Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kirlenen montlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Etikette 30 derece/elde yıkama yazar.

Ben 30derece, hassas yıkamada sıkma olmadan yapıyorum. Az bebek deterjanı ve yumuşatıcı yerine çok az saç şampuanı koyuyorum.
    Sırılsıklam çıkacaktır ısıtıcı yanına yada kurutucuya koymayın. Direkt askılığa asın kendi kalıbına uygun şekilde dış ortamda 24 saatte kuruyor.
    twisten ve MSMorkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yıllardır motor kullanıyorum.
    Montlar özellikle kışın berbat hale geliyor.
    Eğer montun yeni ise birşey diyemem ama bir seneden eski ise artık çok da sorun etmeye değmez.

Ben korumaları çıkardıktan sonra monta hiç acımadan yıkarım.
    çok kirli ise uzun programda, 40 derecede, hatta bazen çok lekeli olan yerlere önceden yağ çözücü dökerek yıkarım.

Bu işlemin sonucunda su geçirmezlik diye birşey kalmaz, ama 10 tl civarına spreyleri var, ondan sıkarsın olur.
    Montun kendisi kolay kolay zarar görmez, onu söyleyebilirim.
    twisten bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    ben her kullanımdan sonra eşya fırçası ile kabasını alıyorum, bu şekilde daha uzun süre temiz kalıyor. Çok kirlendiğinde veya ter koktuğunda elde yıkama, durulama olmadan asma... tabii bu kışlık mont için geçerli. yazlık fileyi at makineye gitsin.
    twisten ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır motor kullanıyorum.
    Montlar özellikle kışın berbat hale geliyor.
    Eğer montun yeni ise birşey diyemem ama bir seneden eski ise artık çok da sorun etmeye değmez.

Ben korumaları çıkardıktan sonra monta hiç acımadan yıkarım.
    çok kirli ise uzun programda, 40 derecede, hatta bazen çok lekeli olan yerlere önceden yağ çözücü dökerek yıkarım.

Bu işlemin sonucunda su geçirmezlik diye birşey kalmaz, ama 10 tl civarına spreyleri var, ondan sıkarsın olur.
    Montun kendisi kolay kolay zarar görmez, onu söyleyebilirim.
    O spreyler ne kadar işe yarıyor? Bi sıkımda kaç saat tutar?
    Kızıl pars bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her akşam tekeri zincirle elektrik direğine kitlerken ve sabah açarken ellerim leş gibi oluyor, haliyle o ellerle ne kadar monta dokunmadan anahtarı cebime koymaya çalışsam da özellikle cep kısmı leş gibi :( Kış aylarında, yağmur çamur vs. daha da kötü oluyor.

anladığım kadarı ile ne şekilde yıkanırsa yıkansın su ve rüzgar geçirmeme özelliğini kaybediyor. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş, goretex türü kumaşlar için satılan spreyler var, onlar iş görür sanırım. Cevaplar için teşekkürler, gördüğüm kadarı ile özel bi işlem yapan pek yok. En özelini yapan kuru temizlemeciye veriyormuş.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    goretex türü kumaşlar için satılan spreyler var, onlar iş görür sanırım.
    Ben özellikle en ucuzundan aldım denedim,
    tamamen su geçirmezliği gitmiş olan montu (Revit kışlık mont) bir saat kadar neredeyse hiç su geçirmez hale getiriyor.
    Uygulama şeklinden dolayı bazı yerlerden hafif sızıyor ama sonuç tatmin edici.
    Zaten ayrıca yağmurluğum var,
    ani bastıran yağmurda ya da kısa mesafelerde sorun olmuyor.

Çok ıslanınca özelliği gidiyor, zaten ben de tekrar yıkıyorum, tekrar sprey sıkıyorum.
    Bir tüp tahminen 2-3 defa kullanılabilir.
    RoofRoof bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.k2outdoor.com.tr/Nikwax,L...l#labels=372-3

Outdoor ürünler için ürünleri bir incele. Süre olarak kesn bir şey yok. Kullancıya ve kullanım şartlarına göre değişiyor ama işe yarıyor. Fiyat olarak da ulaşılabilir düzeyde.
    twisten bunu beğendi.
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım daha profesyonel bir ürün var, fıs fıs sprey ile uygulanıp sıcak hava üflenerek kurutularak kullanılıyor. O dahi 3-4 saatten sonra özelliğini yitiriyor. Kimisine kolay gelebilir ama her gün 2-3 saat motosiklet üzerinde kalan biriysen aynı işi günübirlik yapmak çok sıkıcı olur eminim. Ben botlarım için uyguluyorum, yazlık ve mevsimlik botların su direncini bir nebze olsun arttırıyor. Tabi çok yağdıysa o da bir işe yaramıyor.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada saatten kastımız sprey su almaya başladıktan sonra, değil mi? Yani sıktıktan birkaç saat sonra su alsın veya almasın özelliğini yitirmiyor sprey?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sabunlu süngerle siliyorum senede bir kez
    makina ya attığım prohel çöp oldu
    acemilik işte

