Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda nc750x mi, yamaha tracer 700 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Ben de ikisi arasında kaldım, nc nin gereksiz pahalılığı, tracer ı gördükten sonra çirkin gelmeye başlaması, hantallığı sebepleri ile hafta itibari ile TRACER 700 sahibi oldum tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ikisi arasında kaldım, nc nin gereksiz pahalılığı, tracer ı gördükten sonra çirkin gelmeye başlaması, hantallığı sebepleri ile hafta itibari ile TRACER 700 sahibi oldum tavsiye ederim.
    Hayirli olsun, insallah ben de yakin zamanda tracer sahibi olabilirim. Hangi renk aldiniz? İlan fiyati uzerinden 1000 tl kadar indirim yaptilar mi?

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Evet yaptılar kırmızı aldım, koruma demiri ve topuzu da takdırdım, size de şimdiden hayırlı olsun

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla bir çok honda ve yamaha bayisinde hem nc hem de tracer için test sürüş imkanı var, eğer test sürüş imkanı yoksa nc750x alınabilir, çok dengeli, müthiş pratik,gayet konforlu ve kullanışlı bir motosiklet, scooter kullanır gibi süzülüyor resmen.

Ama test sürüş imkanı varsa, önce dediğim gibi nx750x kullanın, sonrasında ise tracer kullanın. Tracer'ı sonra kullanın ki tekrar yamaha bayisine gitmek zor olmasın. Ayrıca tracer kullanıdktan sonra lütfen honda mühendislerine az sövün- onlarda insan. ''Tracer 700 ise nc nasıl 750 lan?!'' şeklinde hönkürmeyin, evet size katılıyorum, Honda diğer motosikletleri kullanana kadar kağıt üstünde çok makul bir tercih ancak iş realiteye geldiğinde ruhsuz-donuk bir motosiklet. Zira işin bir de versys boyutu var ki aradaki fiyat farkına değmese de o da tracer'a göre iyi bir tercih, hem gidişi hem süspansiyonu ile tam bir 'motosiklet'. Arada ki fiyat farkı Tracer Avrupa'da üretildiği için uçup gitmese kesinlikle versys tercih edin derdim, versys ile tracer arasındaki sürüş keyfi nc750 ile tracer arasındaki kadar uçurum değil. İkisi de keyifli motosikletler.

Her yine de ne olursa olsun, NC750 alırsanız, kimsenin traceri'ını emanette olsa kullanmayın, hatta versys kullananları görmezden gelin dışlayın.

Abarttığımı düşünebilirsiniz ancak durum hakkaten böyle, nc sonuçta honda jazz motor bloğunu ikiye bölüp motosiklete uyarlanan bir motosiklet. Araba gibi devirlenen ve erkenden kesiciye giren devşirme bir makina, adı 750 ama kendi 350.

Versys'im yok V-stromum yok Tracer bana göre tipsiz, nc750 bir süre kullandım ama bunların hiç biri benim tercihim olan segmentte değil.
    Yamaha’dan öğrendiğimize kadarıyla devletin vergi şartlarına görebir motorun Avrupalı olmasının şartı %51’den fazlasının Avrupa’da üretiliyor olmasıymış. Tracer 700’ün ne yazık ki 51’inden azı Avrupa yapımıymış. Yamaha Türkiye’nin söylediğine göre ellerindeki 2017 T700 stoğu bitince yeni motorlar %20’li satılacakmış...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha’dan öğrendiğimize kadarıyla devletin vergi şartlarına görebir motorun Avrupalı olmasının şartı %51’den fazlasının Avrupa’da üretiliyor olmasıymış. Tracer 700’ün ne yazık ki 51’inden azı Avrupa yapımıymış. Yamaha Türkiye’nin söylediğine göre ellerindeki 2017 T700 stoğu bitince yeni motorlar %20’li satılacakmış...
    aynen hocam geçen bende konuştum yamaha çalışanıyla tracer 700 fransa üretimiymiş.o yüzden yeni gelen ötv zammına tabi değil.2018 modelleri japonyada üretilicek o yüzden %20 ötv zammı ile hesaplarsanız 47 46 gibi bir rakam çıkabilir.kısaca tracer alıcaklar 2018ler acı bir fiyattan satılıcak.eski mt7 ve tracer farkı zaten biri 25 idi tracer 31e veriyorlardı şu an aralarında 1000tl fark var 2018lerden sonra yine aradaki fark aynı olucak hatta daha fazla olabilir

Motosikleti
    Honda NC750X-DCT

Yok artık o kadar da değil

NC 750X DCT kullanıcısıyım, bu motoru yüksek devir çeviren SS'ler veya MT-09/07 gibi motorlar ile karşılaştırmak yanlış, hele arabalardan yavaş hızlanıyor diyen arkadaş motoru S3 moduna al, sonra duruştan kalkışa aç gazı sonuna kadar bak bakalım motor kafana geçiyor mu? geçmiyor mu? D modunda hımbıl hımbıl kullanıp boş yorumlar yapmayın lütfen. (Not: Diğer motorum 150'lik scooter ile bile kalkışta tüm arabaları geçiyorum ha kısa zamanda yakalıyorlar ayrı ama kalkışta en salak scooter bile arabaları geçer, NC 'yi bu kadar gömmeyin hele kullanmadan veya doğru kullanmadan asla)
    kulspruta bunu beğendi.

