Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

En güçlü 50cc hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih118 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rapid 50-cbr250-xmotion efi 250-rn 180-Kuba RX9...
    Merhaba arkadaşlar. Honda cbr 250 ve tgb 250lik scooterdan sonra ehliyet almamaya karar verdim. Çünkü süratle işim yok. İki motorlada 60ı geçmedim. Anladım ki 50cc bana yeter. Zaten izmir torbalıdayım bilen bilir her yer dümdüz.

Hali hazırda rmg moto gusto rapid 50cc motor var hanım kullanıyor 😁 250lik scooterıda satıcam ve kendime de 50cclik bi motor alıcam. Cub veya scooter fark etmez. Bazı 50cclikler cidden 80lik falan oluyor. Bizim tıfılda çok rahat 60 70 basıyor.

Ama bunların içinde en güçlüsü hangisi? Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400
    50 lik vitesli rx9 al cc sini ayarlat uçur gitsin.
    50 lik scooter diyosanda az önce sattığım kisbee yi tek geçerim bakma eski sahibi olduğum için değil bu 50 liklerle alakası olan herkes bilir kisbee yi ve sen er geç duyarsın.

50 liklerin nirnavası bence Vespanın bu sene ülkemize getirdiği primavera 50 fiyatı çok değil ama 16bin civarı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...45652845/detay

Bazi yerlerde 125 cc eski ramzey motoru var diyor,ama 100cc oldugu dogru sanirim.videolari var 90a rahat cikiyor.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...45652845/detay

Bazi yerlerde 125 cc eski ramzey motoru var diyor,ama 100cc oldugu dogru sanirim.videolari var 90a rahat cikiyor.
    Bu benimkinin yeni kasası 😁 Doğrudur valla bizdekide baya kaçıyor. Aynı marka almak istemem tekrar elimdeki olmasaydı direk alırdım ama 👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Rx9 çok ufak diyorlar ama bilemedim şimdi. 180cm 95 kiloyum gerçi scooterlarda ufak duruyor 😂 onun ccsini nerde ayarlatıcaz hiç bilmiyorum. Torbalıda bulamam heralde yapacak bi yer 😐

Motosikleti
    falcon flash 100
    kuba dragon 50 ye bir bakmanızı tavsiye ederim.
    Witcher bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Honda cbr 250 ve tgb 250lik scooterdan sonra ehliyet almamaya karar verdim. Çünkü süratle işim yok. İki motorlada 60ı geçmedim. Anladım ki 50cc bana yeter. Zaten izmir torbalıdayım bilen bilir her yer dümdüz.

Hali hazırda rmg moto gusto rapid 50cc motor var hanım kullanıyor 😁 250lik scooterıda satıcam ve kendime de 50cclik bi motor alıcam. Cub veya scooter fark etmez. Bazı 50cclikler cidden 80lik falan oluyor. Bizim tıfılda çok rahat 60 70 basıyor.

Ama bunların içinde en güçlüsü hangisi? Kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar 😊
    Pejo veya mobilet al ama evraklarında eksik olmasın

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pejo veya mobilet al ama evraklarında eksik olmasın
    ilk motorum mobyletti Allah düşmanıma vermesin kıldan nem kapar bozulur
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba dragon 50 ye bir bakmanızı tavsiye ederim.
    Baktım güzel motor ama tarzı pek bana uygun değil. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Şimdi 15 kmlik bi yol yaptım bizim rapid 50cc 70 basıyo en fazla tapa gaz 😁🤣

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 lik vitesli rx9 al cc sini ayarlat uçur gitsin.
    50 lik scooter diyosanda az önce sattığım kisbee yi tek geçerim bakma eski sahibi olduğum için değil bu 50 liklerle alakası olan herkes bilir kisbee yi ve sen er geç duyarsın.

50 liklerin nirnavası bence Vespanın bu sene ülkemize getirdiği primavera 50 fiyatı çok değil ama 16bin civarı
    Reis ne yaptin önfreni bile kampana olan Rx9´a yuksek hacimli silindir taktirip nasil durduracaksin,arkadaşi tehlikeye sardırma aman..