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabunlu süngerle siliyorum senede bir kez
    makina ya attığım prohel çöp oldu
    acemilik işte
    Prohel çöp mü oldu Daha yeni kullanamaya başlamıştım oysa ki
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada saatten kastımız sprey su almaya başladıktan sonra, değil mi? Yani sıktıktan birkaç saat sonra su alsın veya almasın özelliğini yitirmiyor sprey?
    Evet, anlatım bozukluğu için kusura bakmayın

Kastettiğim şey, spreyi uygulayıp kuruttuktan sonra, motosikleti sürerken yağmur başladığındaki andan itibaren botun suya karşı direnç süresi. Hafif yağmurda 2-3 saatin sonunda ıslaklığı hissetmeye başlıyorsunuz. Eğer su birikintisi veya şiddetli yağmur ise 15dk sürüyor sürmüyor su almaya başlıyor. Gümüş esaslı ve eldiven maske ile uygulanması gereken profesyonel bir ürün ama yine de randıman alabildiğimi söyleyemem.

Daha kaliteli ürünleri araştırmak lazım. Markasını da unuttum ama kutusuna bakınca yazarım.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Montların membranları su itici özellikli değilse yukarıda ki ürünlerin mucize yaratmasını beklemek doğru olmaz. İlla olsun diyorsakta NatGeo da da yer virlen Ultra Ever Dry uygulayabilirsiniz. Türkiye için de distribütörlük vermeye başlamışlar: http://www.brsturkiye.com/

Bi göz atın ama o kadar uç örneğe ihtiyaç yok sanki..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Monta su geçirmezliği için kimyasal işlem uygulandıysa kuru temizlemeden sonra geriye hiç bir şey kalmaz. En güzeli ılık suda elde yıkamak. Mont ne kadar az sıvı ile temas ederse o kadar iyi, araları uzun tutun. Beyaz mont almayın

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, anlatım bozukluğu için kusura bakmayın

Kastettiğim şey, spreyi uygulayıp kuruttuktan sonra, motosikleti sürerken yağmur başladığındaki andan itibaren botun suya karşı direnç süresi. Hafif yağmurda 2-3 saatin sonunda ıslaklığı hissetmeye başlıyorsunuz. Eğer su birikintisi veya şiddetli yağmur ise 15dk sürüyor sürmüyor su almaya başlıyor. Gümüş esaslı ve eldiven maske ile uygulanması gereken profesyonel bir ürün ama yine de randıman alabildiğimi söyleyemem.

Daha kaliteli ürünleri araştırmak lazım. Markasını da unuttum ama kutusuna bakınca yazarım.
    Estağfurullah, ben yanlış anlamadığımdan emin olmak için sordum sadece. Biraz biraz işe yarıyor diyorsunuz yani, yine de fiyatı çok fazla değilse "hiç yoktan iyidir" denebilir mi? Sizin kullandığınız profesyonel ürün kurutulma ihtiyacı nedeniyle taşınabilir bir şey değil diye tahmin ediyorum. Daha basit ürünler yağmur altında sık ve devam et gibi bir mantıkla kullanılabilir mi acaba, denemek lazım. Atıyorum hafif yağmurda yirmişer dakikada bir molayla sprey yenilenir, ama suyla temas altında işini yapacağından şüpheliyim.

Motosikleti
    wonder 150
    Anneye ver o halleder yılların tecrübesi sonuçta
    twisten bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monta su geçirmezliği için kimyasal işlem uygulandıysa kuru temizlemeden sonra geriye hiç bir şey kalmaz. En güzeli ılık suda elde yıkamak. Mont ne kadar az sıvı ile temas ederse o kadar iyi, araları uzun tutun. Beyaz mont almayın
    Beyaz-siyah giymeyi çok seviyorum ama 1-2 kullanımdan sonra gri-kahverengi-beyaz oluyor.Beyaz almayın o yüzden.

Motosikleti
    X-Max 250
    Yazlık montumun korumalarını çıkartıp makineye kısa programda en düşük derecede yıkıyorum, mis gibi çıkıyor. Kışlık montuma yapmaya kıyamadım, deneyemedim ıslak bezle siliyorum.
    twisten bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)