Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

ve beklenen son Benzin yarın 6 lira oluyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok ilginctir, 10 yila yakindir buradayim, benzin 3 olunca da mesajlar boyleydi, 4 olunca da, 5ken de, simdi 6 olunca da.

Demek ki onumuzdeki 5 ay icinde 20 lira olsa gene ayni seyleri konusacagiz. Bu devirde hakkaten hukumet mensubu olmak varmis lan. Kek kekebildigin kadar hepsi yanina kar.

Bir de bu isin madurlari hala sakalar yapmiyor mu, iste bu devranin hep boyle devam edeceginin gostergesi. Gulmece yani butun bunlar

Tecavuz edildigiyle eglenen cok nadir toplumlardaniz vesselam.
    EmirŞengezer ve snappy x bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Zamı devlet yapmıyor arkadaşlar otomatik kendi oluyormuş

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Dün yine sanayiye işim düştü. İşçi olarak çalışan bir tanıdıkla rastlaştık ve ayak üstü konuştuk.
    Ben doların ve euronun yüksekliğinden, benzinin fiyatından dert yanınca laf çok sevdiği siyasilere gidiyor diye atıldı bu; "Bak bunlar hep geçici, yakında süper güç olacağız, bunlar gavurların son çabaları" dedi. Çok şaşırdım. Ama merak edip sordum "Peki nasıl olacak süper güç olma işi?" diye. Benim bilmediğim bir şeyi mi biliyordu yoksa?

Tahmin ettiğim tarzda bir cevap geldi; "Hükümetin çok gizli projeleri var, amerikada bile olmayan silahlar üretiyoruz, gör bak bütün batı batacak, biz süper güç olacağız..."
    Gerçekten insanlar kendilerini zorlayınca çok garip şeylere inanabiliyormuş.
    Hiç üstelemedim, belli ki o konuda ne anlatsam boşuna olacak. Konuyu değiştirdim ve sordum: "Senin çin malı eski bi skuter vardı, ne ara değiştirecen şu külüstürü?" dedim. "Maddi krizdeyim, bu sene zor" dedi.
    Başka hiçbir şey söylemedim. Söylenecek bir şeyin olmadığı noktadaydım çünkü...

Benzin 10TL de olsa aynı kesim aynı şeyleri söylemeye devam edecek, bizde burada yaptığımız geyikle kalacağız maalesef.
    _chaotic_, The Dude, gitaristgkn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Anlatmaya gerek yok.

EmirŞengezer, SuleymanE ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok ilginctir, 10 yila yakindir buradayim, benzin 3 olunca da mesajlar boyleydi, 4 olunca da, 5ken de, simdi 6 olunca da.

Demek ki onumuzdeki 5 ay icinde 20 lira olsa gene ayni seyleri konusacagiz. Bu devirde hakkaten hukumet mensubu olmak varmis lan. Kek kekebildigin kadar hepsi yanina kar.

Bir de bu isin madurlari hala sakalar yapmiyor mu, iste bu devranin hep boyle devam edeceginin gostergesi. Gulmece yani butun bunlar

Tecavuz edildigiyle eglenen cok nadir toplumlardaniz vesselam.
    hiciv yahut taşlama.
    baskı altındaki kitlenin baskıya verdiği tepkilerden en göze çarpanlarındandır.
    zeka belirtisidir. (tabi ki her zaman değil)
    zaman zaman eleştirinin ötesinde hakarete gider,

"köle efendisinin karşısında saygıyla eğilir sessizce osurur."
    (afrika atasözü, afrika dediğin bir garip kıta el bilir alem bilir)

görüleceği üzere topluma değil insan özgü bir davranış biçimidir.
    bu sanata toplumun her kesiminde rastlamak mümkündür.

kendi toplumumuzda bu kadar gelişmiş olmasının sebebi ise yığınların statükoculuğu, kaypaklığı, korkaklığı, ne olursa olsun yaşama isteğidir.
    durumun kötü yönde evrilmesi önemli değildir,
    önemli olan yaşamlarının bir şekilde devam etmesidir.

