Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kırmızı Işıkta Geçen Tır Motosiklet Süren Kızı Hayatından Etti..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Tanıdığım biri gece köy yolunda karşıdan gelen motosikletliye çarpıp ölümüne sebep oluyor kusurlu olan motosikletli olduğu için çocuk ceza almıyor ( motosikletlinin ehliyeti yok farları yanmıyor ve köy yolu olduğu için yolda aydınlatma yok )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be kardeşim solunu kontrol etseydin hayattaydın.. Çok yazık olmuş. Allah rahmet eylesin.

http://www.bursadabugun.com/video/mo...onu-94226.html
    Kaza görüntüsüne göre iki taraf da suçlu. İki sürücü de sarı ışık ihlali yapmış. Türkiye'de insanların çoğu sarı ışıkta harekete geçiyorlar, henüz öğrenemediler bu ışığın anlamını, çünkü bizler için hayat siyah ve beyazdan ibarettir gri yoktur. Kamyon şoförü kırmızıya yakalanmayayım demiş, kız da yeşili beklememiş. Hukuken kamyon sürücüsü ceza alır ama hafifletici bir sürü sebep var. Trafik soldan akıyor merhume de hiç soluna bakmıyor, dev gibi kamyon son sürat geliyor bir anlık dikkatsizlik veya acemilik işte..
    drejj bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim millette idrak sıfır. Canları o kadar kıymetli ama şu hareketi yaparsam başıma bir şey gelir mi diye düşünmek sıfır. Kızda kask da yok. Allah rahmet eylesin. Tır baştan suçlu. Dikkat edenler bilir. Kavşaklarda bir tarafa kırmızı yanmadan, ötekinin sarısı yanmaz. Yani kıza sarı yandığında, tır için çoktan kırmızı yanıyor olması gerekir ama adam hiç frene basma emaresi bile göstermemiş. Koruyucu ekipman kullanmamak ve trafik kurallarına riayet etmemenin fıtratında var bunlar.

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka yok ruhsat yok ehliyet yok motosiklette eski büyük ihtimalle maddiyat ta yok tabi kaskta yok vs. vs. hiç bir şey yok ama yüksek vergi yine var

Motosikleti
    Versys650
    Çok acı ya, Allah Rahmet eylesin.

Tır sürücüsü büyük ihtimal taksirle ölüme sebebiyet vermekten yargılanacak. Bana sorarsan bu kasten öldürmek.

Maalesef ülkemizde trafik cezaları uygulanmıyor. Oysa herkes için ceza sistemi aynı yaptırım ile uygulanıyor olsa böyle ihlaller sonucu oluşan kazalar büyük ölçüde engellenir.

Sınırların dışına çıkınca tüm kurallara harfiyen uyan vatandaşlar kendi ülkemizde kuralları hiçe sayıyor çünkü denetim yok.

Örneğin Şehirler arası yollarda ilerlerken şehir içi geçişlere geldiğimizde radar yoksa kaçımız hızımızı düşürüyoruz?
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    arkadaşlar yeni kurallara göre ehliyetsiz veya alkollü olması karşı tarafın suçunu hafifletmiyor.. o eskidendi.. bu çok saçma kuralı nereden mi biliyorum.. herkesin kıskandığı ülkemde caddede kimsenin olmadığı gece saatlerinde giderken aynaya bakmadan önüme kıran bir ticari taksiciyle olan kazamdan biliyorum.. 150 promil alkol çıktı sürücüde ama trafik polisi olacak amcam 'alkole ayrı ceza kesilecek, bu olaya ayrıca değerlendirme yapılacak artık yeni kanun böyle' dedi ve beni 150 promil civarı alkollü bir angutla aynı kefeye sokup suç oranını yarı yarıya verdi..

bir başka olayda da 17 yaşındaki sıpanın biri babasından habersiz arabayı kaçırıyor.. bizim arkadaşın önünde aniden fren yapıyor ve arkadan çarpmasına sebep oluyor.. bilin bakalım suçlu kim ehliyetsize sadece para cezası var ehliyeti olmadığından !!! araba sürmeyi bilmeyen birisi yinede haklı yeni kurallara göre...

