Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet Nasıl Kullanılır???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GIXXER
    Lütfen ne yapıyosunuz ya_? İnternetten motosiklet kullanmak mı öğretilir?
    Adam akıllı bir sürücü kursuna gidersin hocanın cebine ufak bi miktar para artı benzin parasını karşılarsın ki bu ayıp değil eğitimin devamında iyice öğrenirsin
    İNTERNETTEN MOTOSİKLET KULLANMA ÖĞRENİLMEZ....
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    HIMMM BU KONUDA SANA ALLAH YARDIMCI OLSUN DOSTUM....
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Alıntı SuPeR BiKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo kullanıp bide bu soruyu mu soruyorsun...
    hyo kullandıımı kim sölüo yaşım 16, 3 ay kaldı ehliyete ama alıcam inş yazdım oraya istek niteliğinde yani
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

arkadaslar merhaba...
    ya bi konuda yardim almak isterdim
    benim boyum 179 kilom 72
    sizce kawasaki 250 almalimiyim yoksa daha erkenmi??

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    vıteslı motor hıç surmedım sayenızde surmus kadar oldum xD

Motosikleti
    cbf150
    Motosiklet tehlikeli bir iştir. SS leri saymazsak ölümlü kazaları azdır ama yaralanmalı kazaları çoktur. Bunda birçok faktör vardır ama bence en önemlisi bizde trafik kültürü yok, dağ kültürü var. Büyük olan küçüğü yer mantığı. Bizde en ufak olaraktan trafikde araçtan sayılmıyoruz. Yollar ise başka bir alem.
    AMA motosiklet sürme zevki paha biçilemez.
    Sadece bil istedim, sonuçta bu iş zevk ve para işidir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    yamaha t 80
    üstte yazılmış olan zaten öyle olacak el arabası değil ya tabiki tabiki öyle olacak sanki başka yeri warmış gibi sol el debriyaj
    sağ el ön fren+gaz
    sol ayak vites
    sağ ayak arka fren

Motosikleti
    honda cg 125
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 30.000 km vitesli veya vitessiz motor tecrübem var. elimde mondial 151 rs+honda cg var.cüzi bi ücret karşılığında hafta içi 5 ten sonra , haftasonu istenilen saatte öğretebilirim.ist avcılarda oturuyorum , motor sürülebilecek boş mekanlar mevcuttur , ehliyet veya herhangi bir tecrübenizin olmasına gerek yok , yedek kaskım var.

NOT:profesyonel değilim , herhangi bir eğitim almadım, ama öğretebileceğime inanıyorum.şu zamana kadar 4 kız a sıfırdan vitesli öğrettim, hepsi şu an sürebiliyo.

telden veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz
    tel:0538 650 08 51
    melihxkibar@hotmail.com

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/dige...#ixzz17NKcRYaT

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben 2 saat kusr görüp sınava girdim.

meraba arkadaşım. ben ankara dayım. eğitim konusunu kursla ısrarla sorarak kayıt oldum. motor teorik eğitimini bu siteden öğrendim epeydir takip ediyorum. yazılı sınava girim geçtim. sonra kurstan haber bekliyorum direksiyon eğitimi için. neyse bir hafta oldu ses yok. iki hafta oldu ses yok. ben aradım. benim direksiyon eğitimim ne oldu sınav ne zaman. adamlar demez mi sınav haftaya kurs eğitimi için vakit yok. bir pazar sabahı ayarladık 2 saat gittim. işte motoru hareket ettirmeyi öğrettiler. sonra sınava gittik. sınav sorumlusu diyor ki 8 yapıp gelin ben diyorum ki 8 ne ? neyse benden önce 3 kişi sınava girdi 8 ne öğrendim. sürücü kursu bir kask verdi ama kask bana küçük. kask kafamda takke gibi duruyor. görüş alanım yüzde elli. kask burnumun biraz altında bitiyor. neyse acemi olunca böyle işler geliyor. baktım tecrübeliler kendi kasklarını alıp gelmişler. neyse motorsiklete bindim. kalkarken stop ettirmeyeyim diye gaz veriyorum. Debrajı hafif kaldırmamla motor ön tekeri havaya kalktı bir 15m gittim korktum durdum. sonra daha hafif gazla vermeye başladım. iki bidon arasından geçtim döneceğim ama o ne diğer sürücü kursunun motoruyla karşı karşıyayım. kurtarmak için geniş döndüm. o da benim tarafa döndü. tam sıyırdım derken arka teker vurdu. vel hasıl sınavı bitirdiğimde geçme umudum yoktu. kaldım. şimdi tekrar gireceğiz direksiyon sınavına. giderken kendime göre bir kask alp gideceğim.