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Hafif eğim varken küba f50 ile 90-95 görüyorum, düz de iki kişi dahil 70 leri rahat çeviriyor. İlk fırsatta gps ile ölçüm yapacağım.
    (Not; bir seri 80cc gelmiş diyorlar, net bilgim yok)

Youtube vs anlamam, buraya yükledim videoyu, ilk gün hafif eğimli yol da çekmiştim.
    http://dosya.co/cq395fffl1tz/VID-201...A0003.mp4.html

Abi hızla işin yoksa yolda müsaitse 50 cc işini görür. Hem sigorta derdide yok. Ama istanbulda yetmiyo ben cc yukseltcem benim dragonun.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    50cc lerin hemen hemen hepsi aynı güçtedirler. Karbüratörlü hava soğutmalı motorları olur. 250 cc'ye bindiyseniz 60km falan çok rahat hızlardır. 50cc'de 60 demek sürekli açık gazla gitmeniz demek bunu hatırlatayım yani hop gaz açtım 50-60 gidiyorum durumu yok. Bence bir 50cc deneyin sonra alın. Öğrenme aşamasında süper bir araç 50cc'ler ancak şahsi fikrim 1 sene sonra trafiğe çıkmak istiyorsunuz ve ülkemizde trafik kurallarının çok sallanmamasından dolayı trafikte zorluk çekersiniz. Yok arkadaş ben markete, sağa sola, maksimum 5 km içerisinde git gelde kullanacağım, yürümekten iyidir diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.Ancak dediğim gibi yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, öğrenmek için aldım. Gerçekten iyi öğreniyorsunuz ama azcık akan trafiğe gelen bir araç değil.

Motosikleti
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc lerin hemen hemen hepsi aynı güçtedirler. Karbüratörlü hava soğutmalı motorları olur. 250 cc'ye bindiyseniz 60km falan çok rahat hızlardır. 50cc'de 60 demek sürekli açık gazla gitmeniz demek bunu hatırlatayım yani hop gaz açtım 50-60 gidiyorum durumu yok. Bence bir 50cc deneyin sonra alın. Öğrenme aşamasında süper bir araç 50cc'ler ancak şahsi fikrim 1 sene sonra trafiğe çıkmak istiyorsunuz ve ülkemizde trafik kurallarının çok sallanmamasından dolayı trafikte zorluk çekersiniz. Yok arkadaş ben markete, sağa sola, maksimum 5 km içerisinde git gelde kullanacağım, yürümekten iyidir diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.Ancak dediğim gibi yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, öğrenmek için aldım. Gerçekten iyi öğreniyorsunuz ama azcık akan trafiğe gelen bir araç değil.
    Bende var zaten bi tane 50cc rapid 50 moto gusto. Dün kemalpaşa yolunda bi 15 dakka gittim baya güzeldi 😁 bilen bilir kamyonları tırları eksik olmaz o yolun. Azcık daha kalıplı bi 50cc scooter olsa daha iyi olacak yada cub mı baksam diyorum. Bunu hanım kullanıyor zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hızla işin yoksa yolda müsaitse 50 cc işini görür. Hem sigorta derdide yok. Ama istanbulda yetmiyo ben cc yukseltcem benim dragonun.
    Aynen öyle. Şerefsizler tam sınırında koymuşlar kuralı 😁 Azcık daha kalıplı ve 80 basan motor olsa bi daha değiştirmem yeter bana.

Motosikleti
    Kymco People S 50/ Lx50/PiaggioZip 2-/Bajaj Chetak
    Abi bazi modeller normalde oldugu cc der n daha asagi yaziyor ruhsatta yani ornek vermek gerekirse benim bajaj chetak ta 59 mu 69 mu ne yaziyordu ama orjinalde zaten oyle bir opsyonu yok ki ve 150cc di , ve ibre 120 idi ve sonuna kadar geliyordu kadran 2 kisi ile (iki zamanli idi) , demem o ki 50 cc yazip daha fazla olanida vardir ki dedigin 80km hizlari yaparsin rahatca

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Özgür.Y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bazi modeller normalde oldugu cc der n daha asagi yaziyor ruhsatta yani ornek vermek gerekirse benim bajaj chetak ta 59 mu 69 mu ne yaziyordu ama orjinalde zaten oyle bir opsyonu yok ki ve 150cc di , ve ibre 120 idi ve sonuna kadar geliyordu kadran 2 kisi ile (iki zamanli idi) , demem o ki 50 cc yazip daha fazla olanida vardir ki dedigin 80km hizlari yaparsin rahatca
    İki zamanlı farklı bi Dünya. Diğerleriyle kıyas edilmez bence. Gilera 180lik var 2 zamanlı. Utanmasa racinge kafa tutacak. :D

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 cc scooterlarda başı çeken 3 model var;

Peugeot Kisbee
    Daelim Beagle
    Sym Orbit

Ben de çok araştırdım ve aralarında en iyisi Peugoet Kisbee deniyor. Bakalım kısmet belki ben de 1 tane kahverengisinden alabilirim

Motosikleti
    Alıntı Emre ERTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc scooterlarda başı çeken 3 model var;

Peugeot Kisbee
    Daelim Beagle
    Sym Orbit

Ben de çok araştırdım ve aralarında en iyisi Peugoet Kisbee deniyor. Bakalım kısmet belki ben de 1 tane kahverengisinden alabilirim
    Benim için marka model çok önemli değil. Biraz daha kalıplı güçlü bi 50cc çıktı mı onu merak ettim. Bazı modellerin ccleri 50 ama gerçekte daha yüksek vs deniyor onu merak ettim. Ben 95 kiloyum benim 50cclik rapid 70km basıyor mesela belki daha iyisi vardır diye öğrenmek istiyorum 😊

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://https://www.youtube.com/channel/UC7lwwjyiTGKoONzx5ommL4g

Bu kanalda bi abimiz Kisbee sahibi ve motorun hemen herşeyiyle alakalı videosu var.
    Hız olarak yasal sınır 50 km/sa ancak serviste CDI ünitesinden kablo iptali ile 80 km hıza ulaşıyor, yakıtı 2.2 lt/100 km, bagaj hacmi, teknik özellik vs. her türlü bilgiye bu linkten ulaşabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Boyut olarak da aşağı yukarı hepsi aynı ama Kisbee nin boyutundan da memnun olduklarını söylüyorlar.
    Ben de yakın zamanda bayilerine gidip oturuş pozisyonunu filan incelemeyi düşünüyorum açıkçası.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kuba Rx9. Orijinal hava filtresini iptal edip açık hava filtresi tak yağını bakımlarını yap devam..

Motosikleti
    Alıntı Emre ERTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://https://www.youtube.com/channel/UC7lwwjyiTGKoONzx5ommL4g

Bu kanalda bi abimiz Kisbee sahibi ve motorun hemen herşeyiyle alakalı videosu var.
    Hız olarak yasal sınır 50 km/sa ancak serviste CDI ünitesinden kablo iptali ile 80 km hıza ulaşıyor, yakıtı 2.2 lt/100 km, bagaj hacmi, teknik özellik vs. her türlü bilgiye bu linkten ulaşabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Boyut olarak da aşağı yukarı hepsi aynı ama Kisbee nin boyutundan da memnun olduklarını söylüyorlar.
    Ben de yakın zamanda bayilerine gidip oturuş pozisyonunu filan incelemeyi düşünüyorum açıkçası.
    İzledim videoyu yorumlarıda okudum. Kronik marş dinamosu ve karbüratör sıkıntısı var diyorlar kisbeede. Zaten 70 basıyo en fazla benimkide öyle.
    Cubları araştırıyorum şimdi de😁

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)