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni kurallara göre ehliyetsiz veya alkollü olması karşı tarafın suçunu hafifletmiyor.. o eskidendi.. bu çok saçma kuralı nereden mi biliyorum.. herkesin kıskandığı ülkemde caddede kimsenin olmadığı gece saatlerinde giderken aynaya bakmadan önüme kıran bir ticari taksiciyle olan kazamdan biliyorum.. 150 promil alkol çıktı sürücüde ama trafik polisi olacak amcam 'alkole ayrı ceza kesilecek, bu olaya ayrıca değerlendirme yapılacak artık yeni kanun böyle' dedi ve beni 150 promil civarı alkollü bir angutla aynı kefeye sokup suç oranını yarı yarıya verdi..

bir başka olayda da 17 yaşındaki sıpanın biri babasından habersiz arabayı kaçırıyor.. bizim arkadaşın önünde aniden fren yapıyor ve arkadan çarpmasına sebep oluyor.. bilin bakalım suçlu kim ehliyetsize sadece para cezası var ehliyeti olmadığından !!! araba sürmeyi bilmeyen birisi yinede haklı yeni kurallara göre...
    Polis doğru söylemiş, her kaza kendi oluş şekline göre değerlendirilir. Alkolün ve ehliyetin kazaya etkisi varsa bunlar kusur oranını belirler. Arkadan vurmuşsunuz, genellikle takip mesafesi kuralına uyulmadığı için arkadan vuran kusurludur. Kanunlar ve adalet sistemi çok yerinde bir karar vermiş.
    drtayfun ve twisten bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı CemoKa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis doğru söylemiş, her kaza kendi oluş şekline göre değerlendirilir. Alkolün ve ehliyetin kazaya etkisi varsa bunlar kusur oranını belirler. Arkadan vurmuşsunuz, genellikle takip mesafesi kuralına uyulmadığı için arkadan vuran kusurludur. Kanunlar ve adalet sistemi çok yerinde bir karar vermiş.
    alkolün ve ehliyetin kazaya etkisi kusur belirlemiyor kardeşim sen okuduğunu anlayamıyosun sanırım.. yeni kanundan haberin yok.. bilmeyen insanında her konuda bilmişlik yapması durumu bu olsa gerek..

bak yukarıda yazdım alkollü adam geldi ve ben düz yolda giderken önüme kırdı.. sol ön çamurluğundan vurdum ama suç yarı yarıya verildi.. alkollü biriyle benim reflekslerim aynı olabilirmi sence? adam düz yolda ivmeleyerek yürüyordu resmen.. ama kanuna göre polis alkol cezası kesti ve kazada her iki tarafta aynı durumda bana göre dedi.. yani herkes kendi hasarını karşılayacak eğer itirazı olan varsa mahkemeye gitsin dedi.. önce oku anla, sonra idrak edip cevap verirsen sevinirim..

ayrıca ehliyetsiz birisi araba kullanamaz.. bak adı üstünde ehliyetsiz.. yeterlilik sınavını geçmemiş ve eğitimini almamış.. ne yapacağı belli olmayan 17 yaşındaki sıpanın önünde olduğunu bilecek müneccim isen sen ona göre takip edersin, ama demek ki bizim arkadaş senin gibi minnecimlerle arası sıkıfıkı olan biri değilki bilememiş öndekinin kim olduğunu..

bilende konuşuyo bilmeyende maksat bilgili görünmek sanırım

not: sanırım senin bu konuya gereksiz ve bilgisiz yorum yapmanın sebebi 'herkesin kıskandığı ülkemde' cümlesi içindi, ama sen sen ol öyle her şeye elinde tuzla koşma, boşver, hazım zor olsada sen dene, alışacaksın zamanla...
    Zsrvc bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Kavşaklarda hiçbir zaman bir tarafa kırmızı yandığı an diğer tarafa yeşil yanmaz, arada 3-5 saniye olur ki, yol ortasında kalan bir taşıt veya sürücü var ise geçiş için zamanı olsun.

Tır için sarı ışın çoktan yanmıştır ve kırmızıya geçmiştir, ancak kavşağa girdiği hız durmasına imkan verecek bir oranda değildir. Tır şöförü bu durumda tamamen kusurludur.

Kızın ehliyeti olmaması ve plakasının olmaması kurallara aykırıdır ama kazaya sebep olacak bir kusur değildir. hani gece olsa ve ışık sistemi çalışmasa onu anlarım ama burada tır şöförünün durumunu hafifletecek bir konu göremedim.

Tırın geldiği yol üzerinde bakılırsa kavşağa doğru gittiğine dair uyarı levhası, hız limiti levhası, trafik ışığı olduğuna dair uyarı levhaları mutlaka vardır.

Kızcağızın tek kusuru önüm boş, ben fırlar geçerim demek sureti ile acele edip tedbirsizce yola çıkması, gözünü trafik ışığına dikip ahanda yandı deyip yolu kontrol drek karşıya bakarak çıkması. En büyük hatası ise soluna araç alıp kendi görüş açısını farkında olmadan yok etmesi. Kısacası, tedbirsizlik ve yolu okuyamama diyebilirim.

