Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çevirme sonrası askerlik şoku

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Evet arkadaşlar bugün çevirmeye ehliyetsiz,ruhsatsız,muayenesiz bir şekilde yakalandım. cüzdanımı almayı unuttuğumu söyledim tc kimlikten kontrol edip ehliyete ruhsata ulaştılar benim birtek 108 lira muayene cezası yedim. sonrasında ise asker yoklama kaçağı olduğumu söylediler. kağıt imzalattılar 15 gün içinde askerlik şubesine gitmen lazım dediler. üniversiteyi bırakalı 1 sene oldu. bu sene yeni üniversiteye gireceğim. nasıl atlatabilirim üniversiteye kadar bu askerlik işini?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Zaten öyle apar topar almazlar celp dönemlerine bak sanırım ilk mayısta olucak öyle hatırlıyorum o zamana kadar tecil ettirmeye çalış anlatamazsın öyle yok üniye gidicem şuraya gidicem diye evrak belge ister bu işler

Motosikleti
    MT-07
    Yaşın 30'dan küçükse yalnızca yoklama kaçağısın. Kağıdı imzalaman bişey değiştirmez. Askerlik şubesine gidip ben askere gideceğim die imza atmadığın sürece seni askere alamazlar. Üniversiteyi kazandığın takdirde asal şubeye gidip ben ^^okuyorum yea^^ diyip tecil isteyeceksin. Sonrasında zaten üniversite tecil eder.

Lakin yoklama kaçağı olduğun için seni her GBT'ye soktuklarında kağıt imzalatıp, kimi zaman jandarmaya teslim edip vs işin bezdirici boyutlarını yaşayacaksın. Otelde kaldığında sabaha karşı polis basacak vs vs vs.

En azından 4senelik AÖF'ye yazılıp askerliği tecil ettirebilirsin.

NOT: Askerliği uzattığın her sene ve okulu bitirmeyeceksen şayet önünde acı bir süreç hazırlayacak. Yaşça büyük olup çoluk çocuk ile muhattap olmak zorunda kalacaksın. Kaldı ki verilen işler daha da ağırına gitmeye başlayacak. Bu sebeple iyi düşün taşın derim. Geçmiş olsun.

NOT2: Askerlik şubesine gidersen seni hemen yoklamaya alıp askere göndermeye çalışırlar. Akabinde bakaya olursun sürekli para cezası yersin kaçtığın takdirde. O sebeple yoklama kaçağı olarak kalmanı şiddetle tavsiye ederim...
    ayetlervaray, pea ve enlighteray bunu beğendiler.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Lise'den mezun olalı 3 sene geçmediyse tecil hakkını kullanırsın.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşın 30'dan küçükse yalnızca yoklama kaçağısın. Kağıdı imzalaman bişey değiştirmez. Askerlik şubesine gidip ben askere gideceğim die imza atmadığın sürece seni askere alamazlar. Üniversiteyi kazandığın takdirde asal şubeye gidip ben ^^okuyorum yea^^ diyip tecil isteyeceksin. Sonrasında zaten üniversite tecil eder.

Lakin yoklama kaçağı olduğun için seni her GBT'ye soktuklarında kağıt imzalatıp, kimi zaman jandarmaya teslim edip vs işin bezdirici boyutlarını yaşayacaksın. Otelde kaldığında sabaha karşı polis basacak vs vs vs.

NOT: Askerliği uzattığın her sene ve okulu bitirmeyeceksen şayet önünde acı bir süreç hazırlayacak. Yaşça büyük olup çoluk çocuk ile muhattap olmak zorunda kalacaksın. Kaldı ki verilen işler daha da ağırına gitmeye başlayacak. Bu sebeple iyi düşün taşın derim. Geçmiş olsun.

