam çıkıyor.

çok mu kaba oldu ?

ek: tl nin usd ve euro karşısındaki değer kaybı hesaba dahil edilmemiştir.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    250 cc ve altı ötv 3 katına çıkmış.

yetmez 13 katına çıksın, hatta nijeryalı zenciler satsın motosikletleri.
    frustrated bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun meclisten geçmiş, reis geri gönderir mi bilemiyorum.

VERGİ KANUNLARI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN

Kanun No. 7103

Kabul Tarihi: 21/3/2018
    Evet fakat sadece elektrikli araçları kapsıyor. Diğer dilimlerde bir değişiklik yok.

NOT: Otomobillerden bahsediyorum. Motosikletlerle ilgili kısmı göremedim. Birisi görüntüsünü eklerse sevinirim.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    tiksiniyorum artik hergun ayni suratlari ve ayni soylemleri duymaktan televizyonda. haber bile izlemiyorum artik. bir ulkenin basbakani cumhurbaskani gunde bilmem kac kere tv'ye mi cikar arkadas? namaz bile gunde 5 kez, bunlar gunde onlarca kez tv'ye cikiyor. zam, vergi, vatan hainligi,ohal, tecavuz, cinsel istismar,hirsizlik, adaletsizlik, feto. duydugum seyler sadece bunlar. yasam bumu yani? omur boyu bu rezillikleri mi dinleyecek bu millet? evet bunu dinleyecek cunku insanlar layik olduklari sekilde yonetilirler!
    ^adm^ ve Shrieker bunu beğendiler.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet fakat sadece elektrikli araçları kapsıyor. Diğer dilimlerde bir değişiklik yok.

NOT: Otomobillerden bahsediyorum. Motosikletlerle ilgili kısmı göremedim. Birisi görüntüsünü eklerse sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/cache...0&resolution=0
    Haklısınızdır umarım. Sıtmaya razıyım.
    Sayfa 38-39 bakacaksınız. Eski oranlara bakıyorsunuz.
    Otomobil %60'a sabitlendi, motosiklet %22-37 oldu.
    http://www.resmigazete.gov.tr/main.a...20180327m2.htm

NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Ne zaman uygulamaya geçer bu zamcıklar ?
    Ehliyeti almadan önce motor 🏍 alcam sanırım

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetmez ama EVET...

Motosikleti
    Duke 200
    İşin kötü yanı bu hükümet gidip yerine fidel castro fln gelse yine o ötvyi düşürmez. Hem millet hazır alışmış, ne diye gelen parayı kessin

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    arkadaşlar bazı arkadaşlar konuya balıklama atlayıp motosikletlerle ilgili sanmış fakat motosiklet ile ilgili yapılan güncelleme geri çekilmiş olup meclisin sayfasında eski hali kalmış durumdadır. Resmi gazetede yayınlanan yazıya göre motosikletlerle ilgili herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Resmi gazete

Arkadaşlar ötv ve kdv vergi oranlarına ilişkin 27 Mart 2018 tarihinde iki adet mükerrer Resmi Gazate yayınlanmıştır. Yukarıda belirtilen bilgileri paylaşan arkadaşlar kasıtlı veya herhangi bir kasıt olmaksızın yalnızca yayınlanan bir mükerrer Resmi Gazete'de yer alan vergi oranlarını dikkate almaktadır. Yukarıdaki mesajlarda da belirtildiği üzere 27 Mart 2018 tarihinde yayınlanan 27 Mart 2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Mükerrer Resmî Gazete'de 7103 sayılı "Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" yayınlanmıştır. Söz konusu kanun doğrultusunda motosikletlere ilişkin vergi oranları aşağıdaki tablo yer almaktadır.

https://imageshack.com/a/img924/7617/pe2Si0.png

Tabloda da belirtildiği üzere 7103 sayılı kanun ile ötv oranı 250 cc ve altı motosikletler için %22, 250 cc ve üstü motosiklet için %37 olarak belirlenmiştir. Bu noktaya kadar arkadaşların da ifade ettiği üzere ötv oranında 250 cc ve altı motosikletler için %14'lük bir vergi artışı gözükmektedir. Ancak 27 Mart 2018 tarihinde yayınlanan 27 Mart 2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Mükerrer Resmî Gazete'de "4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa Ekli (I), (II) ve (III) Sayılı Listelerde Yer Alan Mallarda Uygulanan Özel Tüketim Vergisi Tutarları ile Oranlarının Belirlenmesi ve Bazı Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar" yayınlanmıştır. Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararında yer alan motosikletlere ilişkin ötv oranları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

https://imageshack.com/a/img923/196/I6C0xV.png

Söz konusu tabloda görüldüğü üzere 250 cc altı ve üstü motosikletlere ilişkin herhangi bir ötv değişikliği gerçekleşmemiştir. Yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı, yukarıda ifade edilen kanundan daha sonra çıkarılmış olup bu nedenle söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı geçerli olacaktır. Lütfen bir konuyu araştırmaksızın peşin hükümle hukuki ve kanuni düzenlemelere yaklaşmayalım. Hakikati öğrendikten sonra eleştiri ve övgülerimizi gerçekleştirelim.

Sağlıcakla

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    eşeği bulan kenarıya çekilsin
    yilmazozkan ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)