Tesettür konusunda da bunu okuyan kızlarımız ve hanımlarımıza bir diyeceğim var. Kask takıyorsan buna gerek yok, sok saçını ensenden içeri olay biter. Otomobil kullanıyorsan yada yolda yaya isen de lütfen şu moda işini bir kenara bırak, artistlik için değil inancın için yap bunu. Anneni örnek al, babanneni nineni örnek al. Örtünü uzaylı film karakteri E.T. gibi yapma. Görmüyorsunuz sağınızı solunuzu bacılarım, kardeşlerim. Kulağında telefon kulaklığı bir de öyle bir kapanma şekli... Olmaz öyle, olmuyor işte... Çok örneği var, çok yanan can var.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    b) Her iki gözün periferik görme alanları toplamı 140 derece olmalıdır.
    (Normali 180 derece)
    https://www.yeniumitehliyet.com/faydalibilgi4.php

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alkolün ve ehliyetin kazaya etkisi kusur belirlemiyor kardeşim sen okuduğunu anlayamıyosun sanırım.. yeni kanundan haberin yok.. bilmeyen insanında her konuda bilmişlik yapması durumu bu olsa gerek..

bak yukarıda yazdım alkollü adam geldi ve ben düz yolda giderken önüme kırdı.. sol ön çamurluğundan vurdum ama suç yarı yarıya verildi.. alkollü biriyle benim reflekslerim aynı olabilirmi sence? adam düz yolda ivmeleyerek yürüyordu resmen.. ama kanuna göre polis alkol cezası kesti ve kazada her iki tarafta aynı durumda bana göre dedi.. yani herkes kendi hasarını karşılayacak eğer itirazı olan varsa mahkemeye gitsin dedi.. önce oku anla, sonra idrak edip cevap verirsen sevinirim..

ayrıca ehliyetsiz birisi araba kullanamaz.. bak adı üstünde ehliyetsiz.. yeterlilik sınavını geçmemiş ve eğitimini almamış.. ne yapacağı belli olmayan 17 yaşındaki sıpanın önünde olduğunu bilecek müneccim isen sen ona göre takip edersin, ama demek ki bizim arkadaş senin gibi minnecimlerle arası sıkıfıkı olan biri değilki bilememiş öndekinin kim olduğunu..

bilende konuşuyo bilmeyende maksat bilgili görünmek sanırım

not: sanırım senin bu konuya gereksiz ve bilgisiz yorum yapmanın sebebi 'herkesin kıskandığı ülkemde' cümlesi içindi, ama sen sen ol öyle her şeye elinde tuzla koşma, boşver, hazım zor olsada sen dene, alışacaksın zamanla...
    Bilenler sana anlatmış anlamamışsın, bir de ben anlatayım dedim ama nafile. Sen aynen devam et. Başına geldikçe öğrenirsin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu kırmızı ışık yanınca alttan hidrolik demir dubalar çıkacak, durmayan araçlar dubaya sümük gibi yapışacak. hiçbir hak da talep edemeyecekler.

çünkü ortadoğulu olmak bunu gerektirir.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Böyle bir konuda kim haklı kim haksız tartışmaya gerek yok. Ancak bu vefat eden arkadaş nasıl hayatta kalabilirdi, buna cevap vermek lazım.

1) Kaskı mutlaka olmalıydı.
    2) Kendine yeşil yandı diye sağa sola bakmadan fırlamamalıydı. Eğer soluna bakmış olsa hızla gelen kamyonu görüp, o kadar mesafede duramayacağını anlardı. 1 Saniye geç çıksa böyle bir kaza yaşanmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu kırmızı ışık yanınca alttan hidrolik demir dubalar çıkacak, durmayan araçlar dubaya sümük gibi yapışacak. hiçbir hak da talep edemeyecekler.

çünkü ortadoğulu olmak bunu gerektirir.
    Bu kadar sert tedbirlere gerek yok, her kırmızı ışığa EDS koysalar yeter, Ankara için konuşuyorum, EDS olan kırmızı ışıklarda kimse kırmızı da geçmiyor, daha kırmızı ışık yanmasına 3-5 saniye varken yeşilde duruyorlar. Her kırmızı da geçtiğinde cezalandırılacağını insanlar bilirse kurallara uyuyorlar. Ülkenin hiçbir alanında kimse kural nizam tanımıyor maalesef.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce bir yere yazmıştım, türban olunca at gözlüğü takılmış gibi oluyor, göremedi tabii, erkek olsaydı periferik görüş alanını kullanabilir ve dururdu.Yazık olmuş.
    Sİnirden elim ayağım titriyor sen nasıl türban-şerif e laf söylersin , ip ni testip ettim seni bulucam...