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    al motoru ilk hafta öğrenirsin kolay iş sürmesi düşe kalka öğrenirsin : )

Motosikleti
    yamaha yzf r125 olcak inş.
    Alıntı efsars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al motoru ilk hafta öğrenirsin kolay iş sürmesi düşe kalka öğrenirsin : )
    o kadar para wericek ya yazk değl mi düş kalk kendinide yaralayabilir
    en iyisi bi bilenle öğrenmesi.

Bütün mesajları okudum, konu çok yararlı olmuş.Nerdeyse herşeyi anlatmışsınız ama benim takıldığım bir yer var. Kalkışta normal arabadaki gibi debriyajı kullanıp vites yükseltip devam ediyoruz yolumuza ama durucağımız zaman veya hızla giderken ışıklarda fren yapmamız gerektiğinde debriyajı nasıl kullanıcaz ? Işık biz daha gelmeden kırmızıdan yeşil oldu diyelim 5. vitesden 3. vitese vitesi nasıl düşürücez ? Aslında benim tam olarak çözemediğim bu sorular ve bu debriyaj olayı. Kısacası bu debriyajı vites yükseltmenin haricinde nasıl kullanıcam ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    CBR 600 F
    vaybe ne güzel hort olmus her sene 1 kere hortluyo bu konu
    carpe diem

Motosikleti
    henüz yok
    bende hortlatıyım o zaman bişey sorcam mesela dururken vitesi 1e taktık arabadaki gibi gaz vermeyip debriyajdan çekersek elimizi stop eder mi

Alıntı mücahit26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hortlatıyım o zaman bişey sorcam mesela dururken vitesi 1e taktık arabadaki gibi gaz vermeyip debriyajdan çekersek elimizi stop eder mi
    Evet stop eder. Arabada nasılsa aynı sistem motosiklette de geçerli.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet stop eder. Arabada nasılsa aynı sistem motosiklette de geçerli.
    sağol kardeşim

Motosikleti
    Henüz yok.
    vites nasıl atılır öğrendiniz, nasıl kalkılır nasıl gidilir fren nerdedir gaz nerdedir öğrendiniz. Birkaç denemeden sonra baktınız rahatça gidip rahatça durabiliyorsunuz. Tamam artık motor sürebilirsiniz hatta direk 600cc racing hiç de zor olmaz dimi. Peki ya diğer hayati bilgiler. Hani şu eğitimli insanlardan alınan eğitimdeki bilgiler.
    Mesela iki tekerli her araçta dirksiyonu nereye çevirirseniz tersi yöne doğru gideceğinizi.
    Ya da özellikle panik anında nereye bakarsanız oraya gideceğinizi.
    4 tekerli araçları takip ederken ortadan değilde teker izinden takip etmeniz gerektiğini.
    Ani frenlemede duruşa paralel olarak freni bırakmanız gerektiğini.
    Buna benzer onlarca önemli noktayı değil sürmekle, kaza bile yapsanız öğrenemezsiniz. Hani sözüm ona düşe kalka öğrenirsin diyolar. Düşe kalka anca düşmeyi öğrenirsin. Ayakta kalmak önemli çünkü her düşüşünde kalkamayabilirsin.
    DALGIC_800, skyytr ve arekbatmaz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler