Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

honda nc750x mi, yamaha tracer 700 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    nc ile şehir içi normal kullanim yakit ne gosteriyor tuketim degeri?
    Ortalama tüketim genelde 3.5 lt / 100 km civarında.
    Ben günde 100 km gidip geliyorum, kabaca 3 günde bir yakıt alıyorum.

Şehir içi kavramı şehirden şehire değişebilir ama İstanbul açısından kullanımım ortalama sayılır.
    Kartal - Sarıyer arası, TEM ve 2. köprü kulanarak, Maslak üzerinden Sarıyer sahile gidiyorum.
    Fikir vermesi açısından rotam şöyle:

https://goo.gl/maps/A4P62d269Vk

Ama hafta sonu gazladım, 200 km olunca benzin bitti.
    Yani yaklaşık 5 lt / 100 km yaktım.
    Gazlamak kavramım ise otobanda 140 ve üzeri diyebilirim.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama tüketim genelde 3.5 lt / 100 km civarında.
    Ben günde 100 km gidip geliyorum, kabaca 3 günde bir yakıt alıyorum.

Şehir içi kavramı şehirden şehire değişebilir ama İstanbul açısından kullanımım ortalama sayılır.
    Kartal - Sarıyer arası, TEM ve 2. köprü kulanarak, Maslak üzerinden Sarıyer sahile gidiyorum.
    Fikir vermesi açısından rotam şöyle:

https://goo.gl/maps/A4P62d269Vk

Ama hafta sonu gazladım, 200 km olunca benzin bitti.
    Yani yaklaşık 5 lt / 100 km yaktım.
    Gazlamak kavramım ise otobanda 140 ve üzeri diyebilirim.
    cok tesekkurler. aciklayici, guzel bir yazi olmus

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bende ilk başta NC 750 x düşünüyordum ama çılgın gibi gelen zamlardan sonra vazgeçtim, sonra hiç aklımda yokken Tracer 700 ü fark ettim, NC yanında çok çirkin gelmeye başladı, ve işte budur dedim. Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok yani dedim kendi kendime. Ha bu arada avatardaki motorum satılıktır, satınca inşallah Tracer 700 e geçicem.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çoğunluk şehiriçi olduğundan NC750X DCT diyorum.
    Justforfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi agır dersiniz okey de kiloya düşen agırlık bak
    el insaf
    el insaf
    ,ne yapıyorsunuz siz şehir içi drag mı yapıyorsunuz güç /tork yetersiz miş anlamıyorum.

Bu makine 55 HP değil mi sürücüsü ile bir olsun 350 dah fazla olacak degil ya Kilo 55/350 =0,157 kiloya düşen HP
    1500 tonluk arabadan bahseder isek ,
    1500*0,157= 235 HP ,

Gördügünüz kaç araba 235 HP ,
    Araba 235 HP den fazla olacak ,Motorda bu kadar yüklü olacak ki güç yetersiz diyelim.

İzan ve insaf mantık , ve matematigi bırakmayalım..
    Birini diğerine kıyaslıyoruz , yoksa
    Zzr1400 de cbf150de şehir içi iyi aletler 😀
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hocam ağzına karter yere yakın diye alıştırmışsın yere yakın olsa ne olacak tracer 700 almak varken hantal ve güçsüz nc750 alma gözünü seviyim

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    NC kullandım. Bana göre ruhu alınmış bir motosiklet...
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    19000 km nc kullandım (emin ol sana nc al diyenlerin hiçbiri nc nin selesine oturmamıştır)
    evet az yakar parçası her yerde var servisi öyle
    ama bi mt7 kullandım yeminle nc cbf gibi geldi anınmda nc yi sattım ha tracer almadım 660 tenere aldım
    3 yıldır onu kullanıyorum ama bu gün bu ikilemde kalsam 100 de bi milyon tracer alırım keyifli makina 700 cc nin hakkını veiryor bas gaza uza git viraj yap frenler efsane
    nc almayı düşünüyorsan bence bi daha düşün
    hem 40000 tl motora verip gidip 55 beygir makina alma pişman olursun
    o 1 lt az yakıt ilerde hız yapınca tracerla aynı olur
    şehir içi ha bire vites değişmekten illallah edersin

Motosikleti
    Bisiklet
    emin ol sana nc al diyenlerin hiçbiri nc nin selesine oturmamıştır
    Aşırı genelleme olmuş.

30.000 kmdir NC kullanıyorum.
    Smlgndz bunu beğendi.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Mt-25 sattım. 2 seçeneğim vardı. Ya NC alacaktım ya Tracer. Açıkçası görsel olarak zaten Tracer öndeydi. Sadece yakıt konusunu düşündüğüm için NC tercih olabilirdi ancak gelen son zamlar ile yakıt farkının bir anlamı kalmadı.

Tracer satın aldım. Eğer 40.000 lira verip 1 litre yakıtı dert edecek kişilerseniz Tracer'da eco modda kullanabilirseniz. En azından ihtiyaaç olduğunda altınızda aslan yattığını bilirsiniz.

Açıkçası benim için şuan NC'nin alınabilir bir tarafı yok. Keza almadığım için de çok memnunum.

Şehir içi ağırlıkta olduğuna göre net NC 750X. İnternet ortamında çokça sponsorlu olarak tracerı promote eden suni tavsiyeler varsa da onlar seni yanıltmasın.
    Smlgndz ve galedonya bunu beğendiler.

[QUOTE=BigLion;4304824]Bende ilk başta NC 750 x düşünüyordum ama çılgın gibi gelen zamlardan sonra vazgeçtim, sonra hiç aklımda yokken Tracer 700 ü fark ettim, NC yanında çok çirkin gelmeye başladı, ve işte budur dedim. Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok yani dedim kendi kendime. Ha bu arada avatardaki motorum satılıktır, satınca inşallah Tracer 700 e geçicem.[/QUO
    Tesekkur ederim yorum icin. Ben 2018 nc alayim diyordum 38.850den 42.200e yukseldi. O yuzden tracer e daha yakinim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19000 km nc kullandım (emin ol sana nc al diyenlerin hiçbiri nc nin selesine oturmamıştır)
    evet az yakar parçası her yerde var servisi öyle
    ama bi mt7 kullandım yeminle nc cbf gibi geldi anınmda nc yi sattım ha tracer almadım 660 tenere aldım
    3 yıldır onu kullanıyorum ama bu gün bu ikilemde kalsam 100 de bi milyon tracer alırım keyifli makina 700 cc nin hakkını veiryor bas gaza uza git viraj yap frenler efsane
    nc almayı düşünüyorsan bence bi daha düşün
    hem 40000 tl motora verip gidip 55 beygir makina alma pişman olursun
    o 1 lt az yakıt ilerde hız yapınca tracerla aynı olur
    şehir içi ha bire vites değişmekten illallah edersin
    Yakit cokta bi dert degil ama sakin kullaniciyim , mesela sehir ici 2 ve 3. Vites 45-60 km hizlarda seyretmeyi cok seviyorum. Nc usul gitmeye daha uygun gibi geldi sadece.. tracer ile yavas gitmek sorun olmazsa oh ne alâ

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-25 sattım. 2 seçeneğim vardı. Ya NC alacaktım ya Tracer. Açıkçası görsel olarak zaten Tracer öndeydi. Sadece yakıt konusunu düşündüğüm için NC tercih olabilirdi ancak gelen son zamlar ile yakıt farkının bir anlamı kalmadı.

Tracer satın aldım. Eğer 40.000 lira verip 1 litre yakıtı dert edecek kişilerseniz Tracer'da eco modda kullanabilirseniz. En azından ihtiyaaç olduğunda altınızda aslan yattığını bilirsiniz.

Açıkçası benim için şuan NC'nin alınabilir bir tarafı yok. Keza almadığım için de çok memnunum.
    Ben de senin gibiyim. 0km r25 aldim motoru bi sevemedim 1450 km lerdeydi sattim. Tracer ile nc arasindaydim ki tam , 2gun once gelen honda zammi ile 38.850 olan nc750x 2018 modeli, 42.200 olunca artik nc defteri onemli olcude kapanmis oldu benim icin. Traceri iyi pazarlikla 38.500e kadar alan olmus

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Evet ben de tam bu is icin cekişmis bir video var diyecektim emirşengezer arkadasımız yukarıda linkini vermis. Ben bir nc750x dct kullanıcısıyım. Coooook guzel bir motor ama ruhu yok ne yazık ki. Aklın yolu nc , ruhun yolu cok ama nc değil

Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de tam bu is icin cekişmis bir video var diyecektim emirşengezer arkadasımız yukarıda linkini vermis. Ben bir nc750x dct kullanıcısıyım. Coooook guzel bir motor ama ruhu yok ne yazık ki. Aklın yolu nc , ruhun yolu cok ama nc değil
    Kullandiginiz halde hunharca nc onermemis olmaniz guzel. Genelde oyle yapilir ya.. objektif yorum icin tesekkurler

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %90 şehir içiyse tracer700 ideal. Nc kullandım çok yavaş hızlanıyor 😊
    Gerçekten yavaş hızlanıyor. Arabalardan daha hızlı olamıyorsunuz.

Ama bunun dışındaki herşeyi bence çok güzel.

Sürekli şehir içinde kullanacaksanız biraz hantal kalabilir. Çantalar falan derken dar alanlara giremeyebilirsiniz. Boyunuz 1.75 ten kısaysa dik yokuşlarda falan ayaklarınızı yere basmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

1.75 tam ayaklarınızın bastığı sınır nokta. Tabi bacak uzunluğu ve ağırlığınızda bunda etken.

Çok dengeli, az yakıyor, ağır ama güzel hızlanıyor. Hız konusunda beygirden ziyade torka bağlı bir ivmelenmesi var. Ancak dediğim gibi performans arıyorsanız üzebilir.

Kesinlikle tavsiye ederim.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bildiğim kadarıyla bir çok honda ve yamaha bayisinde hem nc hem de tracer için test sürüş imkanı var, eğer test sürüş imkanı yoksa nc750x alınabilir, çok dengeli, müthiş pratik,gayet konforlu ve kullanışlı bir motosiklet, scooter kullanır gibi süzülüyor resmen.

Ama test sürüş imkanı varsa, önce dediğim gibi nx750x kullanın, sonrasında ise tracer kullanın. Tracer'ı sonra kullanın ki tekrar yamaha bayisine gitmek zor olmasın. Ayrıca tracer kullanıdktan sonra lütfen honda mühendislerine az sövün- onlarda insan. ''Tracer 700 ise nc nasıl 750 lan?!'' şeklinde hönkürmeyin, evet size katılıyorum, Honda diğer motosikletleri kullanana kadar kağıt üstünde çok makul bir tercih ancak iş realiteye geldiğinde ruhsuz-donuk bir motosiklet. Zira işin bir de versys boyutu var ki aradaki fiyat farkına değmese de o da tracer'a göre iyi bir tercih, hem gidişi hem süspansiyonu ile tam bir 'motosiklet'. Arada ki fiyat farkı Tracer Avrupa'da üretildiği için uçup gitmese kesinlikle versys tercih edin derdim, versys ile tracer arasındaki sürüş keyfi nc750 ile tracer arasındaki kadar uçurum değil. İkisi de keyifli motosikletler.

Her yine de ne olursa olsun, NC750 alırsanız, kimsenin traceri'ını emanette olsa kullanmayın, hatta versys kullananları görmezden gelin dışlayın.

Abarttığımı düşünebilirsiniz ancak durum hakkaten böyle, nc sonuçta honda jazz motor bloğunu ikiye bölüp motosiklete uyarlanan bir motosiklet. Araba gibi devirlenen ve erkenden kesiciye giren devşirme bir makina, adı 750 ama kendi 350.