Alıntı Tuğrul TZL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 750X DCT kullanıcısıyım, bu motoru yüksek devir çeviren SS'ler veya MT-09/07 gibi motorlar ile karşılaştırmak yanlış, hele arabalardan yavaş hızlanıyor diyen arkadaş motoru S3 moduna al, sonra duruştan kalkışa aç gazı sonuna kadar bak bakalım motor kafana geçiyor mu? geçmiyor mu? D modunda hımbıl hımbıl kullanıp boş yorumlar yapmayın lütfen. (Not: Diğer motorum 150'lik scooter ile bile kalkışta tüm arabaları geçiyorum ha kısa zamanda yakalıyorlar ayrı ama kalkışta en salak scooter bile arabaları geçer, NC 'yi bu kadar gömmeyin hele kullanmadan veya doğru kullanmadan asla)
    Bir zamanlar açtığım konu hortlamış, duygulandım
    Nc iyi motosiklet. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa tamamdır. Kendinizi Kimseye bir şeyler izah etme mecburiyetinde hissetmeyin. Keyifli sürüşler.
    Tuğrul TZL bunu beğendi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar açtığım konu hortlamış, duygulandım
    Nc iyi motosiklet. İhtiyaçlarınızı karşılıyorsa tamamdır. Kendinizi Kimseye bir şeyler izah etme mecburiyetinde hissetmeyin. Keyifli sürüşler.
    R25 ten sonra nasıl geldi Tracer700 ?

Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ten sonra nasıl geldi Tracer700 ?
    R25 e ilk bindiğimde : “ bu muydu” demiştim

Tracer700 e ilk bindiğimde : R25 ve öncekilerinin motosiklet olmadığını anladım. Yüzümde bir gülümseme. Muhteşem bir duyguydu.
    Kontrolde vs en ufak problem olmadı. Hayvani güç olduğu için biraz temkinli kullandım sonra alıştım.
    sutlusoda ve Yunus Özbek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Ben Xmax 250 den NC 750 DCT ye geçtim. Otomatik şanzımanın bir motosiklette olmasının verdiği keyfi anlatamam. Mesele güç ve hafiflik ise tracer olabilir ( Kullanmadım ) Ama şahsen bana şuan çok yeterli. Geçen biraz gazladım 167 ye kadar tek nefeste geldi. son sürati de 195 civarında. Hızlanma ise S3 modunda güzel bence. Ama biraz ağır bir motordur. Tracer ile arasında beygir farkı var. Ama Tracerda da otomatik şanzıman yok, ön depoda bagaj yok. Alt kısmı ve yanları açıkta. Hiç karenaj koruması yok. Yani tamamen ihtiyaçlara yönelik bir tercih olacak.
    Tuğrul TZL bunu beğendi.

Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Xmax 250 den NC 750 DCT ye geçtim. Otomatik şanzımanın bir motosiklette olmasının verdiği keyfi anlatamam. Mesele güç ve hafiflik ise tracer olabilir ( Kullanmadım ) Ama şahsen bana şuan çok yeterli. Geçen biraz gazladım 167 ye kadar tek nefeste geldi. son sürati de 195 civarında. Hızlanma ise S3 modunda güzel bence. Ama biraz ağır bir motordur. Tracer ile arasında beygir farkı var. Ama Tracerda da otomatik şanzıman yok, ön depoda bagaj yok. Alt kısmı ve yanları açıkta. Hiç karenaj koruması yok. Yani tamamen ihtiyaçlara yönelik bir tercih olacak.
    Ben arada kalarak tracer i tercih ettim. İki motosikletten hangisini alsam yine pişman olmazdım çünkü nc de tracer de gerçekten çok hoş motosikletler.

Traceri ;
    *Arka 180 lik lastiği
    *Nc ye göre daha kaliteli lastiklerle gelmesi
    *çift ön diski
    *daha güzel tasarımından dolayı tercih ettim

Nc’den ;
    *hep duyduğum arka amortisör patlaması
    *benzin deposunun sele altında olması
    *frenlerinin zayıf gelmesi
    *ağır olması
    *fabrika çıkışı lastiklerinin beğenilmemesi üzerine vazgeçtim.

Nc’yi neden sevdim?
    *kaslı duruşu (boy uzun olunca önemli oluyor)
    *ön depo bonusu (en büyük avantajı sanırım)
    *sakin kullanıcı olmam dolayısıyle nc nin sanki sakin kullanıma daha uygun olması.

Tracer700’ün neyini sevmiyorum ;
    * alt kısmı 3-5 cm daha yüksek olsa harika olurmuş. Asfalt dışına çıkan biri değilim aslında bu bir sorun değil ancak karterin az bi yüksek olması güven verirdi. Bi karter koruma alırsam sorun kalmıyor.

Genel yorumum; Nc de alsam severek kullanırdım, tracer i de severek kullanıyorum. İki motosiklet te harika.
    Ogretmen, sutlusoda ve Tengri bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 ile bu gün gezdim tozdum , efendi kullanım , ara hızlanmalarda sakin sakin vites atma 11 lt benzin 280km . Benle gezen rs200 de 9.5 lt aldı , nc750 nin avantajı uzun yolda düşük devirle sabit hız gidip az yakmak . Şehir içinde hem daha ağır , hem daha kullanışsız .
    rs çi arkadaş biraz fazla yaktırmış motosikletine bence... bende ns200 var 9.5 lt benzin ile ortalama 340 km yol yaparım.. 3 yıl 21.800 km lik ortalamam 2.8lt/100km.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Nc750S DCT kullaniyorum,sakin motor agir abi isi,NC alacaksaniz fazla beklentiniz olmasin ama kotu de degil

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    konu ile alakası yok ama vfr800x almasaydım tracer alırdım ben. nc hiç sempatik gelmiyor şu an için.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    R25 e ilk bindiğimde : “ bu muydu” demiştim

Tracer700 e ilk bindiğimde : R25 ve öncekilerinin motosiklet olmadığını anladım. Yüzümde bir gülümseme. Muhteşem bir duyguydu.
    Kontrolde vs en ufak problem olmadı. Hayvani güç olduğu için biraz temkinli kullandım sonra alıştım.
    İşte doğru yolu bulmuş bir sürücü daha.

Hiçbir zaman bir motosikleti bir diğerinden daha üstün görmedim. Bilhassa büyük üreticilerin kartel usulü ile çalışıp avantaj ve dezavantajlarla daha fazla seçenek sunma gayretinde olduğunu düşünmüşümdür Her motosikletin aynı sınıf gibi görünen alternatiflerine göre sivrildiği bir nitelik hep gözüme çarpmıştır.

Bu noktada NC için genel bakışta olumsuz bir şey söylemem zor, kötü motosiklet demek haksızlık olur. Keza çokça kullanıcısı var ve birebir konuşma şansım olanlar da oldukça memnunlardı. Tracer 700 için "75 beygir kanka, fişek gibi gidiyor" deseler de, NC'nin de müthiş bir yakıt tüketim performansı var. Sindirecek kadar sürme şansım olmadı fakat belki amortisörler daha konforlu bir yolculuk sunuyordur. Bu kadar göreceli nitelikler de tamamen kullanıcı beklentisine bağlı olarak ideal motosikletin seçimindeki koşulları sağlayacaktır.

Gün itibariyle tam 1 hafta önce kıymetli bir insandan tertemiz bir Tracer 700 aldım ben hatta bu saatlerde muhtemelen teslim almış ve eve doğru sürüyordum. Bahsi geçen yüzdeki gevrek gülümsemeyi kendimden çok iyi biliyorum. Nice gülümsemelerle kullanmanızı temenni ederim.
    abeciMotoru ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tracer700
    sehir içine tracer700 pek gelmez hafif kıvrak ama sıcaklık sorun olur fan acar hep tracer yol isteyen bir motosiklet ben sehir içi ufak cc bir motosiklet düşünürüm daha iyi

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte doğru yolu bulmuş bir sürücü daha.

Hiçbir zaman bir motosikleti bir diğerinden daha üstün görmedim. Bilhassa büyük üreticilerin kartel usulü ile çalışıp avantaj ve dezavantajlarla daha fazla seçenek sunma gayretinde olduğunu düşünmüşümdür Her motosikletin aynı sınıf gibi görünen alternatiflerine göre sivrildiği bir nitelik hep gözüme çarpmıştır.

Bu noktada NC için genel bakışta olumsuz bir şey söylemem zor, kötü motosiklet demek haksızlık olur. Keza çokça kullanıcısı var ve birebir konuşma şansım olanlar da oldukça memnunlardı. Tracer 700 için "75 beygir kanka, fişek gibi gidiyor" deseler de, NC'nin de müthiş bir yakıt tüketim performansı var. Sindirecek kadar sürme şansım olmadı fakat belki amortisörler daha konforlu bir yolculuk sunuyordur. Bu kadar göreceli nitelikler de tamamen kullanıcı beklentisine bağlı olarak ideal motosikletin seçimindeki koşulları sağlayacaktır.

