Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

En güçlü 50cc hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco People S 50/ Lx50/PiaggioZip 2-/Bajaj Chetak
    Runner lar fena , evet abi 2zamanlinin yeri ayri ben esimle beraber gurcistan ermenistan artvjn fln tur ypmistim 2016temmuzda dag tas orman asfalt demedi 1991model bajaj chetak hemde hiz hep ibrenin sonunda sayiyordu kadran ... Benim merak ettigim bir konu var normalde orta vr buyuk hacimlerde cin mali motorlardan kaciniyoruz ya , 50cc de cok alternatif yok diye mi tavsiyeler cinlilerden de olabiliyor (fiyatlar malum tabi ama mesela vespa gordum dun iki tane beyaz 50 cc cok iyiydiler sifirlar daha ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kisbee kullanıyorum İzmir de hızla işin yoksa al kafan rahat binersin ki torbalı ova dümdüz yer zaten rahat rahat binersin hiç düşünmene gerek yok hocam

semih118 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rapid 50-cbr250-xmotion efi 250-rn 180-Kuba RX9...
    O vespalar 16 17 bin lira ama 😁

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki zamanlı farklı bi Dünya. Diğerleriyle kıyas edilmez bence. Gilera 180lik var 2 zamanlı. Utanmasa racinge kafa tutacak. :D
    Aprilia rs 250 80 küsür hp 2 zamanlı hep olsun istemişimdir 600 cc lere kafa tutuyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Artık Yok...
    piyasada 3 sınıf 50c.c var

Kaliteli prestijli Vespa Primavera 50 .. Değermi 17 bin tl vermeye ben 50c.c ye istediği kadar kaliteli olsun hayatta o parayı vermem..

aynı kalitede birebir vespa kalitesinde vespa kopyası stmax ler var bravo 50 c.c falan onlarda hiç ucuz değil 50 c.c ye göre 7-8 bin tl ama ucuza prestij yapıyım diyorsan olabilir..

Bunların dışında zaten kalitesi belli scooterlar

Peugeot Kisbee
    Daelim Beagle
    Sym Orbit
    honda today
    bulunabilirse Kymco Agility 50c.c

şimdi piyasada satılan 3-4 bin tl arası çinliler içinde benim beğendiğim

Küba trendy
    Küba twister (honda today benzeri)
    motoran allegro

diğerlerini kasalarını şekillerini ben şahsen beğenmiyorum. zaten hepsinde aynı motor var sadece kasaları farklı.

80c.c ye yükseltilebiliniyor deniyor ama avrupada 100c.c ye kadar çıkartılıyor .. 80c.c ye yükseltilmesinin büyük nedeni zaten bu markaların çoğunun bu modellerin 80c.c liğinide satmaları yani ellerinde bolcana hazır yedek parça olmasından ötürü direk 80c.c ye yükseltelim diyorlar..

FreeShah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Bu konuyu ben de merak ediyordum. İstanbul için bakıyorum. Hızı geçtim ama her yer yokuş.

HERKESE MERHABA ÖNCELİKLE 1.5 2 AY ÖNCE FALAN STMAX MİLAN50 CC Bİ SCOOTER ALDIM MOTOSİKLET 87 KG VE BEN 92 KGYİM HÂLİYLE BENİ TAŞIRKEN ZORLANIYORDU BİRAZ 2 3 GÜN GEÇTİKTEN SONRA ALDIĞIM YERE GİDİP DÜZ YOLDA 40 45 YAPIYOR DİYE ŞİKAYETTE BULUNURKEN FABRİKA ÇIKIŞINDA OLAN LİMİTÖR KABLOSUNU ÇIKARDILAR ŞİMDİ DÜZ YOLDA DİP GAZ 65 70 GİDİYORUM AYRICA 1 KERE UZUN YOL YAPTIM İSTANBULDAN KOCAELİNE GİTTİM YAKLAŞIK 118 120 KM CİVARI (KAPIÖNÜNDEN KAPIÖNÜNE) 3 SAAT GİBİ Bİ ZAMANDA GİTTİM EĞLENCELİ OLDU AMA HER 45 DK DA Bİ MOTORU DİNLENDİRDİM DİLOVASI YOKUŞ AŞAĞI 100 CİVARI YAPTI (KADRAN 80) GAYET MEMNUNUM MOTORUMDAN
    ŞUAN 1960 KMDE 2000 KM BAKIMI GELDİ BU BAKIMDA BİRAZ DAHA GÜÇLENDİRİLECEK İRİDYUM BUJİ VS TAKILACAK DENİLDİ AYRICA MOTOR BEYNİ TAKILACAKMIŞ PERFORMANS İÇİN

