Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr'den CFMoto 150 NK'ya Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Cf 150 Nk'yı kullanan var mı ? Son günlerde baya ilgimi çekiyor.Satmayı düşünüyorum Ybr'yi.
    Yaşım genç olduğu için ybr sanki tarzımı yansıtmıyor hissediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kullanmadım fakat kaliteli motor serviste çalıştığım zaman bir arkadaşta vardı 130 135 civarı gidiyor tarzı güzel enjeksiyonlu bosch marka beyine sahip

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Motosikleti almadan önce yedek parça fiyatlarına da göz atın derim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Yan Yan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cf 150 Nk'yı kullanan var mı ? Son günlerde baya ilgimi çekiyor.Satmayı düşünüyorum Ybr'yi.
    Yaşım genç olduğu için ybr sanki tarzımı yansıtmıyor hissediyorum.
    Gökhan hocanın,bu model ile alakalı videosu var.(Motomania)izleyebilirsin.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tasarım çok hoş ama ben sürdüğümde gidişini pek beğenmemiştim. Bana tork'u az geldi. Yedek parçası çok pahalı diye biliyorum.

Motosikleti
    CRF 250
    https://www.youtube.com/watch?v=cprWKjWtWFc

Bu video yardımcı olur sana.

Motosikleti
    MT-07
    Walla yanlış anlaşılmak istemem ama bana biraz gereksiz bir heyecanmış gibi geldi. İllaki değiştir ama ne bileyim cbr125 yada duke 125 falan zorla. Kim ne derse desin bana göstergeleri çok itici geliyor. NK400 yada NK650'yi almak gerçekten isterim ama onlar görsel olarak bana göre göze daha çok hitap ediyor. Çin markasını Japona tercih etmek de gerçekten bir tercih meselesidir.

Motosikleti
    MT-25
    Çin japon ayrımı yapmak istemiyorum çünkü bu motor farklı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim anlıyorum seni,kimse burada japon sevici değil hem babamın malıda değil,tamam nk'da şekil motor,bak sana şahsi önerim Mt125 olacak 2.el nk alana kadar 2-3k daha koy bütçene temiz 2.el mt kovala,ondada upside maşa,sıvı soğutma,6vites,enj.++4supaplı ve 15hp,hepsi var hem ilerde değiştirmek istersen mt25 ile takaslarsın mis gibi olur,şimdi şöyle bir gerçek var piyasada. örnek,2.el satan bir bayiye mt25 almaya gidelim,sen nk'yı teklif et bende mt'yi hangisini takasa alır??

Not:mt125'in frenleri,yoltutuşu ve yakıt anlamında nk'dan 3 gömlek üstündür.kokluyor makina resmen..

Hee illada biraz güç olsun dersen 2.el ns200 al bak dalgana..
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

11 bin km dir kullanıyorum ondan önce başka motorlarda kullanmıştım 130 üstüne çıkamadım 95 kiloyum bu arada mükemmel torklanmasi var diyemem yedek parça dersen Yamaha nin 3te 1 parasına buna emin ol şekli çok hoşuma gidiyor ve dikkat çekiyor bir kaç kere 400 ila 600 km arası değişen uzun yol tecrübemde oldu uzun yolda bir kere hatta 1 sn bile uzmedi 100-110 km hızda stabil gidebiliyor. Frenlerinden çok memnunum , virajda da güven veriyor. Bu motoru aldığında yapacağın tek masraf lastiklere olur üstünde ki lastikler frenleme kalitesini düşürüyor. Ben miras MC 50 lastik taktım çok iyi olmasa da baya farketti diyebilirim. Açıkçası Yamaha ya 3 k da fazla vermem. Birde karenaj kalitesi üst düzey değil bunu bil

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    En iyisini yaparsın. CF Moto bildiğin çinlilerden değil çünkü. Benim eski motorum. Yedek parçası ve mermerden oluşan selesi dışında her şeyine kefilim. Ama YBR'den sonra pek kesmez seni tork, güç ve maksimum hız olarak... He, ben fıtı fıtı giderim maksat yakışıklı motora binelim diyorsan al. 130'u anca tünelde görürsün. 110 falan stabil gidersin.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yaparsın. CF Moto bildiğin çinlilerden değil çünkü. Benim eski motorum. Yedek parçası ve mermerden oluşan selesi dışında her şeyine kefilim. Ama YBR'den sonra pek kesmez seni tork, güç ve maksimum hız olarak... He, ben fıtı fıtı giderim maksat yakışıklı motora binelim diyorsan al. 130'u anca tünelde görürsün. 110 falan stabil gidersin.
    Hız olarak Ybr bile geçebilir bunu ama şekil olarak cf moto'yu seçerim.Mt-125 de güzel duruyo ama 10 bin tl diyorlar ilanda.Az daha koyup cbr 250 alınır o fiyata