Versys'im yok V-stromum yok Tracer bana göre tipsiz, nc750 bir süre kullandım ama bunların hiç biri benim tercihim olan segmentte değil.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla bir çok honda ve yamaha bayisinde hem nc hem de tracer için test sürüş imkanı var, eğer test sürüş imkanı yoksa nc750x alınabilir, çok dengeli, müthiş pratik,gayet konforlu ve kullanışlı bir motosiklet, scooter kullanır gibi süzülüyor resmen.

Ama test sürüş imkanı varsa, önce dediğim gibi nx750x kullanın, sonrasında ise tracer kullanın. Tracer'ı sonra kullanın ki tekrar yamaha bayisine gitmek zor olmasın. Ayrıca tracer kullanıdktan sonra lütfen honda mühendislerine az sövün- onlarda insan. ''Tracer 700 ise nc nasıl 750 lan?!'' şeklinde hönkürmeyin, evet size katılıyorum, Honda diğer motosikletleri kullanana kadar kağıt üstünde çok makul bir tercih ancak iş realiteye geldiğinde ruhsuz-donuk bir motosiklet. Zira işin bir de versys boyutu var ki aradaki fiyat farkına değmese de o da tracer'a göre iyi bir tercih, hem gidişi hem süspansiyonu ile tam bir 'motosiklet'. Arada ki fiyat farkı Tracer Avrupa'da üretildiği için uçup gitmese kesinlikle versys tercih edin derdim, versys ile tracer arasındaki sürüş keyfi nc750 ile tracer arasındaki kadar uçurum değil. İkisi de keyifli motosikletler.

Her yine de ne olursa olsun, NC750 alırsanız, kimsenin traceri'ını emanette olsa kullanmayın, hatta versys kullananları görmezden gelin dışlayın.

Abarttığımı düşünebilirsiniz ancak durum hakkaten böyle, nc sonuçta honda jazz motor bloğunu ikiye bölüp motosiklete uyarlanan bir motosiklet. Araba gibi devirlenen ve erkenden kesiciye giren devşirme bir makina, adı 750 ama kendi 350.

Versys'im yok V-stromum yok Tracer bana göre tipsiz, nc750 bir süre kullandım ama bunların hiç biri benim tercihim olan segmentte değil.
    Cok guzel yorum olmus tesekkur ederim

Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten yavaş hızlanıyor. Arabalardan daha hızlı olamıyorsunuz.

Ama bunun dışındaki herşeyi bence çok güzel.

Sürekli şehir içinde kullanacaksanız biraz hantal kalabilir. Çantalar falan derken dar alanlara giremeyebilirsiniz. Boyunuz 1.75 ten kısaysa dik yokuşlarda falan ayaklarınızı yere basmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

1.75 tam ayaklarınızın bastığı sınır nokta. Tabi bacak uzunluğu ve ağırlığınızda bunda etken.

Çok dengeli, az yakıyor, ağır ama güzel hızlanıyor. Hız konusunda beygirden ziyade torka bağlı bir ivmelenmesi var. Ancak dediğim gibi performans arıyorsanız üzebilir.

Kesinlikle tavsiye ederim.
    birader tamam anlaşıldı, nc performans olarak tam bir motosiklet değil belki ama arabalardan hızlı olamıyorsun ne demek ya. bu kadar da yerin dibine sokmayın. benim nc700'üm bile arabalara nal toplatıyordu. bu kadar da b.kunu çıkarmayın.

dostum özet olarak şu ; gerçek bir motosiklet istiyorsan tracer, ekonomi istiyorsan nc. şu anda cbr250 kullanıyorum, nc ile aynı yakıyorlar. hatta cbr'yi biraz sıkıştırırsam veya şöyle söyleyeyim ; cbr'yi nc'yi kullandığım gibi kullanırsam (130-140) cbr daha fazla yakıyor.

cc 3 katı, beygir 2 katı ; yakıt aynı.

bitti gitti.
    galedonya bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    Arabalardan daha hızlı olamıyorsunuz.
    Araba derken Maserati falan mı?
    Tabi otobanda A6 ile kapışamazsın ama günlük ortalama kullanımda, hızlanmada vs öyle kağnı gibi de değil yani.
    Smlgndz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)