Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Nasıl Kullanılır???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şimdilik yoq
    mbr arkadaşlar bende hiç vitesli motor kullanmadım daha önce otomatik sürdüm şimdi ehliyete gidiyorum bitince vitesli bi motor alıp bodozlama gireceğim olaya yani rahat olun gerisi olur (heralde )
    çok yakında bi motorum olacak he he

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

drag star motorunun vitesi nas1l ???

iyi aksamlar ben1m b1 problem1m var yard1mc1 olman1z1 1st1orum motor ehl1yet1m1 ald1m ama herkesin bas1na geld1g1 g1b1 banada surmey1 ogretmed1ler kend1 1mkanlar1mla v1tesl1 motor kullanmay1 orend1m fakat ben1m ogrend1g1m 1 N 2 3 4 5 tarz1yd1 bu hafta 1c1nde dragstar 650 motor al1yorum ama bu motorun v1tes1n1n deisik oldugunu duydum kabataslak b1 anlat1m alab1l1rsem cok sev1n1r1m sayg1lar sal1kl1 gunler

arkadaşlar bende yeni yeni ögreniyorum fakat en büyük korkum ögrenirken motora zarar vermek ve hasar oluşturmak benim de korkum bu :D yoksa ögrenmesine ögrenilir ama bu ögrenme pahalıya mal olurmu??!!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Prometheus

Ama bende 6 vites vaaaaar
    tüh yaaa bende vites yokkiii...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüh yaaa bende vites yokkiii...
    ayarlarız sen kafanı yorma
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

karpatkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    aslında vıteslı motoru ıyı kullana bılen bırısı buraya ufak bı vıdeo koysa bılgı için ıyı olur gıbıme gelıyor

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Hooorrttt .

Motosikleti
    GT650R
    Selam kardeşim, hiç motora binmemiş biri olarak ilk motorum 650 lik bir raceing,
    Raceing yarış tipi demek oluyor, biliyorsundur ama ben gene yazayım, hiç bir şey bilmediğini farz ediyorum,
    Şimdi yukarda arkadaşlar yazmış, çoğunlukla viteste takılı kalmışsın ben sana inceni cincini yazayım, dedimya hiç motora binmemiştim, 650 R ye bindim ve sürdüm, motoru nasıl çalıştırıcağımı bile youtube den gördüm :D yoksa ben araba gibi düşünüyordum bak şimdi kardeşş uzatacam biraz ama olsun okursun.
    Öncelikle motora oturdun kontak anahtarını taktın çevirdik panelde ışıklar yandı,

sol elinde bulunan bisikletlerde fren olarak kullanılan olayı sıkıyorsun ve sağ elinin baş parmağında bir düğme var ona basıp motoru çalıştırıyorsun.
    Sonra yukarda arkadaşlar vites olayını ayrıntılı bir şekilde anlatmışlar, 1 e takıyorsun hafif gaz veriyorsun debriyajdan yavaşça kaldırıyorsun ve kalkıyorsun inan zorlanmayacaksın, bazı motorlarda ayak açıkken çalışmıyor, benimkinde olduğu gibi, motorun ayağı açık boşta çalışıyor, 1 e takınca küt stop ediyor, korka kafana takılan bişey olursa sormaktan çekinme, sürersin yani..
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    arkadaslar sizden benimde ricam birisi motorun ustune oturduktan sonra basıp gidene kadarki asamaları tektek sıralayabilirmi bir dostum yazmış ama karışık olmuş biraz bugun ilk vitesli motor dersine giricektim ama gidemedim. yardımcı olursanız cok mutlu olurum

Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    iyiki bir ricada bulunduk okadar motor kullanmayı bilenvar sitede bir kişi cıkıp anlatmamış ben bugun baskasından ögrendim sagolun

Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    motora oturdun anahtarı taktın sağ tarafa doğru çevirdin
    debriyaja bastın vites boşta değil ise boşa aldın el hala debriyajda marş düğmesine bastın çalıştığı anda bıraktın

(eğer calışmıyosa 5 sn den fazla basılı tutma) debriyaz hala elde vites manetini aşağıya doğru bastırıp 1 e taktın gerısı anlatılmış zaten

umarım faydalı olmuştur

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    faydalı bilgiler .