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Kendini gereksiz masrafa sokarsın bence yarın öbür gün 250 liliğe filan geçmek istiycen biraz daha para biriktir ybr ile devam et derim sen bilirsin yinede görüntü olarak hoş bir motor bence cf moto incelemelerdede herkes övüyor ama şekli dışında fazla bir artısı olmuycak sana bu değişimin

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    130 yaptığına inanmıyorum, ybr 100 nk de 115 yapar ancak

Motosikleti
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 yaptığına inanmıyorum, ybr 100 nk de 115 yapar ancak
    130 zor yapar dediğin gibi benim apache zor yapıyor bi kere görebildim 130 u

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kendi fikrim gereksiz bir geçiş olur.Güç olarak tabi.Tip olarak NK güzel bir motor.Ama sırf tip için geçilecek bir motor değil.

https://youtu.be/cZkKJsYT6Sg

İnanmayan arkadaşlara örnek olsun 126 burada var 130 neden yapamasin

Motosikleti
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/cZkKJsYT6Sg

İnanmayan arkadaşlara örnek olsun 126 burada var 130 neden yapamasin
    Yapmış olabilir bir dahaki denemede o hıza çıkabilicek diye bişey yok çıkamıycak muhtemelen

Motosikleti
    400NK
    Son hızı 126 yaptı diye o hızlara tekrar çıkamayacak kanısına nerden vardınız?

Ben bu makineyi 14bin kmdir kullanıyorum hiç perfonmans kaybı yaşamadım, aham şaham gidişi yok fakat yolun durumuna göre de son hızı her zaman görür. Geçen pazar 600kmlik yol yaptım ortalama 100 110 gittim. Cfmoto 150NK Kullanıcıları bilgi paylaşım başlığında da mevcut.

Sizin bu söyleminize göre bu geziden sonra benim makinenin hiç gitmemesi gerek. Ben ön dişli büyüttüm makinede her zaman 125km hızları rahatlıkla görüyor. Rampa aşağıda ilk defa 139 km gördüm yol eğiminden dolayıda hiç hız düşmedim.
    Bu makine temiz kullanımda uzun kmler rahatlıklada götürür. Hiçbir kronik sorunuda yok muadillerine göre.

Cbf ten buna geçmesi de görüntü dışında çok şey farkettirmez. Bu motor da aynı ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kanaatimce daha büyük cc makinelere yönelmek.
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

Motosikleti
    Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızı 126 yaptı diye o hızlara tekrar çıkamayacak kanısına nerden vardınız?

Ben bu makineyi 14bin kmdir kullanıyorum hiç perfonmans kaybı yaşamadım, aham şaham gidişi yok fakat yolun durumuna göre de son hızı her zaman görür. Geçen pazar 600kmlik yol yaptım ortalama 100 110 gittim. Cfmoto 150NK Kullanıcıları bilgi paylaşım başlığında da mevcut.

Sizin bu söyleminize göre bu geziden sonra benim makinenin hiç gitmemesi gerek. Ben ön dişli büyüttüm makinede her zaman 125km hızları rahatlıkla görüyor. Rampa aşağıda ilk defa 139 km gördüm yol eğiminden dolayıda hiç hız düşmedim.
    Bu makine temiz kullanımda uzun kmler rahatlıklada götürür. Hiçbir kronik sorunuda yok muadillerine göre.

Cbf ten buna geçmesi de görüntü dışında çok şey farkettirmez. Bu motor da aynı ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kanaatimce daha büyük cc makinelere yönelmek.
    Çünkü max hızın üstüne çıkma durumu istisna benim motorun max hızı 125 yazıyor 130 a bi kere çıkabildim 100km otobanda kaç kere dip gaz gittim geçen 130 u göremedim bir daha tekrar görürüm bigün ama yokuş aşağı olucak rüzgar olmuycak falan filan her istediğinde görebiliceğin max hıza çıkmıyor ne yazık ki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)