"Onlar ki uyup hainin iğvasına
    sancakları elden yere düşürürler
    ve düşmanı meydanda koyup
    kaçarlar evlerine
    ve onlar ki bir nice mürtede hançer üşürürler "

bir de 1000 yıllık teba kültürünü de eklersek neden böyle olduğunu daha rahat anlarız.
    kula kulluk etmekte beis görmezler.
    ayrıca toplumun bir kısmı durumu kabul etmez,
    sayısız isyan filizlenmiştir bu memlekette, (her görüşten)

çoğunluk.
    çoğulculuk,
    tolerans ...

anadoluda çoğulculuk ve tolerans

bu kitabı öneririm,
    yalın dili ve güçlü anlatımı ile bu konuda ufuk açıcıdır.
    (onur bilge Kula'ya not; hocam denk gelemedik ama sizinle tanışmak büyük zevkti, selamlar)
    (olur da google da çıkar bu mesaj bir yerlerde görür)

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yine sanayiye işim düştü. İşçi olarak çalışan bir tanıdıkla rastlaştık ve ayak üstü konuştuk.
    Ben doların ve euronun yüksekliğinden, benzinin fiyatından dert yanınca laf çok sevdiği siyasilere gidiyor diye atıldı bu; "Bak bunlar hep geçici, yakında süper güç olacağız, bunlar gavurların son çabaları" dedi. Çok şaşırdım. Ama merak edip sordum "Peki nasıl olacak süper güç olma işi?" diye. Benim bilmediğim bir şeyi mi biliyordu yoksa?

Tahmin ettiğim tarzda bir cevap geldi; "Hükümetin çok gizli projeleri var, amerikada bile olmayan silahlar üretiyoruz, gör bak bütün batı batacak, biz süper güç olacağız..."
    Hiç üstelemedim, belli ki o konuda ne anlatsam boşuna olacak. Konuyu değiştirdim ve sordum: "Senin çin malı eski bi skuter vardı, ne ara değiştirecen şu külüstürü?" dedim. "Maddi krizdeyim, bu sene zor" dedi.
    Başka hiçbir şey söylemedim. Söylenecek bir şeyin olmadığı noktadaydım çünkü...

Benzin 10TL de olsa aynı kesim aynı şeyleri söylemeye devam edecek, bizde burada yaptığımız geyikle kalacağız maalesef.
    Lütfen bana bu hikayeyi uydurduğunu söylermisin, umutsuz yaşamak istemiyorum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların çoğunluğu böyleyse eninde sonunda eski Libya, Pakistan tarzı bir ülke olmamız kaçınılmaz.

Çünkü A olmasa B kullanır bu durumu şahsi çıkarı için. Saltanat ortada bekliyor, biri gelip alsın diye. Bu insanlar öyle veya böyle kendi diktatörünü bir şekilde bulur yetiştirir. Çünkü bu ortam için stabil çözüm o.

Niye böyle oldu?

Şahsen önemli bir faktörün bağnaz "milli eğitim" olduğunu düşünüyorum. Çünkü son 10 senede yetişmedi bu insanlar. Aşırı milliyetçilik ve devletçilik vurgusu, sıfır sorgulama, sıfır tartışma... Eğitim değil, kalıba sokma, beyin yıkama resmen.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Eğitim evet,ama geldiği yere bakar mısınız ? Osmanlı da eğitim düzeyi %1 falan. Yani sıfırdan başlamış ve bir şeyler yapılmaya çalışılmış, en azından yarı yarıya da başarı sağlanmış. Ancak dere geçerken şöför değişince olay karşı devrimcilerin yönüne dönmüş ve kaçınılmaz geri gidiş.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uydurma olamaz. AKP 'nin kemikleşmiş o veren kadrosu bunların boş olduğunu düşünüyor. Ona sorarsan 90'lı yıllarda da benzin sürekli zamlanıyor, dolar sürekli fırlıyordu. Dolar 10TL de olsa onlar için problem değil.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O konuda haksız sayılmazlar, hayat pahalılığı hiç bitmedi bu memlekette.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size "Evet hepsi bir uydurmaydı, şaka olsun diye yazdım" diyebilmeyi çok isterdim. Ancak maalesef birebir yaşadım.