Şaka bir yana dediğine katılıyorum bence kız sadece ışığa baktı ona göre geçti,

birde Ben çok görüyorum türbanlı\tesettürlü bayanlarda ellerinde torbalar kulağına telefonu türban içinden sokmuş bir yandan çocuğa sahip çıkmaya çalışıyor bir yandan telefonla konuşuyor kaza yaptırması an meselesi asla asla yola bakmıyor direk yola çıkıyor,

birde bunun teyze tipi var 50 yaş üstü ÖLÜM MAKİNESİ gibi yola çıkıyor sağa geçsen sağa geçiyor sola geçsen sola geçiyor en son eliyle tüüü sana motorcular böyle işareti yapıyor , kimseyi kötülediğim yok yanlış anlamayın arkadaşlar, herkes bacımız , kardeşimiz, büyüğümüz ama gerçek bu

amca versiyonu yola bakıyor genelde çıkmıyor ama teyzeler alev topu gibi her an yola çıkabilir Korna basın demeyin BAkmıyor yinede...

Benim analizim genelde kültür seviyesi düşük kesim yapıyor aracın çarpmasından veya kazaya sebebiyet vereceğini tahmin dahi etmiyor birçoğunun ehliyeti yok ,

Yaz geldi geliyor çok çok dikkatli olalım ,

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    olay aynen arkadaşın yazdığı gibiyse, ülkemizin tipik eğitimsizliğinin sonuçlarından biri,koskoca 53 yaşında altında koca bir tır olan yılların şoförü kırmızı ışıkta durmuyor, bir diğer tarafta ise daha trafik nedir yeni yeni öğrenmeye başlayan ama kuralları ihlal etmeyi de hiç umursamayan ehliyetsiz, plakasız motor kullanan ve buna izin veren bir ailesi olan genç kız hayatının baharında vahim bir şekilde hayatını kaybediyor, söylenecek söz bulamıyorum.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ortada video var kız sarı yanar yanmaz fırlıyor hala yeşil diyorsunuz.. Araç da hamle yapıyor ama tırı görüp bekliyor. Bu tipik Türkish type kuralsızlık örneği, insanlara sarı ışığın ne olduğunu anlatmak nasıl olacak bilemiyorum. Merhumenin görüş açısı solundaki araç yüzünden de daralmış olabilir ama yeşilin tam olarak yandığından emin olmadan hamle yapmamak gerekir. Türkiye'deki trafik ışıklarında senkron sorunu da olabiliyor, kaza şartlarını iyi irdelemek, incelemek lazım.. Ama tır şoförü her halükarda suçlu çünkü kavşağa o hızla girmesinin hiçbir izah edilebilir yanı yok.

Motosikleti
    MT-07
    Herkes yazmış bende yazayım. Bu davanın sonucunda ölen kızcağıza da ceza kesilir Tır sürücüsüne de ceza kesilir. Sonra kız öldüğü için hakkında takipsizlik verilir ve Tır sürücüsünün asli kusuruna göre taksirli adam öldürmeğe sebebiyete kadar cezası kesilir. Bundan sonra kurtulması zor. Heleki görgü tanıdığı ve mobese kayıtlarından kırmızı ışıkta geçtiği %100 netse ( videoyu izlemedim. yüreğim el vermedi.) vay Tır sürücüsünün haline. Maddi hasarlı kaza başkadır, ölüm veya yaralanmalı başkadır.

Olan kız'a oldu. Tır sürücüsü içeride yatsa ne olur? Bir can gitti...

Tır'ın evi barkı yıkıldı. Değdi mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Afedersiniz içimden direk o.ç demek geldi
    Kızı canından etmiş serefsiz
    Bu herife ne kadar küfür etsek az

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızın ehliyetsiz olmasından dolayı muhtemelen dava ya düşecek ya da fazla ceza yemeyecek bu katil..
    Laik adalet sistemimiz sağolsun
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afedersiniz içimden direk o.ç demek geldi
    Kızı canından etmiş serefsiz
    Bu herife ne kadar küfür etsek az

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Laik adalet sistemimiz sağolsun
    burayıterket.swf var bilir misin?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızın ehliyetsiz olmasından dolayı muhtemelen dava ya düşecek ya da fazla ceza yemeyecek bu katil..
    ehliyetin olmaması cezayı etkilemez hocam. Defalarca şahit oldum...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)