NOT2: Askerlik şubesine gidersen seni hemen yoklamaya alıp askere göndermeye çalışırlar. Akabinde bakaya olursun sürekli para cezası yersin kaçtığın takdirde. O sebeple yoklama kaçağı olarak kalmanı şiddetle tavsiye ederim...
    bu 15 gün içinde gitmezsem para cezası varmış sanırım. doğru mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lise'den mezun olalı 3 sene geçmediyse tecil hakkını kullanırsın.
    geçti malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten öyle apar topar almazlar celp dönemlerine bak sanırım ilk mayısta olucak öyle hatırlıyorum o zamana kadar tecil ettirmeye çalış anlatamazsın öyle yok üniye gidicem şuraya gidicem diye evrak belge ister bu işler
    haziranda üniversite sınavı var onun öncesinde gösterebileceğim belge yok. aradaki zamanda para cezası yemeden askere alınmadan atlatmam lazım.

Motosikleti
    MT-07
    Yoklama kaçağına kesmiyorlar die biliyorum. Bu biraz kumar işi. Bakaya %100 yiyor da yoklama kaçağından emin değilim. Zaten askere gitmeyeceksen başka şansın yok. Asal şubeden içeri girmemen lazım.

Karar senin. Bu askerlik mevzusu zor konudur. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Superlight 200
    Yoklama kaçağına kesmiyorlar die biliyorum. Bu biraz kumar işi. Bakaya %100 yiyor da yoklama kaçağından emin değilim. Zaten askere gitmeyeceksen başka şansın yok. Asal şubeden içeri girmemen lazım.

Karar senin. Bu askerlik mevzusu zor konudur. Geçmiş olsun.
    en mantıklısı hazirana kadar yoklama kaçağı olarak kalmak gibi görünüyor. haziran da üniye girip tecil ettireceğim.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoklama kacagı ol bırsey olmaz , alıp goturmezler merak etme .

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    4 şubat son tecil tarihiydi. Askerlik şubelerinde son derece densiz memurlarla karşılaşabilirsin buna hazırlıklı olmalısın.

Motosikleti
    MT-07
    Unutma her GBT kontrolünde sana o tutanağı imzalatmak zorunda kalacaklar. Bu yüzden yanlarında tutanak yoksa o tutanağın gelmesini bekleyeceksin paşa paşa. Şimdiden sinir harpli günlerinle kolay gelsin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mesleğin nedir kardeşim?

En azından sülüs belgelerini aldıktan sonra,acemi birliğinde meslek seçimleri yapılır değerlendirebilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun.

Asal'da 98/1 DK(devre kaybı)olarak acemi birliğine sevk ederler sanırım

Yalnız haziranda üniversite sınavına girsen bile sonuçların açıklanması, tercihlerin yapılması ve kazanılan okullara kayıt yapılması eylülü buluyor ya, gözardı etmemek lazım. Haziranda nasıl üniversiteye gireceksin ki

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)

diyelim ki 1 yıl sonra tekrar bir gbtdde yakalandı, jandarma gelip zorla askere almıyor mu? bilmediğimden soruyorum, polis sadece kağıt imzalatıp yollarsa sıkıntı yok tabi.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı san adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız haziranda üniversite sınavına girsen bile sonuçların açıklanması, tercihlerin yapılması ve kazanılan okullara kayıt yapılması eylülü buluyor ya, gözardı etmemek lazım. Haziranda nasıl üniversiteye gireceksin ki
    doğru söyledin eylüle kadar sürer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