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ozguruysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE MERHABA ÖNCELİKLE 1.5 2 AY ÖNCE FALAN STMAX MİLAN50 CC Bİ SCOOTER ALDIM MOTOSİKLET 87 KG VE BEN 92 KGYİM HÂLİYLE BENİ TAŞIRKEN ZORLANIYORDU BİRAZ 2 3 GÜN GEÇTİKTEN SONRA ALDIĞIM YERE GİDİP DÜZ YOLDA 40 45 YAPIYOR DİYE ŞİKAYETTE BULUNURKEN FABRİKA ÇIKIŞINDA OLAN LİMİTÖR KABLOSUNU ÇIKARDILAR ŞİMDİ DÜZ YOLDA DİP GAZ 65 70 GİDİYORUM AYRICA 1 KERE UZUN YOL YAPTIM İSTANBULDAN KOCAELİNE GİTTİM YAKLAŞIK 118 120 KM CİVARI (KAPIÖNÜNDEN KAPIÖNÜNE) 3 SAAT GİBİ Bİ ZAMANDA GİTTİM EĞLENCELİ OLDU AMA HER 45 DK DA Bİ MOTORU DİNLENDİRDİM DİLOVASI YOKUŞ AŞAĞI 100 CİVARI YAPTI (KADRAN 80) GAYET MEMNUNUM MOTORUMDAN
    ŞUAN 1960 KMDE 2000 KM BAKIMI GELDİ BU BAKIMDA BİRAZ DAHA GÜÇLENDİRİLECEK İRİDYUM BUJİ VS TAKILACAK DENİLDİ AYRICA MOTOR BEYNİ TAKILACAKMIŞ PERFORMANS İÇİN
    bu kadar niye uğraşıyorsunki onda qmb139 motor vardır onda piston değiştir hacmi rahatlar biraz 100c.c motor seviyesi kadar çıkabilir hacim rahatlığı.. birde şu var motor 100c.c olur deniyor piyasada genelde motor 100c.c olmaz gene 50c.c dir sadece hacmi rahatlar..
    hacim yükseltmek çok ayrı bir şey..

o işe girilirse motorun pek çok aktarma organı ve yürüyenine kadar değiştirmek gerekir..

limitörü devreden çıkarmanda sağlıklı bir şey değil motorun ömründen yiyorsun aslında .. o limitörü zaten motoru korumak için koyuyorlar motora zarar gelmesin diye top limitlerde..

burda gy6 motorlar için performans setleri var bakabilirsin.
    https://gy6store.com/QMB139-HIGH-PERFORMANCE-PARTS_c10.htm?page=all

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Arkadaş kisbee aldı izmirden. Belkahve rampasını 35 km hızın altında çıkmadı (110 kgden fazlayımdır)motosiklet. Güçlü model arıyorsan bu var fiyat 7200 dü aldığında senin işini görür. Beyin mi hız kesici mi ne var 50 km hıza gelince motosiklet bi duraksıyor düz yolda. Onu söktürürsen 80 km görür diyorlar (göstergedeki hız gps değil)oda senin işini haliyle görür.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    Beyler RX9 almayı düşünüyorum. 50cc olduğu için performansını sormuyorum. + ve - yönleri nelerdir. Boyum 1.85 altımda küçük kalır mı.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    keşke türkiye'de olsa. gilera runner 50 cc kiralamıştım kotor'da. biri 75 diğeri 80 iki kişiyi taşımıştı virajlı yokuşlu yollarda

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Sakın RX9 alayım deme. Bu kadar reklamdan sonra gidip test sürüşü yaptım.
    Kalite yerlerde sürünüyor bu kadar adi bir motosiklet olamaz.
    Sinyal, far ve korna gibi düğmeler en adisinden. piyasada arasanız daha kötüsünü bulup alamazsınız.Nerden bulup takmuşlarsa.
    Vites rotarry vitese benziyor (CUB mororlarda olan) devemlı aşağıya büyüyor 1-2-3-4, yukarı küçülüyor. Boş lam basını yakmayı beceremedim.