İşim gereği sanayii ve işçi kesimiyle iç içeyiz, arada molalarda, veya dost ziyaretlerinde denk gelenlerle konuşup nabız yokluyorum. İnan bu konuştuğum kişi "aklı selim" sayılabilecek kesimdendi.
    Çok daha saplantılı fikirli olanlarla da karşılaştım. Bir ara yolsuzluk, usulsüz ihale, arazi peşkeşi ve rüşvet iddiaları ayyuka çıkmıştı hatırlarsınız. Konuştuğum bir kişi "Eliyle çalarken görsem inanmam! Babama hırsız desen inanırım, ona dersen inanmam !!" demişti.
    Bahsettiği kişi ne bir peygamber nede büyük bir filozof. Sadece bir siyasetçi.

Elbet özgür fikirli, düşünebilen ve sorgulayan insanlarla da karşılaşıyorum ama çok nadir. Çoğunluk olan eğitimsiz veya düşük eğitimli kesimin hali gerçekten beni de karamsarlığa itiyor.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların çoğunluğu böyleyse eninde sonunda eski Libya, Pakistan tarzı bir ülke olmamız kaçınılmaz.

Çünkü A olmasa B kullanır bu durumu şahsi çıkarı için. Saltanat ortada bekliyor, biri gelip alsın diye. Bu insanlar öyle veya böyle kendi diktatörünü bir şekilde bulur yetiştirir. Çünkü bu ortam için stabil çözüm o.

Niye böyle oldu?

Şahsen önemli bir faktörün bağnaz "milli eğitim" olduğunu düşünüyorum. Çünkü son 10 senede yetişmedi bu insanlar. Aşırı milliyetçilik ve devletçilik vurgusu, sıfır sorgulama, sıfır tartışma... Eğitim değil, kalıba sokma, beyin yıkama resmen.

Bu hale gelmemizin en büyük sebebinin eğitim sistemi olduğunda hemfikirim. İşin en acı tarafı 15-20 yıl önceki eğitimi eleştirmişsiniz ama günümüzdeki sistem eskisinden de kötü halde.
    Şu anki eğitim sisteminden çıkan gençler ile ülkenin geleceği maalesef hiç parlak olmayacak. Eskiyi özlemle arayacağız diye düşünüyorum.
    En basitinden bir mühendislik öğrencisiyle konuşurken "Elon Musk"ın kim olduğunu bilmediğine şahit oldum.

Bazen çok mu karamsar düşünüyorum acaba? diye kendimi sorguluyorum ancak olaylara rasyonel yaklaşınca eldeki veriler bana hiç umut vermiyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamı devlet yapmıyor arkadaşlar otomatik kendi oluyormuş
    Otomatik Lobi

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    - bana bak ibrahim içerde gayet hijyenik işkence aletleri var.biz senin gibileri çok gördük, makineye bağlandımı bülbül gibi öterler.

- ne makinesi ?

- öttürücü.

- ama tabi ben işkenceden yana değilim, sevmem. insan insana böyle ayıbı yapmamalı.

- biz bir şey yapmıyoruz ki amirim makine otomatik, basıyorsun düğmesine kendi kendine yapıyor.

BKZ. Pardon

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim evet,ama geldiği yere bakar mısınız ? Osmanlı da eğitim düzeyi %1 falan. Yani sıfırdan başlamış ve bir şeyler yapılmaya çalışılmış, en azından yarı yarıya da başarı sağlanmış. Ancak dere geçerken şöför değişince olay karşı devrimcilerin yönüne dönmüş ve kaçınılmaz geri gidiş.