babama sordum yoklamaya git bişey olmaz dedi. bu sene alamazlar en erken öbür seneye alabilirler dedi doğrumudur?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün çevirmeye ehliyetsiz,ruhsatsız,muayenesiz bir şekilde yakalandım. cüzdanımı almayı unuttuğumu söyledim tc kimlikten kontrol edip ehliyete ruhsata ulaştılar benim birtek 108 lira muayene cezası yedim. sonrasında ise asker yoklama kaçağı olduğumu söylediler. kağıt imzalattılar 15 gün içinde askerlik şubesine gitmen lazım dediler. üniversiteyi bırakalı 1 sene oldu. bu sene yeni üniversiteye gireceğim. nasıl atlatabilirim üniversiteye kadar bu askerlik işini?
    Ne halt varda bırakırsın ki üniyi parayı verip 1 sene dondursan ne olurdu? En azından bu süre Zarfında askere alınmazdın. Yada okulu bırakmayıp alttan ders bıraksaydın. Ben 2 yıl uzattım( askerden kaçmak için değil geçemediğim [psikopat hocalar yüzünden]için) okul bitti 2 ay geçmedi kâğıt geldi yoklamaya gelin diye. Gittik 1 yıl sonraya da kısa dönem gittik geldik.

Artık sınır ötesi operasyonlar var askerden kaçma, olağanüstü hal var. Sen şubeye git hemen almazlar diye düşünüyorum. 1 seneyi bulur o zamana kadarda üniyi kazanırsan ne ala. En güzeli de bi avukata yada bilen birine sor.
    Allah kolaylık versin.
    Vatan borcu bu fazla kaçmaya da gelmez.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne halt varda bırakırsın ki üniyi parayı verip 1 sene dondursan ne olurdu? En azından bu süre Zarfında askere alınmazdın. Yada okulu bırakmayıp alttan ders bıraksaydın. Ben 2 yıl uzattım( askerden kaçmak için değil geçemediğim [psikopat hocalar yüzünden]için) okul bitti 2 ay geçmedi kâğıt geldi yoklamaya gelin diye. Gittik 1 yıl sonraya da kısa dönem gittik geldik.

Artık sınır ötesi operasyonlar var askerden kaçma, olağanüstü hal var. Sen şubeye git hemen almazlar diye düşünüyorum. 1 seneyi bulur o zamana kadarda üniyi kazanırsan ne ala. En güzeli de bi avukata yada bilen birine sor.
    Allah kolaylık versin.
    Vatan borcu bu fazla kaçmaya da gelmez.
    iş sağlığı ve güvenliği okuyodum. 1 sene sonra oraya ait olmadığımı anladım. yapmak istemiyeceğim bir mesleği okuduğumu görünce direk kaydımı sildirdim. şimdi yazılım mühendisliğine girmek için gün sayıyorum. babam yarın gidip bir sorucak şubeye ne olur ne olmaz diye bakalım görücez.

Motosikleti
    iş sağlığı ve güvenliği okuyodum. 1 sene sonra oraya ait olmadığımı anladım. yapmak istemiyeceğim bir mesleği okuduğumu görünce direk kaydımı sildirdim. şimdi yazılım mühendisliğine girmek için gün sayıyorum. babam yarın gidip bir sorucak şubeye ne olur ne olmaz diye bakalım görücez.
    İyi yapmışsinda keşke bu askerlik işlerini düşünüp bıraksaydın okulu neyse iyice öğrensin baban sende sor soruştur ona göre bi tedbir al. Ya okula yada askere. Ha şunuda bil sınava girerken bile kolundan tutup askere götürebilirler. O yüzden kesin bilgi alıp yolunu çiz.
    Allah yardımcın olsun

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Birisi de arka çantadan kafayı çıkarıp "sınırı geçtük mü uşağum" deseymiş tam olacakmış.
    estelik bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi de arka çantadan kafayı çıkarıp "sınırı geçtük mü uşağum" deseymiş tam olacakmış.
    Vallahi gece gece gülmekten gözlerim açıldı!!

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Resmen 8 yıl önceki halimi hatırladım.Ozaman kıpır kıpırım tabi, Altımda 2 zamanlı bws.. ehliyet yok , benzin ucuz.Sonrasıninda Eve gelen kağıtla şok olduydum, çünkü beklemiyodum. Vatan borcudur dedim Hadi yallah. Burdan devrelerime Selam olsun 😀

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)