Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Depo kapağı açılmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bugün benzin almaya gittim depoyu açıp pompacıya verdim. Salak herif depo kapağın ters takmış şimdi ne kadar zorlasam da açılmıyor kapak. Bir şişe wd40 boşalttım faydası olmadı. Nasıl çıkarırım bu kapağı moto Ybr250 bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kapağın yanak kısmından düz tornavida veya bisiklet tamircilerinde sıpa levyesi derier ince olan,onunla hafiften karşılıklı kanırt.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hadi pompacı salaktı kapağı ters taktı, peki bu kapağın ters takılma ihtimalini düşünmeyen mühendis çok mu akıllı?

Bir kapak kolayca ters takılıyor ve açılmıyorsa bunda bir tasarım hatası vardır.
    levend84, Pangaea, RoofRoof ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi pompacı salaktı kapağı ters taktı, peki bu kapağın ters takılma ihtimalini düşünmeyen mühendis çok mu akıllı?

Bir kapak kolayca ters takılıyor ve açılmıyorsa bunda bir tasarım hatası vardır.
    Zaten oda ayrı bir saçmalık abi. Yarım saat uğraşıp 2 anahtar yamulttuktan sonra kanirtarak çıkardım. Bir daha isterse 1 litre benzin uçsun gitsin kapağı ben açıp kapatacağım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam mühendise'de çok yüklenmemek lazım,sonuçta bu tarz silindirik kapak tasarımında(çıkıntı,çentik,yön)vs.gibi durumlarda basitlik ve pratiklik aranır,ve en önemli durumda kapak ters takılmayacak şekilde tasarlansa bile,zorlamayla illaki şampiyon bir pompacı bu işi başaracaktı.

He şu yapılabilirdi,kapağın üzerine pres baskı yapılarak ok işareti ile takılma yönü belirtilebilirdi.

Rahmetlik boşuna demedi ''Elde kalmayan cinsten olacak''diye..

Şurayada cbf250 depo kapağı bırakayım.

sey_47 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bugüne kadar hiçbir pompacıya hiçbir motosikletimde depo kapağı açtırmadım. Hatta ısrarla yakıt tabancasını da rica edip depoya yakıtı kendim koymaya gayret ederim ki deponun o kapak kısmına denk gelen yerde tabancayı vurup boyayı zedeleyip de olmadık yerden paslandırmasın. Bazı pompacı arkadaşlar son damlası da depoya girsin diye beklemektense tabancayı yan çevirip depo kenarına bir iki tıklatmayı seviyor, aman diyeyim depo paslanmalarına hazırlıklı olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)