Zaten o 100 de 1 egitimli osmanliya kalsaydi suan hala padisah seciyoduk.Hakederek kazanilmamis cumhuriyet gibi dusunun.Avrupanin 1789da baslattigi gericilige yobazliga hayir,bilime,egitime evet direnisinin(Fransiz ihtilalinin) benzerini yapmadan aha size secilme hakki dersen o cumhuriyetin uzerinden 100 yilda gecse o halk kendi padisahini birgun yaratir.

Olayi hala deve degistirmek olarak algiliyorsunuz.Degistirilmesi gereken sey deveyi kullanan adamin mantalitesi.

Topraklarini kazanmak baska,cumhuriyetini kazanmak baska.Cahiller gelip bizim dedelerimiz olmedi mi,nasi haketmezler diyecek cahiller icin not duseyim.

Baba parasiyla alinmis cumhuriyet bu kadar oluyor gencler.Degeri kiymeti bilinmiyor.Hepimize gecmis olsun.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Sabah bir umutla benzinciye gittim 6 lira olmamış 5.96 ya aldım.
    İnsanların hayalleriyle oynamayın lütfen.
    hasmet bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Dun motorumla ise giderken yanimdan bir tane porshe gecti. Bir anda arka sag tekerine takildim kaldim. Su tekeri satsak benim motoru cicek gibi yapmaya yeter dedim.

Sonra da ulkeyi dusundum ve aslinda luks yasamayi hak etmedigimizi gordum ve gittikce hak ettigimiz seye yaklasiyoruz diye dusundum.

Hic bir sey haketmiyoruz, iyice ac kalmamiz lazim ki artik kafayi calistirmaya baslayalim.

Duzelmek icin dibi gormek sart oldu. Satilan madenler, ulke topraklari-kurumlari ve kapanan is yerleri. Beyin gocu, ve ulkenin kritik gidisati yuzunden parasini cebinde tutan is adamlari. Cogalan hirsizlik suc oranlari ve cogalan borclu insan sayisi.

Artan enflasyon ivir zivir, suriyede sehit olan askerler falan. Amerikayla savasiyormusuz!! Oldurulen bir tane amerikan askeri var mi? Peki sehit olan turk askeri kac tane?

Amerika bizden oyle gucluki adamlarin tuttugu maşa bile canimizi aşiri yakiyor.

Gerci amerikanin maşasi şu an basimizda.

Sonumuzun iyi olmadigi belli. Ne yapsam bilmiyorum. Borc odemek yerine bol bol altin cukkalasak mi ne?

.....sigortali isi biraktim sigortasiz is ariyorum, sanki emekli edecekler beni. Bosuna oarami kesiyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikayla savasiyormusuz!! Oldurulen bir tane amerikan askeri var mi? Peki sehit olan turk askeri kac tane?
    Suriyeyi birakin da, senelerce suren Irak ve Afganistan savaslarinda olen toplam Amerikali asker sayisi o kadar az ki, o savaslarda bulunup sonrasinda intihar eden Amerikan askeri sayisi daha fazla... Elin oglu koruyor askerini... ISID'in gencecik iki erimizi cayir cayir yaktiklari goruntulerden sonra nasil, hangi yuzle, sanki hic olmamis gibi salaga yattilar ulkeyi yonetenler, hala anlamis degilim... Zarrabin pesinden daha cok kosturdular, serefsiz rusvetcileri daha cok korudular. Yaziklar olsun...

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Nasıl acıyomu artık, bende servis ücretlerine zam yapiyorum, napim gidecegimiz yere suyla gitmiyoruz. Dolaylı yoldan herkesi etkileyecek bu olay. Oy veren ve emegi geçenleri, sebebin sonuç ilişkisinden dolayı tek elimle alkışliyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl acıyomu artık, bende servis ücretlerine zam yapiyorum, napim gidecegimiz yere suyla gitmiyoruz. Dolaylı yoldan herkesi etkileyecek bu olay. Oy veren ve emegi geçenleri, sebebin sonuç ilişkisinden dolayı tek elimle alkışliyorum.
    tek elinle nasıl oluyor o iş yahu?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)