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    ya bu vitesli motorlarda vitesi boşa nasıl atıyorduk 1 aşağı basıyoruz 2,3,4,5 yukarı sonra aşağı doğru vitesi küçültüyoruz boşa nasıl atıyorduk 2 deyken 1. vitesteyken yine aşağı doğrumu basıcaktık? ehliyet sınavında vitesli mondial kullandım birdaha vitesli kullanmadım birde bu vitesli motorların şanzumanı neden carcar ötüyor?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    topice yazılan mesajlara bakarsanız görürsünüz ama ben yinede söyleyeyim 1. viteste iken vites manetini sonuna kadar cekersek 2 yarım ve yavaş bi şekilde çekersek N umarım anlaşılmıştır

1n 2n 3n 4n 5n 6 n böyle olur mu

MaHLuKaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakinda insallah
    Ayyyy Koptum Yaw Bende Hiç Vitesli Kullanmadım Scooter Kullandım ama defalarca anlatılmış hala 1n 2n 3n 4n 5n 6n diyenler var bak arkadaşım motor vitesi sadece aşağı yukarı doğru oynayan bir demir parçasıdır yani sağa sola gitmes yukarı doğru ayakkabının ucuyla kaldırırsın aşağı doğruda ayakkabının uc tabanıyla indirirsin şimdi en alta kadar getirdin vitesi ne oldu 1 oldu yani vites 1 de azcık yukarı çektin ne oldu vites N yani boşta oldu azcık yukarı ne oldu 2 oldu sora 3 olcak 4 olcak atıyorum vites 4 de yolda gidiyorsun pat kırmızı yandı şimdi ne olacak dimi bide işin bu boyutu var ozaman tekrar bascan sol elindeki debriyaja alcan vitesi aşağı doğru en alta idinmi sora azcık yukarı ne oldu boş oldu yani N Şimdi Sen Diceksinki 5 le giderken kırmızı yanarsa ne olacak?? ışıklara Gelmene Çok Var İse bascan debriyaja alcan vitesi en alta sora hafif yukarı boş olcak yada ışılar dibinde bascan gidicen allaha emanet alışana kadar

Motosikleti
    kanuni caracal 200 (harleyin türkçesi)
    Bende yaeni motor kullanmayı öğreniyorum ama ben caracak kullanmıyorum cruiser ile öğreniyorum cruiser çok manyagg bir motorr viteste bu kadar çok kafa yormayın sürmeyi öürenin vites kullan makta arkasın dan gelir sorularınız için
    ordu_46@hotmail.com ekleyin sorularınız için okey
    kendinize iii bakın herkese selamlar
    evet bende buranın bir üyesiyim ve benimde bir motorum var

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Benim merak ettiğim şu
    5
    4
    3
    2
    N
    1 sisteminde dielimki 2 de gidiyoruz debriyaj a basıp sonuna kadar yukarı çektğimizde 3mü olur 5mi olur.. yani triptonik araba vitesi gibimi yoksa manuel çok kademeli gibimi. yani 2 den 5 e atmak için debriyaj a basıp 3 kere ardı ardına kaldırmakmı lazım vitesi.. ?
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    Alıntı ekuzdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim şu
    5
    4
    3
    2
    N
    1 sisteminde dielimki 2 de gidiyoruz debriyaj a basıp sonuna kadar yukarı çektğimizde 3mü olur 5mi olur.. yani triptonik araba vitesi gibimi yoksa manuel çok kademeli gibimi. yani 2 den 5 e atmak için debriyaj a basıp 3 kere ardı ardına kaldırmakmı lazım vitesi.. ?
    hyo kullanıp bide bu soruyu mu soruyorsun...
    it's just living and leaving

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    triptonik gibi her vurusta tek vites çikiyor yada iniyor , tek vurusta 5 vites birden atlamaz ...

Vallaha ben hayatimda hiç motor binmemistim ama bir gün chopper binecem diye bekledim ve hiç ögrenmeden ehliyetsiz bir anda gittim aldim 650cc chopper/cruiser.

Vites veya sürüsü hiç bilmedigim halde yolda kullanan birine gittim sordum bana temeli kisaca anlat dedim adam debraj fites fren anlatti sonra 100 metre gitti gösterdi bu kadar , adama allah razi olsun deyip tesekkür ettim sonra hemen 2 saat durmadan denedim ve anladimki bisiklet ve araba kullanan herkes vitesli motor aninda kullanabilir... hiç endise etme çok basit..
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler