Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cbr 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Drift 15 hp Cbr 125 10 hp ?? Gitmez diye boşuna demiyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift 15 hp Cbr 125 10 hp ?? Gitmez diye boşuna demiyoruz
    10 degilde 13.30 olmasın o Drifçi
    [B]Yamama BWS 100 , Honda Beat 100 cc , Honda Spacy 110 ,Honda Pcx

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 degilde 13.30 olmasın o Drifçi
    İlave olarak,su soğutma ve enjeksiyon var

Cbr125,R125 gibi 4supaplı olsa daha istikrarlı olur.

Bu arada çin beygiri ile japon beygirini karıştırmamak lazım
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Niye hocam, Çin'in beygiri sütçü beygiri mi

Motosikleti
    ......
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye hocam, Çin'in beygiri sütçü beygiri mi
    Dostum esasında,beygir tabirini temsili verdim,sonuçta 1kw'nın karşılığı beygir(birimi)standart bir değer.

Fakat gelelim asıl ve can alıcı mevzuya,Kullanınlan metalin alaşımından tut,işleme hassasiyetine,oradan dişlilerin,krank,muylu,silindir,supap vs.tüm mekanik aksamın senkronize çalışmasına kadar ve seçilen malzemenin sürtünmeye karşı direncine,ısı transferine,hatta ve hatta,iki aks arasındaki mesafenin bile bir mühendisliği var.Ön aks ve arka aks ağırlığı,ön dişli arka dişli rijitliği ve aktarma mesafesinin mühendisliği(mm)olarak..vs.vs.bunların tamamı krank'tan tekere kadar olan gücün iletiminde önemli bir faktördür.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Ben kendim ışıklarda kalktım 2016 modeliyle 3-4 boy fark attım gitmiyorrrr sadece görüntü

Levent hocam, şakaydı o, bir mühendis adayı olarak neden bahsettiğinizi gayet iyi biliyorum

CriminalS, ben de Discover 150F'yle CBR125 sollayabiliyorum lakin işin tek yanı 0-100 değil. Honda hayranı kesinlikle değilim, lakin Honda'nın belli bir yaklaşımı vardır. Aynı hacimde diğer Japon devlerinden daha az güç çıkışı olur genelde, karşılığında da motor ömrü kazanır. Yanlışsam düzeltin. Hondalar çok iyi gitmez belki rakiplerine göre (rakipleri Bajaj ve Mondial değil ne yazık ki) ama R25 çatır çatır motor patlatıyorken CBR250'de öyle şeyler pek duymazsın.

Dediğim gibi, Honda'yla ilişkilerimiz sınırlı fakat kalite konusunda söyleyecek sözüm olamaz. Ayrıca ekstremlik konusunda da biraz muhafazakardır Honda, CBR125'in selesi en güzel, en keskin görünen sele olmayabilir fakat 125'lik SS'ler içinde de en rahatıdır diyebilirim. Aklınıza daha rahat bir model geliyorsa söylemekten çekinmeyin.
    levend84 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent hocam, şakaydı o, bir mühendis adayı olarak neden bahsettiğinizi gayet iyi biliyorum

CriminalS, ben de Discover 150F'yle CBR125 sollayabiliyorum lakin işin tek yanı 0-100 değil. Honda hayranı kesinlikle değilim, lakin Honda'nın belli bir yaklaşımı vardır. Aynı hacimde diğer Japon devlerinden daha az güç çıkışı olur genelde, karşılığında da motor ömrü kazanır. Yanlışsam düzeltin. Hondalar çok iyi gitmez belki rakiplerine göre (rakipleri Bajaj ve Mondial değil ne yazık ki) ama R25 çatır çatır motor patlatıyorken CBR250'de öyle şeyler pek duymazsın.

Dediğim gibi, Honda'yla ilişkilerimiz sınırlı fakat kalite konusunda söyleyecek sözüm olamaz. Ayrıca ekstremlik konusunda da biraz muhafazakardır Honda, CBR125'in selesi en güzel, en keskin görünen sele olmayabilir fakat 125'lik SS'ler içinde de en rahatıdır diyebilirim. Aklınıza daha rahat bir model geliyorsa söylemekten çekinmeyin.
    Dostum herşeyin top speed olduğuna kendisini inandırmış ve tüm karınağrısı bu olan tiplere bu durumu anlatamazsın.. anlatamayız..

Yahu,kadran 180 gösteriyor diye 180 yapması lazım diyen,fabrika bu şekilde yazdıysa vardır bir bildiği hesabı yapan insanlar var.

Daha geçenlerde motor tamircisi ustamın yanındaydım neyse muhabbet ediyoruz 16-17 yaşında var yok üç genç geldi ikisinde drift var diğer mazlumda ise 100mg superboy neyse driftçiler bunu gaza getirmiş 150 piston attır diye benim usta oğlum sizin işiniz gücünüz yokmu ne yapacaksın,hem 3 ayda dağıtırsın motoru,çocuklar yaa abi dağılsın ne olacak yeterki hızlı gitsin,benim usta olmaz yapmam dedi gidin başka usta bulun kendinize,cocuklar gitti,dedim hayırdır usta sakin ol,yok kardeşim sakin makin olamam bıktım,bunlarla uğraşmaktan kendi işimi yapamaz oldum,bunlara fazer bile versen iki güne dağıtırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Ben kendim ışıklarda kalktım 2016 modeliyle 3-4 boy fark attım gitmiyorrrr sadece görüntü
    Aha işte

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum herşeyin top speed olduğuna kendisini inandırmış ve tüm karınağrısı bu olan tiplere bu durumu anlatamazsın.. anlatamayız..

