Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mini Doğu Avrupa Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar bu yaz 6 günlük mini bir tur yapmayı düşünüyorum. daha önce bu tarz gezi yapanlardan bu ülkelere gidenlerden fikir almak istedim. Vize işlemleri, ülkelerde karşılaşabileceğim olumsuzluklar vs vs

Kafamdaki plan söyle

1.Gün Kavala
    2.Gün Selanik
    3.Gün Tiran
    4.Gün Üsküp
    5.Gün Sofya
    6.Gün Edirne

Müasit yer bulabildiğim yerlerde çadırda bulamdığım yerlerde otelde konaklamayı palnlıyorum. Görüşlerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    tiran yerine makedonya da ohrid e gecmeni öneririm..
    onun dısında muhtemelen en az 10 günlük bir tur yapmalısın keyfini cıkartmak icin...

vize icin shengen e ihtiyacın var bu geziyi yapmak icin ve coklu girişli cıkıslı olması lazım...

daha farklı bir bilgi istiyorsan yazabilirsin...

bir de zamanın varsa madem bulgaristana giriyorsun ilk duragın varna olsun.. oradan sofyaya gecmek daha mantıklı..

Motosikleti
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun dısında muhtemelen en az 10 günlük bir tur yapmalısın keyfini cıkartmak icin...

vize icin shengen e ihtiyacın var bu geziyi yapmak icin ve coklu girişli cıkıslı olması lazım...

bir de zamanın varsa madem bulgaristana giriyorsun ilk duragın varna olsun.. oradan sofyaya gecmek daha mantıklı..
    yolu çok uzatmak istemiyorum varna çok uzatıyor yolu.. uhrid zaten var ama konaklamayı düşmedim değerlendireceğim.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Shengen vizesini nasıl alıyoruz ?

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Edirneden Gel Al Beni Usta 😄😄

Motosikleti
    Alıntı Slayer5810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirneden Gel Al Beni Usta ����
    olur alırım..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Bulgaristana girme kardeşim, pek tekin değil oralar :D

Motosikleti
    Kymco People S 50/ Lx50/PiaggioZip 2-/Bajaj Chetak
    Bulgaristan , yunanistan var isin icinde bu da demek oluyor ki multi (cok girisli) schengen vizesi lazim , ayrica sofya-tirana buralarda soyulmaya karsi uyanik ol ustelik tirana da soyulursan üzülürsün cunku degecek bir sehir degil uskup un yanisira, ohrid icin de yazan arkadaslar hakli, gormelisin , ama uskupte Matka adinda baraj gölu var kanyonun arasind , su alti magaralari var bence muhakkak gör derim , vaktin olacaksa selanik tabi guzel ama atinaya da gitmeni oneririm hayirli yolculuklar ..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yunanistan schengen vizesi al. Giriş çıkışı Yunanistan üzerinden yap. Bulgaristan'da konaklayacaksan Bulgaristan vizesi gerekiyor. Uğraştırırlar schengen vizesi olanlardan transit vizesi sorarlar bir de Sofya'da görecek gezecek bir şey yok. Bulgaristan'ı rotadan tamamen çıkarmanı tavsiye ederim. Onun yerine Atina'ya uzanabilirsin. Yalnız vize başvurusunda otel rezervazyonu şartı var. Çadırda kalacağım dersen red yersin. Booking.com'dan ücretsiz rezervasyon yap öyle başvur sonra iptal eder gidersin. Aynı şekilde diğer kalacağın ülkelerden de otel rezervasyonu yap multi girişli vize versinler. İlk defa schengen alacaksan sadece seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde vermeleri muhtemel. 1 aylık verirlerse şaşırma.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan schengen vizesi al. Giriş çıkışı Yunanistan üzerinden yap. Bulgaristan'da konaklayacaksan Bulgaristan vizesi gerekiyor. Uğraştırırlar schengen vizesi olanlardan transit vizesi sorarlar bir de Sofya'da görecek gezecek bir şey yok. Bulgaristan'ı rotadan tamamen çıkarmanı tavsiye ederim. Onun yerine Atina'ya uzanabilirsin. Yalnız vize başvurusunda otel rezervazyonu şartı var. Çadırda kalacağım dersen red yersin. Booking.com'dan ücretsiz rezervasyon yap öyle başvur sonra iptal eder gidersin. Aynı şekilde diğer kalacağın ülkelerden de otel rezervasyonu yap multi girişli vize versinler. İlk defa schengen alacaksan sadece seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde vermeleri muhtemel. 1 aylık verirlerse şaşırma.
    Merhaba hocam o kesimlerde nereleri önerirsiniz ?
    Benim Sırbistan planım var ne önerirsiniz ?

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gectigimiz sene 27 gunluk yunanistan - italya - balkanlar turu yapıp ulkeye dondum.. dediginiz gibi genel bir alıskanlık oldugu icin evrak teslim ederken otel rezarvasyonu soruyor evrakları teslim alan aracı kurum.. ama detaylı bir rapor hazırlayıp (kalmayı dusundugum camping alanları ve gun sayısı vs) herhangi bir otel rezarvasyonum olmadan vizemi 30 günlük multi giriş cıkıslı shengen imi italya dan almıstım...

ama bunun dısında herhangi bir evrak eksigim yoktu.. genel olarak konsoloslugun baktıgı bu adam gercekten gezgin mi yoksa ulkelerinde bir sıkıntı cıkartır mı? gezgin oldugunuzu inandırırsanız dunyanın her ulkesinden vize almak cok kolaydır...

vize konusunda cok efsaneler donuyor ortalıkta ama cogu yanlış bilgi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

hangi ulke den almak istiyorsanız google dan arastırıp aracı kurumunun sitesini girip istenen belgeleri ogrenin onları tamamlayıp ondan sonra gidin bas vurun.. zor bir işlem degil..

bu işleri sizler icin yapan sirketlerde var... ama en önemlisi bankada nakit belli bir miktarın üstü (10 bin lira civarı) ve üstünüze ev araba vs var ise vize almanız daha kolaylasıyor.. onun dısındaki ıvır zıvır evraklar...

Motosikleti
    Arkadaşlar araştırmalarım sonucu Bulgaristan’ı rotadan çıkarmayı düşünüyorum. Arnavutluğu da duruma göre konaklama yapmadan günü birlik gezebilirim...

Hayırlı yolculukların olsun, bence de Bulgaristan'ı çıkarırsanız iyi edersiniz. Pek tekin bir yer değilmiş.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam o kesimlerde nereleri önerirsiniz ?
    Benim Sırbistan planım var ne önerirsiniz ?
    Hocam ben böyle bir gezi yapmadım sadece Bulgaristan ve Kosova'ya iş için gitmiştim. Ama benzer rotalara giden çok kişi var. İnternette blog sayfalarını bulabilirsiniz. Aslında benim de motosiklet ile birkaç günlük Yunanistan Selanik planım vardı ama fırsat olmadı ve schengenimin süresi doldu. Bir ihtimal bu sonbahar olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)