Gün itibariyle tam 1 hafta önce kıymetli bir insandan tertemiz bir Tracer 700 aldım ben hatta bu saatlerde muhtemelen teslim almış ve eve doğru sürüyordum. Bahsi geçen yüzdeki gevrek gülümsemeyi kendimden çok iyi biliyorum. Nice gülümsemelerle kullanmanızı temenni ederim.
    Çok teşekkür ederim. Keyifle, sağlıkla kullanmanızı temenni ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sehir içine tracer700 pek gelmez hafif kıvrak ama sıcaklık sorun olur fan acar hep tracer yol isteyen bir motosiklet ben sehir içi ufak cc bir motosiklet düşünürüm daha iyi

Aracın Fan açmaması sorundur. Açılan fandan niye endişeleniyorsunuz. Fan , motosikletiniz belli bir ısıya ulaştıysa onu soğutmak için var. Sizin hızlı gidip yapmanız gereken rüzgarı yavaş gittiğinizde fan yapıyor.

Motosikleti
    Honda NC750X-DCT
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi agır dersiniz okey de kiloya düşen agırlık bak
    el insaf
    el insaf
    ,ne yapıyorsunuz siz şehir içi drag mı yapıyorsunuz güç /tork yetersiz miş anlamıyorum.

Bu makine 55 HP değil mi sürücüsü ile bir olsun 350 dah fazla olacak degil ya Kilo 55/350 =0,157 kiloya düşen HP
    1500 tonluk arabadan bahseder isek ,
    1500*0,157= 235 HP ,

Gördügünüz kaç araba 235 HP ,
    Araba 235 HP den fazla olacak ,Motorda bu kadar yüklü olacak ki güç yetersiz diyelim.

İzan ve insaf mantık , ve matematigi bırakmayalım..
    Ufak bir ek yapmak istiyorum,NC 'nin torku 68Nm, tork/ağırlıktan ilerlersek(68/230) 1500kg ağırlığında bir otomobil için 443Nm gibi oldukça yüksek bir değer çıkıyor. Örnek olarak BMW 335İ 306ps/400Nm/1835kg,0-100 6sn) NC ile güç/tork karşılaştırırsak (54.8/230*1835 =437ps, tork ise 542Nm çıkar. NC'nin 0-100 değeri 5.5-6 sn. NC 750X DCT eğer D modunda sürülürse en düşük devirlerde vites atıp ilerlediği için gitmiyor gibi lanse ediliyor, oysaki bu mod şehirler arası uzun yolda sakin ve en az yakarak ilerlemek içindir. Ani hızlanma istenilen şehiriçi gibi kullanımlarda S2 modunda sürerseniz oldukça kıvrak davranacaktır. S3 modunda ise tüm gücü açığa çıkıyor ve oldukça iyi hızlanıyor, performans yorumu yapmak için bu modda test yapılmalıdır.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Ben arada kalarak tracer i tercih ettim. İki motosikletten hangisini alsam yine pişman olmazdım çünkü nc de tracer de gerçekten çok hoş motosikletler.

Traceri ;
    *Arka 180 lik lastiği
    *Nc ye göre daha kaliteli lastiklerle gelmesi
    *çift ön diski
    *daha güzel tasarımından dolayı tercih ettim

Nc’den ;
    *hep duyduğum arka amortisör patlaması
    *benzin deposunun sele altında olması
    *frenlerinin zayıf gelmesi
    *ağır olması
    *fabrika çıkışı lastiklerinin beğenilmemesi üzerine vazgeçtim.

Nc’yi neden sevdim?
    *kaslı duruşu (boy uzun olunca önemli oluyor)
    *ön depo bonusu (en büyük avantajı sanırım)
    *sakin kullanıcı olmam dolayısıyle nc nin sanki sakin kullanıma daha uygun olması.

Tracer700’ün neyini sevmiyorum ;
    * alt kısmı 3-5 cm daha yüksek olsa harika olurmuş. Asfalt dışına çıkan biri değilim aslında bu bir sorun değil ancak karterin az bi yüksek olması güven verirdi. Bi karter koruma alırsam sorun kalmıyor.

Genel yorumum; Nc de alsam severek kullanırdım, tracer i de severek kullanıyorum. İki motosiklet te harika.
    Aynı ayrımdan geçmiş ve traceri seçmiş biri olarak yazsaydım tamda bu dediklerinizi yazardım ama bir tık fazlası var ben bu motorun mat siyahına aşık oldum.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    altın değerinde bir konu buralar çok değerlenicek +rez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)