Yahu,kadran 180 gösteriyor diye 180 yapması lazım diyen,fabrika bu şekilde yazdıysa vardır bir bildiği hesabı yapan insanlar var.

Daha geçenlerde motor tamircisi ustamın yanındaydım neyse muhabbet ediyoruz 16-17 yaşında var yok üç genç geldi ikisinde drift var diğer mazlumda ise 100mg superboy neyse driftçiler bunu gaza getirmiş 150 piston attır diye benim usta oğlum sizin işiniz gücünüz yokmu ne yapacaksın,hem 3 ayda dağıtırsın motoru,çocuklar yaa abi dağılsın ne olacak yeterki hızlı gitsin,benim usta olmaz yapmam dedi gidin başka usta bulun kendinize,cocuklar gitti,dedim hayırdır usta sakin ol,yok kardeşim sakin makin olamam bıktım,bunlarla uğraşmaktan kendi işimi yapamaz oldum,bunlara fazer bile versen iki güne dağıtırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Aha işte
    En sinir oldugum usta tipi parası neyse vermeme ragmen 200 cc yapmıyor neymiş uzun ömürlü olmazmış sanki ben bilmiom bunu işçilik parası falan vermeme ragmen adam inadına yapmıyor
    Olmadı yazın konyaya gidicen orda yaptıracam

Faruk'a mı gittin sen? Oğlum adam motordan ziyade sen uzun ömürlü olmazsın diye yapmadı tahminen. Drift'in eti belli budu belli, orijinal lastikleri ve arka kampanasıyla durma kapasitesi çok çok belli. Gel sen yaşamayı seç. Ya da illa 200'lük yaptıracağım diyorsan git kendine bir lastik çifti, arkaya bir rotor ve kaliper seti, bir de bulursan ABS kiti al. Zaten pıstırılmış alet, yola doğru düzgün tutunmuyor, patlayıvereceksin bir gün bir yerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Ha, sen dinleyecek misin, yine dinlemeyeceksin; orası ayrı mesele. İlla öleceksin diye bir kaide de yok lakin ölmedim diye de her gün tekrar tekrar şansını zorlamanın anlamı var mı?
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    En sinir oldugum usta tipi parası neyse vermeme ragmen 200 cc yapmıyor neymiş uzun ömürlü olmazmış sanki ben bilmiom bunu işçilik parası falan vermeme ragmen adam inadına yapmıyor
    Olmadı yazın konyaya gidicen orda yaptıracam

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Vay canına 😳
    Benim motor gidiyor.. Onun benzini bitmesin??? Belki ondan gitmiyoo
    Son olarak da yan ayak açıksa sensör war.Ondanda olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Seçenek öngörüyorum.

1. Motosiklet kullanmayı bırakanlar daha uzun yaşayacak
    2. Akıllanıp ekipman kullanmaya başlayacaklar
    3. Hepsi motosiklet kazasında ölecek
    4. Kalıcı sakatlık veya felç, belki de bitkisel yaşama girilecek

Biz ekipman konusunda neleri tartışıyoruz, vatandaşın kafada kask bile yok.

Seleye yatmalar, bilinçsiz yapılan modifikasyonlar, trafiğe açık alanda yarışlar/kapışmalar düzenlemeler, bir de bunun için topluluk oluşturup kendi kendilerine "yapılan doğru, yanlışımız yok" psikolojisi uygulamalar, üzerine klip çekmeler... Gençlerimizi daha aklı başında görmek isterdim.

Dün eğitim için gittiğim yerde adaylarımdan birkaçının anlattığına, diğer arkadaşlarının doğruladığına göre; hemen yanlarındaki arkadaşlarından birinin çok yakın bir zaman önce bir kazada yerdeki bir metal parçasının sekmesi ile başının kesildiğine şahit olduklarını anlattılar. Yanlış anlaşılmasın, parça kafasını boynundan kesmemiş, tariflerine göre bildiğiniz anlamda yüzünden başı ikiye çapraz şekilde kesilmiş.

Bizim derdimiz ne, bunlar neyin peşinde. Kendi canlarının değerini bilmezlerse başkasından kendilerine değer verilmesini beklememeliler. Biraz olsun kendinize değer verin. Mantıksız modifikasyonları, uygunsuz kullanımları, ekipmansız sürüşleri bırakın artık. Ölen o vatandaşın evine sadece bir telefon ediliyor, telefondaki ses eşine "üzgünüz, eşinizi bugün kaybettik" diyor. O insanın o an ne hissettiğini anlayabiliyorsanız canınıza değer vermeye başlarsınız.
    freelancer ve levend84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)