Aynı markanın dragon 50 modelinide test ettim kalitesi az daha yüksek. Vitesler normal 1 aşağı 2-3-4 yukarı . vites ve devir göstergesi var.
    İlla ucuz birşey alacaksanız Rx9 yerine Dragon 50 alın derim.Aynı markanın Trendy 50 scooterinada bir bakın.
    Witcher bunu beğendi.

Yuki casper50 modeline bakmanızı tavsiye ederim kablo iptali ile bayağı gücü artıyormuş,motor da çok şekil duruyor.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Ben Peugeot kisbee tavsiye ediyorum. Rx modeli bir arkadaşımda var. 6 ay oldu alalı. Her yeri paslandı ve en önemlisi fren performansı hiç ama hiç iyi değil. Kullanımı da güzel değil haberini olsun. Ben kullandım. Bilmediğim motora yorum yapmam. İki zamanlılar da güzel ama hem eskidiler hem yakıt fazla yakar. Ayrıca yağ haznesini sürekli kontrol etmezseniz hemen kitler. Ben 2 zamanlı Piaggio typhoon kullandım bir yıl. Mükemmel bir motosikletti. Macimum hız 90 ama hemen 90 ayak marş dişlisi sıyırmaya başlayınca sattım.

İyi sürüşler

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben başka konuda yazmışdım bu 50c.c lik scooterlar hakkında ne alırsanız alın önceliğiniz 12 inç jant olsun 120-130 lastik genişliği olsun.. 10 inç 3-5 lastik riskdir tehlike yaratır..

en azından 12 inç janta 120 lik 130 luk kış lastiği attınızmı yaz kış yağmur çamurda güzel yol tutar. ikinci önceliğinizde en azından ön frenler disk olsun.. gerisi size kalmış..

Arkadaşlar merhaba,

B08 den sonra en güçlü 50cc motor olarak aşağıda belirttiğim modellerden hangisini tercih etmeli. Orginal değerlerini bilen varsa yazabilir.

Arora Vesta 50
    Yuki Picasso 50
    Motolux Rossi 50

desteğinizi rica ederim.

selam arkadaşlar. b ehliyetinden dolayı 50 cc scooter almayı düşünüyorum. Bu modellerden tavsiye edeceğiniz var mı. . kuba trendy- twister / motoran allegro /Mondial Revival/ Sym Orbit / Daelim Beagle / Yuki...

Motosikleti
    Artık Yok...
    artık hepsi 50cc yolluyor ben olsam en büyük kasa hangisiyse onu alırdım..

en büyük kasalarda stmax bravo,milano modelleri. yuki enzo , revolt rs5 ..

EmreArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 2023
    Alıntı semih118 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzledim videoyu yorumlarıda okudum. Kronik marş dinamosu ve karbüratör sıkıntısı var diyorlar kisbeede. Zaten 70 basıyo en fazla benimkide öyle.
    Cubları araştırıyorum şimdi de😁
    Ben yuki gusto aldim 1 sene arastirip 3.500 tl ye almistim suanda 1000km yi gevti daha yeni o paraya alinabilecek bence en guclu 50cc hocam sen muhtemelen almissindir ama ben yinede kullanici olarak soyleyeyim hafif egimde tek kisi 110km iki kisi 115km gordu motor dik tlrampa asagi 120km goruyor tabi bu gostergenin soyledigi rampa yukari tek kisi 3.vitesin altina hic dusmedim yakit konusu zaten tartismasiz 20 tl benzinle butun Bursayi gezdim

Motosikleti
    MT-07
    Bu konu halen devam ediyor?

Hangisi daha ağır? 50kg pamuk mu? 50kg Demir mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)